Testatika - diskuze

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".

Moderátor: Merlin

Odpovědět
Návštěvník

Re: Testatika

Příspěvek od Návštěvník »

poota píše:
Marťas píše:...Nicméně já sem přesvědčen o tom že základ toho všeho je asymetrický vícevrstvý kondenzátor. http://img201.imagevenue.com/img.php?im ... _166lo.JPG
Obrázek je hezký a Tvoje přesvědčení beru na vědomí.
Ještě kdybys byl tak laskav, a pokusil se mi nějak šetrně naznačit, co z toho pro mě či pro nás vyplývá.
Zdravím a děkuji - poota
Napsal sem to i k joe cell http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=360
Podle mě jde o ten samej princip.Jde o to že čím menší dáte elektronům prostor k vyrovnání náboje tím větší bude jejich proud.Jak to že každá elektronka jde použít
jako zdroj rentgenového záření- co udělí elektronům takovou rychlost když dodáváme pouze malí příkon?


Marťas

testatika

Příspěvek od Marťas »

Nezkoušel náhodou někdo uzemnit -pol z wimshurstovy elektriky?Nebo naopak připojit + pol z tohoto přístroje nebo van der graaffa k anténě například tohodle?:
http://www.rexresearch.com/tate/tate.htm


hejkal2
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 02 črc 2010 20:55

Už se to někomu podařilo?

Příspěvek od hejkal2 »

Ahoj, prozkoumal jsem na netu hodně informací o testatice a zajímalo by mě, jestli se to už někomu povedlo vyrobit. Je tam dost málo informací. Třeba o zpětné vazbě elektrostatického generátoru. Ta vazba tam je, ale na fotkách je většinou špatně vidět. Proč to někdo nenakreslí detailně? S více pohledy a umístěním přístrojů?


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Už se to někomu podařilo?

Příspěvek od StepanPepan »

hejkal2 píše:Ahoj, prozkoumal jsem na netu hodně informací o testatice a zajímalo by mě, jestli se to už někomu povedlo vyrobit.
Nepovedlo. Nejde tady o nějaké technické potíže při konstrukci ale o principiální nemožnost funkce.
Kdo se o to pokouší a věří, že se mu podaří překonat dlouho známé a nesčetněkrát vyzkoušené fyzikální zákony, je snílek, jemuž je realita překážkou, nebo prostě a jednoduše blázen nebo osoba s osobnostní odchylkou.

Juj. Chtěl bych trpět Vašim přesvědčením. Podle nezvratných vědeckých důkazů je nemožné, aby se nahoře udržel stroj těžší, než vzduch. To byl svého času nepřekonatelný vědecký práh... A takových byla ohromná spousta.. doslova tisíce.


Hmm...
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: úte 18 kvě 2010 17:54

Re: Už se to někomu podařilo?

Příspěvek od Hmm... »

StepanPepan nepoteším ťa , si na omyle . Ludia ktorým sa to podarilo nepatria k davu a preto nie je ani prekvapením že sa ani ako dav nechovajú . Hmm...


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

StepanPepan

Příspěvek od lajos »

Někomu tady chybí odchylka v rámci které by mohl připustit funkčnost testatiky


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Už se to někomu podařilo?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

kykyrida píše: Juj mo(u)drý, a který že vědecký práh zakazoval strojům těžší než vzduch vzlétnout? Nehraje
v tom roli absence pohonné jednotky? Nutno chápat v širších souvislostech.
Nazdar,

http://en.wikipedia.org/wiki/Human-powered_aircraft
The current distance record recognised by the FAI was achieved on 23 April 1988 from Iraklion on Crete to Santorini in a MIT Daedalus 88 piloted by Kanellos Kanellopoulos: a straight distance of 119 km (74 miles).

Zaprvé: Součastný rekord pro letadlo poháněné silou člověka je zaznamenán organizací FAI. Tento let proběhl 23 Dubna 1988 z Iraklionu na Krétě do Santorini na letadle postaveném MIT, Daedalus 88, pilotovaným Kanellosem Kanellopoulosem. Vzdálenost po přímce byla 119 km.

Zadruhé, AAAS (Ass znamená v angličtině bud'to osel, nebo prdel, zatímco AAAS znamená v angličtině American Association for Advancement of Science, byvše nejautoritativnější vědecká organizace representující výkvět vědeckého světa v US, takže neplést) se hádala s každým ještě 5 let po prvním úspěšném letu bratří Wrightových, že zprávy o tomto letu jsou podvodné, lživé a neopodstatněné, byvše výplodem senzace chtivých bulvárních plátků atd. protože bylo vědecky prokázáno, že to není prostě není možné. Takže o pohonný systém nemohlo jít.

Totéž nekonečné vědecké bludaření platí o prolomení zvukové bariéry, letu na měsíc, překonání rychlosti 40 km/h jízdou vlakem a to by snad stačilo, kromě placatosti země, draků za Azorami v Atlantickém oceánu atd. církevních demagogů, kteří totiž byli taky svého času autoritativní vše-vědi.

Pokud jde o testatiku, vznález patří náboženské separatistické sektě, která jeho operační a technické podklady nikdy nezveřejnila, i když ho svobodně používá jako zdroje energie. Vše na webu jsou lepší a horší konstrukce z dohadů a zpráv o podobě a funkci tohoto zařízení od těch, kteří měli tu čest testatiku vidět.

Ahoj, Slávek.

P.S. Je zajímavé, kolik lidí tvrdí nevědomých blbin a je líných se rozhlédnout alespoň po tom netu.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
j.bill
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: úte 05 říj 2010 17:06

Shrnutí poznatků

Příspěvek od j.bill »

Zdravím všechny příznivce VE.Velmi mne mrzí,že tato diskuse o Testatice umřela.Přečetl jsem ji celou už v prosinci 2009 a znovu před pár dny,ale nic se nezměnilo.Je škoda,že je tu takový nepoměr mezi teoretickými a praktickými poznatky.Snad časem také přispěji svou troškou "do mlýna"
Zatím se mi řežou disky o průměru 35 cm a tloušťce 6mm,jelikož nemají silnější materiál,tak jsem zvolil menší rozměr.Časem bych se ale chtěl dopracovat k diskům o průměru těch cca 50 cm.
Praktická zkušenost:Laserové řezání Plexiskla je možné domluvit u větších reklamních agentur,které pracují s těmito materiály a mají řezačku.
Takže první disk má být z lité desky z polymetylmetakrylátu (PMMA – plexiskla)
Dále se chci zeptat,jakou specifikaci by měl mít zadní disk.V diskusi se píše Vinyl.Je to tedy PVC (Polyvinylchlorid)?
Narazil jsem jen na extrudované PVC.Může být použit,nebo to musí být materiál stejný,jako se používal na vinylové gramodesky či může být také z plexi,ale černého?Na jednom z videí,kde jsou 2 návštěvníci z DE je odpověď,že druhý disk je také z plexi,ale černého a lamely jsou z magnesia.Nevím,jestli je to pravdivá informace nebo schválně matoucí.
Z dostupných fotografií jsem si všim,že na zadní straně druhého (zadního) disku jsou lamely umístěny s většími rozestupy a asi o třetinu menší počáteční šířkou.(na prvním disku začínají se třemi okénky a na zadní staně druhého disku jsou jen dvě okénka) Invarovou folii mám rozjednanou v tloušťkách 0,125 , 0,25 a 0,5 mm,ale zatím nevím cenu.

Pro nové zájemce jsem si dovolil shrnutí důležitých informaci z těcho 27mi stran,tak jak to vidí Gewo,pokud se nechtějí probírat tím ostatním balastem.Strávil jsem na tom pár hodin,tak mne snad nebudete kamenovat...

PS.Nepřihlášeným se přílohy nezobrazují!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Pepa
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

hm

Příspěvek od 1220 »

Disky už mám 2 roky pr 50 cm, oba z extrudovaného plexi :( tl 6 mm. Ti kteří je roztočili na rozdíl ode mne mají vyzkoušené, že náboj je značný, co je důležité je ale nová a další ionizace, na to už pouhé první roztočení stačit nebude. Tady je třeba vzít rozum do hrsti, prostředí upravit tak, aby k té ionizaci docházelo, pak bude cíl na dosah. Ložiska budou skleněná domečky plastové . Sorry taky nespěchám je zde mnoho i jiných lákadel.......
:good:
pěkný fotky a dal sis práci.......
K. :bye:


j.bill
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: úte 05 říj 2010 17:06

Síla materiálu

Příspěvek od j.bill »

Také jsem uvažoval o vodíku,nakoupil materiál,součástky a zatím to odložil.Ale Testatika mne láká mnohem více a je to nepoměrně "čistší" energie.
Nebudou se Ti ty disky při tak malé tloušťce kroutit? Původně jsem chtěl nechat nařezat těch 50 cm,ale pak jsem ubral.
Ložiska mám v plánu buď teflonová nebo 626 (kuličková 19x6x6 mm-vlezou pěkně do malých kotoučků přilepených k disku) 2ks za sebou ke každému disku.
Jak chceš řešit skleněná ložiska?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Pepa
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ložiska

Příspěvek od 1220 »

mi někdo věnoval, koupit prý se nechají celkem běžně,
podle mého máš ten řemínek moc blízko disku,budu mit ložiska asi 100 mm od sebe a hřídel bude 150 mm dlouhý na konci řemenička Kotouče se jsou rovné, vlnit by se při těch pár otáčkách neměly.
K.
Taky jsem zjistil, že kotouče skleněné vyjdou levně dokonce mám mám 2 ks průměr asi 200mm,
hm, jenže tepelný motor vypadal jednoduchý ............


j.bill
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: úte 05 říj 2010 17:06

Uložení

Příspěvek od j.bill »

Máš pravdu,s tím řemenem,tak jsem to trošku přepracoval.Osa bude vlepená do malých kotoučů nebo může být zajištěna dvěma mosaznými čepy.Dřevo by mělo být nějaké suché a tvrdé.
Moc nechápu,co jsi myslel tím "nová a další ionizace"
Účinnost celého zařízení je také samozřejmě závislá ma relativní vlhkosti vzduchu.
Zajímalo by mne,jestli je tu někdo na fóru,kdo viděl Testatiku (starou) pracovat na vlastní oči.Teď už tam prý mají pro návštěvníky jen nějaké makety....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Pepa
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ložiska

Příspěvek od 1220 »

radši blíž disku /jedno/, druhé na konci dlouhého domečku, hřídel jěště delší a na jeho konci např. řemenice
ionizace je nezbytná pro chod zařízení pokud budou vhodné podmínky , musí neustále vznikat, tak to bylo myšleno.
K.
osa plexi , nikoli alkamid, se dřevem by mohla být potíž kvůli nasákavosti vodou


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Co se vlastně děje v jiskřišti?

Příspěvek od aNONym »

Nedávno jsem měl velmi zajímavý popovídání se jedním znalým člověkem, které by možná mohlo někoho posunout o kousek dál. ;) Non

Pokud je prý napětí na jiskřišti dostatečně vysoké (min. 20 kV), všudy přítomný dusík se mezi hroty nabíjí. Dojde-li pak k rychlému vybití silného VN zdroje řádově v pikosekundách, přechází dusík do "nějakýho jinýho stavu" (teď si nevybavuju ten správný výraz) a díky vlivům kapacit / indukcí na přívodních vodičích zároveň dochází k excitaci poblíž ultrafialové oblasti a vzniku krátkého "laserového záblesku" (337nm), který ten dusík následně vybíjí, čímž se potom celek dostává do oscilace. Krom vzniku ionizovaného kanálu ve vzduchu může dle dotyčného dokonce uvnitř jiskřiště ("při správné konstelaci hvězd" = při ultrakrátkých výbojích) docházet k transmutaci některých jader dusíku na vodík. Krom té poslední části o "transmutaci" to má vcelku hlavu i patu.

Doufám jen, že jsem něco nepopletl nebo nezapomenul (v ten den bylo totiž hodně na co koukat). Pokud snad ano, tak mě potom moc nekamenujte. :D


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Co se vlastně děje v jiskřišti?

Příspěvek od poota »

aNONym píše:.. Krom té poslední části o "transmutaci" to má vcelku hlavu i patu. ..
Promiň, ale to zvýrazněné slovo bych si dovolil nahradit "Právě díky ..." - pak s Tebou souhlasím bez výhrady.
Jenom tak to totiž dává smysl i energeticky.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Seriál Testatika + Diskuze“