Moje "škodovka" na vodík!

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

...

Příspěvek od la »

Taková hračka s peltierem http://www.elektroraj.cz/detail.asp?flo ... 6&id=92011
Až teda na tu cenu,zdá se mi to dost s pozice zákazníka ,ale s pohledu výrobce nic moc zisk,záleží čím je to osazený .
V každém případě zajímavý strojek a pěkně názorně provedený.
:D


Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Co říkáte tomuhle?

Příspěvek od hapalainen »

http://auto.bazos.cz/inzerat/7947206/vo ... paliva.php
Největší obsah motoru má 8 ccm :bhead:
Nekupte to!


Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Co říkáte tomuhle?

Příspěvek od poota »

Já bych čet a četu, že se jedná jenom o modely těch aut, co je tam píšou - pak by mi to sedělo. :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Co říkáte tomuhle?

Příspěvek od martin11 »

hele hele...ňáký divný....první věta ...Suchý vodíkový.....z čeho se ten vodík dělá....???....no pak píše elektrolíza....suchá.... :shock:
..za 21 000.-kč montujou to u Jeepa v Chebu....asi se poptám, je tam mail. jestli to umí také do trabanta.... :baby: těch 8 ccm asi bude překlep / i když se několikrát opakuje / zdarec Kč :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Jestli nás chlapec nehoupe.

Příspěvek od hapalainen »

Dá se usuzovat, že je to možná chatrč. Suchý, mokrý, hlavně když to někdo koupí.


Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stačilo by 100°C ?

Příspěvek od Jim68 »

Martine, Trabanta máš jen na fotce......Ale můžeš to dát na Toyotu. Na tu studenou stranu dej hliníkový chladič z compu. Na spoje se mi docela osvědčila grafitová pasta- stojí tak ticícinu té termovodivé pasty co ¨prodávají k peltierům. .....


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Termočlánků dát do série několik

Příspěvek od hapalainen »

aby daly 12V a použít to na denní svícení. Ulehčilo by se alternátoru a ušetřilo palivo.


Hlavní je vyhrát zápas
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Termočlánků dát do série několik

Příspěvek od lajos »

Asi LEDky budou jednodušší a levnější


tutonc

Re: Kteří???

Příspěvek od tutonc »

Mim píše:Ti, kterým důvěřuji. A poznáme se .....Toť vše...Pak se uvidí... ;)
Zdravím vás chlapci, tak ako už vám niečo ide?
mime, máš domakaný elektrolizér a nikto ho nikdy nevidel...to je divné...samé mudre rady ako to spravit ale podstate im nič nepovieš !!!! Ani foto ani video...tie fotky čo máš s prepáčením stoja za hovno... ja som skušal všetko možné aj nemožné za tri roky bez uspechu niekomu to ide?
mne zatial nie ani od mima ani od ivana...kexík zase tvrdí že mu ide favorit na vodík....min deto..a ivan je ticho a len dáva svoje schémy...len jeden háčik je v tom , že poznám asi 20 ludí čo sa pokušalo replikovat mima a ivana a ako aj kexo na stránke radí...
poviem vám je to všetko kačica ! prečo? elektronika ivanová...lapač elektronov? rozsvietit 12 voltovú žiarovku 15w.... to by tam musel íst asi 1MW aby ju rozsvietilo ! je to len omezovač prúdu nič viacej... mim sem dával rady , z prava z lava z hora z dola...pár fotiek ale ani jedno video vyvíjača ako mu to ide !
cievka VN na hliníkovú elektrodu? z elektronikou to nepojde musíte použit kladivko? tiež kravina ! ani kladivko ani nič iné... ja možem tiež radit zavádzat a debatovat okolo niečoho hodiny a tvárit sa ako največší mudrlant....a čo z toho bude? velké hovno... jediný čo tu niečo spravili su tý ktorí prikladali aj videá...
velké rady aká frekvencia je najlepšia na vodu 48khz a podobné kraviny elektroniky od výmislu sveta ale ani jeden nenapísal akú má účinnost elektrolizéra..ani mim ani ivan ani kexo nikto... je tu zase takých dost čo nevedia merat...ako može niekto merat multimetrom ampére...aj ked má rozsah do 20A multimeter ti ukáže 8A a ked to odmeráš kleštovým ampermetrom tak vidíš skutočnú hodnotu ! nieje to 8A ale 36A napríklad... a o tom by sme mohli kecat a mudrovat...niekolko krát som si prečítal celé forum a došiel som ku tomu názoru že ani jeden nespravil nič len kecá a kecá... ale o tom je škoda slov....pekný den...


Edvin
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16 led 2008 11:35

kritika

Příspěvek od Edvin »

tutonc:

-to, ze ti nieco nefunguje nie je chyba niekoho ineho
-ked ta toto forunm tak drazdi tak sem nechod
-v knizniciach byva vela knih "for dummies" ak si tu cakal ze si precitas forum a zrazu bude tvoje auto jazdit s tretinovou spotrebou tak si naivny, informacie maju cenu zlata a nikto uspesny ti tu nebude davat vsetko na zlatom podnose
-bud rad, ze tu je vobec to, co tu je, kto dokaze premyslat, tak mu to usetri vela casu pri badani
-ako hovori Sao, pri tomto vyskume ide o "ridicak" a ako hovoril jeden instruktor v klasickej autoskole "ked nam to nejde, tak to nechame radsej tak"
-kritizovat vie kazdy, daj sem ty nejaky funkcny navod


tutonc

Re: kritika

Příspěvek od tutonc »

Edvin,

nebudem zbytočne zasierat vlákno tým čo tu už je napísané...koho sa ty zastávaš? tých čo len zavádzaju? platia ta za to? informácie ktoré su tu som ku nim došiel vlastnou cestou svojími pokusmy... vela ludí tu len mluvý...zasieraju vlakno všeliakými kravinami odvádzaju pozornost a podobne... ak pojdeš podla ich postupov tak nikam neprídeš ! a ani nič neurobíš !!! Mám za sebou aj ja 100vky pokusov..... ale to je jedno...niesom sám ....aj ja možem napísat daj medzi dve nerezové elektrody hlinik a uvidíš sám co to delá...bla bla bla... pripadá mi to tu ako v škole čo tlačia samé kareláby a nepotrebné veci do hláv..odvádzaju pozornost a podobne....kolko ludí to tu stavalo aby sa ku niečomu dopracovali...a ked prišli konkrétne otázky tak nastalo ticho.....prečo asi? rozmíšlaj aj ty....


tutonc

Edvin,

Příspěvek od tutonc »

Ja som nepovedal, že tu niesu užitočné informácie čo ti ušetria kopec času a penazí....ale ma vytáča ak niekto bude vypisovat v podstate nič...na celé litánie len preto že sa chce vyrozprávat.... ak vieš o čom hovorým tak si prečítaj celé forum niekolko krát a pochopíš čo ti chcem tým povedat...Kolko ludí tu slubovalo fotky schemy a podobne... išlo ti už niečo z tých schém? okrem regulátorov prúdu????????? vid...VN zapalovacia cievka a podobne...


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Edvin,

Příspěvek od lajos »

Tak se uklidni a co se ti nezdá-douč se, myslím že jsi už 100x chytřejší než před třemi roky nee?
S blbýma kecama stejně z nikoho nic nedostaneš, když nechce dát


Edizon
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: sob 08 lis 2008 22:24
Bydliště: Západné slovensko

Re: Moje "škodovka" na vodík!

Příspěvek od Edizon »

Každý musí ísť vlastnou cestou.Pred pár rokmi som robil jeden experiment na mojej škodovke 105.mal som v novodurovej trubke svoj vyvíjač vodíka.Spotreba na 100km pri konštantnej rýchlosti 70km vychádzala slabé 3l benzínu .Odber 35A bez bubleru,plynoví pedál skoro nebol zošliapnutí .Meraná spotreba bola od plnej nádrže od hrdla .Takto sa dalo jazdiť mimo mesta v meste bola úspora malá.Nedostatky vyvíjač sa prehrieval do motora išlo spustu pary-vody najväčší nedostatok bol že som ho vyrobil s obyčajného plechu. Na spodu sa usadzovalo veľké množstvo sajrajtu ktoré som muselo čistiť-nesprávne urobená elektrolýza.Aj napriek nedostatkom bol so spokojný .Tieto riadky som napísal na povzbudenie ,každý musí isť vlastnou cestou vlastným vývojom aby našiel to čo hľadá.


Edizon
Eminem
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 11 pro 2008 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje "škodovka" na vodík!

Příspěvek od Eminem »

Edizone, mohl bys prosím napsat jak vypadala tvá soustava? Rád bych na Š100 dosáhl měřitelné úspory paliva. Kdyby to byl 1l /100Km tak budu naprosto spokojený.
Nejde mi o nic jiného, než abych ve své bakalářské práci dokázal, že to přecejen funguje. Jinak kolem toho teoreticky kroužím 6let, ale okolnosti mi zatím nedovolily se do toho vrhnout.
Mám v plánu postavit systém water4gas se 6 sklenicemi a provéset klasickou elektrolýzu. Místo dynama jsem alespoň namontoval altík 55A, takže do těch 25A bych se mohl bezpečně pohybovat.
Našel jsem práci "DEVELOPMENT OF MULTI DUTY CYCLE SEQUENTIAL GATED PULSEFREQUENCY GENERATOR FOR RESONANT ELECTROLYSIS" http://umpir.ump.edu.my/1559/1/48_NCMER_012.pdf je zde uvedeno jednoduché schéma, které bych snad zvládnul i udělat.
Předem děkuji za odpověď .


To boldly go, where no one has gone before...
Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“