Moje "škodovka" na vodík!

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Moje "škodovka" na vodík!

Příspěvek od Mim »

vlákno čisté - poo.

Připravuji seriál fotek a podrobného líčení, jak jsem naučil jezdit škodovku na vodík.


Však ono to půjde!!!
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Krásně nás napínáš, budem se těšit s tebou.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

První zapojení

Příspěvek od Mim »

Připojuji pár fotek ze srpna.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
ekowatt
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: sob 23 zář 2006 12:26
Bydliště: Slovensko
Dal: 1 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Moje "škodovka" na vodík!

Příspěvek od ekowatt »

Mim píše:Připravuji seriál fotek a podrobného líčení, jak jsem naučil jezdit škodovku na vodík.
Zdravim no je to zaujimave, a ako ta kogeneračka už frči?


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: První zapojení

Příspěvek od Palo »

Mim píše:Připojuji pár fotek ze srpna.
Super fotečky, jen prosím Mime, neházej fotky do Wérdu, je to strašnej parchant, radši zkomprimuj JPGčka do ZIPu... V tom Wordu, ikdyž mám nabušenej kompl to dělá šílenosti...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

fotky

Příspěvek od jeff »

Každé začátky jsou těžké, je to vidět i na těch fotkách. Na té předposlední jsou nějaké rozbité díly, zřejmě z vyvíječe. To se odehrála nějaká menší katastrofka? Já si taky říkám, do čeho se to pouštím, když se toho vlastně bojím. Odjakživa nemám rád věci, které jsou pod tlakem v trubkách, ať už plyny, nebo kapaliny. A když jsou hořlavé, nebo extrémně výbušné, tak tím spíš. Odjakživa jsem dráteník a elektřina mi nikdy nějak moc nevadila. Jenomže zvědavost je bohužel silnější a hlavně to, že je to něco nového, co si myslím, že za to stojí. Věřím, že bude všechno dobré, musíme jen vydržet a vše dotáhnout až ke, doufejme že ne k hořkému, ale k uspěšnému, konci
Přeji mnoho úspěchů!

Jeff


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

To je teprve začátek!

Příspěvek od Mim »

Připojím k fotkám komentář a pak nastíním celou problematiku a mé řešení. Fotky příště tedy zkomprimuji. Přes víkend napíšu povídání na chalupě. Zatím :lol:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Mima

Příspěvek od Iv »

Ahoj,musím Ti pochválit tu vyvíjecí buňku,máš ji dobře provedenou pro auto,kde jsou drsnější podmínky než v kotelně.Ještě jsem si vzpomněl,ale to nechci radit,možná o tom víš,když spustíš vyvíječ,tak se tvoří ještě taková mlha,jako pára.Samozřejmě že pára to není,teplota vody nebývá tak velká a tak bych možná za vývodem umístil takový filtrák(třeba dřevěné uhlí a pod)aby šla do mašiny jen suchá směs.U spalování v kotli to nevadí.
Iv


VladoG
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: pát 13 říj 2006 19:32
Bydliště: SLOVENSKO
Kontaktovat uživatele:

pre IV

Příspěvek od VladoG »

Na mojej zváračke na vodu je tento problém riešený prebublávaním zmesi cez 90% etylalkohol.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro všechny věrné!

Příspěvek od Mim »

Tohle, co jsem vám zatím ukázal je první varianta, která sice šlapala, ale zdaleka nebylo všechno vyřešené. Při téhle zkoušce jsem ale přišel na spoustu věcí, které moje další snahy ovlivnily. V pondělí toho bude daleko víc a s vysvětleními. Vyvíječ, který je na obrázcích již nepoužívám. Osvědčil se ale svou jednoduchostí výroby. Možná, že si vzpomínáte na můj příspěvek ohledně nerezových nádob v Globusu. Tenhle byl právě z nich. V pondělí budu mít připraven delší článek o poznatcích s vývinem vodíkové směsi, spalováním, ventilech, předstihem atd.


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

škodovka

Příspěvek od jeff »

Už se těším, určitě to bude dobré. Vidím že pokusy provádíš na staré škodovce, zajímalo by mě jak to všechno snáší motor, ale to asi taky popíšeš. No nezbývá, než popřát mnoho zdaru při práci o víkendu na chaloupce, taky se pokusím něco tvořit.

Jeff


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: To je teprve začátek!

Příspěvek od Palo »

Mim píše:...fotky příště tedy zkomprimuji...
Ok, Mime, hodnej kluk :) Jen bych vysvětlil proč do ZIPu - ono nejde ani tak o zkomprimování, bo on ten ZIP to moc nezkomprimuje. Jde o to, aby se stahoval jen jeden soubor, a když to bude ZIP, je to jeden z nejuniverzálnějších souborů, které je schopen jakýkoliv základní XP systém (pokud není očesaný) rozbalit. Jde také o bezpečnost jak pro nás, tak pro Tebe, protože z DOC souboru je možné zjistit IP (nebo MAC?) adresu síťové karty a to by znamenalo, že by to mohl někdo z DOCu vytáhnout a mohl by třeba i napadnout Tvůj počítač. A bezpečnost pro nás v tom smyslu, že v DOCu může být skytý vir.
Promiň že dělám takového chytráka, ale poslední dobou, co se hrabu v počítačích mám paranoidní sklony k bezpečnosti :). Možná bys měl mít takové sklony také, když jsi jeden z mála, kdo zprovoznil "káru" na hydrogen :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
miso

elektrolyza

Příspěvek od miso »

prepacte ale nie som v obraze. Mam otazku: vyroba vodika na obrazkoch bola vykonavana klasickou elektrolyzou tj natvrdo z baterie kable jak ruka alebo bol napojeny na vyvyjac nejaky generator pulzov alevo spominany orgon? Dakujem za odpovede a s pozdravom: nech su nam ukradnute ceny benzinu :D.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Článek se ještě dotváří!

Příspěvek od Mim »

Článek jsem ještě nedopsal, ale rozhodl jsem se, že vám pošlu nějaké fotky z mojich úplných začátků. Nejprve jsem se zabýval dřevoplynem, protože jsem měl truhlárnu s velkým odpadem tvrdého dřeva. Udělal jsem motor na dřevoplyn a docela to šlapalo, až na ty starty a běhání kolem. Posílám fotky motoru a generátoru. Spotřeba 10-15 kg dřeva na hodinu provozu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

A ještě jeden obrázek!

Příspěvek od Mim »

Generátor dřevoplynu!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Však ono to půjde!!!
Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“