Nejen přírodní výživa :-)

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jídlo...

Příspěvek od Palo »

jarda ovčák svitavy píše:...že u mne hraje prim vyhnout se kyselinotvorným potravinám. Zatím netuším, čemu se mám vyhýbat, ale jednou na to přidu.
Osobně s pálením žáhy mám zkušenosti, moje tělo mi dává jasně najevo - a to prosím velmi často UŽ, když to strkám do huby!!! :lol:

Jen tak předhodím pár věcí, které nestojí za to žrát:
- chléb z obchodu (domácí na kvasnicích je OK)
- sušenky z obchodu (Bebe apod.)
- cokoliv co obsahuje konzervant E202 (podařilo se mi koupit např. grilovací omáčku s tímto sajrajtem, no pálení žáhy jako kráva), ono by za zmínku stálo víc těch éček...
- česnek a některé silné, ostré koření
- cokoliv, co obsahuje glutamát/glutaman sodný

K tomu glutamanu... Existují "polévky ze zahrádky", kde prý není obsažen glutaman... To je pravda, ale stejně z nich mám pálení žáhy, ikdyž oproti ostatním asi jen třetinový. Mám dojem, že tam cpou něco jinýho místo glutamanu, třeba dražší, ale co, glutaman tam není, tak lidi kupujte! ;)

Dále pro zdraví jako nevhodné považuji oleje z plastových lahví, ty často smrdí při smažení jako prezervativy... doporučuji nahrazovat sádlem. Pokud děláte třeba majonézu z oleje, kde sádlo nejde použít, sežeňte si kvalitní olej ve skle. Nevím už jak se jmenuje, mám dojem že Vegetol... Pokud nemůžete sehnat olej ve skle, nouzově by mohl být použitý fritovací olej, nebo může být tak nějak dobrý stolní olej. Slunečnicovým jsem přestal věřit, fakt by mě zajímalo, proč je mi z toho tak blbě...

Ze své praxe mohu tvrdit, že cokoliv, co je domácího původu a víte jak to vzniklo, tak tyto potraviny jsou VŠECHNY OK. Domácí klobásky, domácí chléb, domácí kdeco...
Paradox je v tom, že když máte doma udělané sádlo z kupovaného masa, tak taky toto sádlo není příliž dobré. Jako dobré se mi jeví 500 g kostka Brick sádlo "naše nejlepší", je balené v bílém papíru.

Jako další nevhodné jídlo považuji VŠECHNY ČESKÉ běžné salámy. Vyjímku dělá český salám, který považuji za dobrý je Kostelecký Herkules, popř. Křemešník nebo Čeřínek. Zahraniční salámy jsou mnohem lepší než české, zejména Jaga klobása (rakousko? německo?), bohužel z Billy před nedávnem k mému neštěstí zmizel. Pak jsou fajn maďarské. Jo, ještě něco - jako JEDINÉ levné párky mi žádný problém nedělají LIBOVÉ. Vídeňké jsou špatně, drůbeží jsou špatně, debrecínka je špatně, atd...

Pro příklad - to nejhorší co si můžete dát je topinka dělaná na levném oleji s česnekem ;) Jako další odstrašující příklad - chléb z obchodu s florou a vysočinou ;)

Ba naopak je celkem dobré bílé pečivo, např. s Eidamem a šunkou, popř. s obyčejným máslem... Vesměs jsou dobré i jakékoliv toustové chleby (světlé i tmavé).

Cholesterolu a doktorským kecem v tomto smyslu nevěřte...

Pokud budete mít zájem, vzpomenu si na další nevhodné potraviny. Popř se můžete ptát...

Mám názor: "Nemá smysl chcípnout v 80 a po celý život se "trápit" zdravým jídlem, to radši chcípnu v 50 a budu si jídla hezky užívat ;)" No mám názor, že máme jíst to, co jedli naši předkové před sto lety...

Uvažuji, že bych mohl dělat testera pro nějakou potravinářskou společnost :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Comenius
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: stř 21 úno 2007 12:36
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Jardovi aneb ať žijí ovčáci alespoň trochu déle než Eskymáci

Příspěvek od Comenius »

Jardo,
celkem Vám rozumím, jakožto rodilá Moravačka znám tu Vámi posanou kulturu celkem důvěrně. Ale všechno může být jinak než o tom
má člověk představy. Za sebe chci říci, že jako masožravka jsem jedla asi podobně jako vy. Nicméně pestrost a kombinace chutí jsem objevila teprve s vegetariánstvím. Opravdu to byla předtím nuda. To moje + směřovalo spíše k faktu, že je možné tělo vyčistit jinak než užíváním
MMS. I když jsem v životě vyzkoušela všelijaké řesti i neřesti, jsou věci, kdy mi můj instinkt řekne ne. Např. když byli všichni okolo nadšeni regresní terapií nebo teď MMS. I když není pochyb o tom, že obě fungují. První na úrovni podvědomí převáděného do aktuálního vědomí a v případě MMS na úrovni fyzické. Můj názor a nic ve zlém, jsme na jedné lodi, i vegetariáni mohou být korpulentní a mít rádi jídlo.
Ale s Eskymáky je to jinak:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Naděje na obecné světlo, u konce dnů, je nepochybná.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Jako producent jehněčího bych šel o žebrácké holi, pokud by se svět stal uvědomnělým. Paradoxně 99% mých jehňátek sežerou krvelační muslimové, většinou z vídeňské komunity.
Jednou ke mně přijeli ti turci, a jeden arciturek se mě ptal, čím ty zvířata krmím. Já v dobrém rozmaru ukázal sušenou orcidej z jedné louky a řekl jsem: já krmím zvířata orchidejema. Turek vyvalil oči, zapotácel se a už volal tomu svému imánovi, že tyhle jehňata budou něco fakt extra. Samozřejmě, že těch orchideí tam bylo tak na každou ovci jedna, ale když mi volá, tak chce pouze jehňata krmený těmi krásnými kytkami.
Doufám, že jim ten alláh zakazuje žrat lebedu. Já si ji s chutí dám, ale sem tam si tu radost udělat musím.
Nu, a ohledně výživy....... Každé prase se vykrmí výhradně rostlinnou stravou. Má krásné šunky, buclaté boky , špíček na dva prsty a srdíčko po roce zarostlé tukem. Nepřipadá mi to divné.
Je zvláštní, ale moje podvědomí musí být sebevrah. Nutí mne žrat co bych neměl a imrvére mi tlačí na plynový pedál v autě.MMS mu je ukradené.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zajímavá kniha o vitamínu C

Příspěvek od Merlin »



The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od krovak »

CZHONZA - poprve, prosim: JIN a JANG (krasne sa da este napisat ta JIN a ten JANG na vyjadrenie muzskeho/zenskeho principu)
Organove hodiny netreba brat az tak vazne, dolezita by mala byt skor pravidelnost.
A k poslednemu zjednoduseniu: zly zrak - blba pecen, zly sluch - blbe oblicky plati bohuzial len veeelmi zjednodusene. Ci skor - nefunguje to oboma smermi, to znamena ze je to jedna z moznych pricin. (napriklad piskanie v usiach moze sposobovat aj nadmerny jang v peceni a tak dalej a tak dalej)
inak aj ked je makrobiotika dost zvlastna v pristupe k jin/jang ked sa robi s rozumom nemusi to byt zle ;-)


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

jing a jang prakticky

Příspěvek od 1220 »

http://www.prozdravi.cz/krizovka-zivota ... jonas.html
Když to člověk čte a dívá se do zrcadla a vydrží to, je na dobrý cestě. :oops: vydržet to skoro nejde
KDR


CZHonza
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: ned 25 led 2009 21:55
Bydliště: Praha
Dal: 2 poděkování

Příspěvek od CZHonza »

krovak píše:CZHONZA - poprve, prosim: JIN a JANG (krasne sa da este napisat ta JIN a ten JANG na vyjadrenie muzskeho/zenskeho principu)
Organove hodiny netreba brat az tak vazne, dolezita by mala byt skor pravidelnost.
A k poslednemu zjednoduseniu: zly zrak - blba pecen, zly sluch - blbe oblicky plati bohuzial len veeelmi zjednodusene. Ci skor - nefunguje to oboma smermi, to znamena ze je to jedna z moznych pricin. (napriklad piskanie v usiach moze sposobovat aj nadmerny jang v peceni a tak dalej a tak dalej)
inak aj ked je makrobiotika dost zvlastna v pristupe k jin/jang ked sa robi s rozumom nemusi to byt zle ;-)
Jíst obilý v zimě tak to mi dobře nedělá.
(Radši se JANGUJI MASEM (RYBOU))
Ale jinak vše v praxi funguje.
Absolutně vzato se obě neustále mění jedna v druhou.
Játra energitizuji Ledviny a ty zpětně Játra a současně naopak.
Jakmile začnu po polysacharidech prdět (začátek zimy) přecházím na MASO + TUK + Z VETSINY KORENOVA ZELENINA až do jara :lol:


krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od krovak »

CZHonza píše: Jíst obilý v zimě tak to mi dobře nedělá.
(Radši se JANGUJI MASEM (RYBOU))
Ale jinak vše v praxi funguje.
Absolutně vzato se obě neustále mění jedna v druhou.
Játra energitizuji Ledviny a ty zpětně Játra a současně naopak.
Jakmile začnu po polysacharidech prdět (začátek zimy) přecházím na MASO + TUK + Z VETSINY KORENOVA ZELENINA až do jara :lol:
nuz, ono dost zalezi na tom ake obilie jes a v akej podobe - surove klicky na zimu to je naozaj pre zaludok a slezinu vrazda (mimo horuce obdobie by som to vseobecne zvazoval), ked ich ale das do pary napriklad je to celkom OK. Napriklad taka kukurica je skor neutralna a ak to zapecies dodas tomu vhodne jangu aj na zimu (pripadne korenim). (aby to nevyznelo ze tu chcem nieco vazne diktovat - chcem len povedat ze sa da ;-) )
ono do dobijania obliciek vstupuju aj ostatne organy, neda sa to izolovat. navyse to ze nie su oblicky OK je myslim sposobene stravou a tym ze slinivka-slezina z toho nevie telo spravne "uzivit", ci skor este inak - zly sluch - zle oblicky (vacsinou), pricina ale moze byt v podstate kdekolvek.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Jablka

Příspěvek od martin11 »

nevím kam to dát , tak je to tady..myslím , že to čte dost lidí.... :bye:

http://daso81.bloger.cz/obrazky/daso81. ... blkach.pdf


....jablko...a jeho vlastnosti....využítí, recepty jabl.ocet atd...m11 :D + eva :D :bye:


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“