Nejen přírodní výživa :-)

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Návštěvník

re:pepe

Příspěvek od Návštěvník »

Vždy při takové diskuzi si připomínám okřídlené čínské pořekadlo-tělo tělem, dech dechem,mysl myslí a ducha duchem. Pokud je to takto vnímáno-věci mají nutnou proporci , alespoň v prvních počátečních krocích.
A vyvážený postup je klíčem...Vždyť už starý Budha řekl: je to jak s hudebním nástrojem-napneš-li příliš, struna praskne, nenapneš-li-nevydá tón..moudrý se vyhne oběma krajnostem..

Pokud zvolím úhel pohledu Jin-jang ,energii
Slunce a Měsíce lze vyvážit mnoha způsoby../Jinak výhradně nevařená dieta má neobyčejné účinky, a dá mi za pravdu každý, kdo to vyzkoušel-no bez vnějšího nátlaku rozumem vytvořeného "správného" intelektuálního konceptu,který vůlí "naplnit" by se rovnalo pocitu vyjímečné askeze-ale v prosté harmonii s metabolismem vlastního těla. /Příroda funguje "jednoduše" a principem není "ideální hojnost" a intelektuálně pojatá "složitá dokonalost a křehce vyvažovaná rovnováha" -i v konceptu a přístupu-

Složité žijeme a Jednoduché neznáme...

..jednoduchost.. je klíč..


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

K mléku a jeho kvalitě...... je to vše důsledkem výživy dojnic. Dnes jsou krávy krmeny výhradně konzervovanou stravou. To znamená siláže a senáže.Ty však je nutné konzervovat bezchybně a to pomocí regulátorů kyselosti, chemických přípravků na regulaci kvašení, kyseliny mravenčí a močoviny. to vše v nemalých dávkách. K tomu se přidávají syntetické vitamixy, řepkové pokrutiny pofiderní kvality mnohdy s k erukovou, opět močovina. Po porodu preventivní antibiotika, a pokud kráva nemá užitkovost 6000litrů za rok, nemá právo na život bez ohledu na její stáří. Pokud někdo řekne, že dříve bylo mléko jiné, věřte mu.
Dříve krávy žraly seno a trávu. Dnes však smrdutou sračku, sice plnou proteinů a aminokyselin, chuťových a ph regulátorů.......ale smrdutou
Chudáci zvířata.Ti, kteří si doma v klidu chovali kravičku tento úřední systém natolik demotivoval, že s tím praštili a naše děti těžko okusí domácí mléko.
Já mléko moc nepil. ale domácí kefír........ ten mi chybí.
Domácí mléko od veselé krávy za 25kč litr.Kdo si ho koupí, když si lidé skrze 30kč u doktora trhají občanky a zuby?


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

jarda ovčák svitavy píše:...Dnes jsou krávy krmeny výhradně konzervovanou stravou. To znamená siláže a senáže...
Možno u Vás v ,,Česku" takto fungujete po celý rok , no na Slovensku ,,bajočko" 80% kráv má výbeh (norma nepustí) . Žial bohu , vela ludí má ,,chaos v hlave" a neznalosť nikoho z nás neospravedlňuje pred dôsledkami požitia ,,poživatin". Páni vedzte , že aj v prípade zdravie & potrava nič nie je zadarmo a to aj keby ste akokolvek velmi chceli . ,,Energia" si vždy píta svoju ,,daň" a nikto z nás živých nemá tú ,,silu" sa pred touto ,,daňou" schovať . Tak ako sa Vám úročia ,,drobné" v banke , tak sa Vám úročí aj váš ,,vklad" do téjto ,,energie" . Dôsledky tohto počinu si nesie každý z nas ,,sám" a to pokjal ide o život ako taký , platí bez rozdielu . Pepe
Naposledy upravil(a) pepe dne čtv 28 kvě 2009 7:41, celkem upraveno 1 x.


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Posvátná kráva

Příspěvek od 1220 »

jarda ovčák svitavy píše:........ Dnes však smrdutou sračku, sice plnou proteinů a aminokyselin, chuťových a ph regulátorů.......ale smrdutou
Chudáci zvířata.Ti, kteří si doma v klidu chovali kravičku tento úřední systém natolik demotivoval, že s tím praštili a naše děti těžko okusí domácí mléko.
Domácí mléko od veselé krávy za 25kč litr.Kdo si ho koupí, když si lidé skrze 30kč u doktora trhají občanky a zuby?
Mám z toho mrazení. Znamená to, že posvátná kráva v Indii, které jsou vidět všechna žebra je šťastnější, a navíc má lidma zaručeno, že ji nesnědí.
Držte si klobouky pánové/a dámy/ jedeme z kopce. Pod kopcem je pevná zeď a rychlost k nezabrzdění.
Zeď je postavena z malty, která se jmenuje omezenost pohledu, a z kamenů, mno to si každý dokáže pojmenovat sám, neslušná slova moc neslušná slova .........kvůli těm mrtvým.
Nekonečná spotřeba h...n jasně ,a všechno honem........
hovgh


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

TO ne, pepo. Jen je u vás vidět víc krav btpm. Bez tržní produkce mléka. To jsou masné krávy.Jináč češi i slováci jsou řízeni evropskou směrnicí szp. společnou zemědělskou politikou. Z trávy na pastvě není takový užitek. Silážový kokteil má lepší nutriční hodnoty než tráva na pastvě.Není to o přístupu ke zvířatům, je to výhradně o ekonomice. Kráva pasoucí se spokojeně vydá více energie na vlastní pohyb, takže i ten pohyb je kontraproduktivní. A u vás na slovensku nemáte normu na pastvu, ale na pohyb ve výběhu. Stejně jako my.Obchází se to všelijak. Je mi těch krav líto. Mají nejhezčí oči na světě a jak píše karel, ty indické s žebry venku jsou mnohem šťastnější. I ti indové s tou hrstkou karí rýže budou spokojenější. Užitkovost krav je dána náklady. Krmivo, ustájení, veterinář,obsluha versus mléko. Konkurence je veliká a dnes už i krmící a dojící roboti mají své místo.automatické odstranění výkalů je standartem,stejně jako počítačem řízená krmná dávka v závislosti na množství a kvalitě mléka. Konečná, vystupovat, příští stanice peklo.
jsme nuceni vyrábět a konzumovat.
Co já vím, tak posledním hitem je chuťový regulátor a regulátor příjmu tekutin.Kráva pak hodně žere a pije a má hoooodně mléka.Samozřejmě že nikdo nic neví..... potíž je, že to je kombinace chemie schovávající se za multiminerály a je obtížně detekována, stejně jako ty antibiotika u brojlerů.Místo, abychom se každému tvoru, co je pro nás užitečný poklonili, tak jej mrzačíme, mučíme a kurvíme morální principy.


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

Jardo , normi EU sú závezné len pre ,,ziskuchtivých" a ten výbeh na ,,zelené" je nutným ,,zlom" aj pre ních . Dôsledkom zanedbania téjto ,,drobnosti" je chorá krava . Chorá krava = málo mlieka + zlé mlieko . Z pohladu ,,zisku" (trieda mlieka a jeho množstvo) je podstatne drahšie ,,chovať" chorú kravu ako umožniť jéj pár hodín paše vo výbehu . O tom to je . Mimochodom , toto ,,pravidlo" ako také platí aj pre nás , pre ,,ludí". Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

!

Příspěvek od chiq »

Páni, obaja, pepe aj jardo máte pravdu. Len nechápem, prečo sa ako dvaja kohúti púšťate do seba, keď sa k výbehu blíži gazda s poriadnym nožom?
Problém je inde - v obchodníkoch - nič nevyrobili a predsa najviac zhrabnú. Je to problém samotných výrobcov. Keby družstvá mali pri mliečnych linkách vlastné pasterizačné linky, vyriešili by si spústu finančných problémov. A hygiena? Určite oveľa lepšia než v hypermaketoch pri beztrestnom prebalovaní skazeného mäsa...


bob
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: ned 11 úno 2007 22:23
Bydliště: SK
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

profesionálny popis praktických skúseností

Příspěvek od bob »

poučné čítanie ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Bob
Comenius
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: stř 21 úno 2007 12:36
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

+

Příspěvek od Comenius »

Přidávám bobovi 1b život není jenom chemie.


Naděje na obecné světlo, u konce dnů, je nepochybná.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Zajímavé informace. Pro nás, amorfní bytosti bez vůle to je důležité počteníčko. Avšak, jak to, že se eskymáci a podobné komunity dožívají požehnaného věku? Bez karotkové a celerové šťávy a bez syrové zeleniny?
Mnozí ji za svůj život nikdy neokusili.....
Jo, a taky jsem znal baču na hornákoch u Žiliny, ten zas jen cigáro, žinčicu a baraninu. V 93 letech jezdil za ženskýma dolů do dědiny na ukraině...
Vysvětlete někdo,......


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gromit »

jarda ovčák svitavy píše:Zajímavé informace. Pro nás, amorfní bytosti bez vůle to je důležité počteníčko. Avšak, jak to, že se eskymáci a podobné komunity dožívají požehnaného věku? Bez karotkové a celerové šťávy a bez syrové zeleniny?
Mnozí ji za svůj život nikdy neokusili.....
Jo, a taky jsem znal baču na hornákoch u Žiliny, ten zas jen cigáro, žinčicu a baraninu. V 93 letech jezdil za ženskýma dolů do dědiny na ukraině...
Vysvětlete někdo,......
Jardo klid, někdo umře po salátu, někdo po vepřovém - hlavní je nebrat to moc vážně, není nad pocit pohody v životě... :)


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: +

Příspěvek od 1220 »

Comenius píše:Přidávám bobovi 1b život není jenom chemie.
Halo Comenie,
Ptám se, jak je to s tím obecným světlem a konec kterých dnů je myšlen?
Jako samorost světlem málo dotčený, nota bene poznamenaný zde vznikajícím droidovstvím vznáším dotaz, zda naše a Vaše není vlastně naše, neboť vznikající Preambule zdá se mi býti podobnou, ne však identickou . Byl bych rád, kdybyste jste se časem k tomu vyjádřili u laických fyziků až to tam bude . Mám za to, že onikání, je zde na místě.
A jinak taky +
M Dr ont P
;)


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

jarda ovčák svitavy píše:...Vysvětlete někdo,......
Jardo - telesné zdravia začína pri strave, duševné je ovplyvňované okolím - čo počúvaš, čo čítaš, pozeráš, s kým komunikuješ, kto ťa "vytočí", komu si urobil skutočnú a nezištnú radosť... Ak ten eskimák v živote neprišiel do kontaktu s poskytovateľom výhodných krátkodobých pôžičiek či poisťovacím agentom, ani si nepozrel v tv správy zo zasadnutia parlamentu, či supertelenovelu, tak má šancu dožiť sa rokov Sétových... :lol:


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Nerad bych umřel s plnou hubou pampelišky. Tuze by se mi ve valhale smáli. Možná by mne tam za trest používali jako obětního kozla nebo vola, eventuelně vepře.
Každý večer znovu a znovu.
V dalším životě bych se narodil jako osel a žebral v afghánistánu bodláky.
Obcovala by na mně půlka talibanu...........
Omluvám se všem zarytým vegetariánům a ostatním.Moje názory nesměřují proti nikomu. snad proti mně...........

:lol: :lol: :lol: :lol:
Teď mne napadlo, jak se u mne schází společnost a na vánoce je častuju různými pikantními uzeninami, klobáskami a tak. Je to druh rituálů. Zamastíme si brady, zapijeme kdečím a spokojeně si popřejem různé úlety.
Krájíme klobásky na kolečka a handrkujeme se dlouhé hodiny, která je lepší.Zajídáme je feferonkama a spokojeně rudnem tím pálením jako komunisti.
O půlnoci předložím dršťkovou polévku půlnoční a pak se pokračuje.
¨Nedokážu si představit totéž s mísami naklíčených fazolí či pohanky
zelného salátu a připíjet si karotkovou štávou. I když chápu, že si kopu hrob, tak ta poezie je pro mne důležitá. Moc důležitá.Důležitější, než pozdější následky. Samozřejmě, že se snažím jak mohu žít a hlavně jíst zdravě..... Jeden kouzelník mi řekl, že u mne hraje prim vyhnout se kyselinotvorným potravinám. Zatím netuším, čemu se mám vyhýbat, ale jednou na to přidu.


bob
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: ned 11 úno 2007 22:23
Bydliště: SK
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pre Jardu ovčáka

Příspěvek od bob »

Jarda, ja tiež nie som vegetarián a mám tiež necnosti v steikoch, v domácich údeninách, robím domáce zakáľačky a klbasy, jaterničky a krvavničky len tak fičia, o tlačenke ani nehovorím- a dobré sú len vtedy, keď z nich kvapká masť...najradšej mám čerstvý "tatarák". Pravda je taká, že nič nie je zadarmo a telo nám všetky zlé aj dobré body spočíta, a potom musíme chtiac - nechtiac dať zarobiť farmaceutickým gigantom, alebo predčasne hrobárovi, prípadne obom. V matroši od Dr. Walkera sú základné praktické skúsenosti s výživou tela zrozumiteľne, vecne a pravdivo popísané (skúšal to na sebe do 118 rokov veku) a je na každom z nás, ako s nimi naloží, v každom prípade je to zdroj cenných, jednoduchých a pravdivých informácií, tak ako ďalšie jeho dielka (všetky sú grátis v čestine na http://www.knihykestazeni.zde.cz )

Ešte komentár k tým eskimákom, mne to tiež vŕta v hlave, možno je to tou vodou zo snehu a ľadu, ktorú používajú na všetko, a napriek tučnej a mäsitej strave majú cievy a srdce v poriadku do vysokého veku (rybím tukom to vraj nieje).
K tomu CO2- ja používam roky 6kg CO2 hasičák - výmena v hasičárni stojí 100 kačiek a máš 6kg čistého kvapalného, s tým zakonzervuješ aj svokru. Samo, že musíš použiť nejaký redukčný ventil.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Bob
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“