Fórum U Pramene

Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene

Aktuálně:   Podzimní sraz v Praze u Jeffa se uskuteční ve dnech 24. - 26.11. Více zde...    

Právě je pát 17 lis 2017 23:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 305 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kde sehnat...
PříspěvekNapsal: stř 11 lis 2015 10:48 
Zasloužilý člen

Registrace: stř 16 dub 2008 11:00
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 37
Ziskaná ocenění: 261
martin11 píše:
vložím se do diskuze...chtěl jsem poslat poštou tablety chemikálie...barevná negativní vývojka na color filmy poštou....do Rakouska...chemie to je zabalená v plastové kartridži, zavařená v igelitu a pak v krabici z vlnité...pošťák se zeptal co je v balíku...tak jsem mu to popsal....pozor žádná tekutina....přeprava nepřipadá v úvahu....tak jsem to poslal jako plastový obal prázdné tuby....jojojo...pošťáci se jistěj...jo a chlorovodíková je asi největší svinstvo co znám....leptá i sklo....to bych asi neposílal....jo kdyby se náááááhodou něco stalo....jako že se to rozbije...tak to odesilatel odsere i s úroky....i přeprava použité foto vývojky, která je v podstatě neškodná podléhá spec. přepravním předpisům..tak se nediv, že to nikdo takové riziko nepodstoupí....tak :pivko: m11 :D

Ahoj Martine,
nemyslel Jsi spíše kyselinu fluorovodíkovou? Ta leptá sklo. Jo párkrát jsem měl tu čest. Jinak sírovka taky umí divy, obzvláště koncentrovaná, vždycky mám strach z reakčního tepla a to jak vcelku fofrem způsobuje zuhelnatění tkání či biologického materiálu..... Ale to jako fotograf určitě znáš.

Moderátor raději žádný než vadný.

Tento příspěvek od NAVAR ocenili: 2 A(&F) (stř 11 lis 2015 12:15), martin11 (sob 14 lis 2015 21:29)
  Rating: 6.25%

PříspěvekNapsal: stř 11 lis 2015 10:54 
Zasloužilý člen

Registrace: stř 16 dub 2008 11:00
Darovaná ocenění: 37
Ziskaná ocenění: 261
proud píše:
Anri,moc diky,pockam az budou obe a dojedu,lahvicky si vezmu ssebou,ozvu se ti,njn,delal jsem dve rizikovy "povolani",jedno mi jeste zustalo,tak o riziku trochu neco vim,i o jeho podcenovani "profikama".Ale uznej sam,dobre zabalenej tovar,podle predpisu, s upozornenim by prece nebyl zadnej problem,zakaz je proste jednodussi nez se babrat s predpisem a vozit v aute bezpecnostni bednu......Nevim jak v Cine,ale v Americe se ty veci takhle posilaji normalne,jsou na to prepravky.A nepotrebujes drahy extra zvlastni sluzby!Bud ti to dovezou a z prepravky vyndaji,nebo kdyz te nestihnou,nechaji ti to v ni a dostanes adresu kam ji odvizt,nebo poslat.Je to vsechno jenom o lidech.

Jenom se zptám a nebylo by lepší si to poslat už jako Bolotovův balzám namíchané? Jde o to že tam už je koncentrace HCl a H2SO4 jenom 1%, to už by nemuselo být tak nebezpečné.
Míchal jsem si to kdysi pro sebe, klasika HCl p.a + H2SO4 p.a. + nitroglycerin + acylpirin.
Samozřejmě pro pití ředit 1:50!

Moderátor raději žádný než vadný.

PříspěvekNapsal: sob 14 lis 2015 21:35 
Zasloužilý člen

Registrace: čtv 17 led 2008 17:08
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 355
Ziskaná ocenění: 238
NAVAR píše:
martin11 píše:
vložím se do diskuze...chtěl jsem poslat poštou tablety chemikálie...barevná negativní vývojka na color filmy poštou....do Rakouska...chemie to je zabalená v plastové kartridži, zavařená v igelitu a pak v krabici z vlnité...pošťák se zeptal co je v balíku...tak jsem mu to popsal....pozor žádná tekutina....přeprava nepřipadá v úvahu....tak jsem to poslal jako plastový obal prázdné tuby....jojojo...pošťáci se jistěj...jo a chlorovodíková je asi největší svinstvo co znám....leptá i sklo....to bych asi neposílal....jo kdyby se náááááhodou něco stalo....jako že se to rozbije...tak to odesilatel odsere i s úroky....i přeprava použité foto vývojky, která je v podstatě neškodná podléhá spec. přepravním předpisům..tak se nediv, že to nikdo takové riziko nepodstoupí....tak :pivko: m11 :D

Ahoj Martine,
nemyslel Jsi spíše kyselinu fluorovodíkovou? Ta leptá sklo. Jo párkrát jsem měl tu čest. Jinak sírovka taky umí divy, obzvláště koncentrovaná, vždycky mám strach z reakčního tepla a to jak vcelku fofrem způsobuje zuhelnatění tkání či biologického materiálu..... Ale to jako fotograf určitě znáš.

.... :bhead: aha...no jo...opravdu fluorovodíková....mám ji doma...lahůdka...ne chlor a fluor...tak to je to všežravé svinstvo....ani nevím, k čemu jsem ji asi před 20ti roky potřeboval....grr...dá se s tím leptat sklo....to vím...asi jsem kdysi leptal.... :baby: m11 :D

Profil Zobrazit autorovy stránky   

PříspěvekNapsal: pon 24 říj 2016 22:30 
Nový člen

Registrace: pon 07 čer 2010 21:19
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 0
Hezký večer všem,

nevíte někdo, zda je možné ještě objednat prostředky u Pala ?

Děkuji

PříspěvekNapsal: pon 20 bře 2017 19:27 
Stálý člen

Registrace: pon 01 zář 2014 11:36
Darovaná ocenění: 23
Ziskaná ocenění: 1
https://www.iherb.com/tr/cb?pcodes=NOW- ... ode=VBM134
a
https://www.iherb.com/tr/cb?pcodes=NOW- ... ode=VBM134

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 305 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]