Domáca liečba nechtovej plesne

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Nso ci
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 15 črc 2010 19:06
Dal: 268 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Nso ci »

Narazila som na takýto článok, vraj funkčné a vyskúšané autorom http://www.michaelandjudystouffer.com/j ... fungus.htm, google preklad http://translate.google.sk/translate?hl ... 6bih%3D643
Zatiaľ iba samotné potieranie 3% - ným peroxidom niekoľkokrát denne vyzerá na zlepšenie, tak možno niekomu pomôže.
Tiež vraj Listerine má pomáhať na takéto nechty http://mgehubpages.hubpages.com/hub/Lis ... ail-Fungus :?:


„Chcem byť silný nie preto, aby som bol väčší než môj brat, ale aby som porazil svojho najväčšieho nepriateľa – seba.“ Indiánske príslovie.
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od sisa »

Listerine se používá hodně i jako repelent. :-)
Jinak super tip.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nso ci píše:Narazila som na takýto článok, vraj funkčné a vyskúšané autorom ....
klasické MMS, chloritan - citronová ve čtyřnásobku DMSO nevylepšuje, ale sebere plíseň jak polednice malého Járu. Je potřeba aplikovat aspoň třikrát denně až do doby, kdy poškozený nehty odrostou, jinak se plíseň velice rychle chytá zpět a stává se odolnou i na MMS. Jako další je rozumné pastovat nohy až do půli lýtek. Sebere to i sejry, což není nic jiného než právě sejry. Není to zrohovatělá, ale zplesnivělá kůže, která se rohovatěním brání.

Že už jsme u toho, směs zastaví padání vlasů během týdne, pokud je aplikovaná na hlavinku.

Na nohou se mohou vyrážet různé pupeny, ale dost rychle to přejde. Absolutně nedoporučuju nedoléčit. To jsem několikrát provedl a vím o čem mluvím. Pak je s tou plísní děsná rvačka a člověk pak musí přejít na střídavou metodu mnoha preparátů, jednou kyselinu (třeba 4-5% ocet, 1:500 HCl) MMS/DMSO, jód a třeba aj terpentýn, líh a s peroxidem taky nebude nic špatně, hlavně ale pokaždé něco jiného. Ono to tu odolnou plíseň pak fackuje ze všech stran a její momentální přizpůsobování se jednomu jí učiní zranitelnou něčemu jinému. Hlavně je třeba střídat kyselé a zásadité. Najednou se mrcha přizpůsobit všemu nedokáže.

To je má osobní zkušenost. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
stevo69
Stálý člen
Příspěvky: 99
Registrován: ned 12 dub 2009 15:23
Bydliště: SLOVENSKO Nitriansky kraj
Dostal: 9 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od stevo69 »

Ahoj Slavku
Vedel by si podrobnejšie dat postup na liečbu nechtovej plesne?
dakujem


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

5 kapek chloritanu
5 kapek 10% citronové
30 - 40 kapek DMSO

Nehet zakápnout a vetřít do pokožky kam libo. Pokud člověk chce dělat víc, třeba aj lýtka a stehna, vynásobit složky stejným číslem pro udržení poměru.

Tenhle nehet byl před cca měsícem plesnivý celý. Navíc býval od lůžka po konec prasklý, ale to se srovnalo už dřív po dřívějších aplikacích. Pokusničil jsem na něm cca 4 roky. Teď jsem opět začal plíseň mořit před čtyřma nedělema. 3 neděle na střídačku 3x denně - 1 denně uvedenou směsí, 1 denně propylalkoholem, 1 denně 5% octem. Poslední týden už jen 2x denně. Jednou uvedenou MMS směsí a jednou propylalkoholem, nebo 2x denně MMS směsí, jak mám náladu.

Pokud nehty člověk MMS ještě nemořil, směs stačí samotná a jde to dost rychle. Aplikovat první dva týdny aspoň 3x denně. Ze začátku to vypadá, že se nic neděje, ale jak začne plíseň konečně odrůstat, očividně se už vyléčilo lůžko a nehet začne růst rychleji. To bílé kolem nehtu je jen odumřelá kůže, kterou pálí jak propylalkohol, tak ocet a možná i MMS. To není plíseň.

Jinak vlasy po směsi MMS - DMSO do týdne tuhnou, i jemné chmíří zesílí na normální vlasy. Taky to vlasy poněkud odbarvuje. Na vlasy bych s propylalkoholem a 5% octem nešahal, i když slabá octová voda je na změkčení vlasů lepší než všechna kosmetika a moč je lepší než octová voda.

S laskavým pozdravem, Slávek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Nso ci
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 15 črc 2010 19:06
Dal: 268 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Nso ci »

Ahoj, Slávek,

tak ten odrastený necht je neuveriteľný, to by MUDri teda čumeli :shock: ...
Prosím, mám otázku: trochu sa bojím DMSO, teda ešte ho zatiaľ ani nemám, čítala som, že pred jeho aplikáciou treba dôkladne umývať pokožku, nakoľko vťahuje so sebou všetko, čo je na nej. Znamená to, že nohy treba umyť mydlom 3x denne, alebo stačí opláchnuť vodou, ak by som natierala nechty iba MMS+DMSO? Ako dlho cítiť DMSO cesnakom po natretí, teda budem páchnuť po cesnaku celý deň :roll: ?
Srdečne zdraví Nso ci :bye:.


„Chcem byť silný nie preto, aby som bol väčší než môj brat, ale aby som porazil svojho najväčšieho nepriateľa – seba.“ Indiánske príslovie.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nso ci píše: ... trochu sa bojím DMSO .... nakoľko vťahuje so sebou všetko
S tím bych si vůbec nelámal hlavu, pokud se někde necouráš nějakou děsnou chemií.
Nso ci píše: ... umyť mydlom 3x denne, alebo stačí opláchnuť vodou
Pokud umeješ, či opláchneš ráno a máš denně čistý silnější ponožky, ani se s tím nezatěžuj. Co jako máš pocit, že se na Tebe moc dostane? Co Ti vyjde z pórů je zas tak malá plocha, že to nestojí za řeč a stejně je to Tvoje. Akorát bacha, absoluně žádný plastik, tedy ty ponožky. DMSO jich většinu žere a nadělá Ti to do ponožek díry a něco se z nich asi taky vylouhuje.
Osobně si myslím, že by to s citrónkou mohlo jít i bez DMSO, ale to jsem nezkoušel. Pokud, šel bych třeba 5x denně, ale poněkud bych směs přiředil vodou, řekněme stejně jako udávám DMSO.
Nso ci píše: Ako dlho cítiť DMSO cesnakom po natretí
To strašně záleží kolik ho na sebe naplácáš. Poud jen na prsty nohou, prakticky o tom nevíš. Pokud mázneš nohy řekněme po kolena, nemluvě až po :ptrain: na což je třeba o hodně víc směsi, řekl bych tak 3-4 hodiny po aplikaci téo je ještě druhým cítit. Ty si na to skoro hned zvykneš.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Maito
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: úte 08 říj 2013 20:21

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Maito »

Slavek Krepelka píše:

...Že už jsme u toho, směs zastaví padání vlasů během týdne, pokud je aplikovaná na hlavinku.
Ahoj Slávku, reagoval jsi na můj příspěvek ohledně vypadávání vlasů ve vlákně o autopatii, ale abych ho neplevelil, tak se raději přesunu s dalšími dotazy sem. Dneska jsem si načetl spoustu informací o MMS resp. CDS a pustil jsem si i nějaká videa s Jimem Humblem a svěděctvími řady lidí, kterým to pomohlo. Musím říct, že moje obavy o škodlivosti MMS jsou již mnohem menší.

Chtěl bych se zeptat ještě pár podrobností ke tvé zkušenosti při užívání MMS na hlavu:

- používal jsi jako aktivátor kyselinu citrónovou nebo kyselinu chlorovodíkovou? Jak silnou kyselinu jsi použil?
- jaké jsi použil množství vody?
- s takto připraveným MMS sis tedy umýval hlavu, jak často?
- poté, co vlasy přestaly během týdne padat, používal jsi MMS na mytí hlavy i nadále? Jak dlouho?
- užíval jsi ve stejnou dobu MMS i vnitřně?

Snad není otázek příliš mnoho, za odpovědi budu velmi vděčný, velmi pěkně děkuji :)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Maito píše: ... - používal jsi jako aktivátor kyselinu citrónovou nebo kyselinu chlorovodíkovou? ...
Prosím tě, vrať se zpět a znova si přečti můj návod na nehty. Úplně přesně totéž jsem použil na makovičku. Je ale fakt, že nosím kotrbu sebranou mašinkou, takže se nemusím zabývat delšími vlasy. Pokud máš vlasy delší, budeš si muset nějaký postup namyslet.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Maito
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: úte 08 říj 2013 20:21

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Maito »

Slavek Krepelka píše:
Maito píše: ... - používal jsi jako aktivátor kyselinu citrónovou nebo kyselinu chlorovodíkovou? ...
Prosím tě, vrať se zpět a znova si přečti můj návod na nehty. Úplně přesně totéž jsem použil na makovičku. Je ale fakt, že nosím kotrbu sebranou mašinkou, takže se nemusím zabývat delšími vlasy. Pokud máš vlasy delší, budeš si muset nějaký postup namyslet.

S laskavým pozdravem, Slávek.
Už to vidím, díky. Takže jsi to teda aplikoval do suchých vlasů, rozetřel po pokožce hlavy a nechal uschnout. Aplikoval jsi 1x denně? A v jakém množství, celých těch 40-50 kapek? Moc díky :)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Maito píše: .... Aplikoval jsi 1x denně?
Viz Výše. A v jakém množství, celých těch 40-50 kapek? [/quote] Vycházel jsem ze 183 kapek celkem na mou hlavu, což mi vychází na jednu kapku/1cm obvodu přes čelo, když mi berou míru na stetson. :oops: Mám hlavinku poněkud větší než většina lidí a tak jsem uvedl trochu menší namíchané množství pro průměrného člověka.

:bhead: Člověče, uvažuješ ty někdy? Nauč se to. Zkus a uvidíš, co se jeví jako přiměřené. kolik toho na sebe dokážeš napastovat a kam a na jakou plochu. Možná tě to třeba bude aj na citlivějších místech pálit a pokud ano, tak to trochu nařeď vodou, nebo trochu uber kyseliny atp.

:bye: Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Maito
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: úte 08 říj 2013 20:21

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Maito »

Slavek Krepelka píše: Vycházel jsem ze 183 kapek celkem na mou hlavu, což mi vychází na jednu kapku/1cm obvodu přes čelo, když mi berou míru na stetson. :oops: Mám hlavinku poněkud větší než většina lidí a tak jsem uvedl trochu menší namíchané množství pro průměrného člověka.

:bhead: Člověče, uvažuješ ty někdy? Nauč se to. Zkus a uvidíš, co se jeví jako přiměřené. kolik toho na sebe dokážeš napastovat a kam a na jakou plochu. Možná tě to třeba bude aj na citlivějších místech pálit a pokud ano, tak to trochu nařeď vodou, nebo trochu uber kyseliny atp.

:bye: Slávek.
Tak já jsem o sobě nikdy netvrdil, že mám patent na rozum :) Samozřejmě, že je potřeba brát v úvahu, jak moc koncentrovanou látku a v jakém množství si ji člověk dává na hlavu. Nicméně 50 kapek odpovídá cca 1,5 ml, což když srovnáme s jinými kosmetickými přípravky, které se užívají proti vypádávání vlasů, je běžná denní dávka. Navíc v návodu viz výše není uvedena koncentrace chloritanu, což si myslím, že by tam měla být.

A ldyž už mám ty hloupé dotazy, tak připojím ještě jeden - v návodech na přípravu MMS je uvedeno, že se má připravovat vždy v poměru 1:5 (tzn. na každou kapku chloritanu 5 kapek 10% kyseliny citronové. Proč je to v tomto případě v poměru 1:1. DMSO by zde měl sloužit pouze jako přenašeč účinné látky do těla, pokud jsem to správně pochopil..

Moc díky a zdravím :)


davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od davidekMTB »

Slávku, chápu to dobře, že při patlání směsi DMSO a MMS na vlasy se to již dále neředí vodou? Běžně jsem si totiž patlal 10 kapek MMS + 10 kapek 50% kys. citr. a naředil cca 3dcl vody, ale jak už jsem ti psal, tak to přestalo po nějaké době účinkovat :)

Díky David :)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

davidekMTB píše:Slávku, chápu to dobře, že při patlání směsi DMSO a MMS na vlasy se to již dále neředí vodou? .....
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 10#p123010
Prosím tě, podívej se ještě jednou. Uvádím 10% kyselinu, takže 1:1 s MMS. Je v tom tedy trošínku víc vody než při použití 50% kyseliny 1:5. A ne, dál to už vodou neředím. Tím se totiž naprosto potlačí aktivita DMSO.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Maito
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: úte 08 říj 2013 20:21

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Maito »

davidekMTB píše: ...ale jak už jsem ti psal, tak to přestalo po nějaké době účinkovat :)

Díky David :)
Můžu se prosím zeptat, po jaké době to přibližně přestalo účinkovat?

Díky Maito :)


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“