DMSO

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

DMSO a konopná mast

Příspěvek od milda »

To laik:
zkoušel jsem smíchat hotovou konopnou mast + DMSO a nezdařilo se. Měl jsem mastičku uvařenou v lékárenské vazelině a ta se s DMSO-čkem nespojila.
Bylo to, jakobys chtěl smíchat ložiskovou vazelinu s vodou....... :(

Takže by to chtělo konopí uvařit s něčím, co se spojí s vodou, nebo nějakou emulzi. Vazelina , nebo olej asi nee.
Ale je možný, že jsou nějaký kvalifikovanější způsoby míchání mastiček, který to dokážou spojit. :?: :D

gewo píše, že se vyrábí DMS - novější forma DMSO. Možná, že ta by se míchala lépe; mám dojem, že je to gel.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hm

Příspěvek od Iv »

Přidávat gel za stálého míchání a teploty cca 40 C :bye:


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

gel

Příspěvek od laik »

To mám přimíchávat ten dolobene gel do svoji masti?....to si ale pěkně znehodnotím.....
nebo je ten DMS někde k sehnání ???...já kupoval vazelínu u Pentachem.cz a maj jen DMSO....
koukám a koukák DMS zatím nenálézám.....hmmm
ale dík moc za rady..
:bye:


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Chcel by som vedieť či by bolo účinné DMSO s MMS vtierať ku kĺbom pri borelióze? Už som písal že ženina kolegyňa má manžela, ktorému už hrozí vozík. Ja ho nepoznám a neviem či by to chcel užívať, no natierať by sa zrejme chcel.

Jedna kamarátka má nejaký zápal v prste, jej keď som o MMS povedal, ona už od svojho otca vedela o tých pokusoch cez vojnu s chloritanu. Tak som jej dal a dostala sa až na 3x15 kvapiek, no na prst nepomohlo, ktovie čo tam má. No tá dávka bola pre ňu veľa, už nemôže ten pach ani cítiť, že keď ju ten odpor prejde tak skúsi kúpeľ.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: gel

Příspěvek od milda »

laik píše:To mám přimíchávat ten dolobene gel do svoji masti?....to si ale pěkně znehodnotím.....
nebo je ten DMS někde k sehnání ???...já kupoval vazelínu u Pentachem.cz a maj jen DMSO....
koukám a koukák DMS zatím nenálézám.....hmmm
ale dík moc za rady..
:bye:
Taky jsem DMS zatím nikde nenašel. Dolobene se zdá být dobrou mastí a bylo by škoda ji přemachrovat. ;) :lol:


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: recepty?

Příspěvek od milda »

Iv píše:
milda píše:Existují nějaké recepty na použití DMSO? Zajímají mne především klouby.... :)

DMSO (dimetyl sulfid) existuje i jako gel. V některých mastech, právě na klouby a revma, je ho až 90%, jen se rozhlédnout. Taková mast smísená s výtažkem z kostivalu... hmm.
Dolobene gel (cca 90,- Kč/50mg
Iv:
dík za radu; "Dolobene" se zdá být dobrou mastí, hlavně na zčervenalý , svědící bérce. Oteklý kotníky zatím dělaj "mrtvýho brouka", ale uvidíme, až se do nich pustím od lesa-teda spíš od ledvin :lol:


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

dolobene...

Příspěvek od laik »

Zdravím
já nechci nijak přemachrovávat ten dolobene gel ,ale jen že má v sobě ještě spoustu dalších látek u kterých třeba nevím jak mužou reagovat z výtažky z konopí ,dál píšou užívat od 5 let a spoustu jiných věcí kdy neužívat a nežádoucí učinky atd......
no ale teoreticky můžu zkusit jednu várku masti vyrobit z přídavkem toho gelu..možná o to bude zájem....znám pár fotbalistu a pod sportovních bláznů kterým by to mohlo přijít vhod.....

ps.nejsu vubec chemik ale někde sem se dočet že DMSO se redukuje chloridem cinatým na DMS a že ten chlorid cinatý je antioxidant a redukční činidlo........ale stejně nevím co si z touto informací počít ,doma si asi DMS vyrábět nebudu....ale jelikož sem nad otázkou kolem DMS strávil celkem dlouhej čas tak aspoň neumřu blbé.....(ale je to sakra žrout času tento internet z toliko informacemi co? :D )


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

A to ako tú masť zmiešam s MMS? To by bol aká gebzanina? Dobre sa radí že použiť DMSO ale nikde sa nedozviem kde to kúpim.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

DMSO

Příspěvek od laik »



Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

No super,dík. A ešte jedna otázka, predáva čistý za 490Kč a nejaký p.a. za 590Kč. Čo je to p.a.?

Po roku od promócie sa stretli dvaja bývali spolužiaci:
- Človeče, keď pomyslím na to, aký som ja inžinier, tak sa normálne bojím ísť k lekárovi!


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Hm.

Příspěvek od poota »

Deane píše:... Čo je to p.a.?
V bankovnictví - per annum, neboli ročně
V chemii - pro analysis, neboli k analytickým účelům

Pokud něco nevíš, je rychlejší se zeptat strýčka Googla nebo tetičky Wikipedie, schválně to někdy zkus.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

No ved práve to bankovnické p.a. ma pomýlilo. :D Hlavne že som sa dozvedel. Keď mi hučí žena za ušami zabudnem aj na strýčka google.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

DMSO

Příspěvek od sisa »

Ahoj, je tady mezi náma nějaký chemik? Podařilo se mi uskladnit DMSO (dimethylsulfoxid) v lednici, je to zmrzlé. Skladování má být mezi 15-25 st. Ráda bych věděla, jestli po rozmrazení bude ještě roztok funkční.
Děkuji moc.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: DMSO

Příspěvek od la »

sisa píše:Ahoj, je tady mezi náma nějaký chemik? Podařilo se mi uskladnit DMSO (dimethylsulfoxid) v lednici, je to zmrzlé. Skladování má být mezi 15-25 st. Ráda bych věděla, jestli po rozmrazení bude ještě roztok funkční.
Děkuji moc.
Chemik nejsu ale vyzkoušený mám tohle z DMSO.
Ztuhnutí není zmrznutí .Pokud teplota klesne pod 0°C tak je to špatně .Mužeš to vyzkoušet když to uděláš opakovaně.
Já to skladoval při +5°C krásně skystalizuje a vydrží pak dlouho.(Nekazí se akorát není kapalné)
DMSO jsem se dočetl v přírodě pomáhá třeba stromům zabránit v zimě pumpování mízy nahoru.
Výcuc:

Cyklus těchto přírodních sloučenin začíná v moři,kde mikroskopický plankton uvolňuje sloučeniny síry zvané dimetylsulfoniové soli. Tyto soli jsou v moři přeměněny na velmi těkavou látku DMS, která se z vody uvolňuje jako plyn stoupající do horních vrstev atmosféry. Působením ozonu a energie ultrafialového záření se DMS mění na DMSO a MSM. Jak DMSO, tak MSM jsou velmi dobře rozpustné ve vodě a vracejí se na povrch země v dešťové vodě. Rostliny tyto dvě sloučeniny vstřebávají do svého kořenového systému a vytvářejí jejich až stonásobné koncentrace. MSM /síra/ je začleňován do struktury rostlin. Při procesu metabolismu rostlin je MSM spolu s ostatními sloučeninami síry, které vytvořil, konečně mineralizován a dostává se zpět do moře, kde koloběh síry začíná znovu

Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/co-je-to ... z0qcy4PIXq

Jo a že se stoho dají lehce vyrábět pěkný bouchací věci to tu nebudu rozebírat ,ale doporučuju to ředit mírně vodou. pokud chceme to použit jako nosič ,aby se to příliš nezahřálo,a taky jak vás tady znám nemíchat prstem,vsákne i přes nehty :D
Ještě mužu dodat, když to zoxiduje a pomocí deního světla se to přemění na MSM tak taky dobře. :D Akorát vlastnosti se změní směrem k MSM.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: DMSO

Příspěvek od sisa »

la,

Děkuji moc


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“