Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Ilem »

Na vnější mykózy funguje velice dobře obyčejný ocet. Osobně odzkoušeno.


"Dum spiro spero"
Ciceron
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od cimirek »

Ilem píše:Na vnější mykózy funguje velice dobře obyčejný ocet. Osobně odzkoušeno.
Nevím zda na všechny, ale mám podobnou zkušenost.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od deʒa vy »

Ilem píše:Na vnější mykózy funguje velice dobře obyčejný ocet. Osobně odzkoušeno.
Veríme, na smredlavé nohy i u naších "pacientov" to na chvílu naozaj zaberá. No po pravde naším mikroskopom nie len zaujimavým vypozorovaným faktom je že ocot zaberá len čiastročne a aj to len na niektoré a len "dospelé" mikózy. Ďalším zaujímavým faktom je že spóram ("semenám" mikoz) ocot v jeho bežnej koncentrácii (8%) nemá šancu akýmkolvek sposobom ublížiť ponevadž kyslé prostredie je pre ich nový život idealne - prirodzené...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Ilem »

deʒa vy píše:No po pravde naším mikroskopom nie len zaujimavým vypozorovaným faktom je že ocot zaberá len čiastročne a aj to len na niektoré a len "dospelé" mikózy. Ďalším zaujímavým faktom je že spóram ("semenám" mikoz) ocot v jeho bežnej koncentrácii (8%) nemá šancu akýmkolvek sposobom ublížiť ponevadž kyslé prostredie je pre ich nový život idealne - prirodzené...
Nohy jsem si pod mikroskop nestrkal, ale i tak věřím, že to funguje. Stačí 2 dny po sobě ošetřit octem a mám na 1/2 roku klid. Moje tchýně je důslednější a po 2 týdnech octování nohou se zbavila mykóz nadobro. Já jsem lajdák a dělám to jen tak dlouho, dokud mě svědí mezi prsty.
S kyselostí se částečně mýlíš. Pro mykózy je přirozené prostřdí pouze mírně kyselé - PH 6 - 6,5. Kyslelejší prostředí jim vadí. Proto se doporučuje proti mykózám používat laktobacily.
Například aby byla zdravá mikrobiální rovnováha v tělesných otvorech, je třeba, aby pH naměřené na sliznici bylo přibližně mezi 3,5 a 4,5. Lactobacily rozkládají cukry na kyselinu mléčnou. Tím snižují PH a brání mykózám. PH octa je 2,8 - tedy hodně daleko od přrozeného prostředí pro mykózy. Spórám možná neublíží, to nevím, ale určitě je nenechá vyrůst.

Pythium Oligarchum (chytrá houba) také funguje jen na dospělou mykózu.
Mám s tím problém od vojny, takže přes 30 let, tak už jsem vyzkoušel leccos.


"Dum spiro spero"
Ciceron
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od deʒa vy »

Ilem píše:Nohy jsem si pod mikroskop nestrkal
Ileme neboj ani ja, či tomu uveríš alebo nie faktom je že stačia k tomu len stery z pod nechtov alebo navlhčenéj kože.
Ilem píše:ale i tak věřím, že to funguje.
Šak ti i píšem
deʒa vy píše:Veríme,
ponevadž i u nás je to známá vec - "Víra tvá te uzdravila" :laugh: .
Ilem píše:Pro mykózy je přirozené prostřdí pouze mírně kyselé - PH 6 - 6,5. Kyslelejší prostředí jim vadí.
S tím pH to ani zďaleka nie je tak ako píšeš, stačí si k tomu len pozrieť (nemýlit si to s pomyslieť - to robia len hlupáci) kde všade a v akom prostredí (pH) rastú huby a pliesne okolo teba. Paušalizovanie je výsadou mysliacich - hlupákov...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Kov »

Ilem- Před 25-ti lety jsem na ty plísně v meziprstí trpěl taky. Pár let jsem se s tím trápil a pak jsem změnil práci a taky doktora. Tomu to povídám, on na to mrknul, napsal mastičku a za chvíli to bylo pryč. Definitivně. Od té doby už jsem to neměl. Takže předpokládám, že když byly léky tenkrát, že by měly být i dnes. Jde jen o to,aby doktor napsal něco,co opravdu funguje.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od NAVAR »

Choďte bosí, počasí je na to ideální. A nestresujte se o víkendu mám nohy jak mimino, po týdnu chození do práce už se těším na výkend který mi je vyléčí.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od deʒa vy »

NAVAR píše:Choďte bosí, počasí je na to ideální.
Ano ano, s týmto sa NAVARE dá len súhlasiť. Naozaj už nič lepšie ba ani lacnejšie sa pre nohy napadnuté mikózou spraviť nedá, snáď už len privstať si (pred svitaním) a préjsť si to párkrát bosou nohou po zarosenéj lúke. Voda je to čo nás drží nad vodou...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Ilem »

deʒa vy píše: Paušalizovanie je výsadou mysliacich - hlupákov...
Mimo téma (offtopic)
Dívám se kolem sebe a také si občas něčeho všimnu. Například jsem si všiml, že během mého života čím víc někdo mluvil o hlupácích, tím větší byl sám hlupák. Nikdy jsem neslyšel opravdu inteligentního člověka mluvit o hlupácích.
Ale třeba je to tak jen v Čechách, na Slovensku možná naopak, nemůžu to porovnat, tak dlouho jsem na Slovensku nikdy nepobýval.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Ilem »

NAVAR píše:Choďte bosí, počasí je na to ideální.
Souhlasím, ale chce to přirozený povrch. Nedávno jsem šel 8 km bos po asfaltu, a nohám se to vůbec nelíbilo. Asi kdybych chodil bos pořád, nebyl by to problém, ale ve městě lidi dost blbě koukaj, tak tam si beru boty. Navíc bych si tam mohl někde píchnout do nohy nějako stříkačku. To bych nerad.
Ale teď už mám puchýře zahojené :laugh:


"Dum spiro spero"
Ciceron
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:Dívám se kolem sebe a také si občas něčeho všimnu. Například jsem si všiml, že během mého života čím víc někdo mluvil o hlupácích, tím větší byl sám hlupák.
Ešte som nestretol hlupáka ktorý by sa nehral na "inteligenta" takže svojím spôsobom je táto tvoja skúsenosť s luďmi celkom prirodzená...
Ilem píše:Nikdy jsem neslyšel opravdu inteligentního člověka mluvit o hlupácích.
To ti verím, s velmi velkou pravdepodobnostou to bude tým že si sa doposial v živote stretol čo mimochodom nie je nič nezvyčajné len s takými "inteligentmi" u ktorých je celkom prirodzené "hrať formu " (zdržanlivosť) inteligenta. Ileme ozajstny inteligent je velmi plachý - uzavretý (vyplýva to z jeho prirodzenosti), toho len tak ľahko "na ulici" nestretneš...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
deʒa vy píše:toho len tak ľahko "na ulici" nestretneš...
Však jsem taky nepsal nic o tom, že to bylo na ulici.


"Dum spiro spero"
Ciceron
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:
deʒa vy píše:toho len tak ľahko "na ulici" nestretneš...
Však jsem taky nepsal nic o tom, že to bylo na ulici.
Ileme, tie uvodzovky tam ani náhodou nie sú náhodou... :lol:


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

Ilem píše:Dívám se kolem sebe a také si občas něčeho všimnu. Například jsem si všiml, že během mého života čím víc někdo mluvil o hlupácích, tím větší byl sám hlupák.
Tvoje pozorování je správné. Je to jako zrcadlo a funguje to obecně. Všimni si, že lidé často nařknou ostatní z vlastností nebo pohnoutek, které jsou jejich vlastní. Vidíme na ostatních a vadí nám chyby, které důvěrně známe, protože je máme taky a v často větší míře, než ti ostatní. Mluvil o tom už Kristus, když řekl, že vidíme smítko v oku někoho jiného, ale nevšimneme si břevna ve vlastním. Když si toho člověk začne všímat, dozví se hodně nejen o ostatních, ale taky sám o sobě.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
deʒa vy píše:Ileme, tie uvodzovky tam ani náhodou nie sú náhodou... :lol:
Dežo vy, víš, jaký je rozdíl mezi hlupákem a géniem?
Jen v úhlu pohledu. Stačí se podívat do historie, najdeš mnoho osobností, které byly ve své době označovány za hlupáky a dnes za génie.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“