Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Praziquantel

Příspěvek od Bardioc »

Čistý praziquantel (neboli CESOL) 100 tablet za 80 euro coby potravinový doplněk. Jedna tableta má 600mg. http://massage.myeshop.cz/cs/kategorie1 ... 51519.html

Asi tak


rejpal
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: pon 13 črc 2009 9:39
Bydliště: JM
Dostal: 3 poděkování

Re: Paraziti & viry

Příspěvek od rejpal »

poota píše:V době nepříliš dávné (neboť si to ještě pamatuji), zveřejnil Rival na stránce
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... j%ED#48981
článek Dr. Lanky, který tam prezentoval poněkud překvapivý názor, že viry vlastně neexistují. Tedy ve smyslu nějakých konkrétních nesmírně mrňavých organizmů. Nikdo je nikdy neviděl, prezentované obrázky jsou pouze náhražkami, které je mají znázorňovat.
Na to, odkud se ty "virové informace" berou, kdo je vyrábí a šíří, mě přivedlo několik pojednání v přílohách tohoto vlákna - paraziti. Bylo by to opravdu jednoduché, a že je to snadno možné napovídá i to, že s těmi nejhoršími virovými nákazami se vždy nerozlučně pojí zcela určití a konkrétní paraziti. Takže se domnívám, že konkrétní "viry" vyrábí i konkrétní parazit, dokonce je snadno možné, že jich může "vyrábět" i více druhů a případně je i vhodně mutovat. Tedy dělá hravě a "levou zadní" jako pouhou reakci na změny vnějšího prostředí to, co se pak pracně snaží naši vědci rekonstruovat na náročných počítačových simulacích.
Lidi, tak jsem nad tím díky ataku nemoci (virózy :D a bakteriózy) trochu přemýšlel, znovu prošel něco materiálů od R.R.Rifeho, zapřemýšlel nad konvenčními řešeními a tím co tvrdí ing. Bláhová a shrnul bych to, místy možná až ad absurdum, asi takto. Začnu tím nejabsurdnějším, když se na problém informace podíváme z jiného úhlu, tak podle konvenční medicíny jsou viry vlastně zabalená informace RNA, DNA. Nicméně samo o sobě to je asi k ničemu. Pokud by viry neexistovaly, pak by byla práce, i tady na fóru zmiňovaného, Rifeho ze značné části nesprávná. On je přece pod svým mikroskopem naživo viděl, je jedno jestli to nazveme informací, nebo nějak jinak. Dále ing. Bláhová tvrdí, že menší patogeny napadají ty větší, viděl jsem i debakterizaci vody pomocí virů. Poslední kapkou ke tvoření hypotéz je právě ono akutní onemocnění. Ti, kteří mají nějaký problém s tzv. autoimunitními chorobami si určitě všimli, že při některých akutních nemocích na určitou dobu vymizí příznaky chronické choroby, podle konvenční medicíny může idiopatická autoimunitní choroba po ataku některé akutní choroby odeznít.
Když to vše slepím dohromady, vychází mi zajímavá hypotéza. Co když je to všechno trochu jinak a tělo úmyslně (snížená imunita atp.) pouští do organismu bakterie a viry k oslabení velkých parazitů, viry k napadání bakterií a prvoků atp? Když už to nejde jinak, tak zaplním dýchací cesty strepto a stafylokoky, a tak odrazím nebo vymetu ještě horší prevít. Nebo k tomu dochází neúmylsně, ale výsledek je stejný.
Přitom však každý tento organismus může manipulovat s určitými systémy svého hostitele (viz toxoplazmoza), takže se v nevhodných podmínkách hodinový strojek začne rozcházet.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Paraziti & viry

Příspěvek od poota »

rejpal píše:...Začnu tím nejabsurdnějším, když se na problém informace podíváme z jiného úhlu, tak podle konvenční medicíny jsou viry vlastně zabalená informace RNA, DNA. Nicméně samo o sobě to je asi k ničemu. ..
Proč by to bylo k ničemu? Rozdíl je pouze v tom, jestli jsou ty "informace" zabalené do samostatného organizmu, který ji předává tím, že se replikuje do potomků se stejnou "informací", a nebo Jestli tu "informaci" obsahuje látka, kterou plynule nebo v dávkách vylučuje jako odpad či záměrně nějaký vyšší samostatný organizmus, tedy příslušný bacil nebo cizopasník.
V prvním případu má pravdu současná lékařská věda, ale na základě jejích dosavadních "úspěchů" mám dojem, že buď je to jinak, a nebo na to jde blbě, možná i záměrně, aby nepřišla o "kšeft".
V druhém případu přímý boj s viry funguje na principu záchodu - odstraňujeme a zneškodňujeme pouze výkaly, ale jejich zdroj přetrvává.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti & viry

Příspěvek od Palo »

rejpal píše:...vychází mi zajímavá hypotéza. Co když je to všechno trochu jinak a tělo úmyslně (snížená imunita atp.) pouští do organismu bakterie a viry k oslabení velkých parazitů, viry k napadání bakterií a prvoků atp? Když už to nejde jinak, tak zaplním dýchací cesty strepto a stafylokoky, a tak odrazím nebo vymetu ještě horší prevít...
Zajímavá myšlenka :good: Bodík ode mě :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Oberon, Zapper a paraziti

Příspěvek od hanka »

Jak jsem již psala ve Zkušenostech uživatelů, mám doma Zapper, vyrobený přesně podle návodu Huldy Regehr Clark. Věřím jí, když říká, že tento Zapper úplně stačí na zbavování se všech breberek, jestliže budu zappovat 7-20-7-20-7, jak doporučuje ve své knížce Revoluce v léčení nemocí.

Když jsem začínala s MMS, považovala jsem za vhodné zajít si na Oberon, abych věděla, jaké mikroby v sobě mám a nakolik mi Zapper + MMS pomohou v jejich likvidaci. Praxe ale ukázala, že musím buď MMS, nebo Zapper, dohromady to byla příliš velká síla. Protože jsem nejdřív používala Zapper, rozhodla jsem se dokončit napřed kůru se Zapperem a posléze znovu začít s MMS (při kteém jsem se dostala až na 28-30 kapek za den, ovšem bez Zapperu).

Na Oberonu jsem se dozvěděla konkrétní parazity, které v sobě hostím a je to velká síla, to Vám teda povím: Lamblie, Diphillobotrium(=Škulovec široký), Ancylostoma (=Měchovec), Trichinela (=Svalovec štočený), Alveokok (o něm jsem nikde nic nenašla, ani frekvence), Echinokok (= Měchožil), Toxoplazmoza(=prvok), motolice, plísně, hlavně Candidu...atd. O chlamydiích mi paní z Oberonu nic neřekla, aškoliv je mám prokázány laboratorně. No prostě sbírka parazitů jako hrom! Jelikož mám doma pejska i kocoura a běžně se hrabu v půdě na zahradě, bylo to celkem pochopitelné a rozhodla jsem se se vším zatočit. Zapperem. Zapovala jsem poctivě každý den, kolikrát i 2x denně, často jsem měnila baterie aby nedošlo k oslabení síly (ale používala jsem pouze kvalitní baterie -alkalické, nebo zlaté). Chtěla jsem to ještě více vylepšit - protože znám jména parazitů, rozhodla jsem se, že si koupím Super Ravo Zapper a budu zapovat cíleně na jednotlivé parazity. To už se tady rozběhlo tohle vlákno.

Když mi přišel nový Super Ravo Zapper, zase jsem měla podle mě rozumný nápad - nechat si Oberonem zjistit, jak jsem na tom s parazity teď, až budu zapovat novým Zapperem, abych mohla porovnat účinnost jednotlivých Zapperů. Dobře, objednala jsem se na Oberon a ve čtvrtek jsem se nechala proměřit. Co jsem viděla při vyhodnocování mě doslova šokovalo :shock: :shock: :shock: !!! Ještě teď se z toho nemohu vzpamatovat. Parazité už nebyli jen někde - JSOU ÚPLNĚ VŠUDE a když říkám všude, tak opravdu všude! I v krvi, lymfě atd. Můj stav byl vyhodnocen jako fatální.
Sice jsem neočekávala, že budu bez parazitů, ale tohle šílené namnožení jsem nečekala ani ve snu!

Přemýšlím, co se stalo, nemohu to pochopit, prosím, může mi to někdo vysvětlit? Proč se neprojevilo kladně aspoň to MMS, vždyť jsem ho brala 14 dnů? Jak říkám, věřím, že Hulda Clark má všechno vyzkoušeno, Zapper jsem si nechala těsně před plným zappováním proměřit odborníkem- je v pořádku a splňuje všechny parametry, měl by pracovat stoprocentně.

Budu moc ráda, když mi pomůžete vyřešit můj problém, děkuji předem za všechny Vaše názory. Hanka.

..............................................................
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re:Oberon, Zapper a paraziti

Příspěvek od milda »

ahoj hanko,
vysvětlit rozumně, přesně a hlavně správně to bude asi potíž. Mohly by se rozvíjet teorie o množení breberek v posledním tažení, ale pouze teorie.....

Spíš bych se zeptal na dvě věci:
1) jak se cítíš Ty po kůře?
2) Věříš v absolutní neomylnost toho Oberonu?

Přístroje můžou taky šlápnout vedle...... ;)


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oberon, Zapper a paraziti

Příspěvek od Palo »

hanka píše:...parazité už nebyli jen někde - JSOU ÚPLNĚ VŠUDE a když říkám všude, tak opravdu všude! I v krvi, lymfě atd. Můj stav byl vyhodnocen jako fatální.
Sice jsem neočekávala, že budu bez parazitů, ale tohle šílené namnožení jsem nečekala ani ve snu!

Přemýšlím, co se stalo, nemohu to pochopit, prosím, může mi to někdo vysvětlit?
Dej si pořádnou porci česneku, pálivých papriček a doufej, že se toho zbavíš :)

Možná je nebezpečné kombinovat Zapper a MMS. Zřejmě by bylo vhodné zvolit "krutá" antiparazitika, pokud nechceš "přírodní". Prostě praziquantel...

Jo a s počtem parazitů si nelam hlavu, dnes jsem byl se svým bratrem na Salvii a taky hezkej seznam... Z počátku se paní Bláhová divila, že bratr má breberky na určitém místě a ne tam, odkud se šíří... Poté jsme ji řekli, že bratr bral MMS, tak jí to všechno začalo dávat smysl :)

Jednoduše řečeno, lidstvo má parazitů jako nas®áno, ale ví to tak asi jen promile lidí... a většina to dokáže tak leda bezdůvodně popřít...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re:Oberon, Zapper a paraziti

Příspěvek od hanka »

milda píše:ahoj hanko,
vysvětlit rozumně, přesně a hlavně správně to bude asi potíž. Mohly by se rozvíjet teorie o množení breberek v posledním tažení, ale pouze teorie.....

Spíš bych se zeptal na dvě věci:
1) jak se cítíš Ty po kůře?
2) Věříš v absolutní neomylnost toho Oberonu?

Přístroje můžou taky šlápnout vedle...... ;)
Ahoj Mildo,

1) Necítím žádné zhoršení, ani super zlepšení ;).

2) To víš, že v absolutní neomylnost Oberonu nevěřím, jenže tohle by znamenalo absolutní selhání Oberonu, a to mi taky nepřijde pravděpodobné. Spíš bych připustila, že paní udělala nějakou chybu, ale to by ji muselo taky trknout, aby to opravila. Ona mě přesvědčovala o mém špatném momentálním psychickém stavu, což ale odmítám, nikdy jsem se necítila v tak dobré psychické kondici, jako nyní. Zajímavé, úplně každý, nejen lékaři, když si neví rady, tak to hodí na psychiku, tentokrát to ale nevyšlo, protože jsem skutečně v pohodě. Ta paní se mnou celkově špatně komunikovala, snažila se odvést moji pozornost jinam a tak. Ale totéž dělala i při první návštěvě, asi nechce, aby jí do toho někdo viděl. Já ale teď nehodnotím její snahu o tajuplnost, viděla jsem na vlastní oči, jak mi všude vyskakovaly nejhorší známky.

Díky za Tvé úvahy.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Oberon, Zapper a paraziti

Příspěvek od hanka »

Tak česnek už do sebe láduju, mám ho denně v obědě i k večeři, myslím, že díky tomu budu mít za chvíli tlak jak mimino :D .

Kombinace Zapperu a MMS myslím nevadí, pokud to člověk snáší-vím, že to dělají i jiní a funguje to dobře.
S antiparazitiky čekám, co se vymyslí tady v diskuzi, zatím jsou různé návrhy, ale ještě nikdo neřekl, že na to najel, nebo už o někom víš? Zajímalo by mě (a určitě nejen mě) s jakým výsledkem :o .

Víš, mně ani tak nejde o to, že ty parazity mám, s tím hold budu muset zabojovat, ale to mi nejde do hlavy, PROČ se tak rozlezly po celém těle, vypadá to, jako kdybych je ale pořádně naštvala a oni se rozhodli si to se mnou vyřídit.

Máte to v Brně štěstí, že tam máte tak rozumnou paní na Salvií, u nás jenom seberou prachy a nedozvíš se nic. :evil:

Možná by to chtělo někoho, kdo rozumí Oberonu a dovedl by vysvětlit na co to ukazuje. Jak říkám, ta paní dělá tajnosti, nebo jednoduše neví :? .


Návštěvník

Re: Oberon, Zapper a paraziti

Příspěvek od Návštěvník »

hanka píše:
Možná by to chtělo někoho, kdo rozumí Oberonu a dovedl by vysvětlit na co to ukazuje. Jak říkám, ta paní dělá tajnosti, nebo jednoduše neví :? .
"Zájemcům o vytvoření vlastního podniku „na klíč“ nabízíme pomoc při založení diagnostického pracoviště. Poradíme při výběru vhodného zařízení, zajistíme jeho dodání včetně vyškolení obsluhy a garančního servisu."
http://biosensetiv.cz/domu.html

Je to jako studium práv v Plzni. Najdi si chvilku času a hromadu peněz a můžeš nezištně radit každému cokoliv. Jde jenom o zdraví.
P.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oberon, Zapper a paraziti

Příspěvek od Palo »

No, dal bych si pozor, aby to umělo parazity :) Prý to umí... ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oberon, Zapper a paraziti

Příspěvek od Palo »

hanka píše:Máte to v Brně štěstí, že tam máte tak rozumnou paní na Salvií, u nás jenom seberou prachy a nedozvíš se nic. :evil:
Bavil jsem se s paní Bláhovou, že by měl být někdo fajn se Salvií a s databází s parazity ve FM. Zkus pohledat, když by se nedařilo, poptal bych se.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

zaping vs. Oberon

Příspěvek od Craft »

Nejdříve musím pochválit za založení tohoto vlákna.
Přemýšlím, co se stalo, nemohu to pochopit, prosím, může mi to někdo vysvětlit? Proč se neprojevilo kladně aspoň to MMS, vždyť jsem ho brala 14 dnů?
Hlavně klid, pokusím se to trochu osvětlit k čemu došlo. Již delší dobu se zapingem zabývám a spolupracuji při tom i se dvěma lidma vlastnící přístroje Oberon - Biolaz nižší i vyšší řady. Rovněž jsem toto probíral i s paní ing. Bláhovou, která pro diagnostiku používá Salvii a s PC DB, která obsahuje mnohem více větších parazitu, než má v sobě program Titanium, který používá Biolaz a došlo se k jednoznačnému závěru, že při nasazení účinného zapingu dojde k vyprovokání zvýšené aktivity parazitů a k jejich rapidnímu nárustu v organismu, kde předtím je oberon neviděl a hlavně k vyplavování je z organismu (lymfa, krev). Tohle se mi běžně stává taky, cca. hodinu po zapingu (používám pouze vlastní prototyp zapgenu, protože Ravo se mi nezdá dostatečně účinný, natož ten originál od Clarkové) a dochází u mě vždy spolehlivě cca. 1 hodinu po zapingu k rapidnímu zhoršení při měření na oberonu, místy až o 30%, ale to je v pořádku a signalizuje to, že to funguje. Do dvou dnů naopak nastane při měření výrazné zlepšení. Někdy se projeví i fyzické potíže, jako je únava, motání hlavy. Proto to Oberon zpočátku vidí jako nějaké zamoření. Dnes už vím o Oberonu pomerně dost na to, abych i poznal nějaké bláboly obsluhy a nečiní mi problém jeho obsluha a hodnotit výsledky a vyhledávat návaznosti a jiné fígle. Mnohdy se tak může odhalit, co za prazita je tou šedou eminencí, i když se tam skoro vůbec nevyskytuje, ale má svůj regiment, který právě řádí v organismu ;)
Tohle totiž mnoho rádoby oberonistů moc neumí, natož číst v grafech a řídí se pouze barevnými body na obrazovce a mnohdy si ani neudělají vyhodnocení některého z bodu, protože to prostě neumí.
MMS je ale trochu jiná kategorie, neboť může zpočátku vyvolat masivní aktivitu parazitů, protože může docházet k masivnímu rozpouštění cyst, což může vyvovávat i ono rapidní zhoršování stavu. Nicméně klasickým vnitřním užíváním trvá velmi dlouho než se MMS dokáže dostat třeba do hlavy, kde je většinou ráj pro tyto parazity a z takových to míst dochází většinou i k reinfekci. Proto pokud někdo užívá MMS je dobré brát jej spíše velmi, ale velmi pozvolna, než rychle šplhat třeba na 30 kapek denně.
ALVEOCOCCUS MULTIOCULARIS nebo také Echinococcus multilocularis je echinokok neboli měchožil bublinatý neboli větvený. Pak je ještě Echinococcus granulosus neboli měchožil zhoubný. Ale klid tyhle údajně velmi vytrvalé potvory jsem měl taky a celkem dost, ale s těma to šlo pomocí zapingu celkem snadno a dnes je oberon u mě nenajde. Pravdou ale je, že Ravo apod. hračky se bohužel na ně nechytaly. Každopádně musím upozornit, že Oberon ani nic jiného není nikdy 100% a někdy může měření vykazovat u některých i větší odchylky.
Je také naivní si myslet, že se velkých parazitů jednou pro vždy zbavíme, dočasně možná ano, ale časem se vrátí, otázkou akorát je, jak moc nám dokážou škodit. Prostě nenajdete člověka, který by v sobě žádného neměl. Záleží jenom jaké hostitelské podmínky máme každý v těle, tzn. jak moc jsme promořeni jedy, kterýma nás moderní doba zásobuje. Takže důležité je zapracovat i tady na tom, protože si myslím, že důležitý je hlavně terén, tj. prostředí v našem těle a správná hodnota pH.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: zaping vs. Oberon

Příspěvek od poota »

Craft píše:...(používám pouze vlastní prototyp zapgenu, protože Ravo se mi nezdá dostatečně účinný, natož ten originál od Clarkové) ...
Napsals to tam sice jen tak mimochodem a dokonce v závorce, ale stejně mám dojem, že je to velice zajímavá informace. Byl bych, a asi nejen já, rád, kdyby ses na toto téma rozpovídal poněkud více - pochopitelně v případě, že to není "velké kouzlo bílého muže", které míníš využít k dosažení své finanční nezávislosti a placení nemravně vysokých částek na daních.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaping vs. Oberon

Příspěvek od Palo »

Craft píše:...je také naivní si myslet, že se velkých parazitů jednou pro vždy zbavíme, dočasně možná ano, ale časem se vrátí, otázkou akorát je, jak moc nám dokážou škodit. Prostě nenajdete člověka, který by v sobě žádného neměl. Záleží jenom jaké hostitelské podmínky máme každý v těle, tzn. jak moc jsme promořeni jedy, kterýma nás moderní doba zásobuje. Takže důležité je zapracovat i tady na tom, protože si myslím, že důležitý je hlavně terén, tj. prostředí v našem těle a správná hodnota pH.
Naivní si myslet... Tím chceš říct, že se jich zbavíme tím způsobem, že je zabijeme, ale nedostanem z těla a oni zase "oživnou"? Nebo že je jen otázkou času, kdy se v nás zase objeví další? Můžeš to trochu rozvést?

Jinak s ph... souhlas, nepiju poslední dobou nic, kde není jedlá soda... a průběžně pobolívají játra a naproti - na druhé straně ve stejném místě. na Salvii mi paní řekla, že jestli tam něco bylo, tak to odchází, ale že tam nic určitě není... :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“