Kašel

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
AngelMia
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 20 črc 2011 8:50
Bydliště: Ddorf, Germany

dýchací cesty

Příspěvek od AngelMia »

Inhalace:
dýchací cesty je nejlépe protáhnout inhalací, stačí 2 pytlíky heřmánkového čaje do 1/2 litru vody.
V těžších případech přidávám ještě 1-2 kapky tea tree oleje.
Z mé zkušenosti: není nutné stát nad hrncem s ručníkem na hlavě a napařovat si obličej až ke kolapsovým stavům,
mnohem vhodnější je inhalovat pravidelně - volně bez ručníku, cca 10x denně první 3 dny.
(Někdy si nechávám hrneček s heřmánkem na plotně jen tak mírně pouštět páru do bytu i několik hodin,
zvlhčí se vzduch a usnadní odkašlávání.)

Čaj:
čaj z květů černého bezu s medem (ne řepkovým), čaj min. 5 minut louhovat, pro děti max. 3 minuty, nebo vylouhovaný čaj zředit 1/1 s vařící vodou.

Sirup:
Jitrocelový sirup buď vlastní výroby nebo z lékárny.

Přeji brzkého uzdravení
AngelMia

PS: pokud bydlíte na vesnici... na nejbližší louce (dále od pole postřikovaného pesticidy)
natrhejte mladé listy jitrocelu kopinatého
listy trhejte až dole v trsu a snažte se je nepolámat.
trhejte až těsně před zpracováním, jitrocel je náchylný k plísňovým onemocněním, navíc jakmile začne černat,
můžete jej vyhodit - ztrácí účinné látky.

25 dkg jitrocele, 25 dkg lesního medu (necukernatí), 250 ml vody,
vše do vodní lázně, 20 minut za stálého míchání povařit, scedit
a máte vlastní čerstvý jitrocelový sirup bez chemie.

pro děti chuťově výborný, navíc na veškeré dýchací cesty účinný.
1 polévkovou lžíci až 3x denně.

Pokud chcete přechovávat sirup na zimu - zcezený nechte vychladnout a znovu
jej 25 minut povařte ve vodní lázni. uchováváme v lednici ve tmavé nádobě,
vydrží až do jara.


karlik77
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: úte 23 črc 2013 15:56
Dostal: 1 poděkování

Re: kašel

Příspěvek od karlik77 »

janoa píše:
Vinc píše:to janoa: ...nabulátorem...
Vinc a co je to ten nabulator? inak som bol na ORL a tam mi povedali ze to je zo zapalenych dutin (shodou okolnosti som sa teraz aj nachladil) ze mi to steka do hrdla a ze v hrdle ziadne lozisko nie je. ale ked som doktorovi hovoril ze som kaslal aj pred tym asi mesiac tak mi na to uz nic nevedel povedat. tak neviem.
vinc píše:Nabulátor, nebo také inhalátor produkuje "mlhu" (od Nebel = mlha), tedy nepoužívá se teplo na tvorbu výparů, ale aerodynamického efektu (aerosolová terapie), zadej si např. na googlu :inhalační přístroj SC 145 a uvidíš to. Jasné?
sorry, neříka se tomu náhodou nebulizátor? :roll:
aneb mluvime o 2 různých věcech?


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Kašel

Příspěvek od jani »

Při kašli a jakýchkoliv problémech s dýchacími orgány zabírá oman kořen, kupuju od fy. Grešík a vařím si z toho čaj - je nutné si zvyknout jak na vůni tak na chut´. Nebulizátor ( inhalátor ) je dobrý ultrazvukový a inhalovat ním výhradně KStříbro. MMS jako takové mi nikdy na kašel nezabralo, přidávala jsem si, ale koupele v MMS. Pokud je přítomný zánět, cpala bych do sebe sodu bikarbonu, živou vodu, kayenský pepr na lepší prokrvování a rozhodně to chce vysadit jakoukoliv bílkovinu kravského mléka, mouku a maso, vč. vývarů z masa. Někde se uvádelo, že pokud je problém s dýchacími orgány, bývá problém v játrech, proto by bylo dobré je čistit a posilovat, předcházet by tomu samozřejmě měla šankaprakšalána - jogínská očista střev. Za velký zázrak na "cokoliv" považuju mumio a chlorofyl z rostlin - odštavnování. Pokud je zánět, jsou dobré dělat zábaly dle Kneippa - hrudník zaobalit do studeného ručníku překrýt suchým a nechat dvě hodiny odpařovat. Osobně mám tohle všechno úspěšně za sebou při řešení těžkého zánětu prudušek, přidávala jsem vlastně ještě autohemoterapii.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“