Různé druhy očisty

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od MIRKO »

No ani se moc nedivím novým návštěvníkům tohoto fora, že jsou zmatení a neví co použít a nakonec zmizí v propadlišti dějin...je sice pravda, že jsi musí každý najít svou cestu, ale množství informací je obrovské a mnohé jsi protiřečí...ohledně očist...držte se osvědčených metod J.Zajíčka... www.zdravi-az.cz ...je to machr a člověk na pravém místě...navíc zisk není jeho prioritou.Přeji nejméně 365 dobrých dnů v roce 2014. :D


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
lena

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od lena »

Par informaci, ktere jsou nektere nam sice jiz zname, ale neuskodi si nektere zase zopakovat ci priblizit:

http://www.novazem.info/ralph-smart-jak ... etiho-oka/


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od Kov »

MIRKO píše:ohledně očist...držte se osvědčených metod J.Zajíčka... http://www.zdravi-az.cz ...je to machr a člověk na pravém místě...navíc zisk není jeho prioritou.Přeji nejméně 365 dobrých dnů v roce 2014. :D

Na jeho stránkách jsem našel mnoho zajímavých věcí. Nicméně ani on asi není neomylný. Tady ho solidně setřeli a podle argumentů se mi zdá, že mají tentorát pravdu. http://www.lovcisarlatanov.sk/laxativny-detox/


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Kov píše: ... Tady ho solidně setřeli ...
Mno, setřeli, ale že by solidně? Faktem je, že žlučníková očista produkuje velice eratické výsledky. Pokud by vědisté měli recht a ty kameny, které z člověka vyjdou, měly být výsledkem smíchání olivového oleje s kdoví čím, jejich množství ve stolici by nutně po každé takové očistě odpovídalo množství dodaného olivového oleje atd. To se definitivně neděje. Typicky (a zdaleka ne vždycky) dochází k tomu, že s každou následující jaterkou je kamení ve stolici více až do bodu, kdy se tento nárůst zastaví a produktu "kamenů", začne s každou další jaterkou ubývat, až naprosto zmizí. Velice často se jaterka ze začátku naprosto míjí účinkem a až teprve opakované jaterky ty kameny vyprodukují. Takže, podle empirických zkušeností lze naprosto spolehlivě usoudit, že jde skutečně o nějaké kamení, které se vyplavuje z organismu, tedy jaterních žlučovodů a žlučníku, a ne o kamení, které vzniká coby produkt jaterky.

Co se týče velikosti toho kamení, i z toho "odborného" se lze dopídit, že vznikají jako rozsolovitíté shluky, které mohou eventuelně zvápenatět a ztvrdnout. Je tedy nasnadě, že ty začáteční a rozsolovité se dokážou zformovat tak, aby žlučovody prošly. Průser bude s těma zkamenělejma. To je alespoň teoreticky na koliku a velikost švestky určitě člověka dostane do špitálu. Dokážou být aj "bodlinaté" a dost ostré.

Co se týče činnosti epsomské soli (a vyvolaného průjmu), je nabíledni, že silně podporuje nejen zavodnění střeva, ale i jeho peristaltickou činnost. Není jedinný důvod se domnívat, že nepodpoří i peristaltickou činnost žlučovodů. Na peristaltice žlučníku a žlučovodů je mimo jiné závislé už i dávkování žluči do střeva podle toho, kolik se ve střevě objeví tuků ze stravy, které také podpoří zavodnění střeva a jeho peristaltiku. Zde si samozřejmě přisadí i ten olivový olej.

Co se týče vztahů parasitů a jak žlučovodů, tak jater, stačí se dobře podívat do vlákna Urinoterapie. V tomto bodě ten odborný článek vysloveně lže.

Velice pozitivní klinické (praktické) zkušenosti pak zcela jednoznačně vypovídají o tom, že jaterka velice dobře funguje, i když sebou může nést nějaké to riziko, že dojde k žlučníkové kolice.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše:.. Průser bude s těma zkamenělejma. To je alespoň teoreticky na koliku a velikost švestky určitě člověka dostane do špitálu. Dokážou být aj "bodlinaté" a dost ostré.
U každé jaterní kúry se zdůrazňuje nutnost prohřátí oblasti jater a žlučníku.
Proč, to pochopí každý, kdo dostal v nemocnici darem ten svůj šutr - a zkusil si ho zahřát. Ten tvrdý kámen totiž teplem měkne a je jako vosk! V tomhle stavu se dokáže procpat i úzkým žlučovodem, což nám ze snadno pochopitelných důvodů felčaři zatajují - asi by potom už nebylo tolik operací.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od pavelv »

Kov píše:...Na jeho stránkách jsem našel mnoho zajímavých věcí. Nicméně ani on asi není neomylný. Tady ho solidně setřeli ...
Kove, Jarda Zajicek urcite neomylny neni. Mozna jsou mimo nektera jeho tvrzeni o jatrech a o tom, co se presne deje pri ociste, ale to nemeni nic na tom, ze ocisty funguji. Navic obdobne ocisty jsou zname uz tisice let, napriklad z Indie a Egypta. A temer vsechny soucasne fungujici lecebne protokoly nejakou ocistu jater obsahuji, i kdyz treba u Gersona je to kavovymi klystyry, ale u dr. Huldy Clark, Andrease Moritze, dr. Christophera, dr. Schulze a dalsich je postup podobny jako ma Jarda Zajicek, zalozeny na olivovem oleji a citrusovych stavach. A v pripade Huldy Clarc a Andrease Moritze je to i s epsomskou soli.

Mne u ocist moc nezajima jejich detailni zduvodneni, protoze kdyz vidim tu ubohost mediciny, tak neverim, ze by nekdo presne chapal, co se v lidskem tele deje. Co je pro mne dulezite jsou predevsim vysledky. Sledoval jsem nekolik lidi, kteri uz meli termin na odstraneni zlucniku, protoze meli bolesti a nasli jim pri vysetreni zlucove kameny. A vsem po ociste obdobne jako ma Jarda problemy presly a oni odmitli operaci a jsou v pohode. Z Jardovych stranek se muzes podivat napriklad na prispevek 30miro, ktereho osobne znam
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=54402#p54402 píše:...Kámen mně našli cca před 20 lety a za tu dobu jsem si při stravě,kterou žl. nepřijal, užil řadu kolik a s tím i bolestí, zpravidla 3-5 dnů. Poslední sono při předoperačním vyšetření ukázalo velikost 2,5 x 1,5 cm. Při přijmu v Motole na chýře mně mladý,snaživý doktůrek pohmatem našel něco na žaludku a poslal mne na internu,kde mne 4měs. trápili 4x opakovanou "hadicí" do žaludku s odběrem vzorků žal. stěny. Měl jsem vztek, že nemohu pokračovat v léčbě sirnou patlaninou (rostoucí PSA po operaci prostaty) a tak i na doporučení mé léčitelky jsem přistoupil k samoléčbě (vypuzení žl. kamene) olivovým olejem s citronem - jak jsem už výše na zmiňovaných str. popsal. Při předání z interny zpět na chirurgii se chtěli domluvit na termínu operace ((tyhle slova se mně píší obzvláště dobře)) a já jen skromě poznamenal "Já nechci termín,já chci sono!" A na sonu paní doktorka "Ať hledám jak hledám - nic tam není !" A zpět na chýře už jen pan doktor ve zprávě konstatoval ( s jeho výrokem,že to ještě nepsal) - SAMOLÉČBOU ŽLUČNÍK VYLÉČEN.
A jeste bych citoval Nso ci
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=24&t=3312&start=60 píše:...Záver - prostredníctvom očíst pečene som dosiahla úplné vymiznutie vyššie uvedených bolestí chrbta napriek tomu, že vychýlená chrbtica nič nezmenila na svojej polohe.
O niečo menej relevantnejším prínosom z očíst pečene je aj značné zlepšenie pigmentových škvŕn na tvári, ktoré som riešila už niekoľko rokov pred tým, ako som našla AZ, pomocou kozmetických prípravkov, samozrejme neúspešne. Do akej miery však v tomto prípade dopomohli tieto očisty neviem, isté je len to, že už nemusím nutne používať make up.

A ešte jeden príklad úspešnej očisty pečene mojej netere

Od začiatku januára tohto roka, bolesti (koliky) v oblasti žlčníka, tmavý moč, bledá stolica, žlté očné bielka. Stanovisko MUDr. na sone - 6 malých kamienkov, cca 0,6 cm, jej odporúčanie - odstránenie žlčníka skalpelom bez ohľadu na to, aký je plný, inak vraj hrozí prederavenie, čo môže byť aj životu nebezpečné... Neter sa v tom období obmedzovala v „normálnom jedle“, akonáhle však skúsila jesť niečo, čo pred tým jedávala bežne, bolesti sa jej vrátili. Koncom marca previedla prvú a doteraz jedinú očistu pečene. Vylúčené „kamene“ boli v množstve asi veľkej vrchovatej polievkovej lyžice, niektoré tvrdé, iné mazlavej konzistencie, najväčšie mali priemer cca 2 cm (viď obr. 2).

Záver – po prevedení jedinej očisty je normálne, ako predtým, bez bolestí, chystá sa však na moje odporúčanie ešte na ďalšiu očistu.

P. S. Pred rokmi moja mama zomrela pri operácii žlčníka. Na platenej konzultácii s lekárom sa dozvedela, že o operácii laserom, ktorú jej prevedú, už o 3 dni ani nebude vedieť, je to vraj spoľahlivá a bezpečná metóda... Zmýlil sa iba v čase, lebo ona sa o tom nepresvedčila už nikdy.
Toľko moje skúsenosti.
Nso ci pusobi i na tomto foru, muzes se ji zeptat na detaily.

No a k vice mene bezpecne metode ocisty, ktera funguje, a kterou jsem sam delal aspon 15x nabizeji doktori pouze jedinou alternativu, zlucnik uriznout. A jak pise Nso ci, ani ta operace neni bezpecna a i kdyz se operace podari, tak stejne pak casem nastanou problemy zavinene spatnym travenim. Sorry za dlouhe citace, ale verim, ze muzou byt uzitecne.


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od MIRKO »

Já osobně dělal očistu jater podle J.Z. již 19x...a nikdy se nesetkal se žádným problémem...a pořád ještě něco málo leze.Chci jen podotknout, že je třeba použít velmi kvalitní olej, a člověk není potom tak rozlámaný a vůbec celková očista je pohodovější.Dále se neomezuju v pití /vody/ i v průběhu očisty, nezaznamenal jsem kromě žízně žádný rozdíl ve výsledcích.Dobré je každopádně použít lunární kalendář pro termín očisty. :smoke:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od Kov »

Díky všem za vyjádření. Jak tam psali, že kámen velikosti švestky nemůže projít žlučovodem o průměru 2mm, tak to mi přišlo logické, a přiklonil jsem se s názorem na očistu jater na jejich stranu. Netušil jsem,že kámen nemusí být tvrdý jako kámen. Očista mi byla doporučena, tak se na ni chystám. První chci ještě pár dnů brát CDS, kvůli předčištění.(nejen kvůli tomu) On ten odkaz někdo dal J. Zajíčkovi do vlákna o očistách,jestli by se k tomu mohl vyjádřit a on na to nereagoval. To je škoda. Tak asi dobře, že je to tady. Aspoň si to můžou přečíst podobní jako já,co se v tom ještě moc neorientují a z obavy se před každou procedurou snaží o dané věci vyšťourat co se dá.
Taky mě čeká očista kloubů bobkovým listem. Jsem hrozně zvědavý,jestli to pomůže. Kolena mě bolí už 10 let jak hrom a když dřepnu, tak se bez pomoci rukou nezvednu. A to mi je teprve 50. Nejraději bych to pak poradil mojí máti. Jenže to má několik problémů. Je jí 74 a sotva chodí, navíc je to pořád ,,pan doktor říkal". Sestra(dokonce už i neteř začíná) je tom podobně jako já a to nikdy nesportovala+nebyla na vojně,nejezdila na čundry....a nechlastala :pivko:


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od pavelv »

MIRKO píše:Já osobně dělal očistu jater podle J.Z. již 19x...
Mirko, zaznamenal jsi nejake pozitivni lecebne vysledky tech ocist?


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od MIRKO »

Můj největší voskovitý šutrák měřil 22/10mm.Tvrdý - zvápenatělý cca 10mm.Nikdy jsem necítil jakoukoliv bolest...pouze, že se tam něco děje...takové lehké šimrání.Játra a žlučovody jsi samozřejmě nahřívám pořádně infralampou...a to až na hranici snesitelnosti.Můj děda říkaval,,Kdo se bojí,seRe v síni,...tak směle do toho.Po očistách mi podstatně lépe tráví, můžu jíst i velice těžká a pálivá jídla, která jsem vůbec nemohl.Taky zvládnu mnohem větší dávky ohnivé vody, aniž bych druhý den trpěl.Měl jsem ztukovatělá játra /komplet/, loni na jaře jsem byl na sono...a již tam byly části jater bez tuku.Od té toby, již bylo mnoho dalších očist...Zlepšily se mi i sem tam rozhozené jaterní testy.Nejsou to ale jen jaterní očisty, ale i klystýry,šanka,vitaminy,minerály,zapper,MMS Atd.Myslím, že jen jaterka nestačí, ale důežitý je podle mne ,,boj na všech frontách,,.Samozřejmě je taky otázka...s čím člověk bojuje.Já s RS...jsem v pohodě. :pivko:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od Kov »

To jsem moc zvědav,jestli to bude lepší. Je mi blbě po kde čem, 5(desítek) piv za večer mi stačí ke slušné opilosti. Prý mi chybí trénink :)
Já jsem zajel na oberon, že jsem si myslel,že budu mít nějaké parazity a oberon mi našel mimo nich mraky candidy a hlavně ,,malignant neoplasm E=4" :ethink: :shock: :(

Edit: odstraněna zbytečná citace - poo.


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od pavelv »

Kov píše:....Jak tam psali, že kámen velikosti švestky nemůže projít žlučovodem o průměru 2mm, tak to mi přišlo logické, a přiklonil jsem se s názorem na očistu jater na jejich stranu. Netušil jsem,že kámen nemusí být tvrdý jako kámen....
Ale on projde i tvrdy kamen a nejen cca 10mm, jak tu uvadi Mirko. Takze je opet vsechno trochu jinak nez nam tvrdi oficialni medicina a clanek, u ktereho jsme tuto diskuzi zacali. Leckde uvadeji i 20mm tvrde sutry, co z cloveka pri ociste vylezou. Jinak i 10 mm tvrdy kamen co mel Mirko podle mne vyvraci tvrzeni clanku o kterem se tu bavime, http://www.lovcisarlatanov.sk/laxativny-detox/, ze jde o "zmydelnené mastné kyseliny z oleja, čo pacient vypil.". A jeste jednou, mne je nakonec jedno co z nekoho vyleze a co to je, ale povazuju za dulezite, ze rada lidi mela pred ocistou velke problemy a po ociste uz je nema. A nekde ta zmena probehla okamzite po jedine ociste, takze ta souvislost je jasna. Navic tradicne ten clanek se zabyval teorii, ale nezajimal se o prakticke zkusenosti lidi, kteri tu ocistu provedli. A nevysvetlil tedy jak se to mohlo stat, ze lidi po ociste prestali mit bolesti.


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od MIRKO »

:bhead: :bhead: :bhead: No u mne ještě trochu jinak.Byl jsem ted na oberonu...a játra stále tučná /možná gen. problém/...navíc toxic hepatitis...pracuju s barvama... a jsem doma.Každopádně to nic nemění na tom co jsem psal...žádný problém při očistách...no ale svou káru musím táhnout dál. :bye:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od pavelv »

MIRKO píše:...a játra stále tučná /možná gen. problém/...navíc toxic hepatitis...pracuju s barvama...
Vyse pises "Nejsou to ale jen jaterní očisty, ale i klystýry,šanka,vitaminy,minerály,zapper,MMS Atd..... důležitý je podle mne boj na všech frontách". Mozna ti chybi jedna hooodne dulezita fronta a to je nejaky typ hladovky. Kamos mel taky pred par lety ztucnela jatra a dal myslim jen jednu ocistu jater, asi nejakou ocistu strev, to uz si nepamatuju, a pak predevsim 21 dni pustu jen o vode. A pri dalsi navsteve doktorky byla jatra OK. Dr se pry tomu dost divila.


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od MIRKO »

Možná.Každopádně i když beru kde-co...chybí mi toho stále hodně.Ted vidím, že i životospráva byla polovičatá.Oberon mi naměřil fůru zátěží.Je pravda, že třeba borelku jen málo...a to se jí 2x 100% měl.No ted vidím hlavní chybu v tom, že jsem flákal MMS+životospráva.A ohledně mé toxic hepatitis.../nejenom ní/...jse už asi dostanu i do psychických příčin nemocí, začínám mít totiž pocit, že ty rozpouštědla v obchodě z barvama, kde dělám...jsou jen spouštěč...a ten se pak projeví na játrech.Nastoupil jsem sem /píšu z obchodu/ v březnu 2006.Po měsíci mě začala bolet hlava, postupně i točit /možná kvůli RS/...následně mě to začalo pěkně vadit a ted jsem ve stádiu, že když míchám nějakou rozpouštědlovou barvu, tak mě i sem tam bodne někde u ledvin.A ptám se...co bylo dříve.Psychická nepohoda ze smradu...nebo toxic hepatitis...nebo snad RS?...nebo to je všechno jinak?Z druhé strany musím dodat...práce mě baví, vyhovuje mi časově,slušně ohodnocená,šéf zlatý,300m od baráku.Jo člověk živí rodinu a v dnešní době je to hodně těžké :bhead: .Má žena není taky vůbec zdravá...ráno jsme měli delší rozhovor, hlavně na toto téma...a zdá se mi, že kořeny mnoha problémů musím hledat už v dětství / u sebe i u ní/.Tak budte lidi na sebe hodní a snažte se držet tepla rodinného krbu.Já momentálně vidím v příčinách mých nemocí....

1. nepříliš štastné dětství...s tama si pořád nesu psychické zátěže a blokády...možná by to chtělo etikoterapeuta.
2. životospráva+toxické zátěže.
3.vitamíny,minerály,stopové prvky.
4. díky rozhozené imunitě a metabolismu parazitární a mikrobiologické zátěže.

Neboli, jak praví jeden zdejší klasik...každá nemoc je bud z nedostatku, nebo přebytku...u mne nedostatek štěstí a lásky v dětství, poté bída našeho stravovaní /nedostatek vitamínů,minerálů a stopových prvků v jídle/...no a posléze toxiny,životospráva a stresy...a oslabené tělo podlehlo.Ono se říká ,,ve zdravém těle zdravý duch,,...já bych to klidně otočil...ještě před 10. lety jsem intenzívně-amatérsky sportoval...a to mne v té době asi drželo nad vodou.Z druhé strany už i v té době, jsem měl problémy s metabolismem tuků...i trochu rozhozené jaterní testy...v té době byla hromada osobních i pracovních stresů,ale byl jsem hlavně mladší...ale zase...RS otravuje hlavně mladé lidi.Tak se v tom ted :devil: vyzná.Přeju krásný víkend a ještě krásnější jaro všem. :bye:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“