Spaní - matrace, nakloněná postel a další věci

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Spaní - matrace, nakloněná postel a další věci

Příspěvek od Igi »

Podle mě je kvalitní spánek základním předpokladem dobrého zdraví a myslím, že tu nemá samostatné vlákno. Důležité je spát ve tmě a v tichu, pokud možno ne na geopatogenních zónách, na kvalitní matraci a třeba i na nakloněné posteli, jak tu psal už Slávek.
Budeme si kupovat nové matrace, protože i když současná matrace stála 20 000kč, tak se brzo proležela a blbě se na ní spí, překvapivě nám vrátili peníze i když by prý ani reklamaci neměli uznat, že to není proležené tak moc. Co jsem tak zjišťoval, tak nejlepší parametry pro zdraví mají taštičkové matrace. Poradili byste nějakou spíše levnější (už se mi fakt nechce vyhazovat tolik peněz a zbytečně) tak do 4000kč za jednu matraci nějakou taštičkovou matraci?
Chtěl bych postel naklonit, ale zde je snad jediný důvod, kde si nejsem jist jestli to nebude nějak blbě deformovat tu matraci, když na pružiny nebude kolmý tlak, ale trošku šikmý. Máte někdo zkušenosti nebo nějaké nápady? Děkuji.


Antonin
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: úte 14 črc 2020 15:05
Dostal: 2 poděkování

Re: Spaní - matrace, nakloněná postel a další věci

Příspěvek od Antonin »

Dobrý den, trápí mě také problém se spaním, ale ne přímo s matrací.. nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno tak snad nebude vadit, že to připojím sem. Už je to delší dobu, co nemůžu spát kvůli častému chození na záchod. Před cca rokem, to nebylo ještě tak hrozné a nijak zvlášť jsem to nevnímal. Postupem času se to ale začalo zhoršovat a teď chodím někdy i každou hodinu.. Myslíte, že by to mohl být problém s prostatou? Našel jsem si na internetu tento přípravek https://www.uniprosta.cz/ četl jsem o něm i hodně referencí, že lidem pomohl právě s častým močením. Má smysl to vyzkoušet? Rád bych nějdřív vyzkoušel něco takového než navštívím lékaře.. je to choulostivé téma a rád bych to vyřešil sám po domácku. Budu rád za každý tip děkuji


Osobní trenér pro firmu Onefit
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Spaní - matrace, nakloněná postel a další věci

Příspěvek od Batles »

To časté močení opravdu vypadá na nějaký lehčí zánět močového měchýře nebo prostaty. Další projev častého nočního močení je hydronefroza, což je rozšiřování pánviček ledvin. Když se pak člověk ve spánku pohne, uvolní se přetlak v pánvičce a člověk má hned nucení na močení....


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“