Dieta

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
teresme
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 02 srp 2018 14:54

Dieta

Příspěvek od teresme »

Je tu někdo kdo držel proteinovou dietu? Zajímali by mě názory, klady a zápory.. měla by zajistit rychlý úbytek váhy, co jsem tak četla. Docela se mi to zamlouvá, protože jsem už zkoušela několik druhů diet a vždycky jsem měla problém shodit jenom pár kil. Líbí se mi i ta představa, že si nebudu muset vařit a většinu jídel pouze zaliji vodou. Chci si pořídit tenhle balíček https://www.proslim.cz/hubnuti/proteino ... a-3-tydny/ Zaujal mě asi nejvíc cenou oproti ostatním značkám. Myslíte, že to bude dobrá koupě a bude to fungovat?


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Dieta

Příspěvek od la »

teresme píše:Je tu někdo kdo držel proteinovou dietu? Zajímali by mě názory, klady a zápory.. měla by zajistit rychlý úbytek váhy, co jsem tak četla. Docela se mi to zamlouvá, protože jsem už zkoušela několik druhů diet a vždycky jsem ,,,,,,,,,,,,,...………. bude to fungovat?
Zdravím
Je to delší povídání, ale vypadá to, že přesně o tom to je.


:)


sgt. belek
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: pát 29 bře 2013 11:09
Dal: 3 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Dieta

Příspěvek od sgt. belek »

Mám s tím dobré zkušenosti když potřebuji relativně rychle shodit pár kilo.
Nad deset kilo už bych volil pomalejší metodu. Třeba počítání kalorií.
1) trpí ledviny - chce to hodně vody.
2) jestli to má být relativně zdravé, vař si. Nejlépe SOU-VI . Já si takhle nachystám třeba kilo libového hovězího masa a pak to jím s růžičkovou kapustou, nebo brokolicí.
Na snídani tvarohy s tuňákem, vejcem, nebo zelím. Vypadá to jako divná kombinace, ale placky z tvarohu a zelí s chilli, nebo pepřem jsou dobré.
3) Doplň vlákninu - ovesné otruby jsou spolehlivé a bez kalorií ( lžíce denně do jídla )
4) levné to není.
5) bez alkoholu. Ethanol tělo přemění na acetaldehyd a ten štěpí v játrech stejně jako cukr. Má tedy zdroj levné energie a nepotřebuje sahat do tuků.
6) gram tuku má 9kcal, úbytek hmotnosti nad 30dkg za den je buďto voda ( typicky první týden ) nebo důvod k obavám o zdraví. ( gram cukru má 4kcal )
7) první týden budeš mít hlad, může se stát, že budeš bez energie, že budeš nervozní, bude ti cítit z úst - takže jestli mluvíš s lidmi, ber si žvýkačky. Taky se budeš cca tři dny probouzet s očima plnýma kamení. Ale to se srovná.

přeju hodně úspěchu
Mám za sebou suchý leden a 5 kg dole. Je mi 50, měřím 175 a vážím 75 kg.


.
teresme
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 02 srp 2018 14:54

Re: Dieta

Příspěvek od teresme »

Díky moc za tipy a omluva za pozdní odpověď. Nakonec jsem se do toho pustila, na ty 4 týdny. Bylo to náročné, ale vyslédky se dostavily a hlavní je, že kila pořád držím dole. Víc než 4 týdny v kuse bych ale nedoporučovala. Případně si to nějak rozfázovat. Ale to hlavní je, že mě to nakoplo a motivovalo k lepší životosprávě :)


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“