MUDrci versus alternativka

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Co na to říkáte?

Je dobře, že to tu je!
36
92%
Nevím, jak to ohodnotit...
1
3%
To jsou úplné nesmysly!
1
3%
Jiná odpověď...
1
3%
 
Celkem hlasů: 39

Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od poota »

Zkusím to trochu zpřesnit:
jakýkoli konkurent (možno doplnit: léčitel, bylinkář, homeopat, šaman - prostě kdokoli schopný skutečně vyléčit)
je prostě podvodník (možno doplnit: šarlatán, mastičkář či jakýkoli jný hanlivý výraz, čím hanlivější tím lépe).

Podle mého soukromého názoru se jedná o nekalou konkurenci, klamavou reklamu, veřejnou pomluvu a udržování monopolu, přičemž všechno toto protizákonné jednání je kryté a podporované vládou a zákonodárci.
Jak se holt někde točí dost peněz, tak musí jít morálka stranou - to se nedá nic dělat :(

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
feedback
Stálý člen
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 19 čer 2014 10:12
Dal: 14 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od feedback »

poota píše:Jak se holt někde točí dost peněz, tak musí jít morálka stranou - to se nedá nic dělat
Nic není jenom bíle nebo černé, ta pravda bude někde uprostřed. http://zivot.azet.sk/clanok/17690/mikro ... a-hluposti . Holt, nejsme všichni stejný.


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od MIRKO »

:eclap: .A tomu máme jako věřit...?Já tomuto článku a vůbec mainstreamu věřím asi tak, jako celé medicíně jako celku :ptrain: :esilenced: M.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od Kov »

Rád bych se zaptal na jednu věc. Kamarádka má jít za měsíc na operaci rukou, s karpálními tunely. Nevíte někdo,jestli se této operaci dá vyhnout nějakou alternativní léčbou(metodou)? Mně se to řezání do šlachového pouzdra nějak nepozdává.
Dík za názor či radu.


jojoba
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: pát 22 dub 2011 16:50
Bydliště: Eichwald
Dal: 2 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od jojoba »

Kov píše:Rád bych se zaptal na jednu věc. Kamarádka má jít za měsíc na operaci rukou, s karpálními tunely. Nevíte někdo,jestli se této operaci dá vyhnout nějakou alternativní léčbou(metodou)? Mně se to řezání do šlachového pouzdra nějak nepozdává.
Dík za názor či radu.
Dovolím si doporučit na základě vlastních zkušeností i když s jiným problémem : http://jtvesely.txt.cz/ :angel:
Hodně štěstí !


jojoba
feedback
Stálý člen
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 19 čer 2014 10:12
Dal: 14 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od feedback »

Jestli se mluví o tomhle http://najmama.aktuality.sk/clanok/2252 ... ho-tunela/ problému tak zcela určitě existuje ověřená a bezesporu i bezpečnější cesta a tou je joga. Mimochodem není to lecjaká pilulka která by se jen tak zapíjela vodou, tahle ta se zapiji vlastním potem z píli k tomu nezbytně nutné.


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od pavelv »

Kov píše:... Kamarádka má jít za měsíc na operaci rukou, s karpálními tunely....
Asi by pomohlo to co vzdycky, ocisty vcetne hladovek a zmena jidla.
Jako priklad mohu uvest, ze jsem kdysi dohnal znamou s vysokym tlakem, aby zkusila pust o vode, 21 dni. Kdyz zacla zas jist, tak se ji tlak opet zvednul, zbavila se ho pak prechodem na vice mene syrovou stravu a ocistama jater. Ale uz v prubehu pustu zmizely problemy s karpalama a uz se nevratily, a uz mela rovnez naplanovanou operaci, kterou samozrejme zrusila.

A jeste se podivej na http://www.earthclinic.com/CURES/carpal ... drome.html .
3 lidi tam pisou ze se vylecili beckama. Oni brali pilulky, ja bych zkusil pivovarsky kvasnice ve vetsich davkach. Kupuju kvasnice pro kone na http://www.vyjedenamiska.cz/pivovarske-kvasnice , koupil jsem si 5 kg a za chvili mi dojdou.
A jeste na earthclinic psali o 3 lidech co se vylecili ricinovym olejem, vmasirovat do kuze. Presneji prestalo to bolet, ricinak dokaze zmirnit bolest i pri rakovine, kde se doporuciji obklady. Asi bych zkusil aspon na noc ty obklady. Jestli mas problemy s anglictinou, tak ti muzu prelozit jak presne aplikovali ty becka.

V kazdem pripade bych se vyhybal operaci, casto stejne nepomuze, takze na ni chodeji lidi znovu. A je riziko, ze pri operaci neco trvale poskodeji, stava se to, a pak uz nepomuze ani alternativa.


dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od dkamila »

Mě pomohl na Karpální tunel magnesium oil,ale bylo to jen náhodou.Mazala jsem s tím celou rodinu a nakonec jsem zjistila,že mohu hýbat prsty a udržím i hrníček,tak jsem se také začala mazat a masírovat celou ruku až k rameni.Doporučila jsem to i kolegyni v práci,která na to také trpěla a měla jít na operaci,po týdnu skákala radostí a operaci zrušila :D


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od jani »

dKamila, to je zajímavá informace, můžeš, prosím, upřesnit, kolikrát za den jsi (ty nebo kamarádka ) ruku mazala a v jaké konzistenci byl namíchán olej. Děkuji předem.
Známej má karpální tunel jako syndrom od pc myši, zkusil toto, ale zabralo to jen malinko.
http://www.mimibazar.cz/recept.php?strana=2&id=7867


dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od dkamila »

Ruku jsem mazala 3x denně.Olej jsem kupovala tady http://www.vibranthealth.eu/olej-s-horcikem-200ml ,ale díky Pavlelv,který mi poradil,že si ho můžu vyrobit sama .Dávám 1 hrnek destilované vody a hrnek síran hořečnatý ,hořká sůl zahřát ve skleněné nádobě.Kolegyně poznala úlevu po 2 dnech,říká se,že je to syndrom od pc myši,ale kolegyně PC vůbec nepoužívá a já zase myš :D máme to z těžké práce a já na to trpěla 7 let,ale přišla jsem na to opravdu náhodou.Nevím,jestli to mám vyléčené,ale ruce nebolí ,udržím věci a dokonce otevřu i láhev :D. Recept z Acylpyrinu 5 listů aloe francovku herbu či lesanu,jsem zkoušela asi před 5 lety a mě to nepomohlo


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od Slavek Krepelka »

dkamila píše:Ruku jsem mazala 3x denně. ... Dávám 1 hrnek destilované vody a hrnek síran hořečnatý ....
Nazdar Kamilo. Udělala jsi mi v hlavě guláš. Odkaz je na chlorid hořečnatý (hořčíkový olej), ale mluvíš o namíchání a používání síranu hořečnatého. Co z toho Ti tedy vlastně pomohlo?

S laskvým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
arabela777
Starší člen
Příspěvky: 111
Registrován: sob 28 srp 2010 14:25
Dal: 61 poděkování
Dostal: 38 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od arabela777 »

Já mám velice dobré zkušenosti s touto mastičkou RAM 2 : http://www.teloveprodukty.cz/www-telove ... ticka-mast za 80 Kč. Nebo zde : http://www.petrklic.wbs.cz/Navody.html za 60 Kč .Kdysi jí vymyslel Jiří Janča, ale nebyla k sehnání. Účinkuje okamžitě a když píší okamžitě myslím opravdu hned. Je to úžasný výtvor a nemá chybu. Mast jsem použila na bolestivou patu ( ostruhy )


dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od dkamila »

SKD píše:Udělala jsi mi v hlavě guláš. Odkaz je na chlorid hořečnatý (hořčíkový olej), ale mluvíš o namíchání a používání síranu hořečnatého. Co z toho Ti tedy vlastně pomohlo?

S laskvým pozdravem, Slávek.
Bohužel nejsem chemik a dlouho jsem se rozhodovala,co na olej použiji,ale na jedné stránce jsem se dočetla,že je jedno,jestli se na olej použije chlorid hořečnatý,nebo síran hořečnatý.Hlavní složkou je hořčík,který se na hořčkový olej potřebuje.Síran hořečnatý má méně hořčíku,ale má tam síru,která dodává rychleji a více hořčíku do buněk.Je to jako s cigaretou jsou různé druhy a ceny a každý výrobce tvrdí,že jejich je nejkvalitnější ,ale všechny mají stejnou složku nikotin atd.,někde je více a někde méně a nikdo nevysvětlil,jak může být jejich nikotin lepší :D a stačí se do cigaret přidat mentol,tak do plic dostanete více nikotinu i když jsou to lehké cigarety.Mentol dává pocit chladivosti, takže i když se kouř vdechuje daleko teplejší, tak nedráždí, ale je chladivější.To samé dělá síra v hořčíkovém oleji nedráždí a rychleji dodává postiženým buňkám hořčík a nemáme se nechat oblbovat prodejci,že jejich hořčík je ten nejlepší :D, Bohužel syn mi přeinstalovával PC a všechny záložky mám pryč a tu stránku už nemohu najít :(

Co mi pomohlo??? hořčík :D

Edit: ... opravena citace ... A(&F) ...


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od jani »

Než se ke mně dostal chlorid hořečnatý, tak jsem si magnesiový olej míchala z živé magnesiové soli, dostala jsem ji od našich k vánocům a dá se koupit myslím i po 500g něco přes 100kč. JInak ji mám odtudd:
http://sumpersky.rej.cz/clanky/ziva-magnesiova-sul/

Poslední dobou hodně používám DMSO ( vnitřně už ne, ten puch byl fakt jak vod ropuch izolace od lidí nebyla možná ), když potřebuju něco dostat do pokožky u čehokoliv, mám dojem, že s DMSO to má rychlejší učinek, Morčák má zase rozjetý otlak na pacce, živé maso, otok, na noc dávám dmso s ichtyolkou, přes den dmso s čerstvou štávou z aloe, nožka se krásně hojí. To samé dělám u obkladu s ricinovým olejem, mám poslední dobou časté bolesti na plicích, omeju hrudník, natřu dmso a plácnu obklad s ricinem, zrovna tak bych viděla DMSO přínosem s magnesiovým olejem.
Předevčírem jsem třídila 30 králíků, ruky jsem měla dodrané od drápků upo dokrve, hygiena šla stranou, nebyl čas každej škrábanec hned ošetřit, dva mi večer začly hnisat, natřela jsem to DMSO s aloetem a ráno vše zhojené, taková léčba se mi fakt moc líbí.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: MUDrci versus alternativka

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jani píše:Než se ke mně dostal chlorid hořečnatý, tak jsem si magnesiový olej míchala z živé magnesiové soli, ....


Základní chemické složení:

MgCl2 ……….427 g/l
Na ……….1205 mg/l
K ……….677 mg/l
Mg …………..109 g/l
Bromidy ...8282 mg/l
Ca ………199 mg/l
Chloridy …….320 G/l
B …………...65 mg/l
Cr ………..7,1 mg/l

Když se na ten výčet podívám, není mi jasné, jak to může někdo dát obsah v litrech a taky mi není zcela po chuti to relativně úžasné numero u obsahu bromidů (přes 8 gramů), skoro 8x víc než sodíku, což je u přírodní soli poněkud neočekávané. V podstatě by šlo o bromovou rudu. Z těch poněkud nezpracovatelných čísel to bude hádám o dost víc, než co do nás cpali na vojně, abychom nebyli moc bujní. On totiž brom je docela potvora, která sice uklidňuje, ale zároveň se v organismu akumuluje a vytěsňuje z těla mnohem užitečnější jód.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“