Hořčík (magnezium)

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Hořčík (magnezium)

Příspěvek od Slavek Krepelka »

rikardo píše: se chci ještě zeptat jestli je tento chlorid ten správný ...
Mno, to já nevím. Já se pastoval a teď piju kosmetický a pokud mne paměť nešálí, jakože nešálí, tak co prošlo před 100 lety jako čistý chlorid hořečnatý dnes projde tak maximálně v zimě na posyp chodníku a taky to bylo dobrý.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
rikardo
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 27 bře 2014 21:04
Bydliště: okr.Louny
Dal: 6 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Hořčík (magnezium)

Příspěvek od rikardo »

topolovka píše:Tento chlorid hořečnatý beru s přestávkami už druhý rok ve skleničce vody.
http://www.fichema.cz/chlorid-hoenat-mg ... 35038.html
Ahoj,tak ten koupím taky,je to kvalita pharma.A v jakém ředění to užíváš a jak často?Díky :)

Slávku,doba se mění,to je jasný,ale čím čistší,tím zřejmě lepší ;)


Co tě nezabije,to tě posílí...
topolovka
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: úte 04 zář 2012 10:54
Dal: 38 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Hořčík (magnezium)

Příspěvek od topolovka »

Dávám asi rovnou čajovou lžičku ve 2dl vody ráno, někdy i večer. Někdy trochu víc, snažím se držet na maximálních dávkách, těsně pod hranicí průjmu.


rikardo
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 27 bře 2014 21:04
Bydliště: okr.Louny
Dal: 6 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Hořčík (magnezium)

Příspěvek od rikardo »

Díky,tak vyzkouším,ale v menším na začátek ;)


Co tě nezabije,to tě posílí...
kuky969
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04 srp 2014 20:45

Re: Hořčík (magnezium)

Příspěvek od kuky969 »

Ahoj Slavku

ked som si precital cele vlakno tak niekedy v zaciatkoch si preferoval prijem horcika cez kozu a teraz ho pijes. Dovod je ako pises , ze ked si sa horcikovym olejom natieral tak si sa citil cely den mazlavy. Myslis ze oralny prijem je taktiez postacujuci.....?? (len dostavenie sa vysledneho efektu trva dlhsie).... zmenil si za tie roky ciastocne nazor ??

Poprosim ostatnych aky mate aktualne nazor na tieto 2 formy uzivania horciku ??? .Potrebujem niejak zacat ale neviem sa rozhodnut ...

vdaka


lena

Re: Hořčík (magnezium)

Příspěvek od lena »

kuky969 píše: Poprosim ostatnych aky mate aktualne nazor na tieto 2 formy uzivania horciku ??? .Potrebujem niejak zacat ale neviem sa rozhodnut ...

vdaka
uz jsem to zde psala:
bych se v nem koupala nebo alespon nohy,
ackoliv celkova koupel je vynikajici, telo se dobre nasaje, je nutne to opakovat casteji a vydrzet az i 6 tydnu.
a pak i nadale sem tam uzivat jako lazen a take si ho brat oralne.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Hořčík (magnezium)

Příspěvek od Slavek Krepelka »

kuky969 píše:... zmenil si za tie roky ciastocne nazor ??
Ani ne tak názor, jako metodu a to z praktických důvodů. Tím je fakt, že jižní Ontario má daleko vyšší vlhkost vzduchu než Česko a tím pádem se daleko více projevuje hydroskopická vlastnost chloridu. Osobně to vidím tak, že je třeba začít jakkoliv a povyzkoušet, která metoda líp sedí. Budu-li v létě sedět přes den v klimatizovaném kanclu, zavlhlost při použití přes pokožku se nejspíše nebude konat. Pokud budu šplhat venku po konstrukcích, nebo svářet atp bude to v mokrých džínách a triku docela otrava.

Otázka není jak začít, ale zda začít.

Navíc nedostatek hořčíku nemusí být jedinným problémem a doplňování jej nemusí samo o sobě řešit a vyřešit. Například nedostatek vápna se projevuje velice podobně jako nedostatek hořčíku. Spíše jde o špatnou rovnováhu mezi těmito dvěma minerály nejen ve tkáních, ale i ve kterých tkáních, kdy je nedostatek hořčíku daleko častějším problémem, než nedostatek vápníku. Zde pomůže se podívat do vlákna Bór-základní fakta, protože bó prý tyto dva prvky v těle balancuje i mezi kostma a svalama a daleko více než to.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Hořčík (magnezium)

Příspěvek od la »

Asi to bude patřit sem, jde o rovnováhu mezi calciem a hořčíkem :oops: https://prezi.com/vjd-j19c5p04/cor140204/
http://www.celostnimedicina.cz/koralove ... 20-let.htm
No a zase jsme u vodíku

podrobně, jinde se hold musí každý přihlásit :)
http://coralclub.ru/water/water.html


scheri
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: ned 17 bře 2013 22:17
Dal: 103 poděkování
Dostal: 33 poděkování

Re:Zamrzlé rameno, kalcifikace.

Příspěvek od scheri »

Začalo mě v noci bolet pravé rameno (asi koukalo ven, když byla otevřená ventilačka, protože nevím čím bych ho namohl). Tak jsem mazal mastí 2x denně. Na konci 4 dne byl tento stav. Nešlo jíst lžící, napít se z hrnku, oholit se el. strojkem, odemknout zámek převodovky, dát zpátečku, odemknout dveře, ležet na pravé straně atd. Špatně jsem spal, tak jsem pátý den ráno vstal po páté a vypil ranní dávku hořčíku a trochu HCL. Ještě jsem zalehl a kupodivu spal ještě 2 hod. Vzbudím se, ale křeč v pravé noze! Hořčík!
Dal další dávku (dávám do 1 gramu, asi to bylo málo) a koupil jsem Alpu 160 ml přidal chlorid hořečnatý 120 g a glycerin 2 ml (asi 27 g), protřepal a mazal 3 x za den.
Návod je z 15.12.2014 u JZ. Šestý den jde ležet na pravé straně, jíst lžící, napít se z hrnku, oholit půlku pravou rukou, odemknout dveře, zvednout ruku do úrovně očí. Odpoledne pojedu, tak uvidím dál, ještě napíšu. Jsem moc rád, že se to hlo k lepšímu.
V odkazu je o něčem podobném, ale na jiné cenové úrovni.
http://www.vibranthealth.eu/horcik


scheri
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: ned 17 bře 2013 22:17
Dal: 103 poděkování
Dostal: 33 poděkování

Re: zamrzlé rameno, kalcifikace

Příspěvek od scheri »

Alpa francovka, chlorid hořečnatý.
Mažu pravé rameno čtvrtý den třikrát denně + hořčík s vodou a nejsou problémy (bolesti) v noci, ruku už zvednu nahoru i za hlavu, prostě všechno, ale pomaleji, bez prudkých pohybů.
Odhaduji tak týden až dva, kdy to bude úplně v pořádku.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“