Masážne lôžka

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
lenkas
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 28 kvě 2010 23:33

Re: info...

Příspěvek od lenkas »

[quote="Craft"]Shodou okolností jsem mluvil dnes po čase s kamarádem, jehož otec si před více jak půl rokem koupil na svůj zdravotní problém s páteří ono zázračné lůžko, co předvádějí zdarma ti Thajci, kde nejdříve docházel, (název výrobce ani prodejce si už nepamatoval, ale také to obsahuje ony kameny s nahříváním). Tak jsem se ho na to hned zeptal, jak je s tím jeho tatík spokojený. Výsledek je asi takový, že zdravotní problém u něj přetrvává, ale tady by nedokázala pomoci asi ani Dornovka, ale nepomohlo od problémů ani jeho přátelům, kteří zpočátku cítili pocit úlevy a byly ze začátku tím lůžkem údajně nadšeni. Takže toto očividně potvrzuje to, co jsem již psal, ale kdo má zbytečných cca. 50 tisíc, tak co už jinak s nima...[/quote]

Ahoj,
ja tu
postel pouzivam denne,mala som obrovske problemy s krcnou chrbticou,zo zaciatku som musela byt velmi opatrna,
lebo ak som bola na posteli pridlho,alebo pouzila vysoku teplotu,hned som mala neprijemnu reakciu.
No po 4-och mesiacoch pouzivania,musim povedat,ze som vysadila vsetky lieky,prespim celu noc,prsty na rukach mi netrpnu,
jednoznacne sa citim lepsie.
lenka


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dornova metoda

Příspěvek od Merlin »

"Čím více se DM dostává do ´odborného světa´ čím více se tříští. Jsem bezmezně zklamaný školskou medicinou i léčiteli. Dnes už se nejedná o dobro pacienta. Dnes už člověk není pacient, ale zákazník (klient). Jedná se o to vydělat co nejvíce peněz s nejmenším nasazením a bez srdce."
Dieter Dorn


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Masážní lůžka

Příspěvek od Craft »

Řídím se především vlastníma zkušenostma a co si nevyzkouším přímo na sobě nebo nemám reference z pro mě důvěryhodných zdrojů, považuji spíše za dílo náhody než pravidlem. Stejně tak ony masážní lůžka i vhledem k počtu lidí, kteří na něj docházeli a nepomohlo jim, viz. můj citovaný příspěvek.

U té dornovky je jeden obrovský problém a to ten, že ji dnes dělá kde kdo, především ti, kteří si projdou několik kurzů a hurá na to. To je pak stejné, jako by někdo šel se zdravotním problémem za medikem 1 ročníku a ne za lékařem s dlouhodobou praxí, to jen pro srovnání toho rozdílu. Kdybych neměl s touto metodou vlastní zkušenosti od opravdu profíka v používání této metody, patřil bych také mezi skeptiky. Nicméně nejen já, ale i moji známí jsou důkazem toho, že ta metoda funguje opravdu skvěle. Dokonce jsem viděl kočku, kterou někdo přeřazil tak, že chodila stylem ala Meresjev a pomocí dornovky ji člověk, co dornovkou pomohl i mě, dal tu kočku zase dohromady. Podotýkám, že tu kočku jim dovezl veterinář, který ji chtěl utratit, ale bylo mu ji líto. Takže, co napsal Merlin slovy otce dornovky je bohužel pravda. O to více mě těší, že jsem měl opravdu štěstí a našel paní, která tuto metodu provozuje a perfektně ovládá (dnes ji i školí) a dělá to opravdu srdcem a věnuje tomu vše. Škoda jen, že takových lidí není více. Proto s čistým svědomím mohu tuto metodu všem, kteří mají jakékoliv problémy s páteří vřele doporučit, ale je třeba pečlivě vybírat toho, kdo ji opravdu ovládá a má pro ni opravdu cit a talent.


Uživatelský avatar
Vinc
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: stř 27 kvě 2009 14:29
Bydliště: Rakousko
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Masažne ložka

Příspěvek od Vinc »

Přečetl jsem si ze zájmem všechny tyto příspěvky a rád bych přidal několik poznámek. Jsem také dornovec, vyškolený žákyní Dietra Dorna a také jsem měl možnost zkoušet ono lehátko za 2700€. Ale popořadě. Dornova metoda, tak jak ji zavedl D. Dorn je určena široké veřejnosti. Jediné kontraindikace a o tom nikdo zatím nehovořil, jsou osteoporoza v nejvyšším stádiu a poúrazové, ještě nedoléčené stavy. Cílem pana Dorna bylo naučit tuto metodu (alespoň základní pravidla a cviky) všechny zájemce tak, aby si ve většině případů byli schopni pomoci sami. Nezačíná se od páteře, ale od "podvozku", tedy od nohou a pánve, protože páteř je zcela automaticky nucena vyrovnávat všechny nepřirozené stavy pánve. Tak dochází k různým deformacím, tak jak již bylo zmíněno. Deformace páteře ale také souvisí s mentálními problémy. Např. vybočení 1. hrudního obratle TH1 vypovídá o nedůvěře v druhé, pocitu, že všechno musí udělat sám. Současně se projevují bolesti v ramenní oblasti, jsou ztuhlé krční svaly, bolestivá předloktí atd. Jinými slovy porucha v mentální úrovni se odrazí v postavení obratlů a naopak srovnáním páteře se vylepšují i mentální problémy. Kdo absolvoval rovnání kostrče ví o čem je řeč. Nicméně lehátko je také funkční a působí velmi dobře. Po 20ti minutách jsem měl pocit jako bych (alespoň v prvních chvílích) nic nevážil. Je to samozřejmě "kšeft", ale lidem se uleví. Bohužel musím na 100% souhlasit s Merlinem, že je jen málo lékařů, kteří alespoň s pacientem cítí. Mnozí lékaři se cítí lapeni systémem, ale namají odvahu vystoupit a tak jen přispívají na konta svá ale hlavně na konta farmaceutických koncernů. Ale to je mimo vlákno. Takže závěrem. Dornovka je skvělá a relativně jednoduchá a hlavně neinvazivní a neškodící, lehátka jsou dobrá a také trochu pomohou, ale jen pro ty, co na to mají. Je to tedy o penězích. Lehátko v žádném případě dobrého "Dornovce" nenahradí. Jsou ale i jiné metody (např.: Spinal touch), tato metoda je už ale patentovaná, takže absolvovat školení je asi tak drahé jako to lehátko a i více :-(. Není každý lidumil jako byl Dieter Dorn


ivule
Stálý člen
Příspěvky: 38
Registrován: stř 18 lis 2009 20:48
Bydliště: Praha
Dal: 2 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Masážne lôžka

Příspěvek od ivule »

Nevím,jestli toto téma ještě někoho zajímá, ale ...!!!!
Bohatá určitě nejsem. Byla jsem 53 let "kripl". Neustále nemocná - týden ve škole, dva doma.
Jeden rok mi dokonce neklasifikovali - to jsem do školy skoro nechodila. Ve 21 letech jsem měla nejen svalové a kloubové revma, osteoporózu, ale i ABNORMÁLNÍ KYFÓZU, SKOLIOZU, LORDÓZU (nevím, jestli jsem na něco nezapomněla), zkrátka LPK (lék.posudk.komise) usoudila, že dvacetiletá holka musí změnit zaměstnání, protože není schopna dojet pár stanic MHD a nenakazit se. Ve 29 letech jhsem přestala chodit - lezla jsem doma po 4 a štěkala, aby děti neviděly, že brečím při každém pohybu. Večer jsem lehla do postele a chtěla umřít. Nevím, jestli to bylo jen mnoho měsíců - spíše let, kdy jsem neměla JEDNU MINUTU bez bolesti.
Pak se to zlepšilo (radikální změna stravování i životního stylu), ale skutečně mě POMOHLO AŽ LEHÁTKO CERAGEM.
Objevila jsem ho v září 2006 na Žižkově a 9 měsíců tam cca 4x týdně dojížděla, abych se zdarma masírovala.
Vendula, co lehátko do ČR "přivezla" mi rovnou řekla: u Vás to bude těžké ! Jeden rok potíží se na lehátku léčí měsíc. Vy to máte 30 let, tak to bude trvat!
Trvalo. Po 9 měsících jsem nevydržela a lehátko si pořídila. Tedy pánové, ono je tam hodně kilogramů velmi kvalitního nefritu (jadeitu) a to je polodrahokam. Nacpe-li tam jiná firma něco jiného, pak jasně prodává za polovinu i méně.
Já jsem jiného nic nezkoušela. Ano, dala jsem přednost zdraví - a investice opravdu stála za to. Můj ortoped vůbec nechtěl věřit, že se dívá na snímky mojí páteře. Prý by nevěřil, že se může v 60 páteř ještě vůbec narovnat. (Ale chodil tam na masáže také asi 80ti letý profesor - nevím jestli neurolog nebo ortopéd, na lehátku se jeho tělo vlnilo jako had - tak měl pokroucenou páteř.)

Po dvou a půl letech mě nejen přestala bolet záda, ale najednou zmizely i všechny ostatní nemoci. Pravda je, že jsem ve stejné době najela iá na MMS, KS, KCl, různé bylinky, pak i vegetariánskou stravu a nevím, co ještě.

Každopádně POUZE lehátku Ceragem přičítám narovnání páteře .... a to potom jeden teprve vidí, když informace páteří volně pronikají k orgánům a od nich zase zpět do mozku.

Dál už nic - jen jdu někam ještě napsat, že o srazu jsem se dozvěděla nyní - snad se mi podařilo přeorganizovat nabitý program a přijdu. Už se těším ......i :-))


Dobré věci se mají šířit, dobří lide poznávat
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“