Výživa pro člověka a Zemi

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

tak

Příspěvek od jarda ovčák »

A na to máme přátele, aby nás vyvedli z temnoty..... Zdravím tě příteli. Ani netušíš, jak jsem rád, že tě vidím....
Však víš, že v tomhle ti bezmezně věřím a taky vím proč.....
Stejně to je nějak šreklich....jakési deriváty ropy a uživí to všechny. Sice bídně, ale jo.
Je mi to nějak proti srsti, žrat npk, supefosfát a močovinu, či co....


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Beze slov

Příspěvek od Slavek Krepelka »



Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
stevo69
Stálý člen
Příspěvky: 99
Registrován: ned 12 dub 2009 15:23
Bydliště: SLOVENSKO Nitriansky kraj
Dostal: 9 poděkování

Unifit a biopestovanie

Příspěvek od stevo69 »

Poculi ste uz o UNIFITe, ma stym niekto skusenosti.
Našiel som doma zabudnutu knižku s navodom na pestovanie, chcem to vyskušať.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Hořčík ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:S tím mlíkem je to dnes na nic ne pro bílkoviny, ale pro naprostý nedostatek hořčíku (mimo mnoho jinných jako selenia), který vstřebávání a udržování vápníku v těle reguluje. Osteoporoza je způsobená hlavně nedostatkem hořčíku. Když nemáš hořčík, vápník v kostech neudržíš..... (viz http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 866#p67866)
... tak tak ... přesně tak ...

citace: ... "Je to hořčík, a ne vápník, který stojí v pozadí tvrdé zubní skloviny, která dokáže odolat kazu. Ať užíváte jakákoliv množství vápníku, pokud se nedostává hořčíku, vytváří se jenom měkká zubní sklovina. Pokud je sklovina příliš měkká, nedokáže odolat působení kyselin.

Hořčík působí jako enzym nebo katalyzátor, který urychluje reakce, anebo jako lepidlo, které váže vápník a fluor ke tvorbě kostí. Bez hořčíku jsou tyto minerály nepoužitelné. Tak mléko, které je bohaté na tyto dva minerály, ale chudé na hořčík, působí proti hořčíku, což vede k zubnímu kazu. Bakterie z výrobků obsahujících cukr produkují kyselinu mléčnou, která rozpouští vápník obsažený v zubní sklovině. Mléko je potravinou, která vyvolává tvorbu většího množství kyseliny mléčné než jakákoliv jiná potravina."....

(zdroj: http://www.magazinzdravi.cz/horcik-posiluje-zuby )

... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“