HCl-všeobecná diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: Rozdíly ve značení koncentrace HCL

Příspěvek od muflon »

poota píše:
lajos píše:Jasně, ale co si koupíš v té lékárně 10 nebo 3,5%-
Kupodivu obé, milý příteli! :lol:

Někde se to tu mihlo, snad to zopakuji správně.

Kyselina solná se dodává v nejsilnější koncentraci jako 35%ní. Z nějakého důvodu - třeba nejde vyrobit silnější a nebo nejde silnější přepravovat - nevím, a je to jedno.
A teď jak vzniká ten zádrhel - pro ředění se tahle hustota považuje za 100%ní kyselinu solnou. Když se tedy naředí 1:10, vznikne 10%ní roztok z 35%ní kyseliny, tedy o hustotě 3,5%.

3,5% technická hustota = 10% lékárenská hustota HCL


Zdravím - poota
Takže abych to trochu shrnul :

10% lékárenská hustota HCL = 3,5 chemická(technická) hustota
3,5% lékárenská hustota HCL = ?? chemická(technická) hustota

(já mám koupenou 3,5%lékárenskou a pořád nevím jaká je to technická koncentrace...a zda kapu málo nebo moc... :| )

Palova technická 10% se nerovná lékárenské 10% HCL...pokud by ji někdo chtěl naředit na 3,5% TECHNICKOU koncentraci, musel by vědět jak na to...( z 35% by to nebyl žádný problém matematicky...pokud je považována za výchozí 100%, ale u 10% technické to bude patrně složitější...mohl by sem někdo dát POLOPATICKÝ návod na úpravu 10% Palovy chemické koncentrace HCL na tu pro některé potřebnou 3,5% chemickou koncentraci??;)
Naposledy upravil(a) muflon dne sob 25 zář 2010 18:51, celkem upraveno 2 x.


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíly ve značení koncentrace HCL

Příspěvek od Palo »

muflon píše:10% lékárenská hustota HCL = 3,5 chemická(technická) hustota
3,5% lékárenská hustota HCL = ?? chemická(technická) hustota

Palova technická 10% se nerovná lékárenské 10% HCL...
Je to tak. Má 10% HCl by se mohla rovnat 28,5% lékárenské...

???


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Spíš by se hodil PRAKTICK7 PŘEHLED

Příspěvek od muflon »

Možná by SPÍŠE mnohým pomohl přehled těch nejběžněji sehnatelných HCL co se kde prodávají(chemické i lékárenské...), a jejich konkrétní PRAKTICKÉ vyčíslení v metrických kapkách na 0,2 L (nejběžnější sklenice vody...), k dodržení těch 3promile co jsou potřeba v žaludku.

(takový PRAKTICKÝ, na jednom místě popsaný přehled(nejlépe DOKUMENT KE STAŽENÍ...) nejběžnějších koncentrací a potřebném počtu kapek na 0,2L sklenky vody k dosažení 3promile), by pomohl DO BUDOUCNA ušetřit spoustu času odpověďmi na stejný problém který ještě mnoha lidem v budoucnu bude motat hlavy... :? )

KTERÉ KONCENTRACE SE DAJÍ KOUPIT(kdyžtak mě doplňte!!):

1) LÉKÁRENSKÉ: 3,5%, 10%....a někdo tu psal že mu v lékárně namíchají i 5%lékárenskou koncentraci HCL...

2) TECHNICKÉ: 10% Palova HCL, 25%(verkon.cz), 20%( http://ecka-databaze.doktorka.cz/protis ... ova-e-507/ ),

3) 35%(32-37%)(NASYCENÁ chemická koncetrace), kterou jako výchozí používá i lékárenská praxe


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Spíš by se hodil PRAKTICK7 PŘEHLED

Příspěvek od Slavek Krepelka »

muflon píše: Možná by SPÍŠE mnohým pomohl přehled těch nejběžněji sehnatelných HCL co se kde prodávají(chemické i lékárenské...),
Nazdar Muflone,

Na co si myslíš, že jsem dělal ty tabulky na počítání HCl? Dosadˇ si koncentraci budˇ tu, nebo onu, a ostatní ti z toho leze. Jseš si jistej, že jsi absolvoval jesle? Něco budeš muset taky sám. Pořád ten řekl tohle a ten onohle. Ono je to do jisté míry fajn, ale všechno za tebe ti druzí říkat a dělat nemohou. Třeba se na tabulku podívat, pohrát si ní a naučit se. Ujištˇuji tě, že tu tabulku postavit bylo daleko víc práce, než se naučit ji používat. Myslivnu, ne hájovnu. Na co máš hlavu?

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: Spíš by se hodil PRAKTICKÝ PŘEHLED

Příspěvek od muflon »

Cením si tvého úsilí a nemíním tím že bys Slávku musel všechno "oddřít"...chápej ale že na některé věci si někteří dost nevěří a bojí se chyb a rizik z toho...(někdo třeba u MMS, jiný "riziko" nepasterovaného mléka atd.....apod)
...víš, každý děláme nejlépe to co koho baví a hlavně čemu spíš kdo rozumí...máš pravdu že používat hlavu je cíl(učit se nové věci je těžší než když to za nás někdo spočítá...český člověk může být klidně blbej, ale musí si v životě umět vždy poradit(nevím kdo to řek, že by Švejk?)
...musíš(nebo nemusíš?) mít s náma trpělivost...ono lidi dokopat aby se naučili myslet prostě chvilku trvá....a když zas už začnou myslet, tak pak si mohou zas v druhém extrému myslet že jsou neomylní a málem si hrají na pánaboha...a rádi by poroučeli větru dešti(viz gen.uprav.rostliny, manipulace s lidskymi geny atd)

Už jsem zaúkoloval známého matematika, aby mohl využít tvé pracně vydobyté tabulky...Kvůli hektickému způsobu života mám raděj věci polopatě, a snažím se přiblížit něčemu čemu se v počítačové hantýrce při tvorbě SW říká "blbovzdorné"- tedy POČÍTAJÍCÍ S MOŽNOU BLBOSTÍ(doufejme že jen momentální :lol: ) u některých potenciálních uživatelů toho SW(nebo v daném případě - různých koncentrací HCL.... (podobně jako je třeba to ředění lékarnické jiné kvůli omezení spletení se...)
Pokud mi vyjdou nějaké hodnoty, stejně sem rád když mi ještě někdo komu to pálí lépe, potvrdí zda tam není chyba...stejně jako i ty sis Slávku nechal tu tabulku přepočtů zkontrolovat a opravit profi-matematikem...(za což ještě jednou dodatečná pochvala!!).

Časem možná ;) přibyde i tabulka specielně jen na HCL...se sloupečky na koncentraci lékařské koncentrace, chemické koncentrace, a počtu kapek na 0,2L k dosažení 3promile...(ty lidi(já) sou stejně nevděčný mrchy :lol: , podáš prst a sežerou ti min.ruku...jó, holt možná raději někteří budou brát BetainHCL, než aby neměli jistotu že to co maj za HCL berou správně s 3 promilemi....


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Spíš by se hodil PRAKTICKÝ PŘEHLED

Příspěvek od Slavek Krepelka »

muflon píše: Cením si tvého úsilí

Už jsem zaúkoloval známého matematika, aby mohl využít tvé pracně vydobyté tabulky...Kvůli hektickému způsobu života mám raděj věci polopatě, a snažím se přiblížit něčemu čemu se v počítačové hantýrce při tvorbě SW říká "blbovzdorné"- tedy
Nazdar Muflone.

Vrátím se k tomu v Pondělí. Nebudu tady. Něco je s těmi 3 promilemi divné. Tedˇ na to už nemám čas.

Ahoj, Slávek.

P.S. Blbovzdorné programy, stroje, cokoliv vychovávají jenom větší blby a roztáčí dˇábelská kola nesmyslnosti. Z mé praxe jako vedoucí podniků (malých) naprosto jasně vyplývá, že člověk, který ví co dělá, nemůže nikdy pochopit a odhadnout co udělá někdo, kdo neví co dělá. Vždy se najde takový, který poruší všechny tradice blbosti a celá zkušenost tím sice naroste, ale nikdy nedoroste.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spíš by se hodil PRAKTICK7 PŘEHLED

Příspěvek od Palo »

Slavek Krepelka píše:Na co si myslíš, že jsem dělal ty tabulky na počítání HCl? Dosadˇ si...
Jen bych poprosil o nasměrování, kde tuto cennou tabulku naleznu (možná bude více hledačů)... Snad se nebudete zlobiti...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Historie léčení HCl

Příspěvek od Palo »

To je bezva, díky ;)

:good: +1 ;)

Podle té tabulky by má 10% chemická měla být tím pádem 31,3% lékařská...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
shine
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: úte 19 kvě 2009 16:20
Bydliště: Praha

Pro Slávka

Příspěvek od shine »

Kalispera, Slávku,
píšu až nyní, protože jsem dovolenkovala v Řecku. Tvou žádost o pokus s Magnesii Lact.jsem provedla před malou chvilkou - 1 tbl. a 15 kapek 3,5% HCl. Nic se nedělo ani neděje, nic nešumí, ani nebublinkuje apod. Na dovču jsem si vzala chlorid Mg a beru to tak, že kávovou lžičku chloridu rozpustím asi ve 2 deckách vody a zakápnu (2 ccm) HCl a vypiju. Ztráty Mg by neměly být nějaké ohromné (je to šup šup), hlavně, že je umocněno to vstřebávání (platí zjevně i pro Mg lactici). Hrtan, jícen - nic mě nepálí, zjevně to HCl potřebuji jako čunik drbání.........a žlučovody mě po celou dovolenou nezradily ani jednou a cítím se opravdu velmi dobře....asi tak.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jedno z řešení

Příspěvek od Merlin »



The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Pro Slávka

Příspěvek od Slavek Krepelka »

shine píše:Kalispera, Slávku,
píšu až nyní, protože jsem dovolenkovala v Řecku. Tvou žádost o pokus s Magnesii Lact.jsem provedla před malou chvilkou - 1 tbl. a 15 kapek 3,5% HCl. Nic se nedělo ani neděje, nic nešumí, ani nebublinkuje apod. Na dovču jsem si vzala chlorid Mg a beru to tak, že kávovou lžičku chloridu rozpustím asi ve 2 deckách vody a zakápnu (2 ccm) HCl a vypiju. Ztráty Mg by neměly být nějaké ohromné (je to šup šup), hlavně, že je umocněno to vstřebávání (platí zjevně i pro Mg lactici). Hrtan, jícen - nic mě nepálí, zjevně to HCl potřebuji jako čunik drbání.........a žlučovody mě po celou dovolenou nezradily ani jednou a cítím se opravdu velmi dobře....asi tak.
Hi Shine,

Děkuju. Jednoho krásného dne z toho něco vyvodím. ale ještě něco musí přijít, tatím toho vím málo.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Soukromé porady

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar vespolek.

Velice se omlouvám všem soukromým tazatelům na to i ono a o to i ono, ale soukromé přesné rady co jak a s čím a naco, nebo míchání a zasílání toho a onoho neposkytuji, nejsem ani lékař ani lékárník. Pokud si kdokoliv chce něco z těch všech informací odnést, musí to nejdříve taky pozbírat. Nenakládám.

Co se týče lektvarů na zakázku, mám dost svých starostí a pokud si někdo nedokáže podle podané informace namíchat například nasycenou kyselinu bórovou, nebo síran draselný, bude se muset obrátit jinam. Mám dost svých starostí a poviností a plánů do života až až a tudíž jsem velmi vytížený. Pokud si kdokoliv dá tu práci co jsem si dal já, určitě mé privátní porady atd. nebude potřebovat. Na lenost je nejlepším lékem Norbekov, vlákno Psychické příčiny nemocí, zdvořilost to Merlinova.

S laskavým pozdravem, Slávek.
Naposledy upravil(a) Slavek Krepelka dne pát 24 zář 2010 3:11, celkem upraveno 1 x.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

HCl

Příspěvek od lajos »

tak jsem konečně sehnal HCl 35% p. a. (pro analýzu), paní laborantka mi rovnou svážila 3,5%. Díval jsem se na etiketu, kde psali příměsy-byl tam nějaký sýran kolem 0,001 a ještě dalších asi pět příměsí ale byli o další řád míň....v lékárnách jsem neuspěl, vydoloval jsem z nich že ho mají ale bez firmy, razítka a udání použití, mi ho neprodají.


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Ředění HCl

Příspěvek od Batles »

Slávku, prosím tě o pomoc. Pěkně jsem se zamotal.
Mám 4 dcl 5% HCl a potřebuji ji naředit na 3,5%. Když doleji 172 ml destilky, bude to tak správně? Mě už z toho kontrolního přepočítávání bolí hlava! :D


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Ředění HCl

Příspěvek od hanka »

:D Z toho si nic nedělej, Beatlesi, právě dělám totéž, akorát z jiné koncentrace. Chytla jsem virózu, tak jsem nasadila MMS1. Protože se doporučuje ředění 3,5% HCl, dala jsem pro začátek 5k MMS1 a 4k HCl 3,5% chemické, nebo-li 10% lékárenské. To bylo před 6 hodinami - ještě teď mě pálí krk (už se přidala i játra) .... Před hodinou jsem vzala 3k čistého MMS - trošku se to zmírnilo, ale teď už v krku pálí znovu - patrně mám poleptanou sliznici. Protože virózu to nezničilo, chci pokračovat s MMS1 dále - tak jsem se rozhodla zředit moji 10% lékárenskou HCl (čili 3,5% chemickou) tak, abych s ní mohla aktivovat MMS v poměru 1 : 1 (to asi znamená 3,5% lékárenské) :? . Trčím ve vlákně Zkušenosti I. a snažím se pochopit, jak to dělají jiní... :( . Marně . :laugh:
Uvažuji správně, když myslím, že bych měla ředit 1k 10% HCl lékárenské (neboli 3,5% chemické) s 10k vody?


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“