HCl-všeobecná diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
*Roman*
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: ned 05 kvě 2013 12:31
Dal: 47 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od *Roman* »

Diky moc Slavku za odpovedi k HCl, CDS, a zejmena za Tvou obsahlou hypotezu k autismu a souvislosti s Crohnovou chorobou a spatnymi strevy.
Mimo téma (offtopic)
Toto tema uz sem nepatri, spis do tomu urceneho vlakna, za to se ostatnim omlouvam, a tak jen kratce. Navic jeste musim projet vlakno ke Crohnovi.
Syn mel skoro cele prvni 3 roky prujmy, tam nam to zacalo byt divne. Az bezlepkova a bezmlecna dieta s obcasnymi probiotiky pomohla, a prujmy byly pouze tu a tam, i kdyz oprad casteji nez je mel bracha, ktery dietu nedrzel. Skoda jen, ze je tahle dieta tak financne narocna... Zaroven jsme obcas narazili na souvislost autismu s velmi spatnym travenim. Proto se nase pozornost ted ubira timto smerem, mj. i diky Tvym usudkum, za coz jeste jednou dekuju.
Zatim vubec netusime, jak synovi v domacim prostredi aplikovat bratrovu strevni kulturu, ale urcite bychom to radi vyzkouseli a co nejdrive.
Budeme patrat dal...

Jinak i kdyz to CDS mozna neni ten pravy lek, synova virova, bakterialni i parazitni zatez je dost velka, a tak ono to sluzbu udela alespon takhle, a kdyby to melo trochu vypomoci imunitnimu systemu - jen dobre. Z podobneho duvodu zvazujeme prave i HCl.
Pekne zdravim,
Roman


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
*Roman* píše:... Zatim vubec netusime, jak synovi v domacim prostredi aplikovat bratrovu strevni kulturu, ...
:) Velice jednoduše. Na tuto aplikaci je asi nejvhodnější to, co používají dámy na výplachy svých orgánů. Rozmíchat lejno ve vlažné vodě, nacpat do zařízení, namazat hublici jedlým olejem a stejně tak řitní otvor, aby aplikátor vlezl poněkud do střeva, tak tři cenťáky a moc při tom netlačit na pilu, spíše to vzít technicky. Pak ne moc rychle vymáčknout obsah aplikátoru dovnitř. Jde asi tak o 20 minut maximálně to celé vykonat. Není dobré toho namíchat moc, tak 2-3deci, jinak to zase ze střeva bude mít snahu vyjet. Pokud se směs mírně osolí kuchyňskou solí, zůstává bez problému ve střevě. Toho se dá docílit osolením vlažné vody před smícháním s lejnem. Voda by měla být jen trošinku slanější něž jak chutná krev. Není to žádná věda a celkem je moudré to vykonat ve vaně. Jakmile je vše připraveno, kluka na kolena a aplikovat.

S laskavým pozdravem, Slávek.
PS. :bhead: Úplně jsem minul, že jsou mu jen 4 roky. 1 deci bohatě stačí.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Milenium »

Zdravím všechny.
Mam velké nadýmání, plynatost a začala mě občas i pálit žáha. Navíc i přes dostatečný příjem potravy ve formě převážně živé stravy stále hubnu. Na tomto zhoršení stavu se bude silně podílet i velmi stresující období :(
Vychází mi z toho špatné trávení, což potvrdil výsledek krkacího testu i testu s Betainem HCL - naprostý nedostatek trávicí kyseliny. Je vhodnější podávat Betain HCL, nebo přímo HCL?
A druhý dotaz co si myslíte o tomto:
"Ludia, co nemaju dost kyselin a musia ich brat s jedlom(betain HCl), preto aby si neokyslili telo musia o niekolko hodin neskor zobrat aj prislusne mnozstvo sody bikarbony. Ja osobne to robim tak ze cez den beriem s jedlom kyseliny a na druhy den rano zoberiem na prazdny zaludok sodu bikarbonu s poharom vody na precistenie, (potazne KHCO3) a nejem aspon 2 hodiny, kym sa to nedostane do criev. Potom mam lahke jedlo bez kyselin a az neskor jem vacsie bielkovinne jedla."
Děkuji předem všem za názory.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od poota »

Kyselinou chlorovodíkovou není možné si "okyselit tělo" - jako zvýšená kyselost se projevují jiné kyseliny - typicky produkty helikobactera pylori, pokud jsou v žaludku. Jsou to jeho "výkaly", ve kterých není schopný přežívat, pokud mají vysokou koncentraci. Takže těmito kyselinami se jeho množení v žaludku omezuje, a jejich likvidací antacidy po něm vlastně uklízíme a vytváříme mu příznivější podmínky k jeho dalšímu množení.
Paradoxně je tedy na "překyselení žaludku" mnohem lepší dodávat HCl a kyselost žaludku raději zvyšovat tělu příznivější kyselinou. Docela elegantní metodou je použití čistého neaktivovaného chloritanu, který se aktivuje až v žaludku kyselinami helikobactera, které tím neutralizuje. Následně, asi po čtvrt hodině pak doplnit žaludeční kyseliny naředěnou HCl. A průběžně si přidávat během dne do vody na pití po pár kapkách HCl.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jenom trochu o technice píchání HCl do žíly pro ty, kdo maj odvahu si sami pomoci touto metodou.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 00#p120300
K tomu ještě dodám, že velice pomůže mít dobře zavodněný systém, být dobře nabumbaný(á). Hodně se to projeví na tom, jak moc vylezou žíly "z kůže".

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Lopata43
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 02 lis 2011 11:50
Dostal: 4 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Lopata43 »

když sníte třeba kysaný zelí nebo něco jiného co má lactobacily tak nezabije kyselina chlorovodíková v žaludku ty lactobacily?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Lopata43 píše:když sníte třeba kysaný zelí nebo něco jiného co má lactobacily tak nezabije kyselina chlorovodíková v žaludku ty lactobacily?
Přijde na to. Aspoň teoreticky) pokud k tomu nedáš bílkoviny, prej to žaludek nechá na pokoji a dál kvasit. Pokud s bilkovinama, vrazí do toho HCl. Pokud jí je dost, laktobacily a bacily jako takové vybije. Pokud je jí málo, nevybije vše. Pokud toho sníš hodně, kyseliny dost nebude určitě, pokud málo, asi jí dost bude. Co s tím dělá dál ještě bikarbona ve dvanáctníku nevím.

Tohle jsou otázky, na které neexistují žádné přímé odpovědi. Je to vše když. Na tohle měli sloužit doktoři s technikama a testama, které se aspoň trochu přiblíží někam u danného pacienta kde by tak mohl se svým stavem být a co s tím. Bohužel, máme smůlu. Nic po naprosté většině z nich není, protože maj za sebou kdejakou chemičku, jsou placeni za léčení a ne vyléčení a chemičky jsou záludný a chtěj v lidech chemii, ne kyselé zelí atp.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Elkimek
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: pát 14 čer 2013 22:00
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Elkimek »

Mohu užívat 4procentní HCl IM 10 kapek do vody za účelem dodání HCl do žaludku?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Elkimek píše:Mohu užívat 4procentní HCl IM 10 kapek do vody za účelem dodání HCl do žaludku?
Ano.

Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Lopata43
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 02 lis 2011 11:50
Dostal: 4 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Lopata43 »

a co práškový HCL z Fichemy pharma v tobolkách?


Lopata43
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 02 lis 2011 11:50
Dostal: 4 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Lopata43 »

teda sem to napsal blbě.
A co práškový betain HCL z Fichemy?
http://www.fichema.cz/cs/betaine-hcl/12 ... 000-g.html


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Lopata43 píše:teda sem to napsal blbě. ...
Tyhle informace tu už jsou a ne jednou.
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Lopata43
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 02 lis 2011 11:50
Dostal: 4 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Lopata43 »

přesto bych se cítil lépe kdybys napsal ano lze to sníst. :D


haluzakfest
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: pon 21 kvě 2012 19:14
Dal: 2 poděkování
Dostal: 50 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od haluzakfest »

Slavek Krepelka píše:
lena píše:To souhlasi, ze i cerstve ovocne stavy (i z tetrapaku) tyto kyseliny nici zubni sklovinu. ...
To je všecko hezký, jenže s tou sklovinou začaly být problémy až poté, co bylo zavedeno jejich denní broušení zubníma pastama. Dokonce jsem narazil na připomínky na netu, že zubařská specializace na umělohmotnou obnovu zubní skloviny, tedy potažení zubů umělohmotnýma pryskyřicema je velice moderním vynálezem ne pro to, že začaly být takové prostředky k dispozici, ale pro to, že toho ještě několik desesetiletí po vynálezu zubnich past nebylo zapotřebí.

Co se týče kyselin, je docela jednoznačné, že divoké opice a divoši tímhle problémem netrpí, stejně jako netrpí kazivostí zubů, záněty dásní, paradentozama ato. Navíc je docela jednoznačné, že tolerance našich tkání HCl je zatraceně vyšší, než spoustě jiných kyselin. Sečteno a podtrženo, nehlásám, že byť i slabá HCl nemůže leptat sklovinu, ale dívaje se na problém skloviny a zdraví zubů poněkd v širším záběru mi nedává rovnic..

S laskavým pozdravem, Slávek.
Tak samozřejmě nic proti, vaše diskuse pokusy a celá tato práce je knezaplacení, ale pořád mi zde chybí takovéty varovné červené cedule pro "idioty" kde by byly takové ty základní pravidla, jakože Ne mms a vit C, Pozor na zuby a kyselé , mimochodem třeba moje tkáně jsou dost citlivé na tuto kys. osobně to v puse držím co nejkratší dobu a stejně to na zubech cítím, jednou jsem to nechal trošku déle a jazyk byl podrážděný, ale jinak jo , třeba s ¨MMS2 se mito pěkně osvědčilo ale, celkově po jídle to pomáhá.. Ale když si někdo dovede čistit zuby neřezeným mms tím hnědým silným kyselým bleee tak potom fakt je lépe pro klidný spánek dřív než informace otom jak to dosebe nalít, tak místo toho varovaní coto semnou udělá když budu blbec. Ono taky jsem nevěřil ale lidi dovedou fakt extrémy. Třeba já jsem si udělal sírnou koupel ... no jenomže z organické síry té žluté :D nasypal jsem si ji celkem hafo dovany a snažil se ji smíchat s vodou no abych to skrátil byla to celkem komedie poté vaně mi bylo divně, ale co přišlo večer sem myslel že si oči vyškrábu, slzily svědily, a pořád 2 dny ! a měsíc sem smrděl jak zápalky, no pak jsem se zesame radosti předavkavoval mms ( ignoroval průjem) :D no ale země si neberte moc příklad já už tu dávno nemám být, ale jako ukázka blbosti dobré, podotýkám že jsem dodržoval "max bezpečnost" , ale zuby to prostě nechápu jak někoho může napadnout to hnědé buee. Dyť to spálí kůži :D a hlavně pocity !! To je důležité použít tím tuplem když se pije hcl, jak se vám to zdá víc kyselé, no prostě jak je to podezřele tak ředit, a pak když tak experimentovat, protože jde hodně oto jak se spálíte napoprvé tak pak ktomu budete mít odpor nebo vás to může úplně vychýlit zpět k těm bílým supům. JO JINAK DALŠÍ TEN BLÁZNIVÝ PSYCHOPAT CO DOSEBE LEJE KYSELINU CHLOROVODÍKOVOU! A ŽIJU, POTVRZUJI POZITIVNÍ ÚČINEK, NÁZOR ZCELA NEOVLIVNĚNÝ NIČÍM ! BRAL JSEM VPOTAZ VEŠKERÉ MOŽNÉ ODCHYLKY A JEDNOZNAČNĚ POTVRZUJI ŽE TO FUNGUJE A MŮŽETE, NE MUSÍTE TO BRÁT SPOLU S OSTATNÍMA REALNÝMA ZKUŠENOSTMA JAKO OFICIALNÍ DÍLKY STUDIE. ŽADNE TAKE NEJSOU STUDIE, A NEOFICIALNÍ, OFICIALNĚ TO NIKDY NEBUDE !!! CO BY TI GRAMLAVÍ OBVOĎÁCI TAK MOHLI STĚMI LEVÝMI PAZOURMI TAK DĚLAT ? PRODÁVAT MEDICÍNSKY FET NA ČERNÉM TRHU ! :D


stistko
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: úte 21 kvě 2013 18:28
Dal: 1 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od stistko »

rad bych se zeptal na formuli a zda bych mohl do ni použit :
Chlorid železnatý tetrahydrát
http://www.pentachemicals.eu/specifikac ... ce_394.pdf
a síran draselny
http://www.pentachemicals.eu/specifikac ... ce_740.pdf
a ještě bych se chtěl zeptat na Potassium Arsenitis jestli se to da sehnat popřipadně jestli je misto toho nějaka nahražka ?
předem dik za odpověd
stiskto


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“