HCl-všeobecná diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
isabel
Zasloužilý člen
Příspěvky: 210
Registrován: čtv 22 dub 2010 13:18
Bydliště: Severní morava

betain

Příspěvek od isabel »

tak dneska ráno začínám samovyšetření s HCL betainem ,začínám jednou tabletou,zatím necítím žadný tlak ani pálení žáhy,asi budu jedna z těch co si opravdu myslela že je překyselená a ono to bude naopak,že mám málo trávících enzymů.

Samovyšetrenie žalúdočnej kyseliny (HCL)
Keďže Heidelbergov test je nedostupný a finančne náročný, v metabolickej
medicíne sa odporúča test na základe užitia tablety Betaínu HCL. Postup je
následovný:
- Deň 1. Hneď po zobudení a pol hodiny pred raňajkami pacient užije 650 mg
tabletu Betainu HCL a zapije vodou. Ak sa v priebehu pol hodiny objaví pocit
pálenia alebo ťažoby žalúdka, znamená to, že v žalúdku sa už pred testom
nachádzalo dostatok kyseliny a nie sú potrebné žiadne jej dopĺňanie. Ak pacient
pálenie alebo ťažobu nepociťuje, znamená to nedostatok kyseliny a test pokračuje
dňom 2,
- Deň 2. Hneď po zobudení a pol hodiny pred raňajkami pacient užije dve 650 mg
tablety Betainu HCL a zapije vodou. Ak sa v priebehu pol hodiny objaví pocit
pálenia alebo ťažoby žalúdka, potom potrebná dávka Betaínu HCL na začiatku
každého jedla je 650 mg. To je dávka, pri ktorej pacient pálenie nepociťoval. Ak však
ani pri dávke 2 x 650 mg pacient nepociťuje pálenie (čo znamená značný nedostatok
žalúdočnaj kyseliny, čo môže byť vysvetlením mnohých doterajších ochorení
pacienta), test pokračuje dňom 3,
- Deň 3. Hneď po zobudení a pol hodiny pred raňajkami pacient užije tri 650 mg
tablety Betainu HCL a zapije vodou. Ak sa v priebehu pol hodiny objaví pocit
pálenia alebo ťažoby žalúdka, potom potrebná dávka Betaínu HCL na začiatku
každého jedla sú dve 650 mg tablety. To je dávka, pri ktorej pacient pálenie
nepociťoval. Ak ani pri dávke 3 x 650 mg Betaínu HCL pacient nepociťuje pálenie,
znamená to vážny nedostatok alebo aj celkovú absenciu žalúdočnaj kyseliny, čo môže
byť vysvetlením mnohých doterajších ochorení pacienta. Preto, dlhodobá dávka
Betaínu HCL na začiatku každého jedla je 3 x 625 mg.


isabel
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: betain

Příspěvek od poota »

isabel píše:Samovyšetrenie žalúdočnej kyseliny (HCL)
+1 :good: - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
isabel
Zasloužilý člen
Příspěvky: 210
Registrován: čtv 22 dub 2010 13:18
Bydliště: Severní morava

Re: betain

Příspěvek od isabel »

poota píše:
isabel píše:Samovyšetrenie žalúdočnej kyseliny (HCL)
+1 :good: - poota

jé ..to taak mooc potěší :oops: :lol: :P děkuji


isabel
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od hanka »

Díky, Merline, Tvoje příspěvky jsou fakt k nezaplacení :good: :good: :good: !

Článek o HCL čtu často, abych ho řádně vstřebala. Stále víc a víc docházím k závěru, že jenom užívání HCL u chronických a degenerativních nemocí nestačí - konkrétně cukrovka - přitom jsem stále více přesvědčena, že právě tudy může vést ta dlouho hledaná cesta k vyléčení.

Zabývám se myšlenkou zkusit injekční podávání fyziologického HCL tak, jak se popisuje v článku. To je ale bez lékařského nebo lékárenského vzdělání problém - jak toho fyziologického HCL dosáhnout?
Jaké parametry musí ten roztok splňovat? Dá se v lékárně takový roztok získat?

Napadlo ještě někoho totéž? :?
Nebo jsem zase utopista? ;)
Pojďte někdo zapřemýšlet se mnou :ethink: :) .

Zdravím všechny odvážné a zvídavé, :lol: Hanka.
Naposledy upravil(a) hanka dne ned 30 kvě 2010 9:47, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Fyziologický roztok

Příspěvek od jvj56 »

"fýzák" si můžeš klidně vyrobit= destilka a kuchyňská sůl (0.85-0.95 %).
:D


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

žáha....

Příspěvek od laik »

Zdravím
u mě platí jedno...
když se necpu masem ani uzeninama čí smaženým jídlem ,vůbec nepocituji žádný problémy....
toť moje léčení zažívacích problémů ....
:bye:


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Fyziologický roztok

Příspěvek od hanka »

Díky, asi jsem se špatně vyjádřila :oops: - já mám na mysli ten roztok s HCL, jak se o něm píše v článku HCL-terapie - viz výše. :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: žáha....

Příspěvek od kutil »

laik píše:Zdravím
u mě platí jedno...
když se necpu masem ani uzeninama čí smaženým jídlem ,vůbec nepocituji žádný problémy....
toť moje léčení zažívacích problémů ....
:bye:
Jak já ti závidím :shock:
Já su slaboch a víš co se mnou udělá takový domácí uzený, pěkně česnekový, voňavý, čerstvě vytažený z udírny :?: Mastný mi teče po bradě, k tomu jedno orosený... :oops: :oops: :oops:


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: žáha....

Příspěvek od Denny »

kutil píše: Tak přesně tyto stavy znám a proto sem přestal držet jakékoliv diety. To se zřejmě šprajcují nějaké ty kvasinky v těle co se brání nedostatku HCl. Mě se tyto stavy ztratily právě přidáním HCl ke stravě....
Ale problém bude v tom dávkování a jak rozlišit pálení žáhy z přebytku HCl nebo z působení breberek? Toť otázka?
V každém případě mi pomáhá jen lehce osmažená nastrouhaná brambora na pánvičce. Né do křupava, ale jen aby změkla.
Dá se jíst brambora i syrová, ale není to ono ;) Předsmažená je chutnější a u mě 100% zabírá a do 5 min je po pálení žáhy....
H.v.
PH si neměřím, nemám čím, zatím su spokojené se stavem kterého sem s mmskama a HCl dosáhl ;)
Honzo, pálení žáhy způsobuje skupina třech tzv. bílých jedů - cukr,mouka, mléko a všechny výrobky z nich (mimo kefíru z Tibetské kefír. houby).
Jsou to dobroty silně překyselující organismus. Řekni, jak by ti bylo, kdyby sis měl zaplavat v kyselině? A to právě děláš se svým tělem, tak se nediv, že bolestí řve!!!
HCl a Betain je pak jen vytloukání klínu klínem (a vyhozené peníze).


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: žáha....

Příspěvek od kutil »

Ahojky, díky za názor...
Víš já su takové samorost po otci ;)
Ten šel na kontrolu k doktorovi a na dotaz "berete ty prášky co jsem vám předepsal?" s ledovým klidem odpověděl NEBERU!= pacient na zabití :lol:
Nikdy nešel na rozbor cholesterolu, nikdy si neměřil tlak, sádlo mu doslova teklo po bradě a zemřel zdravý v 92 létech.
Vše je v přístupu k životu. On si vsugeroval že je zdravý až na ta kolena a umřel v podstatě zdravý na sešlost stářím se silnou altrózou kolen.
No a já to beru zrovinka tak že su zdravé až na tu kandidózu. No a že si blbne žaludek? to je jeho problém ;)
Mě skutečně chyběla jen ta trocha HCL aby se mi srovnal metabolismus a už zase jedu dál .....

Zkušenost ze života. Koupili jsme si se sousedem auta téměř v jednom měsíci. On do něj pořád répal, furt jej oprašoval a umýval, seřizoval a měnil co se dalo... Musel jej vyřadit asi po 12 létech provozu.
Já se o auto zásadně nestarám, hlídám pouze provozní tekutiny jako vodu a olej a opravuju jen to co se pokazí.
První Embéčko mi vydrželo 26 roků než sem jej prodal jednomu na stavbu na vožení materiálu, Favorita máme 17 roků a stále odolává mé nepéči :oops: .
Závěr:
Někdy je opravdu lepší se nestarat a do ničeho zbytečně nezasahovat!
Mě se to zatím v životě vyplácí :roll:
Tož tak
Honza vydržať.


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Přeji ti zdraví

Příspěvek od Denny »

Pak zkus proti candidě zabojovat razantnějším způsobem pomocí HCl, který jsem popisoval v "Mé léčení............" stačí jen 1! den. Dodnes se mi nevrátila a spolu s ní jistě bůh ví kolik dalších brebeřic :lol:


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: žáha....

Příspěvek od cimirek »

kutil píše: Závěr:
Někdy je opravdu lepší se nestarat a do ničeho zbytečně nezasahovat!
Mě se to zatím v životě vyplácí :roll:
Tož tak
Honza vydržať.
Tím potvrzuješ rčení mého kolegy, který říká: stroj, který běží se nemá dráždit.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Přeji ti zdraví

Příspěvek od kutil »

Denny píše:Pak zkus proti candidě zabojovat razantnějším způsobem pomocí HCl, který jsem popisoval v "Mé léčení............" stačí jen 1! den. Dodnes se mi nevrátila a spolu s ní jistě bůh ví kolik dalších brebeřic :lol:
Prošel sem letmo to vlákno, je to 18 stran a já to nějak přehlíd :oops:
Můžeš mi posim, posim upřesnit stránku bebo písnout SZ vo co gou? To víš že bych se rád zbavil i té Candie :lol:
Díky
H.v.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

blbej píspěvek.....

Příspěvek od laik »

Zdravím...
Já tomu asi moc nerozumím ,neboť z tím nemám moc problému....
ale co kdyby jste někdy vyzkoušeli jednoduchou věc a to nepit pár dní kafé (což je těžký i u mě)
nejíst rohlíky ,nejíst smažený a mastný jídla ,naučit se sladit medem ,jest zeleninu nevařenou a pod......diť je to přeci jednoduší ne?....
já nevím ,ale to mě připadně jako třeba když si silnej kuřák stěžuje že nevyjde do schodů......
nebo 100kg člověk na bolest kloubů.....
diť prevence je přeci levnější než léčba ne?....

ps:dnes sem si dal dobrej domácí klobásek.......ale cejtím žáhu....co radíte abych užíval?........já si radím : NEŽRAT TO.....
a je to zadarmo.....

:bye:


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: žáha....

Příspěvek od Denny »

kutil píše:Ahojky, díky za názor...
Víš já su takové samorost po otci ;)
Ten šel na kontrolu k doktorovi a na dotaz "berete ty prášky co jsem vám předepsal?" s ledovým klidem odpověděl NEBERU!= pacient na zabití :lol:
Nikdy nešel na rozbor cholesterolu, nikdy si neměřil tlak, sádlo mu doslova teklo po bradě a zemřel zdravý v 92 létech.
Vše je v přístupu k životu. On si vsugeroval že je zdravý až na ta kolena a umřel v podstatě zdravý na sešlost stářím se silnou altrózou kolen.
No a já to beru zrovinka tak že su zdravé až na tu kandidózu. No a že si blbne žaludek? to je jeho problém ;)
Mě skutečně chyběla jen ta trocha HCL aby se mi srovnal metabolismus a už zase jedu dál .....

Tož tak
Honza vydržať.
Možná je to tím, že táta žil většinu svého života v poněkud jiné době než je současnost. Nepřežíral se umělohmotnýma sračkama, protože nic takového nebylo. Vše co se dalo jíst bylo o něčem úplně jiném. Otcův otec žil o 15let déle než můj táta, který se také tak vyjadřoval o zdravém kořínku. Zemřel těžce v 75letech. My jsme na tom oproti mladší generace také ještě poměrně dobře. "Pokud se nic nestane", tak průměrná délka lidského života půjde rapidně dolů. Tady je směšná snaha soudruhů z parlamentu zvyšovat hranici odchodů do důchodu. Důchodce bude rarita a budou se na něj pořádat zájezdy, aby se lidi podívali, co to je :|

No je vidět, že tak špatně vám ještě opravdu nebylo, abyste se začali skutečně léčit. Již dříve to tady velmi pěkně prezentoval Merlin, když nás nazval "pokusníky".


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“