HCl-všeobecná diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

To je to co jsem tušil Slávku

Příspěvek od 1220 »

Dávej bacha a Ředění je alfou a omegou.
pochop, že jsem myslel vážně, že Tě chci časem vidět. :shock:
Odhad toho jak to působí jsem napsal do vlákna doplněk k HCL
http://www.homeodarius.cz/pages/priprava.htm
máš popsaná ředění
Zdarec
K.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Čistota tématu daného vlákna.

Příspěvek od hanka »

Mimo téma (offtopic)
Lidi, vy jste se vážně rozhodli tématicky zlikvidovat další vlákno :evil: ?

Muflone, nic ve zlém, Tvoje příspěvky nejsou špatné, ALE PROČ JE PROBOHA NEDÁVÁŠ DO VLÁKNA O VÝŽIVĚ, nebo DOPLNOK HCl? I když napomáhají tvorbě vlastního HCl, tématicky je to tady vážně o něčem jiném! Nebo příspěvek stačilo dát do správných vláken s názvem který jsi tomu dal tady a tady dát jenom odkaz, my se tam rádi podíváme, když budeme chtít. Teď už je jenom otázkou času, kdy si chroničtí "pleveliči" všimou, že se tady na chviličku mluví o něčem jiném než o HCl a doposud celkem čisté vlákno (až na ty příspěvky od těch pleveličů) může jít zase do háje!

Podle pravidla "všechno souvisí se vším" můžeme opravdu všichni kálet do jednoho obrovského vlákna. Prosím snažně chronické pleveliče, aby si založili jedno obrovské všeobecné vlákno, můžou si tam povídat, co je zrovna v souvislosti s předchozím příspěvkem napadne a nechali ostatním členům zase jejich právo povídat a číst si pouze o tom, o čem název vlákna je!

Doma přece také nemáte pouze jednu skříň, kde plácáte na jedno místo jídelní talíře a příbory současně s drogérií, protože podle téhle vaší logiky se jimi ty talíře umývají, a taky se přece perou utěrky, kterými se to jídelní nádobí utírá a ještě tam naházíme i špinavé prádlo, protože těmi pracími prostředky se přece perou ty špinavé utěrky, tak proč ne i ostatní špinavé prádlo...taky se tam naháže i mouka, tuky, vejce atd, protože z nich se přece vaří to jídlo, které se na těch talířech a těmi jídelními příbory jí....no a když to tak vezmeme dále, přece nebudeme chodit na záchod, vždyť se vypouštějí jenom produkty toho jídla, a podle ještě jedné teorie jedné z chronických pleveliček - každá potřeba se prý musí vykonat tam, kde na člověka zrovna přijde..... :x FUJ, lidi, ani zvíře nekálí tam, kde jí....i když každé ho@no je produktem jídla.....


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
zam4
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: pon 12 dub 2010 12:42
Dal: 15 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Čistota tématu daného vlákna.

Příspěvek od zam4 »

Mimo téma (offtopic)
muflon píše:Na druhou stranu vsak nebylo predem receno ze zde chcete pouze chemii HCL a nic vic...Pokud tedy toto vlakno ma slouzit k injekcnim aplikacim a ustnim roztokum HCL (nebo snad jen teoretickym poznatkum??), pak OK.
Obvykle se o obsahu vlákna hovoří v prvním příspěvku, eventuelně+ ještě pár dalších.
Naposledy upravil(a) zam4 dne sob 17 črc 2010 16:25, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re:Čistota tématu daného vlákna.

Příspěvek od hanka »

Mimo téma (offtopic)
muflon píše:to Hanka+Merlin
OK...budu to respektovat...uz jsem zmenil prispevky na pouhe odkazy...ABYCH SEL OSTATNIM PRIKLADEM... :lol:
DÍKY, muflone, trochu jsem se rozohnila, ale to ze zoufalství - co vlákno, to plevel, a jaký!

Nový, ale i stávající člen se může zbláznit, když naléhavě potřebuje zdravotní radu, s důvěrou otevře příslušné vlákno, které by se mělo týkat jeho potřeby a nachází tam kde co, jenom ne to, co je napsáno v nadpisu! Jeden úlet se snese, jenže toho se okamžitě chytnou ti, co chtějí vlákno rozbít ze škodolibosti, anebo je tu pár bordelářů (teď mám na mysli konkrétního člověka, kterého ale nebudu jmenovat), kteří vlákna rozbíjejí z hlouposti, prostě proto, že mají nutkání vykonat okamžitou potřebu vyjádřit se mimo téma ....Tihle lidé přispívají často a zásadně mimo téma. Její "skříňě" doma bych vidět nechtěla :x :D !

Tebe neřadím k žádnému z nich, vím, že jsi to myslel dobře, takhle je to ale mnohem lepší! :lol:
Naposledy upravil(a) hanka dne sob 17 črc 2010 16:59, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

CO TEDY PATRI DO tohoto VLAKNA

Příspěvek od muflon »

Aby to bylo jasne všem, bylo by dobré aspon rámcově vymezit co sem (ne)patří.
Dá se nejspíše v kostce říci, že do tohoto vlákna patří:

1)CHEMICKÉ APLIKACE HCL (pozor aplikace HCL na vstrebani mineralu viz vlakno o potravnich doplncich a mineralech! : http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... c&start=15
(PS: nejspis s vyjimkou Drasliku, ktery ma zasadni spojitost s tvorbou HCL v těle...
Vsechno co neni chemicke a da se radit do kategorie Podpora vlastni tvorby HCL v těle-Psychika(stresy ap.)-Zivotni styl-Dietni opatreni-Doplnky apod...by tedy nejspis mělo patřit napr.do vlakna "DoplnokHCL" v sekci Zdravi(kdo nevi tak je to tady:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1710
(nebo jinych vlaken)-jak jsem to udelal i ja presunutim svych prispevku tam....)

2)ZKUŠENOSTI s HCL (nejpise pouze roztokem kyseliny solné nikoli s betainHCL-to je "jen"enzym! nikoliv HCL, i kdyz to castecne má ve svem názvu...)

3)ZÁKLADNÍ FAKTA o HCL-jak zní i název tohoto vlákna- "HCl terapie — základní fakta".....

Doufejme že i ostatní budou toto respektovat a sve :arrow: NOVE prispevky smerovat do vlakna "DoplnokHCl"- respektive ty prispevky,ktere se netykaji výše uvedenych bodu(pripadne dalsich ktere mozna jeste moderator tohoto fora specifikuje...nebot on zalozil to vlakno... ).

:!: Snaha o přehlednost neznamená že by nebyly tolerovány a připuštěny odlišné názory....nejde o naši ješitnost(doufejme ), ale o to aby ti kteri hledaji potrebne informace, je mohli snaze najit a nemuseli se prokousavat mnozstvim podvlaken nicnerikajicich osobnich vylevu, ktere NIKOMU JINEMU NEMOHOU POMOCT(pouze jejich pisateli pomuze polaskat sve ego)...Mne taky odrazuje hledat COKOLI ve spouste podvlaken....a predpokladam ze to tak citite i vy vsichni.

:) Dáme tak najevo take svoje oceneni pro to ze takove forum jako toto vubec existuje a diky vsem kteri se vyznamnou merou na tom podileli.
Naposledy upravil(a) muflon dne sob 17 črc 2010 18:28, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

NOVÉ VLÁKNO: DOBRÉ TRÁVENÍ - čím ještě podpořit

Příspěvek od muflon »

to OilKing: nejsem si jist zda to patri do tohoto vlakna, nebo spise do noveho vlakna o podpoře trávení viz zde :

NOVÉ VLÁKNO obecně k "Dobrému trávení-čím ještě podpořit":
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 0606#70606

(Tento odkaz na výše uvedené nové vlákno založen proto, aby se nám tady pořád nepletlo to vylepšování špatného trávení jídla BetainemHCL a dalšími přírodními prostředky a doplňky, s tou čistou kyselinou HCL v naředěném roztoku kyseliny... :!: ;)

---------------

Hlavní záměr původního použití HCL terapie (jak zní název tohoto vlákna do kterého nyní píšu), je určen pro injekční aplikace (jak je vidět v dokumentech ke stažení v tomto vláknu). Možná se zde objeví i nějaké orální aplikace, ale předpokládám že by nejspíš bylo vhodné aby se příspěvky týkaly ROZTOKU kyseliny solné (HCL).

Pro účely orálního použití kyseliny solné(HCL) do roztoku chloridů minerálů viz také např.vlákno o Minerálech...
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 9&start=75
Naposledy upravil(a) muflon dne stř 21 črc 2010 14:59, celkem upraveno 9 x.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

uvolnovani HCL z BetainuHCL

Příspěvek od muflon »

Více viz vlákno PMS1 !... :) -Jak vidět není radno některá vlákna opomíjet...může vám pak uniknout něco důležitého... :lol: :
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1680
Naposledy upravil(a) muflon dne stř 21 črc 2010 14:54, celkem upraveno 5 x.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: POZOR na UDRZENI CISTOTY tohoto VLAKNA

Příspěvek od Slavek Krepelka »

muflon píše: Hlavní záměr původního použití HCL terapie (jak zní název tohoto vlákna do kterého nyní píšu), je určen pro injekční aplikace (jak je vidět v dokumentech ke stažení v tomto vláknu).
Nazdar Muflone,

To tak není. Jde o tři přístupy z nichž jeden je řešení hlavně akutních onemocnění a otrav, ale i chronických stavů injekcemi HCl, druhé je řešení téhož injekcemi směsi HCl a minerálů a třetí je řešení hlvně chronických pomocí ústního doplňování HCl a minerálů.
Za čtvrtý přístup se dá považovat kombinace předešlých.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: POZOR na UDRZENI CISTOTY tohoto VLAKNA

Příspěvek od muflon »

Díky Slavku za upresnení...konecne to nekdo trochu vice vymezil a upřesnil :!: ...jak pak ma clovek vedet co sem jeste patri a co uz ne...
(viz nedavny dotaz OilKinga)
Naposledy upravil(a) muflon dne stř 21 črc 2010 14:52, celkem upraveno 1 x.


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: POZOR na UDRZENI CISTOTY tohoto VLAKNA

Příspěvek od muflon »

http://www.zdravi-az.cz/Forum/search.ph ... mit=Hledat

PS: Jarda pokud vím jen vyjadril svuj nazor ze kyselina solna (HCL) je ucinnější a hlavně levnější než Betain HCL, ktery navic byl v CR tezko k dostani... proto jsem taky dal na forum zdravi-az.cz kontakt na Pala ktery Betain HCL muze poskytnout..!!! :!:

ale pravdou je že Jarda Z. neříká, pokud si vzpomínám, že by Betain,HCL byly travici enzymy.
...tak jsem to proste pochopil já...,nebot v cestine jsem zadnou smysluplnou definici BetainHCL na netu nenasel...,a vsude se kapsle Betain,HCL prodavaji pod oznacenim travicí enzymy, (i kdyz, pravda, jak rika Palo, jsou tam obsazeny i dalsi (pepsin... a nekdy i dalsi...bromelain, papain apod.)

Holt jsem se spolehl na to že když mám a užívám kyselinu z lékárny, tak nemusím sledovat vlákno PMS1...jak vidět velká chyba...mám co dohánět... :lol:
Naposledy upravil(a) muflon dne úte 20 črc 2010 20:59, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: POZOR na UDRZENI CISTOTY tohoto VLAKNA

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Hmm. to je trochu hadra do pranice. Je totiž nasnadě, že kyselina je definitivně lacinější a vypadá to, že odevzdává dobrou práci při vhodném použití. Na straně druhé vidím jasně Palovu stranu, protože dodatky pepsinu a ostatních lahůdek v betainu HCl skutečně asi odvádí v mnoha případech lepší výkony. Spíše to vidím tak, že jde víc o správné rozhodnutí co je dostatečné, co ne, na co mám a na co ne a kolik to bude stát otravování se (psychického) s věcmi a kolik na penězích. Tyhle věci zase nelze vidět jako černé a bílé a uniformní. Do toho se nemohu plést, to at' si každý vyřeší sám. Pravda však je, že všichni ti doktoři se také soustředili na dietu, takže při používání jak to vidí Palo s betainem HCl jde v podstatě o podobný přístup souhry poněkud vedlejších doplňků s jedním zásadním, a to HCl.

Souhrnem se dá říct, že obě metody byly a jsou poněkud komplexní a v tom mají velkou podobnost a dohadování se, která je lepší, je natolik složitou otázkou, že bych ji považoval za plýtvání časem. Zde však jsou výjimkou akutní infekční onemocnění, otravy organickými jedy a resuscitace z pojebaných narkóz, stejně jako první pomoc s infarkty a spáleninami atp.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Jak postupovat u cloveka s dostatecnou tvorbou HCL v tele?

Příspěvek od muflon »

Dost možná bude zapotřebí VYROVNANY nahled na DOSTATECNOU PRIROZENOU HLADINU HCL, kterou si tělo tvoří v různých životních situacích v odlišném množství (při akutní nemoci, změna úrovně HCL v těle po uzdravení z těžší nemoci, po změně životního stylu nebo stravování, při náhlých zátěžových situacích(stresech) typu narození nebo úmrtí v rodině, apod...)

- možná je to podobne jako s udrzovaním hodnot pH v těle na životpodporujících hodnotách(mezích), kdy se pomalu navrací vlastní tvorba HCL do správných hodnot, přirozených pro tělo....

celý můj příspěvek viz:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 0716#70716

Návod(testík) jak velmi rychle a levně zjistit pomocí sody zda máme dostatek vlastní tvorby HCL:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... 0&start=75

to OilKing: Jestli nemáš stimulovánu tvorbu vlastní HCL až moc...selský rozum říká -Když mám jakékoli nežádoucí projevy
tak trochu ubrat...(kapslí, i těch přírodních stimulátorů HCL...)...po čase uvidíš. Možná máš HCL dostatek, a patříš mezi těch nemnoho šťastlivců....taky doporučuju udělat si občas testík co jsem dal sem odkaz...

NEJSPIS BUDE DOBRE PRAVIDELNE (nebo jednou za cas) SI OVEROVAT A ZJISTIT NEJEN PREKYSELENOST NASEHO ORGANISMU(pH), ALE I AKTUALNI HLADINU HCL JAKOU TVORI MOJE TELO (zda jí máme pořád ještě málo, nebo už nadbytek...) :!: :?:


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Jak postupovat u cloveka s dostatecnou tvorbou HCL v tel

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar,

Odpovídaje jinde jsem si uvědomil jednu věc, všechny lahve s HCl, nezáležíce na koncentraci, musí být bud'to plastikové, nebo skleněné, absolutně ne kovové. Zde do toho leze taky hliník, který se často schovává po víčkem uzávěru lahví jako součást těsnění. To platí i o MMS. První originální lahvička od J. Humble sponzorovaného dodavatele MMS měla tuto folii pod uzávěrem. Během necelého roku, než jsem ji na sebe a do sebe vyplácal, se ten hliník rozpadl a hádejte kde skončil? No a hliník není zdravý nápoj ani pro dítě ani pro dospělého.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
kaccke
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15 črc 2010 8:31

DMSO

Příspěvek od kaccke »

Chtela bych se zeptat - vzhledem k tomu, ze zaludek si HCl prestane vytvaret, pokud mu ji budu dodavat zvenci - zda je mozne ji pouzivat s DMSO (nevim, jestli to neni blbost...). Diky K.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: DMSO

Příspěvek od hanka »

Já si myslím, že s DMSO je to dokonce velmi vhodné, ale pozor, ne vnitřně! Na dodávání přes kůži se chystám taky, jenže s DMSO nemám zkušenosti a nevím, v jakém množství se může pro tento účel použít. Zatím sbírám informace, ale jaksi se to nehýbe, o konkrétním používání DMSO tady moc informací není. Jestli víš, jak se používá DMSO, tak sem s tím :) !

Ahoj, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“