Odkyselení

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Odkyselení

Příspěvek od akvarista »

vlákno čisté - poo.

Ahoj!
Nevíte někdo jak má optimálně vypadat ten celodenní kyselý profil z knihy pryč s kyselostí?Mám od Pala tu odkyselující směs ale nevim kolik bych ji asi tak měl použít.Můj profil dnes byl:Ráno 6,2 po snídani 7,před obědem 7 po obědě taky 7,kolem 6 hodiny 6,8 a teď 6,3.Měřeno digitálním ph metrem.Jsem amatérský cyklista takže jsem byl dřív překyselen téměř stále důsledkem treninku a následnou konzumací kvant energie.Teď popoužíváním směsy je to trochu lepší,ale nevím jestli přidat nebo jestli jsou tyto hodnoty již v pořádku.Díky!


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od Denny »

To vůbec není špatný výsledek. Názory na to jsou různé. Já se kloním k tomu, o co se sám snažím. Ráno a večer pH okolo 6,5 a odpoledne 7,5 :)


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
habana

Re: Odkyselení

Příspěvek od habana »

akvarista píše:Ahoj!
Nevíte někdo jak má optimálně vypadat ten celodenní kyselý profil z knihy pryč s kyselostí?Mám od Pala tu odkyselující směs ale nevim kolik bych ji asi tak měl použít.Můj profil dnes byl:Ráno 6,2 po snídani 7,před obědem 7 po obědě taky 7,kolem 6 hodiny 6,8 a teď 6,3.Měřeno digitálním ph metrem.Jsem amatérský cyklista takže jsem byl dřív překyselen téměř stále důsledkem treninku a následnou konzumací kvant energie.Teď popoužíváním směsy je to trochu lepší,ale nevím jestli přidat nebo jestli jsou tyto hodnoty již v pořádku.Díky!
Hey,
Pěkně si takhle zase.eš u pH metru elektrody!
Raději si kupuj pH papírky v lékárně, vyjdou v přepočtu levněji než nové elektrody a celá ta péče okolo nich. A navíc, papírky strčíš do tašky a máš je kdykoli kdekoli...
A můžeš na ně klidně i šlápnout, na pH metr ne tak zcela. :P :P :P
Jinak je nutné elektrody čistit ve speciálních roztocích...


Hmm...
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: úte 18 kvě 2010 17:54

Re: Odkyselení

Příspěvek od Hmm... »

Mimo téma (offtopic)
habana píše:...

Hey,
Pěkně si takhle zase.eš u pH metru elektrody!
...
Habana prečo sa silovmocou miešaš do vecí ktorým evidentne nerozumieš ? Hmm...


habana

Re: Odkyselení

Příspěvek od habana »

Mimo téma (offtopic)
Hmm... píše:
habana píše:...

Hey,
Pěkně si takhle zase.eš u pH metru elektrody!
...
Habana prečo sa silovmocou miešaš do vecí ktorým evidentne nerozumieš ? Hmm...
Nebudu to komentovat. Jsi vskutku podivný člověk.


Hmm...
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: úte 18 kvě 2010 17:54

Re:Odkyselení

Příspěvek od Hmm... »

Mimo téma (offtopic)
Habana každý z nás je svojím sposobom iný tj. ,,mimo náš vlastný rozsah chápania - poznania" , no o tom v tomto vlákne nie je reč . Asi ti to ušlo , tak vedz že dnes sa píše rok 2010 - tj. dnešné acidobázické elektródy už nie su o ,,porovitosti skla" jak tie ,,včerajšie". Hmm...


akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

otázky okolo

Příspěvek od akvarista »

Ahoj!
Buďte v klidu mám ph metr přidělaný napevno v akváriu,kalibruji co 3 týdny.Pracuju s tim už leta akorá teď poslední dobou měřim i něco jiného :)
Ještě mě napadá pár otázek které jsem z knihy nevyčetl:

1)Do kolika hodin se může odkyselovací směs používat?Píše tam mezi 10 a 14 hodinou ne,ale když mi ph večer po 18té padá pod 6,8 tak nevim jestli to nechat nebo směs ještě použít.Večer jím i dost zeleniny ale nepomáhá to.

2)Když je ph ráno menší než 7 a po snídani již 7 tak je to v pořádku nebo se mám snažit o ph 7 u první ranní moči?

3)Kolik odkyselovací směsy denně je bezpečné?Píše tam vemte vždy když je ph pod 7 ale to by konkrétně dnes u mě bylo po každém měření,protože jsem měl dost těžký trenink,do toho mms a také dost škrobovitých jídel.

4)Má vlastně smysl používat odkyselující směs mezi braním mms1,2?Samozřejmě s odstupy min.2 hodiny.

5)Jak dlouho trvá odkyselení organismu než tělo načerpá dost zásad na to aby samo vyrovnalo výkyvy?Nebo se musí ta směs brát neustále?
Než jsem začal brát směs tak jsem denně snědl minimálně půl kila ovoce a zeleniny a nad 7 jsem se nikdy nedostal tak mě zajímá jestli si tělo udělá zásobu zásad kterou použije když nebudu brát směs ale jen racionální stravu a ovoce a zeleninu.

Díky za rady,doufámže se mezi vámi najde dost zkušenějších kteří mi dokážou odpovědět!


Hmm...
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: úte 18 kvě 2010 17:54

Re:Otázky okolo .

Příspěvek od Hmm... »

Akvarista vedz že na základe mojho poznania ktoré jak z pohladu zdravovedy , mikrobiológie tak i z chémie osobne mám som sa tu už viackrát pokúšal povedať svoje názori v ktorých som jednoznačne proti akémukolvek užívaniu jak MMS1 tak i MMS2 . Po mojích skúsenostiach s luďmi z tohto fora už nemám za potreby tu kohokolvek prehovárať alebo presviečať aby sa nad nimi zamyšlal alebo sa nimi nebodaj i riadil .Túto problematiku tu už neriešim a považujem ju z mojej strany za uzavretú . No k veci samotnéj , ako ,,pivár" keď to s ním občas preženiem tiež mávam sporadicky prekyslený organizmus . V jednoduchosti je krása . V mojom prípade mi pomáha ,,ruská medicína" tj. kyslá poctivo prekysnutá ,,sudová" kapusta ktorá nesmie byť žiadným sposobom tepelne upravovaná (laicky povedané slabou kyselinou ,,riedim" silnú kyselinu a o zbytok sa mi už postarajú kysnutím a čiastočne i kvasom uvolnené minerálne soli na ktoré je prekysnutá štava z néj velmi bohatá) alebo v prípade slabéj ,,žáhy" surový zemiak . Jeho dôkladným požutím (doslova na ,,kašu") a následným prehltnutím nastávajú v žalúdku podobné no ,,jemnejšie" chemické procesi ako v prípade kys.kapusty , takže ,,preháňanie" ako sa to občas u kapusty stáva v tomto prípade nehrozí . V pivárňách ponúkaný ,,Utopenec" je i vďaka svojmu vysokému obsahu tukov (mám na mysli priamo ,,utopenca") len slabou ,,záplatou" a daný stav sa s postupujúcim časom už len zhoršuje . Moč nieje najspolahlivejšým indikátorom prekyslenia organizmu (pH u neho ,,pláva" s pocitmi ako je stres , žial , radosť atď) , spolahlivejšie údaje sú z čerstvéj kvapky krvy . Hmm...


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re:Otázky okolo .

Příspěvek od muflon »

Hmm... píše: Moč nieje najspolahlivejšým indikátorom prekyslenia organizmu (pH u neho ,,pláva" s pocitmi ako je stres , žial , radosť atď) , spolahlivejšie údaje sú z čerstvéj kvapky krvy . Hmm...
Mereni moci je nejlevnejsi a nejdostupnejsi dlouhodoby zpusob mereni ph, samozrejme ze stresy a emoce maji vliv na vykyvy, ale pri pravidelnem nekolikadennim mereni se uz jista objektivita stavu prekyseleni organismu da pomerne spolehlive urcit. Zvlaste pokud je doplnena jeste merenim ph slin. :!:

K tomu merenim ph krve- pro domaciho bezneho uzivatele prakticky se domnivam nepouzitelne...a vysledek o tom zda v tele funguje acidobazicky píst(tj.spravna krivka-rano kyselejsi, pres den zasadita,vecer opet kyselejsi), by test ph krve tak dobre nejspis neodhalil. Cituji pana J.Zajicka ze zdravi-az.cz:
"Měřit krev pomocí papírků asi nepůjde vzhledem k její barevnosti, což bude výsledek silně zkreslovat. Na to by jste musel mít ten drahy pH metr, co jsem vám doporučoval a ani zde si nejsem zcela jistý, že by s tím nebyl problém. Krev obsahuje dost tuku a to zase vadí sondě pH metru, čili by se musela dost často čistit od tuku a velice rychle by odcházela. Mě se to ale vhodné nezdá, krev se nedá získat bez rizika, jako moč a sliny, tedy hrozí riziko infekce a podobné laborování bych asi nedoporučoval. Navíc přesnost by musela být dost extrémně vysoká, protože krev má nejstabilnější pH ze všech tělních tekutin vůbec a pohybuje se ve velice malém rozsahu."

to Akvarista: doporucuju sledovat pravidelne stranky zdravi-az.cz , kde na vetsinu otazek najdes odpovedi zkuseneho Jardy Zajicka.
Jen v kostce: ph behem dne MUSI KOLISAT(resp.opisovat krivku)-rano okolo 5,5-6,5 a pres den okolo 7,5 a vecer okolo 21-22h na byt ph okolo 6.
Snahou je nikoli dodrzovat presne nejake setinky mereni, ale CELKOVE upravit zivotospravu dostatecnym pitim ciste vody(nejlepe RO, nebo zive vody, nebo nejlepe premrazene a to min.2,5L za den), co nejvic syrove ovoce a zelenina(co nejvic omezit varenou stravu,mlecne vyrobky krome kysanych doma vyrobenych,pivo(a pokud taj jen obcas nepasterovane),chleb a obiloviny co nejsou bezlepkove), co nejvice pohybu v prirode podel reky nebo v lese(optimalni je 1h aspon 3x tydne), co nejmene stresu("Kdyz nejde o zivot tak jde o h..."- spisovne: tak nejde o nic).
atd, atd zpusobu jak snizit prekyseleni organismu je vice ale toto jsou asi ty zasadni pokud jsem na nic nezapomnel... :lol:

Uprimne: Soda, zasadite smesi a ziva voda by nemely byt hlavni opatreni ale jen pomocna(pro nekoho ale zustanou jedinymi nebot zmenit zivotospravu,zpusob mysleni, pohyb v prirode...atd nejde az tak snadno jako si vzit odkyselujici smes....).... :(


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

první poznatky

Příspěvek od akvarista »

Ahoj!
Tak už zhruba týden odkyseluju a sleduju reakce svého těla.Některé jsou pozitivní a některé spíše divné.

Pozitivní:První 3 dny jsem se opravdu cítil skvěle a ph se pohybovalo přes den 7-7.5 dávkování bylo 2x denně 1 lžička směsy
Negativní(divné).Po třech dnech se začínám cítit divně a unaveně s občasnýmy návaly energie.Udržet ph odpoledne nad 7 jde obtížně s tou samou dávkou směsy(tak nevím jestli se začínají vyplavovat kyseliny nebo se se mnou děje něco divného)

Pozitivní:Když jsem si jednou dal lžičku směsy nalačno v půl 10 večer před spaním tak jsem spal jak zabitej celou noc což se mi často nestává
Negativní:Když si dám směs ráno do pulitru vody a nebo přes den tak mě to zklidní tak že si připadám spíš hodně unavenej(jakoby zkamenělej nebo jako když mám vnímání za clonou)Vzpomínám si že mi podobný stav jednou udělala šťáva z jednoho celeru a kila mrkve,ale to bylo někdy před rokem.Nevím jak si to vysvětlit.

Pozitivní:Jako velice aktivní sportovec pozoruji že mě ani při každodenním treninku nebolí svaly tak jako dřív-schopnost směsy ničit kyselinu mléčnou ve svalech je zřejmě dobrá.
Negativní:Když si dám směs moc brzy před treninkem tak ztrácím část výbušnosti i když chuť do treninku a vnímání okolí je zvýšená.

Všeobecně pozitivní:Vrátily se mi některé pocity které jsem už dlouho neměl-zvýšené vnímání zvuků a barev při pobytu v přírodě,mluvnost,nadšení z krásy určitých věcí nebo živočichů,dělání věcí na které jsem dřív kašlal(uklízení,mytí nádobí atd. :? ),po obědě už nebývám tak unavený nebo zatížený
Ale i negativní:chvilkové návaly lítostivé nálady(nevím proč),lítost nad věcmi které mě dříve nechávaly chladným,tlaky v hlavě a zčervenání uší,mírná zpomalenost.

Tak a teď babo raď.pokračovat v odkyselování dokud nebude ranní ph 7 jak se to píše v té knize a nebo se na to vyprdnout a používat směs nárazově když budu tušit že jsem překyselen?

Máte někdo podobné zkušenosti?

Jinak se stravuji celkem zdravě-ovoce a zelenina každý den,určitě alespoň 5x týdně šťáva z kila mrkve nebo zeleniny,maso tak 3 x týdně.Sport zhruba 20 hodin týdně(asi moc ale dokud jsem mladý tak mám chuť se hejbat).Občasné očistné procedůry a půsty také dělám hlavně podle stránek pana Zajíčka.Ten mě vlastně přivedl na tyto stránky.

Máte hitparádu nejvíc okyselujících potravin?
Podle mého pozorování u mě zatím nejvíc vede:1 konzerva tresčí játra ve vlastním oleji smíchaná s rýží a jedním ledovým salátem(jím to tak 3x měsíčně kvuli omega 3 kyselinám).Toto jídlo snědené k obědu mi způsobylo ph 5.2 - 6.2 v trvání až do příštího rána i po podání směsy a jedení hodně zeleniny k večeři.
Káva s třtinovým cukrem kupodivu skoro žádný vliv nemá(To jsem rád protože mi chutná :D )

Budu rád když se najde někdo kdomá nějaké zkušenostia hodí je sem ať v tom tolik netápu ;)


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: první poznatky

Příspěvek od muflon »

akvarista píše:
Budu rád když se najde někdo kdo má nějaké zkušenostia hodí je sem ať v tom tolik netápu ;)
Kazdy jsme jiny a hodne zalezi i na ingrediencich a kombinaci slozek v jidle...malokdy jis jen neco pouze kyseleho nebo jen pouze zasaditeho...

Jedina nejspolehlivejsi metoda je udelat a VYSLEDOVAT si postupne SVOU VLASTNI HITPARADU kyselinotvornych jidel...(a to castym merenim par hodin po danem jidle... :!: )

Velky vliv ma i zpusob upravy-nejlepsi pro ph je pokud mozno syrova zelenina a ovoce(dokonce i zampiony a hliva!), mene vhodne ale jeste jakztakz je setrne duseni v pare, nevhodne je smazeni atd.-zkus si a vysleduj sam. :lol:

Urcite voditko konkretnejsi je napr.zde:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 7770#67770
viz napr. muj prispevek z 2.cervna 2010 a take dalsi prispevky ostatnich....

to Aqarista Jarda Zajicek nesouhlasi se vsim co je v te knize. Musi proste fungovat spravne behem dne ten acidobazický píst(jinak je zadelano na problem..), takze snaha o ranni ph7 neni podle nej vhodna-po noci je prirozene ze ranni moc je kyselejsi a ma proste byt 5,5-6,5 a vecer uz se ze ph7,5 behem dne zase pak vecer krivka zacina vracet do kyselejsich hodnot okolo ph6 ! :!:
Naposledy upravil(a) muflon dne stř 02 čer 2010 22:41, celkem upraveno 5 x.


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Pece o ph metr

Příspěvek od muflon »

habana píše: Pěkně si takhle zase.eš u pH metru elektrody!
Raději si kupuj pH papírky v lékárně, vyjdou v přepočtu levněji než nové elektrody a celá ta péče okolo nich. A navíc, papírky strčíš do tašky a máš je kdykoli kdekoli...
ph metr je sice pohodlne vzdy pripraven, ale musi se cas od casu kalibrovat aby meril dostatecne presne...navic se mi podarilo pri myti cidla nalit vodu i do vnitrku ph metru a doted jej rozebrany vysusuju :cry: ...nevim zda ho jeste rozchodim.


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Program odkyseleni

Příspěvek od muflon »

http://www.alternativnileceni.estranky. ... -organismu

Program k odkyselení organismu

pravidelná kontrola hodnoty pH (lakmusovým papírkem v moči)
strava bohatá na zásady
ovoce jen dopoledne jíst
dostatečně pít - ne každá voda je vhodná, pit co nejcistsi vodu, neperlivou, pripadne zivou
jíst mnoho přirozených především čerstvých potravin
omezit bílkoviny, rafinovany cukr a sůl
vyhýbat se „jedům“ jako alkohol, nikotin atd.
vyvarovat se zlosti a zbytečným stresům
denně zařazovat potravinové doplňky se stopovými prvky
používat kvalitní odkyselovací a minerální prostředky
co nejčastěji si dopřát zásaditou koupel
jíst v klidu a důkladně žvýkat
nejíst pozdě večer
aspon jednou denně zajisti tělu přísun zásad, aby pH hodnota tělních tekutin dosáhla 7,5 jednotek
denně mít dostatek pohybu kvůli získání kyslíku a odkyselování pomocí dýchacích cest /idealni je 3x tydne pohyb v prirode nebo rychla chuze podel reky/
přirozeně zhluboka dýchat jíst málo masa nebo dokonce žádné
příležitostně držet půst
pravidelně zařazovat odkyselovací a zásaditý nápoj
různé zásadité rostlinné preparáty jako spirulina, květný pyl nebo klíčky
často jíst brambory
jídlo ochucovat raději kořením než solí
v autě nebo na pracovišti mít ionizátor kvůli „aktivnímu“ kyslíku
dbát na potřeby svého těla – máte jen to jediné

http://www.aloeveragel.estranky.cz/clan ... -organismu

Překyselení organismu - latentní acidóza

Jde o skryté překyselení, kdy nastává porucha metabolismu bílkovin, enzymů a všech důležitých biochemických reakcí. Hlavní příčinou latentní acidózy je životní styl - špatné stravovací návyky, které vedou k nadbytku kyselinotvorné stravy. Vliv má nadbytečný přísun masa, tuků, rafinovaného bílého cukru, alkoholu, kávy, a také stres a užívání chemických léků.

Nízká konzumace zásadotvorné zeleniny, nedostatečné pití čisté vody a nízký příjem zásaditých minerálů vyčerpává nárazníkové systémy. K latentní acidóze také přispívá celková chemizace prostředí, průmyslové jedy, postřiky, kyselé deště a podobně.


Pokud tělo nezvládá kyselé zplodiny vylučovat, potom se hromadí v těle...K neutralizaci kyselosti tkání se využívají minerální rezervy z kostí, vlasů a podobně. Nastávají různé zdravotní potíže. Kyselé prostředí v tenkém a tlustém střevě podporuje růst patologických kvasinek, bakterií a plísní, snižuje se imunita a vznikají choroby.

Jak se toho zbavit(ale berme to trochu s rezervou-muze jit opet o tahani penez z kapes zakaznika...):

Důrazná změna životosprávy, a pití mírně alkalického Aloe Vera Gelu. AV Gel navíc dokáže revitalizovat specializované žaludeční buňky, které v žaludku produkují zásaditý bikarbonát, tvořící rovnováhu s kyselinami. Vzhledem k množství minerálů v Aloe se rovnováha rychleji upravuje. Je nutno snížit přívod rafinovaného cukru, snížit konzumaci alkoholu, kávy, nikotinu apod.

Zvláště u onkologických pacientů (ozařování a chemoterapie jsou výrazným zdrojem překyselení) je velmi nutné pomáhat doplňky stravy. Vytvoření zásaditějšího prostředí v tkáních potlačuje růst rakovinných buněk.


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Odkyselení

Příspěvek od Denny »

Překyselení organismu je v současném světě jedním z nejnebezpečnějších degenerativních zdravotních problémů vůbec. Obzvláště proto, že mu doposud není věnována patřičná pozornost. Překyselení, jeho dopady a souvislosti, zdá se unikají jak oficiální nauce o zdraví, tak i nám samotným. Málokdo si doposud dokáže uvědomit přímý vztah mezi možným dlouhodobým nadbytkem kyselin v organismu a zdravím. Zdraví, neboli stav bez nemoci, je totiž bezprostředně závislé na rovnováze kyselých a zásaditých látek v těle. Stav nadbytku kyselin způsobuje či zhoršuje drtivou většinu nemocí. Dá se říci, že je to přímo zlatý klíček k našemu zdraví. Co to znamená . Podle významných světových autorů totiž téměř není možno onemocnět , dokážeme – li udržet správnou zásadito-kyselou rovnováhu v organismu. Přinejmenším je možné se s přehledem vyhnout riziku degenerativních onemocnění!!! A co to znamená pro nemocné…? Pokud je možno nastolit správný poměr kyselin a zásad v těle , je vždy možná náprava zdravotního stavu či dokonce vyléčení!!!

Prvním krok spočívá v pochopení, že správný poměr kyselin a zásad je nebo by měl být pro člověka normální a běžný. Není to v podstatě žádná „terapeutická metoda“. Naše tělo je vytvořeno…, stvořeno v plně fungující vyvážený celek pouze za předpokladu této rovnováhy. Stav nemoci nebo její předzvěst je jen důkazem, že přestala fungovat rovnováha a pravděpodobnou příčinou téměř vždy bude nějaká námi ovlivnitelná skutečnost. Každý člověk je tedy pánem své acido-bazické rovnováhy a tudíž zcela pravděpodobně většinovým tvůrcem svého zdraví či uzdravení. Potenciálně zdravý člověk si tuto skutečnost většinou nerad uvědomuje a nemocný nemá často dostatek víry , aby jí věřil…Výsledkem jsou přeplněné ordinace chronických pacientů bez vyhlídky na uzdravení, boom degenerativních onemocnění a alarmující statistiky. …A ničím nepodložená víra těch, jichž se to zatím netýká, že se jich to zatím netýká…


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Par odkazu

Příspěvek od muflon »



Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“