Odkyselení

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
lena

odkyseleni

Příspěvek od lena »

Ahoj,

sleduji uz delsi dobu, ze pokud je moje telo prekyselene tak staci jist vice zasaditych potravin nebo si vypit denne sklenici zasadite vody. Pokud ale je toho moc, tak telo u me reaguje bolesti hlavy, ale takovou jinou bolesti. Pote si dam zase
jidlo, ktere moje telo dobre udela kysele. Hned je po bolesti, takze je nutne vseho s mirou. Ci vysledovat co nase telo
potrebuje.

Hezky den vsem


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: odkyseleni

Příspěvek od poota »

lena píše:... je nutne vseho s mirou. Ci vysledovat co nase telo potrebuje.
+1 :good:
Trefilas podstatu cesty ke zdraví. :!:
Právě proto si zde předáváme vlastní i cizí zkušenosti.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

stav pH

Příspěvek od muflon »

to Lena:

Nevím zda používáš pH papírky nebo pH metr, ale některé pH papírky nemají do víc než 7,4 nebo 8...takže pokud se dostaneš do alkalózy není se co divit...doporučuju pH papírky od swansonu ty jsou do ph9 myslím (přes Pala, zahraniční)nebo od Jardy Z.

Ale jinak je pravda co říkáš-naučit se naslouchat tělu, ale příliš zase na to nespoléhat-někdy nás smysly mohou oklamat takže to kontrolní měření má význam!
Já sem se třeba dostal do alkalózy jen tím že sem dojídal kupu fazolí(ty jsou silně zásadité!) k obědu i k večeři...

Jinak s tím nasloucháním-je dobré podle reakcí těla ale i podle měření pH si vést denník a vysledovat které potraviny nám (ne)dělají dobře...každý jsme jiný...! :idea:

Alkalóza je stejně škodlivá jako acidóza...a ve větším nebezpečí jsou s alkalózou vegetariáni a spol. ;)
(ale i každý všežravec co to přepískne ať v jednom či druhém směru....)
Proto je potřeba vědět KDY si (ne)dávat ten den sodu, či dologran či jinou odkyselující směs....

(ale to vše asi většina ví...tak jen jako "opakování-matka moudrosti" :D )


albert
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pon 25 srp 2008 19:21
Dostal: 3 poděkování

Zemiaková šťava na odkyslenie

Příspěvek od albert »

O odkysľovaní organizmu som toho čítal dosť a najčastejšie sú doporučované rôzne chemické látky. Keďže sa mi ich nepodarilo zohnať tak som začal odšťavovať zemiaky. Každé ráno 3-4. Nie že by mi to ktovieako chutilo, ale neskutočne dobré výsledky to prinieslo. Jednu dobu som si po rôznych jedlách meral pH a zistil som, že vždy keď som zjedol napr. zeleninu a nejaké ovocie tak pH išlo prudko dolu. Tiež ak som si osladil ovocie alebo zeleninu jedno či medom alebo cukrom pH prudko kleslo. Ak som jedol napr. zeleninu a o dve hodiny ovocie bolo to v poriadku. Pokusy už mám za sebou a ak teda máte niekto záujem vyskúšajte.


Prajem pekný deň a veľa zdravia
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

vysvetlivky a navody okolo pH

Příspěvek od muflon »

Dávám odkaz na velmi přínosné vlákno(dobře vysvětleno proč nemá být např.pH celý den dlouhodobě nad 7....co to je acidobasický píst a jak má správně fungovat, jak srazit rychle příliš vysoké ph(=nad8...může být zdraví a život ohrožující!!)...atd.) :

viz zde (vlákno Úprava pH moči...) :
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=6&t=232


Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

re

Příspěvek od Mo »

Ahojte ;)
mám papieriky na meranie ph v moči z lekárne, tak som to skúsila, a ráno - hneď keď vstanem sa vycikám a potom až na ten druhý krát - dovtedy nejem nič, len sa vody napijem si zmeriam ph v moči, a mám ho medzi 6-7, to je dobre alebo zle??čítala som link od muflona, na zdravi-az, ale veľmi sa v tom nevyznám, mám si merať ph hneď po zobudení?? poobede, večer?? a aké sú optimálne hodnoty??čo vyplýva z mojej hodnoty?? lebo aj minulý týždeň som si takto merala a bolo to to isté, neviem, či je to bližšie k 6 alebo 7, povedala by som, že medzi, prosím o vysvetlenie, ďakujem pekne :oops:
príjemný dník ;)


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: re

Příspěvek od Batles »

Ahoj Mo, měřením pH moči jsem se zabýval u třech lidí. Také jsem si potřeboval před tím vyjasnit, co a jak. Takže moje zkušenosti:
Ranní měření musí být první moč, střední proud. Je jedno, jestli je to v pět nebo 8 hodin, záleží na tom, kdy vstáváš. Pokud se musíš vyčurat třeba v noci ve dvě hodiny, tak to nevadí, do rána se stále bude vylučovat kyselé pH. Pokud ráno naměříš pod 5,5 pH, tak je to jasné překyselení. Zkrátka pod 5,5 nechodit. Pokud jsi naměřila asi tak 6,5 je to v pořádku.
Další měření se dělá odpoledne okolo 15-16ti hodin - tam bývá moč nejzásaditější - je třeba vícekrát měřit, aby jsi zjistila, v kolik hodin to máš nastavené ty. Já osobně mám nejzásaditější okolo 16-17 h, manželka ale už ve 14 h a pak už zůstane na stejných číslech, nebo lehce klesá. Jak vidíš, není to u každého stejné, proto si najdi svůj čas a toho se pak drž.
Třetí měření se dělá ve 22-23 hodin. Jdeš li spát dříve, tak měř dříve.
Teď sečti 3 čísla (ranní, odpolední, večerní měření) a vyděl třemi. Máš-li výsledek 6,4 až 6,8 pH, tak jsi v pořádku.
Mít trvale hodnoty nad pH 7 vůbec není v pořádku (nefunguje acidobazický píst, nebo nevhodná strava) a mít trvale pod 7 pH je zrovna tak špatně.
Ranní moč je nejdůležitější pro celkový ukazatel, protože by měla být nejkyselejší a to pak významě ovlivňuje měřený průměr.
Nestačí moč měřit pouze jeden den, ale aspoň 14 dní, třeba i s přestávkami a to pak napoví hodně i o stravě a nápojích a to ti dá možnost nápravy.Měřit moč papírkama je ovšem dost nepřesné - sama vidíš, že je těžko rozhodnout, jaké číslo přiřadit. Digitální pH metr stojí okolo 1000 Kč a není s ním žádná starost.
Jedno desetinné číslo totiž znamená dvojnásobnou koncentraci pH. Takže např. mezi ph 6,5 a pH 7,5 je desetinásobná koncentrace.
Já osobně jsem ráno naměřil 4,7 pH a to mě strašně vyděsilo. Papírkama bych tohle nezjistil.
Manželka se zase pohybovala ráno 6,2 až 6,8 pH, vyjímečně měla 5,9. U ní se zastavil na pár dní i acidobazický píst, také jsme napravili.
Takže ráno je moč nejkyselejší, odpoledne nejzásaditější a večer klesá do kyselosti. Toto je správná funkce těla.
Měj se hezky, Batles :D


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

Ph je určitě velkej klíč k většině nemocem, stejně jako psychika....
Psychika dokáže změnit ph raketovým a zásadním způsobem, a to i u zcela zásaditého zdravě žijícího jerdince.
Ph je zbytečné měřit. stačí jíst zásadotvorné potraviny, vyhýbat se těm druhým a být v pohodě.
Když nejste v pohodě, tak si ta žaludeční acidoza nebo neurogastritida stejně udělá, co bude chtít, i kdyby jsme měli plnou hubu dolomitickýho vápence.Přeřvat to prostě nejde, bez ohledu na cokoli.
Zkoušeli jsme na umělé ledvině pustit tchýnino láteření a ph krve šla do kyseliny mravenčí.... :lol: :lol:
Ta umělá ledvina má průběžný a přesný měření ph....
Navíc poslední dobou získávám pocit, že duševně trpící člověk sám sobě pustí sebezničující sekvenci , jakýsi autodestrukční program řízený podvědomím.Něco jako, když nejsi v pohodě, tak scípni.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od lajos »

Nechci znehodnotit Batlesové meření a připomínky, ty ale máš bod!!! bych chtěl měřit pH manželky, kdybych se nerozvedl(třeba jí ještě na to někdy ukecám). Co takhle pár? 5-6 piv? já jsem jen maďar žijící v čechách- doufám že ty piva moje pH přírodně upravují. Že bych svůj moč meřil ráno poledne večer?? bych si připadal jako úchylný chemik. Pravda kdyby mi něco bylo,teda ještě k tomu závažného, tak jasně. Takové měření pH s manželkou? to nemusí být špatná předehra?


Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

re

Příspěvek od Mo »

vďaka chlapci ;) všetci, za záujem ;)
ono, keďže som taký polovegetarián, teda jem tie ryby ;) tak som si to chcela len tak overiť, myslela som, že je to jednoduchšie, teda, že stačí trebárs to ráno, taktiež si rada dám Plzeň, tak hádam to bude naporiadku, je mi úplne jasné, že psychika má najväčšiu silu, to je samozrejme, plne s tým súhlasím ;) ale tiež som si vedomá, že by bolo dobre mať ph v poriadku, teraz nemyslím na seba, ale určite sú ľudia, hlavne ktorí majú nejaký zdravotný problém a zmerať ho potrebujú, mne tie hodnoty vôbec jasné neboli, tak som veľmi rada, že mi to Batles ozrejmil, ďakujem :)
a lajos ma ako vždy pobavil, že predohra :eclap: asi som ešte mladá, viem si predstaviť aj iné spôsoby predohry :lol: jaj, ale zasmiala som sa zchuti :D ďakujem a pekný dník prajem :D


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

K pivu.... dlouho jsem se handrkoval o pivech, že jsou stejný.... nejsem pivař.Bohužel,pokusem bylo zjištěno, že zásadotvorné je pouze plzeňské pivo pilsner urqel. Proč tomu tak je netuším, ale je tomu tak.
Zásadotvorné je však i pohlazení, pozitivní kontakt se psem,adrenalinová zábava.
Není to však spjato s lidmi. Pokud se necháte na zádech šimrat lechtacím strojem, co prodávají v německu, tak to dělá divy.Dokonce lze naměřit v mozku akce, kterým se připisuje regenerační a uvolňující vliv.pokud však budete důslední a budete porovnávat krevní obraz a nedej bože komplexní biochemii, pak s hrůzou zjistíte, jak mozek řídí tělo, a jak s ním hlazením či šimráním zametete.....
Bohužel, tento výzkum nelze zveřejnit, páč by ...... se všichni podělali.
Na nejmodernější eeg zatím fakt nemám.....


Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

re

Příspěvek od Mo »

fakt?? :shock: :D no to je super, lepšiu terapiu si ani neviem predstaviť, ako je škrabkanie ;) nemôžete sem dať link na ten prístroj?? len by som nakukla, priateľ sa rád škrabká :) teda ja ho musím :) my máme doma akurát to škrabkátko na hlavu, aj náš pes to zbožňuje :D


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od poota »

lajos píše:.. Takové měření pH s manželkou? to nemusí být špatná předehra?
Máš pravdu - ale raději si to ještě dvakrát rozmysli - měřit se má 14 dní ráno, odpoledne a večer :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

re

Příspěvek od Mo »

+1 :good:
chlapci, ešteže ste takí vtipný aj keď prší :D


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

MNO...

Příspěvek od jarda ovčák »

Kůže je nejvlivnější orgán z celého těla.... má největší plochu, velikost i váhu, největší počet nervových zakončení a různých receptorů. Při akupunktuře , elektroakupunktuře, akupresuře nestimulujeme orgány, nýbrž kůži.
To, co jsem psal vypadá vesele, ale nevědomost hříchu nečiní.
Šimrání a hlazení vypadá pro neznalého fakt DIVNĚ.
Tak si vražte nohy do kýble s vodou a kulatými kamínky.Musí být kulaté a hladké. Čím víc se budou podobat ložiskovým kuličkám, tím líp.Fí od 2mm do 6mm.
nechte tam ty nohy a občas s nimi pohněte. Druhý den změňte polohu tak, aby jste nohy více zatížili. Třetí den si na chvilku stoupněte a další dny už můžete přenášet váhu z nohy na nohu, či rovnou přešlapovat.
císařové si tam lili olivový olej i pecky z oliv.Všiml si toho seneca, když byli ti, co lisovali olej z oliv šlapáním dlouhověcí ve zdraví.
ja to dávno zapomenutá methoda k obnovení vnitřní rovnováhy.
Doporučuje PAN Janča.Můj soused si přestal píchat inzulín a jeho žena přestala brát prášky na tlak. šeptáme si o tom, enem aby se mu nesmáli chlapi v hospodě, že šlape ty kamínky.....Ani vlastní dceři to nechce říct.....Aby se mu nesmála.....Jo jo, blbá kůže, ale velikostí vesmíru.....
Su v blbým chlívku, rivale, prosím tě, pomooooct...


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“