Odkyselení

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od Palo »

Drta.tom píše:do vody dáme 1 díl jedlé sody + 1 díl šťávy z citrónu + 1 díl melasy
Koukám, že všichni se směřujeme ke stejné cestě - k solím ;) Proč dávat pokouřit zásadám kyselinami, když můžeme rovnou použít sůl? ;) Melasa je plná zejména minerálů, tedy dalších teoretických solí ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
early123
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 21 pro 2010 21:10
Bydliště: Piešťany,SR
Dal: 73 poděkování
Dostal: 70 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od early123 »

Palo píše:Koukám, že všichni se směřujeme ke stejné cestě - k solím...
Zdravím,no nejak mi to nejde do hlavy.Pokiaľ viem straviteľnosť anorganických solí telom je takmer mizerná,dhodobé používanie=pomalá smrť so sprievodnými ťažkými chorobami.Dr.Walker vôbec nedoporučuje anorganické soli,keď tak len zeleninové alebo ovocné šťavy na prekyslené tela/viď http://www.vitarian.cz,knihy na stiahnutie/,prípadne na vylúčnie už usadených anorganických solí v tele.
Myslím,že už niekde aj tu na fore začal niekto s pitím destilovanej vody a pomohlo mu to.Začal som s tym aj ja.

Ráno asi tak 1/2 litra,potom asi dve hodiny nejem,uvidíme čo to spraví,totiž kedysi za mladi som brutálne solil,ale brutálne, všetko čo sa dalo posoliť.

Teraz sa mi ozvali kríže,lieky ani iné nič mi zatiaľ nepomohlo.....................

Všetko dobré s Vami


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od Palo »

early123 píše:kedysi za mladi som brutálne solil,ale brutálne, všetko čo sa dalo posoliť.
A kolik druhů solí jsi měl k dispozici? ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
neoanthropus
Starší člen
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 19 led 2012 0:53
Dostal: 2 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od neoanthropus »

Mimo téma (offtopic)
Palo píše: ;) Melasa je plná zejména minerálů, tedy dalších teoretických solí ;)
Palo nezavádzaj (neklam). V čistej melase ako takej a je jedno či je vyrobená z repy alebo trstiny nie je viac minerálných soli ako 0,5g na kg čo je 0,05%. N
Naposledy upravil(a) neoanthropus dne úte 31 led 2012 0:40, celkem upraveno 1 x.


early123
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 21 pro 2010 21:10
Bydliště: Piešťany,SR
Dal: 73 poděkování
Dostal: 70 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od early123 »

Palo píše:A kolik druhů solí jsi měl k dispozici? ;)
Heh Palo? Iba jednu ale tej bolo neúrekom-NACL.Dr.Walker dokonca na odsolenie doporučuje miešať šťavy s celérovou šťavou v nejakom pomere/je to v jeho knihach/ na odsolenie.

Vďaka


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od Palo »

Třebas jsi potřeboval soli různé, ale dávil jsi se jen solí sodnou. Běžně někteří z fóra používají směs sodná/draselná sůl, ale je celkem možné, že do toho přibyde ještě ve správném poměru sůl například s fosforem ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od Daria Lori »

Tepperwein zpočátku pH zhorší – protože uvolní uloženou zásobu z překyselení – různých špatných látek z těla spolu s cholesterolem – takže očekávejte přechodné překyselení, ale potom se všechno vyrovná.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od Slavek Krepelka »

neoanthropus píše:
Mimo téma (offtopic)
Palo píše: ;) Melasa je plná zejména minerálů, tedy dalších teoretických solí ;)
Palo nezavádzaj (neklam). V čistej melase ako takej a je jedno či je vyrobená z repy alebo trstiny nie je viac minerálných soli ako 0,5g na kg čo je 0,05%. N
Je to sice jazykem mého kmene, ale tabulka je jasná. Například draslík vyjde na 25g na kilo, hořčík na 2g a je toho víc.
http://www.whfoods.com/genpage.php?tnam ... le&dbid=85
Jinak taky:
http://www.celostnimedicina.cz/melasa.htm

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkyselení

Příspěvek od Daria Lori »

Tepperwein – z knihy:

Natrium phosphoricum – 10,0 g
Kalium bicarbonicum – 10.0 g
Calcium carbonicum – 100.0 g
Natrium bicarbonicum - 80.0 g
Magnesium carbonicum – 50.0 g

pohybují se i kamíky - možno očekávat i bolest...připravit něco proti bolesti a ráno na lačný žaludek deci olivového oleje a vymačkaný růžový grep a dát si zahřívací koupel - pak už jen doufat, že projdou ven... :?


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od NAVAR »

NAVAR píše:
early123 píše:A kolik druhů solí jsi měl k dispozici? ;)
Heh Palo? Iba jednu ale tej bolo neúrekom-NACL.Dr.Walker dokonca na odsolenie doporučuje miešať šťavy s celérovou šťavou v nejakom pomere/je to v jeho knihach/ na odsolenie.

Vďaka

Připojím se ze zkušeností z mládí. Jen tak jsem asi rok nejedl maso. Prostě jsem na rok přestal jíst maso, hned ze dne na den.
Nikdy jsem pak nebyl tak nemocný jako právě v období kdy jsem nejedl maso, i když si to těžko mohu dát do souvislostí. Každý měsíc jsem měl angýnu jako hrom a horečky až 39C. Po soli jsem se v tomto období nejedení masa mohl zbláznit, solil jsem jak posypový vůz.
Teď solím velmi málo a dokonce přesolená jídla jsou mi protivná. Pokud solím snažím se solit směsí NaCl a KCl a to na základě článku od Gewa - podvod s nedostatkem draslíku.Dokonce mi ta směs NaCl a KCl více chtná jak samotná kuchyňská sůl.
Co vím o KCl tak když má můj otec křeče, dá si lžičku KCl a za chvíli je po problému.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Lenca
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 01 pro 2011 12:21
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: MNO...

Příspěvek od Lenca »

jarda ovčák píše:Myslím, že ta chladná voda a to další má nějakej smysl.Teplá a studená voda dělají jiné divy... Ty kamínky nemusí být všechny stejné....
Říční štěrkopísek by mohl být von....Ostatně, když si vezmete reflexní body na spodku chodidla, tak to prostě logicky fungovat bude......Pro ty zvídavější.... mám o tom knihu, dám ji v plen, zkusím to nějak vyprosit přes ty, kteří již pomohli.
Je to opravdová pecka , která dnes nemá obdoby.
U nás to byl p. Ing Jiří Janča, CSc.,(1924 - 2005, evropsky proslulý terapeut alternativní medicíny), který Reflexní terapii k nám "přinesl". Po něm se v ČR a SR realizují v tomto oboru manželé Patakyovi (http://www.patakyovi.cz). Kromě popisu metody Reflexní terapie upozorňují právě na přirozenost bosých nohou v přírodním prostředí (venku), kde k reflexní terapii nohou dochází samovolně. Také vznik určitých "bolestí" při této chůzi dávají do spojitosti s moudrostí organismu, který potřebuje povzbudit činnost orgánu přes jeho reflexní plošku na noze. Náhrada za přirozenost je nádoba s kamínky.

Skutečný návrat k přírodě není možný bez bezprostředního kontaktu chodidla se zemí. Alespoň 1x týdně po 15 min. je třeba si dopřát tuto stimulaci chodidel a látkové výměny. Při chůzi nebo běhu se úplně uvolníme, protože k poranění může dojít jenom na dysfunkční reflexní plošce, což zase až tak nevadí, naopak za silnou stimulaci poděkujeme. "Bosování" má význam i z energetického hlediska spojení se zemí (Zemí). učebnice Reflexní terapie, Praktická reflexologie - J.Pataky

J.Janča se věnoval také Reflexní terapii rukou. V tomto mi přichází na mysl vědecký poznatek, že řečové centrum u dětí je spojen s jemnou motorikou ruky (kreslení, stříhání, mačkání, hnětení plasteliny,...), což odpovídá masáži palci na němž jsou z vnitřní strany plošky mozku, mozečku, hypofýzy...)

Mně Reflexní terapie pomáhá při zažívacích potížích, při onemocněních používám univerzální bod "C" a projedu celou plosku. Jinak ji semtam použiji preventivně (masáž celého chodidla), dcera ji při potížích požaduje, stejně tak manžel. V létě s dětmi běháme naboso běžně.

Dle bolestivosti jednotlivých plošek se diagnostikuje problém odpovídajícího orgánu. Jedna z knih Patakyů zde - http://ulozto.cz/xV9NuGc/masaz-b-j-pata ... ostika-pdf

Voda a její působení - to je téma, které mě v současnosti moc zajímá, ale ještě nemám načteno vše, co bych chtěla. Velkou roli pro mě sehrál ruský dokument o vodě jako nosiči informací; (děkuji moc za něj někomu tady z fóra)
Mimo jiné zahraniční a významné autory zabývající se vodou je to Vincenz Priessnitz, (1799-1851) objevitel vodoléčby. Objevil její základní kámen, který spočívá v tom, že studená voda zavádí teplo a sílu do orgánu a povzbuzuje cirkulaci krve tam, kde se s ní dostává do styku. Do jeho doby lékaři používali teplou vodu tam, kam chtěli teplo zavést, a studenou tam, odkud je chtěli odvést. P. Priessnitz objevil další základní myšlenku, a sice, že studená voda je osvěžující a uzdravující jen tehdy, když kůže je teplá, nebo v potu. Prameny živé vody - Miloš Kočka
"Ve všech pokojích pro nemocné musí být okna dokořán a čerstvá voda pro ty, kteří v horečce chřadnou žízní." Rodinná kniha o vodě Vincenz Priessnitz světový přírodní léčitel - Miloš Kočka


Což mi opět evokuje to spojení nádoby s kamínky (Reflexní masáž) se studenou vodou (vodoléčba) a chození na boso v ranní rose :P NÁDHERA.
A to zásadním způsobem pomáhá při odkyselování těla (čerstvý vzduch + pohyb + Reflexní masáž + vodoléčba + psychoterapie v přírodním prostředí)


Lenca
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 01 pro 2011 12:21
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od Lenca »

NAVAR píše: Pokud solím snažím se solit směsí NaCl a KCl a to na základě článku od Gewa - podvod s nedostatkem draslíku.Dokonce mi ta směs NaCl a KCl více chtná jak samotná kuchyňská sůl.
Prosím o nasměrování na Gewův článek, ani vyhledávač mi nepomohl, moc děkuji... :bye:


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od cimirek »



NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od NAVAR »

Lenca píše:Prosím o nasměrování na Gewův článek, ani vyhledávač mi nepomohl, moc děkuji... :bye:
Třeba zde:
http://www.osud.cz/podvod-nedostatkem-drasliku-0


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Nso ci
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 15 črc 2010 19:06
Dal: 268 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Odkyselení

Příspěvek od Nso ci »

Prosím, napríklad aj toto je ten spomínaný chlorid draselný, ktorý by sa mohol okrem tu opísaného užívania používať aj v kuchyni namiesto kuchynskej soli? http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/258/chlorid-draselny-kcl


„Chcem byť silný nie preto, aby som bol väčší než môj brat, ale aby som porazil svojho najväčšieho nepriateľa – seba.“ Indiánske príslovie.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“