Odkyselení

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: HCL pod kožu

Příspěvek od hanka »

Palo píše: V čem by to mělo být lepší to dát pod kůži, než to brát orálně? Není to bezpečnější orálně?
Myslím, že účinek je o dost jiný (lepší), než jen u orálního podávání. Když jde přes trávicí trakt, je to sice bezpečnější, ale nedostane se všude - to máš podobné, jako při podávání -např. MMS. Když jsi chtěl, aby se dostalo i do střev, dělal sis s MMS klystýry... Já chci, aby se HCL dostalo v nezměněné podobě kromě do trávicího traktu i do tkání.
Víš, proč si diabetici musí inzulin píchat a nemůže se podávat v tabletách, jako jiné léky? Protože když tableta inzulinu přejde přes trávicí trakt, tak ho žaludek prostě rozloží a do krve už žádný inzulin nejde.
Pod kůži si HCl chci píchat jenom z počátku - je to tam méně bolestivé a obsah se vstřebává podobně jako ze svalu. Píchá se jenom velmi malé množství, a to mi taky vyhovuje, protože začnu od nejnižšího množství - a budu bedlivě sledovat reakce a přidávat jenom když bude všechno v pořádku. Dále se uvidí :lol: .


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCL pod kožu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše: Pod kůži si HCl chci píchat jenom z počátku - je to tam méně bolestivé a obsah se vstřebává podobně jako ze svalu. Píchá se jenom velmi malé množství, a to mi taky vyhovuje, protože začnu od nejnižšího množství - a budu bedlivě sledovat reakce a přidávat jenom když bude všechno v pořádku. Dále se uvidí :lol: .
+1 :good: Jsi odvážná školačka.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HCL pod kožu

Příspěvek od Palo »

hanka píše:Myslím, že účinek je o dost jiný (lepší), než jen u orálního podávání. Když jde přes trávicí trakt, je to sice bezpečnější, ale nedostane se všude - to máš podobné, jako při podávání -např. MMS. Když jsi chtěl, aby se dostalo i do střev, dělal sis s MMS klystýry... Já chci, aby se HCL dostalo v nezměněné podobě kromě do trávicího traktu i do tkání.
Víš, proč si diabetici musí inzulin píchat a nemůže se podávat v tabletách, jako jiné léky? Protože když tableta inzulinu přejde přes trávicí trakt, tak ho žaludek prostě rozloží a do krve už žádný inzulin nejde.
Pod kůži si HCl chci píchat jenom z počátku - je to tam méně bolestivé a obsah se vstřebává podobně jako ze svalu. Píchá se jenom velmi malé množství, a to mi taky vyhovuje, protože začnu od nejnižšího množství - a budu bedlivě sledovat reakce a přidávat jenom když bude všechno v pořádku. Dále se uvidí :lol: .
No já Ti nevim, myslím, že je píchání pod kůži úplně zbytečný. HCl nemůžeš srovnávat s MMS ani s inzulinem, jelikož HCl je tělu vlastní látka - tedy hlavně žaludeční - a zejména se vyskytuje v žaludku, takže když to dostaneš do žaludku, tak se opraví imunitní systém v celém těle. Tzn. může zmizet i dna v konečkách noh... A když se to dostane i tam, pak se to dostane i do svalů... Mimochodem, pokud chceš víc nakopnout obranný systém, tak si dávej MMSko aktivované HCl. Funguje to určitě perfektně, když mě funguje smíchaná prášková forma ;) Já už do tekutých věcích nepůjdu, už jsem zlenivěl na svém T-MMS1, je to příliž pohodlné oproti klasickýmu MMS1 ;) A jde to i do hlavy (i "obyč" MMS1), což například netušila paní Bláhová a byla názoru, že to jde jen "dolů"...

Takže bych řekl, že je to úplně zbytečný píchání do těla. Jednoduše řečeno - tělo ví moc dobře, co s tím má dělat ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: HCL pod kožu

Příspěvek od hanka »

Palo píše: No já Ti nevim, myslím, že je píchání pod kůži úplně zbytečný........ Jednoduše řečeno - tělo ví moc dobře, co s tím má dělat ;)
Vycházím z toho článku HCl-terapie - vykoumali to jiní, tak proč to nevyzkoušet? MMS jsem dávala jako příklad dalšího využití, nesrovnávala jsem s HCl. Inzulin je taky tělu vlastní látka....
Ještě mě napadá místo píchání injekce použít DMSO. Ale směs v jiném složení, než se píše v článku - podle něho by se kromě fyziologického HCl musela shánět ještě EDTA :roll: .
HCl by se mohlo míchat a nanášet stejně, jako MMS1......?...

Tvoje T-MMS1 sleduju, možná na něj někdy přijde řada, teď ale s MMS-kem nic nechci (tělu nějak "odpadlo" od chuti ;) ), "pochodím" ještě trochu okolo, když už jsem začala.
Taky si myslím, že dna v nohou může používáním HCl zmizet, jde při ní o ukládání kyselin v nohou.
Jo, ty moje bolesti zřejmě nejsou od HCl - nepomáhá ani přerušení užívání...tady ale nebudu plevelit , je to na jiné téma - asi do HCl nebo živá a mrtvá voda....


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCL pod kožu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Hanko,

Máš to v hlavince dobře srovnané. Zmínila ses o polopatickém míchání. Je to dost jednoduché. U.S.P kyselina je 31-33%, tvoje je 10%. Takže pokud budeš míchat 3/250 až 3/1500, místo uvedených 1/250-1/1500, jseš v podstatě tam kde chceš být. Promluvím s thýní, je magistra v důchodu, pokud je zdravotnická nomenklatura v US a v Česku stejná, bude vědět ten zbytek.

S tím aktivovaným MMS jsem taky měl dost problém to pít. Udělal jsem tedy změnu a vypiju to neaktivované a zapiju to zatím džusem, on si to žaludek přebere. Už se ale koukám po HCl, když ne jinak, s klidem použiju technickou. Ono to zas tak zlé s příměsema nebude, ale nejdřív si to okouknu. Jestli je v tom jenom trochu železa, prd se děje, naopak.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCL pod kožu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Palo píše: No já Ti nevim, myslím, že je píchání pod kůži úplně zbytečný.
Nazdar Palo,

Tak už mi je jasné, jaký je rozdíl mezi pícháním a papáním HCl. Konečně jsem to našel popsané.

Něčím se nacpeš, vletí to do žaludku a žaludek to zastříkne HCl a pepsinem. Pokud toho má dost, papání se mění především na chloridy, hlavně pak minerální složky. Pokud není dost HCl, hold se na chloridy přemění jenom část minerálů, a zbytek jich je nestravitelný. Pak to vletí do dvanáctníku a tam to zastříkne jedlá soda, kterou produkuje dvanáctník. Tam už to jde jaksi poněkud za běhu. Jedlá soda nechává chloridy vzniklé v žaludku na pokoji, nemá na to sílu, pouze neutralizuje kyseliny, včetně případné chlorovodíkové, pokud nějaká volná zbývá. Takže, chlor se do těla dostává ve formě chloridů, nikoliv volného chloru, či nevázané HCl.

Jde samozřejmě o daleko pomalejší a daleko méně účinné dodávání chloru do krve, nebo do svalu a tím do krve a tím dále eventuelně do tkání.

Organické látky ještě rozkládají přátelské i nepřátelské bakterie a dále se vstřebávají. Nepřátelské bakterie asi mají rády kde co, kromě chloridů a zatímco přátelské bakterie štěpí organické záležitosti na to, co nám dělá dobře, nepřátelské to štěpí na to, co nám otravuje život. Ale to už to natahuju.

Nicméně doufám, že to jasně ukazuje, proč je výhodné v případě nemoci dopravovat HCl do těla přímo stříkačkou a někdy po dost dlouhou dobu.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HCL pod kožu

Příspěvek od Palo »

Slavek Krepelka píše:Nazdar Palo, tak už mi je jasné...
OK, dík, zas vím o něco víc ;)

S tím pícháním to dělejte jak chcete ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: HCL pod kožu

Příspěvek od la »

Píchání injekcí já teda nerad (někteří jedinci s tou stříkačkou u toho s ní vrtěj),možná by to šlo dopravit nedestruktině pomocí DMSO, funguje rychle .Samozřejmě přes čistou umytou pokožku a vyzkoušet jestli není na DMSO přecitlivělá.MMS (ve vodném roztoku) sem takto dopravoval v pohodě. :roll:
Hanka :good:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCL pod kožu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

la píše: Píchání injekcí já teda nerad ,možná by to šlo dopravit nedestruktině pomocí DMSO, funguje rychle .Samozřejmě přes čistou umytou pokožku a vyzkoušet jestli není na DMSO přecitlivělá.MMS (ve vodném roztoku) sem takto dopravoval v pohodě. :roll:
S tím DMSO jako vozíkem máš sice pravdu, ale pouze kvalitativní. Dostat do sebe 10cc řekněme 1/500 roztoku HCL pomocí DMSO bude asi starost. Zde asi narazíš na horní hranici tolerance těla k DMSO. Těch 10 cc se totiž pro rozumný absorpční poměr s DMSO rozmnoží na nějakých 70-100 cc.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Zkusenosti s HCL

Příspěvek od hanka »

hanka píše: Váhala jsem, jestli mám napsat svojii zkušenost s HCl-kem, protože věřím, že léčení pomocí HCl je dobré, a nechci nikoho odradit. Čtu tady (a nejen tady), jak s tím nikdo nemá problémy, jenom já jsem asi nějaký exot, který musí mít vždycky opak toho, co mají druzí... ;)

Napřed se nedělo nic, po dvou dnech přišla na 1 den herxka. Další den bylo zase všechno v pořádku. Za další 3 dny přišla druhá herxka- tu jsem zdolávala 2 dny a ani po jejím odeznění moje kondice nebyla nic moc. No a pak jsem se už jenom zhoršovala .... :cry: ...bolelo mě všechno, co se dalo - páteř převelice, nohy na šlapkách tak moc, že jsem měla problém došlápnout při chůzi, k tomu běžné bolesti celého těla jako při chřipce + stále větší bolesti hlavy, předevčírem jsem nebyla schopna vnímat nic jiného než bolesti :cry: ! - nebyla to ale chřipka, sice jsem měla pocit horečky, když jsem se ale změřila, teplota nebyla, kromě toho bolesti se stěhovaly z místa na místo, kde dosud nebolelo nic. Zažila jsem už řádku herx reakcí, ale tohle předčilo všechno! Teď už třetí den HCl neberu, pocit chřipky se ztrácí poměrně rychle, bolest páteře sice ustupuje, ale mnohem pomaleji, ramena bolí jenom když založím ruce za záda, šlapky ještě bolí, ale při došlápnutí už nesykám .... :|

Teď si sice lížu rány jako pes, ale až se dám do kupy, chci pokračovat dál....
Tuhle moji zkušenost jsem napsala před 6 dny. Zdálo by se, že dneska bych už měla být fit. Opak je pravdou- včera jsem dokonce musela pro nesnesitelné bolesti v rameni na pohotovost :cry: :roll:

Když znovu probírám vznik a postup mých potíží, zjistila jsem, že jsem udělala chybu, před kterou každého na fóru vždycky varuju - brala jsem více než jednu metodu léčení !!! Neuvědomila jsem si to, za léčení jsem považovala pouze užívání HCl. Pár dnů předtím jsem ale začala s pitím živé (a občas i mrtvé) vody. Nic se se mnou přitom nedělo, tak jsem to přestala vnímat jako léčebný proces, nýbrž pouze jako proces alkalizující. Kdybych se držela jenom jedné metody, dneska bych nemusela hádat, který z obou léčebných přípravků způsobil tyhle moje problémy :oops: :bhead: , a jak na ně - doktoři mi předepsali děsné utrejchy, jednou je člověk v nouzi vezme, ale pořád je brát v žádném případě nechci!

Že může pití ž+m vody způsobit bolesti kloubů, jsem zjistila před mnoha lety. Byla jsem tehdy čerstvou a nadšenou držitelkou nového přístroje na výrobu ž+m vody, kromě častých angín a nachlazení jsem ještě byla celkem zdravá. Kolegyni v práci dlouhodobě pobolívalo rameno, tak jsem jí přinesla a "naordinovala" pití ž+m vody podle tehdy doporučovaného návodu. Na konci směny kolegyně začala navíc kulhat a táhnout za sebou nohu - stěžovala si na bolest v kyčli :) :D .

Na tento příběh jsem si vzpomněla zase až teď. No a teď babo raď, způsobilo kloubní bolesti pití ž+m vody, nebo užívání HCl? A proč to už, sakra, nepolevuje, neberu už nic z toho :bhead: !

Jinak ale platí, co jsem řekla - každopádně chci pokračovat s HCl dál (tentokrát určitě s injekcemi!), jen co se mi podaří zprovoznit tu ruku :P :lol:!


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Zajimave odkazy o acidobazicke ROVNOVAZE

Příspěvek od muflon »

Zajimave odkazy o acidobazicke ROVNOVAZE:
http://www.zdravavyzivahronov.com/vse-o ... -rovnovahu
http://www.zdravavyzivahronov.com/vse-o ... -rovnovaha
http://www.zdravavyzivahronov.com/vse-o ... e-vyplachy
http://www.zdravavyzivahronov.com/vse-o ... permarketu

Mimochodem prodavaji zde i asi nejlevnejsi olej z ostropestrece(ze by skryta reklama...)-ten si klidne poridte od stejneho vyrobce(Natural Jihlava) i jinde, treba v prodejnach zdr.vyzivy.... ;)
Olej z ostropestrece dobre pouzit na ocistu jater pro vyrobu kašičky z podrceneho seminka ostropestrece a oleje z nej.
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=18&t=403
Naposledy upravil(a) muflon dne úte 15 čer 2010 20:36, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Odkyselení.

Příspěvek od hanka »

hanka píše:..... No a teď babo raď, způsobilo kloubní bolesti pití ž+m vody, nebo užívání HCl? A proč to už, sakra, nepolevuje, neberu už nic z toho :bhead:....
Vidím, že není lic lepšího, než se nahlas zeptat.... :) ! Odpověď člověka napadne sama :idea:

1. otázka: Proč jsem začala pít živou vodu? Odpověď: abych se zbavila kyselosti
2. otázka: Proč jsem začala užívat kapky HCl? Odpověď: Abych se zbavila kyselosti.
Abych zvýšila svoje pH těla. Co se pak stane? Tělo se zbavuje kyselin, které bylo nuceno uložit do kloubů a dalších částí těla.

Příčina mých potíží je tedy jasná jako facka :idea: - rameno bolí, protože je tam naukládáno plno kyselin, které tam tělo odložilo. Kurt Tepperwein o tom přece píše zcela jasně a my to ve vlákně "Mikrobi jako pomocníci a pH těla" tolikrát probírali :!: !

No jo, nezdůrazňuje ve své knížce až tak moc, že může dojít ke zhoršení, proto ta moje bezradnost ze zhoršení zdravotního stavu. Ono je něco jiného o tom číst nebo psát, a zase něco jiného to prožívat na vlastní kůži!
Takže můj léčebný postup měl být: zvýšení příjmu odkyselujících směsí - ať už živé vody, nebo Tepperweinovy odkyselující směsi, nebo nově jsem asi měla přidat HCl, o které jsme zjistili, že zvyšuje pH! A co jsem udělala já? Zalekla jsem se zhoršení a zastavila jsem odkyselování a pak se divím, jak to, že to nepomohlo :D !

Jdu na odkyselování - teď se ukáže, jestli ta moje kebule ještě za něco stojí :lol: :lol: :lol:!
Zdravím všechny :lol: .


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Odkyselení.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše: Jdu na odkyselování - teď se ukáže, jestli ta moje kebule ještě za něco stojí :lol: :lol: :lol:!
Zdravím všechny :lol: .
Nazdar Hanko,

Při všech hladovkách mne rozbolely kyčle, až na tu poslední (4) předminulý týden. Jak mi to napsal pan Šlár, neočekávejte, že co jste sbírali 50 let ze sebe dostanete za měsíc.

S tím pH je to poněkud jinak. Nezáleží jenom na pH, ale také na tom, co v té pH polívce je. Pokud se balancují nesprávné kyseliny v těle zásadami, a to jakýmikoliv, je to stejně k ničemu, i když pH vypadá dobře. Je potřeba vytěsnit ty blbé kyseliny.

+1 :good:

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: Odkyselení.

Příspěvek od muflon »

hanka píše: No jo, nezdůrazňuje ve své knížce(Tepperwein) až tak moc, že může dojít ke zhoršení, proto ta moje bezradnost ze zhoršení zdravotního stavu. Ono je něco jiného o tom číst nebo psát, a zase něco jiného to prožívat na vlastní kůži!
Takže můj léčebný postup měl být: zvýšení příjmu odkyselujících směsí - ať už živé vody, nebo Tepperweinovy odkyselující směsi, nebo nově jsem asi měla přidat HCl, o které jsme zjistili, že zvyšuje pH! A co jsem udělala já? Zalekla jsem se zhoršení a zastavila jsem odkyselování a pak se divím, jak to, že to nepomohlo :D !

Jdu na odkyselování - teď se ukáže, jestli ta moje kebule ještě za něco stojí :lol: :lol: :lol:!
Zdravím všechny :lol: .
Zdravim Hanka! Pri tvych bolestech a trapeni by byl efektivni nejspis dlouhodobejsi neustaly odsun nahromadenych kyselin pomoci MALYCH davek HCL (mas hodne koncentrovanou-ja mam 3,5% a vcera pri 2lzickach sem se taky necitil OK, ale pri 1 lzicce 3,5% jsem v poho-nemusi to byt tak ze "pokud to nebolí tak to asi neleci..." :oops: !!), a ani s zivou vodou a odkyselujicimi smesmi bych to neprehanel, nesnaz se to strhnout nasilim najednou.(i kapky vody casem vymelou do kamene dulek...ale tak dlouho cekat nemusis... :lol: )
... Pres leto rozhodne hodne pit melounovou stavu a okurky..., omezit nebo lepe nejist syry, uzeniny doufam nejis, atd....

Preji brzke zlepsovani....


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: Odkyselení.

Příspěvek od muflon »

Slavek Krepelka píše:
S tím pH je to poněkud jinak. Nezáleží jenom na pH, ale také na tom, co v té pH polívce je. Pokud se balancují nesprávné kyseliny v těle zásadami, a to jakýmikoliv, je to stejně k ničemu, i když pH vypadá dobře. Je potřeba vytěsnit ty blbé kyseliny.
Souhlas. VYTESNOVAT ty blbe kyseliny z tela...to umi vhodne i telo samo POKUD SPRAVNE FUNGUJE V TELE ACIDOBAZICKY PÍST(krivka pH rano a vecer kyselejsi a pres den zasaditejsi...
Navic jestliže pH moči pravidelne jednou za den vystoupí na nebo nad hodnotu 7, znamená to, že v takovém těle se zacnou spoustet opravne mechanismy k znovunastoleni zdravi. Píst vytesnuje a vylouci z tela(pomalu,postupne) kyseliny(veškeré metabolické odpady) v pripade, pokud součet všech denních náměrů vydělíte počtem měření a vyjde vám průměrné pH 6,4-6,8 pH.)
Pomoci nasemu telu dale muzeme vsemi moznymi zpusoby, nejen branim HCL... :), ale i podporou vlastni tvorby HCL(k tomu nutna uprava stravy, zivotospravy a hlavne omezit dopad stresu na ubytek vlastni HCL- pohybem v prirode, relaxaci a dalsimi protiopatrenimi...!!!
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=5&t=790

Na pH se nedá dívat jako na jediný a nosný ukazatel. :!: Vždy je třeba posuzovat zároveň radiovitalitu, enzymy a vhodnost té, které potraviny, nebo potravního doplňku pro tělo.
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=18&t=238

Malý příklad(cituju Jardu ze zdravi-az):
Také ionizovaná (elektricky alkalizovaná), zásaditá- živá voda (získaná diafragmatickou elektrolýzou), je sice nejjednodušší způsob neutralizace každodenní špatné stravy, která má kyselé pH, ale neřeší žádný z dalších podstatných škodlivých vlivů těchto potravin, na lidský organizmus. Mnohé jsou daleko horší, než špatné pH a to v tabulce kyselinotvorných potravin není nijak zohledněno. Není možné vytrhávat některé údaje z logických souvislostí a přikládat jim pak naprosto mimořádný význam. Systém léčby nemocí, pomocí živé a mrtvé vody, není špatný, ale také není univerzálně dokonalý, jak by mohl někdo snadno pochopit, je to jen jedna z mnoha možností.
Nebo treba regulace pH žaludku, po nevhodném jídle, vidím jako ten nesprávný příklad používání, protože logičtější mi připadá jíst normálně a nic nemusím pít na regulaci pyrózy. Je to stejná blbost, jako řešení zácpy užíváním laxativ, v konečném důsledku to organizmus stejně nevydrží a nastoupí nemoci.
Tělo potřebuje k dokonalému spalování více faktorů, než jen pH. Jsou to hlavně organické minerály, vitamíny, enzymy a ta zvláštní radiovitalita, které mimo pH udržují tělo zdravé.
Např.
Brambory sice zásadotvorné zůstanou pokud je nesmažíme ale jen vaříme, o tom se můžete snadno přesvědčit kontrolou pH ranní moče po konzumaci syrových i vařených brambor, ale to není vše, co je potřeba pro zdravé tělo. Důležité jsou organické minerálie, vitamíny, radiovitalita a především enzymy z nichž se vařením zničí naprostá většina. Výsledný produkt je sice zásadotvorný, ale stejně pro trvale dobré zdraví nevhodný.
Překyselení závisí na mnoha faktorech a nejlépe se srovná pitím čerstvých šťáv z ovoce a zeleniny, při současném vynechání kyselinotvorných potravin a zařazení velkého množství syrové stravy. Je potřeba aby celkový podíl syrové stravy byl minimálně 50 %, optimálně 75-85 % váhového poměru celkového objemu stravy.

Na druhou stranu, pokud budete jíst pouze zásadotvorné potraviny a budete ve stresu, tak můžete mít acidózu právě z toho stresu a potraviny to prostě nesrovnají. :!:

K jídlům jeste Jarda pise:
Tabulku a nějaký opravdu přesný systém na rozlišování zásadotvorných a kyselinotvorných potravin, hledáte dle mého názoru naprosto zbytečně. Sám jsem to také dlouho řešil, než jsem přišel na to, že je to hovadina se tím zabývat, hnedle z několika důvodů. Každá potravina reaguje jinak v těle než je její přirozené pH, čili kyseliny mohou být zásadotvorné a opačně, navíc stejná potravina reaguje jinak v jiném těle. Další úskalí jsou kombinace různých potravin, kdy dvě čistě zásadotvorné potraviny, již zareagují v těle kyselinotvorně a poslední bod je Vaše psychika, která celkem v pohodě dokáže přebít naprosto vše a budete překyselený i v tom případě, že budete jíst jenom zásadotvorné potraviny. Jediné, co opravdu funguje, jsou vlastní zkušenosti na vlastním těle a pravidelné měření pH moče, které je jediným pevným bodem celého problému, vše ostatní závisí na tolika faktorech, že nemá smysl se tím příliš zabývat....
nejsem v žádném případě vitarián a tento směr považuji za naprosto stejně špatný, jako třeba makrobiotiku a mnoho dalších jednostranně postavených stravovacích metod. Já žiji v duchu stravovacích návyků našich dávných předků, před několika tisíci lety a snažím se deficit potřebných látek, které člověk ve své nabubřelé aroganci pána tvorstva již stačil z přírody vytlačit, dodat jinou vhodnou cestou. Naši moudří předci měli úsloví, že všeho moc škodí a já je často doplňuji o neexistuje zdravá a nezdravá potravina. Záleží, kde se zrovna dotyčný nemocný nachází se stavem svého pH, pokud je v acidóze, je zdravé třeba to rajče, brambory a banány, když má alkalózu, tak se má narvat vepřovým masem, bez ohledu na to, co tvrdí jakýkoliv stravovací směr.


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“