Obnova črevnej mikroflóry

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Obnova črevnej mikroflóry

Příspěvek od chiq »

vlákno čisté - poo.

Prosím tých, ktorí majú s touto problematikou skúsenosti, aby sa o ne s nami podelili. Nech je to pod jednou strechou.
Po preliečení (príp. v priebehu liečby) sa naše vlastné črevné baktérie poriadne zdecimujú a metabolizmus nefunguje tak, ako by mal. Čím ich podporiť, doplniť, nahradiť? Aké potravinové doplnky, tabletky, užívať? Ako upraviť, spestriť stravu?
Myslím, že to nebude považované za reklamu, ak sa uvedú aj obchodné názvy preparátov. Hlavne odskúšaných a spoľahlivých.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re: Obnova črevnej mikroflóry

Příspěvek od sano »

Podľa mojej maličkosti najlepším prostriedkom na obnovu črevnej mikroflóry je pravá bryndza. Podľa istého amerického profesora, údaj od prof. Škárku zo Zvolenskej univerzity, je najbohatším zdrojom "dobrej" mikroflóry bryndza. Ale len z nepasterizovaného mlieka.
Pán profesor keď prišiel na Slovensko a videl našu reklamu na aktimel povedal, "čo bláznite, však vo vašej bryndze sa nachádza viac ako 1000x viac probiotických kultúr ako v aktimele a v rôznych probiotických tabletách".

Veľkú reklamu dostáva v poslednom období prípravok aktimel. Skutočne obnovuje črevnú mikroflóru, a dobre pôsobí proti tráviacim ťažkostiam.
Málokto však vie, že je založený na poznatku pátera Ferdy, ktorý prvý zistil, že srvátka je protijedom na otravu od mlieka a mliečnych výrobkov/ ku tomu by mohol niečo povedať Palo z vlákna kvalitná potrava/.

Srvátka bola kedysi nepríjemným odpadom v mliekárenskom priemysle, ktorý nevedel čo s ňou. Ťažko sa rozkladala v čistiarňach odpadových vôd, dávala sa aj ako potrava ošípaným. Zahusťovala sa na bielu tekutinu, ktorá sa dnes predáva ako smotana do kávy.
Aktimel je len prifarbená a prichutená srvátka obohatená o baktérie kyslého mlieka. To čo v nej skutočne funguje je tá srvátka, nie baktérie, aj keď aj tie sú dobré.
Takže ak chcete dosiahnúť prirodzenou cestou zásadité prostredie v organizme, doporučujem pitie srvátky. Ak chcete dosiahnúť vyhubenie hnilobných baktérií v hrubom čreve, doporučujem pitie srvátky. Ak chcete dosiahnúť s niekoľkými lyžicami kyslého mlieka obnovu črevnej mikroflóry, doporučujem pitie srvátky.
Ak pijete srvátku, tak zakrátko sa vytvorí v čreve také prostredie, v ktorom sa pomnožia "dobré" baktérie, aj skoro samé, z jednej lyžice kyslého mlieka, alebo z jedného chlebíka namazaného bryndzou.
To isté platí aj o tvarohu, syre, ovčom syre, žinčici, pokiaľ sú vyrobené z kvalitného mlieka, ktoré neprešlo dnešnou mliekárenskou úpravou. Ak dnes musíme pojedať po antibiotickej aj MMS liečbe, probiotiká, tak len preto, lebo v čreve máme dlhodobo také prostredie, ktoré bráni rozmnožovaniu dobrých baktérií. Nie je to spôsobené antibiotickou liečbou. Terén je pripravený dlhodobým požívaním nekvalitných mliečnych výrobkov, aj nekvalitných mesných výrobkov.. Hoci aj dobre chutia sú nekvalitné a sú zväčša odpadom.
Srvátku vyrobíte aj z niektorých mliekárenských mliek. To sú tie, ktoré skysnú na kyslé mlieko.
Srvátka sa pripraví zahriatím kyslého mlieka a následným oddelením tvarohu. To čo ostane v hrnci po odobratí tvarohu, je srvátka.


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

A kde chceš teraz pravú bryndzu kúpiť? Tú silonovú z Teska čo má v sebe kopu éčok? Ja nehovorím že nemáš pravdu, ale na bryndzu budeš museť počkať. Teraz bude dobrý aj ten Actimel a acidofilné mliečko, prípadne Acidophilus v tabletách.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Hm.

Příspěvek od cimirek »

"Actimel" si můžeš udělat taky, ale za podstatně příznivější cenu.
Seženeš vhodné mléko s krátkodobou trvanlivostí (většinou funguje to z pytlíku), nebo jak se dnes říká "mléko ze dvora".
Jeden kelímek Actimelu zašleháš metličkou do cca 2l mléka, opatrně zahřeješ na cca 35stC (nejvhodnější je hrnec "pískáč" s dvojitým dnem na převařování mléka).
Přikreješ ručníkama a pod.,aby se teplota co nejdéle udržela. Po čase, když teplota kesne, znovu dohřeješ.
Po cca 4-5hod to získá konzistenci podobnou pudingu. Je hotovo.
Můžeš to rozšlehat na přímou konzumaci, nebo po ohřátí se oddělí tvaroh od syrovátky a každý produkt lze konzumovat samostatně.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

paráda...

Příspěvek od jarda ovčák »

Mám jogurtovač, tak jdu na ten actimel..... Sýry, tvaroh, to jo, i jogurt, ale actimel mne nenapadnul....
díky :good:


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jen jedno slovo

Příspěvek od Merlin »

KEFÍR!


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

tabletky

Příspěvek od chiq »

...a čo tabletky? ...Probio-fix, Acidophilus, Biopron, Lactoflor, LactoSeven, Probian, Senior biotic, ... Kto má s tým skúsenosti? Aké doporučiť sedemdesiatnokom a starším po liečbe antibiotikami?


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Kefir

Příspěvek od Jayo »

KEFIR!
Z nepasterizovaneho kozieho mlieka.
Nic lepsie neexistuje, ani bryndza sa na toto nechyta.
(inak pravu bryndzu dostat, vobec nieje pravda, ze je to take tazke zohnat, dokonca aj cista 100% ovcia sa da kupit, viem kde ju maju v BA)


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Ano, pravá bryndza sa dá zohnať, ale prepáč že Ti to tak napíšem, v Bratislave asi neviete že v túto dobu žiadna ovca nedojí. Bryndzu ktorú teraz kúpiš nebude to, čo je pravá bryndza zo salaša. Ja mám suseda čo robil baču a ak on zajde na salaš na stredné Slovensko a tam kúpi pravý ovčí syr a on urobí z neho bryndzu, tak to je pravá pani bryndza s veľkým B. No teraz sú ovce brezé (kotné) a nedoja sa. . No v návode na kefír či jogurt sa píše že treba mlieko zohriať na teplotu už presne neviem akú, ale je to vyče 80 stupňov, potom pridať tú kultúru, lebo inak sa tam budú aj iné parazity kotiť. Ja keď som ešte bol malý chalan som býval na samote a mali sme aj kravu, robili sme kefír, tú kultúru sme objednali z Prahy, neviem myslím že to vyrábala mykoprodukta, ale je to už pradávno.
Ja keď chcem idem si do Čachtíc na PD kúpiť mlieko do fľaše, takže neni problém. Mám niekde v garáži jogurtovač na 6 pohárov, asi to skúsim s tým aktimelom.
Kozie mlieko niektorí odporúčajú, iní zase píšu že je škodlivé, aj dnes som to niekde v TV počul že škodí. Tak neviem.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

tak tak....

Příspěvek od jarda ovčák »

Jo jo, říjen od slova říje.... Pět měsíců nosí a dva měsíce dává děckám.... pak dá i nám....
Ovčí mléko je opravdový lék, stejně jako kozí. Máte li někdo zdroj, tak si ho važte, páč mnoho jich nebude. Kozí kefír je zázrak na delší povídání.
Jináč porušování sýrů je nadnárodní sport. V itálii buvolí mozarela, na slovensku ovčí sýry a v čechách kozí produkty.
Výrobky z kozího mléka jsou nejsilnějším kancerostatikem, co příroda vymyslela. Ovčí jakbysmet. A kefír z těchto mlék je oporavdové požehnání. A že může někomu páchnout?
Je to o zvyku. Arabi co ke mně jezdijou pro staré kusy můžou blut, když moja peče vepřový bůčíček dozlatova dokřupava. Sami při porážce uzobávají ještě teplý lůj staré desetileté ovce a děkují nahlas alláhu za tu lahůdku. Vše je relativní a otázkou zvyku či priorit.
Jináč kozí i ovčí mléko má svoji specifickou chuť , jenž se nedá popřít. Síla a nádech je otázkou hygieny a ustájení.
Pokud má někdo kozla s rozdojenýma kozama v jednom chlívku, tak je čuně.
amen


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Poznal som babku čo robila dobré koláče z kozieho tvarohu, vôbec jej tvaroh nesmrdel. Kozy nesmú ležať v hnoji a v moči. Tiež som počul že rohaté kozy majú mlieko, ktoré viac cítiť. My sme mali kozy rohaté a tá babka nie. Tiež záleží čo kozy žerú, lebo koza zožerie všeliaké lopúchy, zatiaľ čo ovca sa pasie na tráve. Menej smrdí mlieko ak žerú suché seno, ale zase ak sa pasú ja určite zdravšie. Je ale problém že koza poohrýza kde-čo a potom sa nedivme.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

bryndza

Příspěvek od lajos »

Je to asi nějaký ten měsíc nazpátek ale bryndzu u nás v Liberci měli v Kauflandu u vážených-čehokoliv-a zdála se mi docela autentická. Po třetím nákupu jsem měl již uspokojené chuťové buňky a od té doby jsem to nesledoval, zkuste to.


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Lajos

Příspěvek od Deane »

Dobre píšeš, nejaký měsíc naspátek je to možné. Ale teraz je pokročilá doba, bryndzu kúpiš, ale to už je teká nejaká buď samé éčko alebo pančovaná. Na kvalitnú treba počkať.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Hm.

Příspěvek od Jayo »

Deane píše:Ano, pravá bryndza sa dá zohnať, ale prepáč že Ti to tak napíšem, v Bratislave asi neviete že v túto dobu žiadna ovca nedojí. Bryndzu ktorú teraz kúpiš nebude to, čo je pravá bryndza zo salaša. Ja mám suseda čo robil baču a ak on zajde na salaš na stredné Slovensko a tam kúpi pravý ovčí syr a on urobí z neho bryndzu, tak to je pravá pani bryndza s veľkým B. No teraz sú ovce brezé (kotné) a nedoja sa. . No v návode na kefír či jogurt sa píše že treba mlieko zohriať na teplotu už presne neviem akú, ale je to vyče 80 stupňov, potom pridať tú kultúru, lebo inak sa tam budú aj iné parazity kotiť. Ja keď som ešte bol malý chalan som býval na samote a mali sme aj kravu, robili sme kefír, tú kultúru sme objednali z Prahy, neviem myslím že to vyrábala mykoprodukta, ale je to už pradávno.
Ja keď chcem idem si do Čachtíc na PD kúpiť mlieko do fľaše, takže neni problém. Mám niekde v garáži jogurtovač na 6 pohárov, asi to skúsim s tým aktimelom.
Kozie mlieko niektorí odporúčajú, iní zase píšu že je škodlivé, aj dnes som to niekde v TV počul že škodí. Tak neviem.
Deane, budem Ti oponovat. Bryndza sa stale vyraba, ale riedi sa kravskou hrudkou na 50% (v lepsom pripade). Nebol som v tej bryndziarni osobne, ale mam overeny zdroj rovno od pana profesora Ebringera, ktory v tomto robi dlhorocny vyskum. Viem, ze je to rarita, lenze, ked clovek chce, urobi si prieskum, a dostane. Pros, a dostanes. Tak to je. Hladaj dovody preco nie, a nedostanes. :-)
Za normalnych okolnosti sa ovce nedoja, ale jeden bryndziar nasiel unikatnu technologiu, vdaka ktore doja aj cez zimu a maju dostatok mlieka. Predava cistu 100% ovciu bryndzu. Kludne Ti aj poviem, kde to je, mozes sa s nim o tom porozpravat. Je to oproti TESCU na Kamennom namesti, taka drevena budka. Ja som s nim uz par krat pokecal, je to velmi mily clovek, a zaujima sa aj o zdravie. Citit z neho pokoru a pozitivno, takze ja mu verim. Teda, nie vzdy tam je, obcas je tam aj taka znudena slecna, ale kontakt na neho Ti da (alebo aj ja cez SZ).
O kozom mlieku a kefire si zle informovany. Kozie mlieko je najzdravsie z trojice kravske a ovcie. Najhorsie je na tom kravske, a hoci surove je celkom prijatelne, ovela lepsie je kozie. Smrdi, ked je s kozami cap, aspon to som pocul. Chlapik, od ktoreho berem, mi celu farmu ukazal, aj stajne, kozy boli na prvy pohlad stastne a spokojne, uplne pritulne, a jeho mlieko nesmrdi. Vie to robit. :-) Teraz k tomu kefiru. Zohrievat mlieko je ta najvacsia blbost, stava sa z neho pre telo toxicka latka. Prave v tom je kefir jedinecny. Moze sa robit bez rizika aj zo suroveho mlieka, pretoze v kefire nic neprezije. Tie kefirky vyzabijaju absolutne vsetky patogenne breberky. A prave tato vlastnost ti narobi poriadok aj v crevach, vypi liter takehoto kefiru kazdy den po dobu 3-5 dni, a uvidis, no more candida and others. ;-) (a pre zeny, ked si naleju kefir do posvy, zbohom kvasinkove infekcie)
Kozi nepasterizovany kefir je najzdravsi mliecny vyrobok, nic zdravsie z mliecnej rise neexistuje. Nezahlienuje, dobre sa travi, a to, s akou rychlostou zrovna hnacku, alebo disbatkeriozu v crevach je priam zazracne. Oproti bryndzi neobsahuje tolko tuku, takze sa da prijimat vo velkom mnozstve, neobsahuje ani sol, da sa teda ovela lepsie ochutit, aj na sladko a podobne.
Takze este raz odpovedam na tuto temu: KEFIR!


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Teda začnem od toho kozieho, ja som nenapísal že kozie škodí, ale že to niektorí tvrdia. A že kozie smrdí ak je s kozami cap, to nie. Ja som ako chlapec (pekne dávno) kozy pásol, dojil, kozie mlieko som pil, ale nepatrilo k môjmu obľúbenému. Capa chovali len jedného v okolí, my sme capa nemali. Viem určite že záleží čo koza žerie. Mali sme aj kravu, niekedy až dve. Keď sa pálilo doma, (alebo u suseda) a kravám sa tie výpalky dávali piť, dobre dojili ale to mlieko som nemohol. Koza opravdu požerie kde-čo a to veľmi ovplyvní chuť mlieka. A koza musí spať v čistom, nie na pochcanom sene, lebo koza je hrozná ničoba a veľa žrádla nahádže pod seba, počúra a zvalí sa do toho. Potom mlieko smrdí. Myslím že to s tými bezrohými kozami bolo tiež overené, my sme mali aj rohaté aj bezrohé (tým sme hovorili šuté - neviem prečo) Môj dedko pil kozie mlieko, teda pokiaľ boli kozy a dožil sa 90, ale treba k tomu dodať že ešte asi do 88 rokov chodil na družstvo v noci robiť strážnika, aj včely choval, keby nebol dostal zápal pľúc a moja bývalá nehodná švagriná nebola ničobný lajdák, tak by sa dožil aspoň tých 96 ako jeho mamka. ale pozri si toto:
http://korzar.sme.sk/c/4619559/surove-k ... -blan.html

A ten kefír to teda neviem, ja som napísal to, čo sa píše v návode. Videl si už niekedy živú kravu? Ako sa krava dojí? Ja som to robil. Predstav si roj múch v maštali, nemysli že dojičky sterilizujú tie struky a trubky. Tam je toľko všeliakých baktérií že keby si ich videl tak by si asi robil kefír z piva. Preto asi to pasterizovanie. Neverím tomu, že kefír všetko zabije, (zdôrazňujem že ja tomu neverím kým sa nepresvedčím) Že je kefír zdravý to ja viem.
O tej bryndzi znovu, ja poznám bývalého baču, on kúpi pravý ovčí syr a urobí ju doma, ale nie na kšeft, iba pre rodinu. Jeho nikto neoklame. Kedysi naučil moju mamku robiť aj oštiepky, aj korbáčiky, parenice, všetko vie. Zajde do Brezna na salaš, má tam rodinu, berie z prvej ruky a nie také predražené ako predávajú tí súdruhovia pri Tesku. Nedáva do toho žiadnu polovicu kravského a žiadne klonované ovce Dolly, ktoré by dojili aj v zime. Ten pán čo predáva bryndzu možno tiež myslí že ovca robí múú. Ale ja to nepíšem preto, aby som niekoho nahneval alebo urazil.
A kefírom hoci aj kozím si s tebou rád pripijem.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“