Tibetská kefírová houba

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kefírová houba

Příspěvek od poota »

Kometa píše:..MMS jsem pár dní zkoušela, ale pak jsem viděla jak to spolu reaguje, ten žlutý štiplavý kouř a fakt jsem přestala mít chuť do sebe takový svinčík cpát.
Ne že bych Ti to snad přál, ale kdyby se Ti stalo, jako třeba mně, že by se Ti začal ozývat zub a rozjíždět se parádní zánět zrovna když jsi na chatě daleko od civilizace - a během tří dnů bys to dala do pořádku jenom tím, že bys to třikrát denně vyplachovala MMS, možná bys ten "svinčík" začala vnímat přece jen trochu jinak. ;)

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

MNO..

Příspěvek od jarda ovčák »

No jasně, kdo by ty chemický smrady žral že jo. jenže, pár mým známým a kamarádům to pomohlo tak, že sám netuším, jak to je možný....
Dokud jsi v pohodě, můžeš se naparovat. Až ti bude ouvej, splaskne měch a budeš hledat záchranu i u horších věcí.....


Crayon
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: ned 29 kvě 2011 19:41
Dal: 6 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Tibetská houba - zkušenosti?

Příspěvek od Crayon »

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jestli by mi mohl někdo z uživatelů tibetského houby (vypadá to, že vás je tu dost :) ) napsat svoje zkušenosti. Myslím jako, na co mu pomohla, v čem se zlepšilo jeho zdraví atd.
Já ji teď piju 3. den cca 3dcl a pálí mě po ní žáha. Snad to brzy přejde a jedná se jen o nějaký dočasně zhoršený stav, když má v těla působit zásaditě. Stalo se vám to taky někomu?
Hledala jsem všude možně konkrétní zkušenosti, ale krom různých teoretických článků a odstavečků nebo postupů výroby jsem nenašla nic moc.
Děkuji předem!


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...své svému..

Příspěvek od martin11 »

Zdravím čtoucí...a k problemu různých rostlinných léčiv...jednou jsem se někde dočetl, že když jsem vyrostl v české kotlině, a moji předkové po několik generací také, tak se léčit jen tím , co tu roste a rostlo. Možná že dost problemů vzniká právě tím, že jíme španělský rajčata, mexický krávy a kdoví co ještě odjinut....takže zrovna tak i bylinky. v poslední době se cítím velmi dobře / nic mě nebylo/ a to jen tím, že asi 3 měsíce denodenně do všech jídel přidáváme tu šrůchu....plevel co roste všude....nevím, jaké kdo má zkušenosti, různé čaje z Tibetu číny určitě asi pomáhají...ale doma je doma....takže hezké deštivé léto vám přeje martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Tibetská houba - poptávka

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Zdravím, sháním tibetskou kefírovou houbu. Jsem z Hradce Králové. Je tu z HK někdo, kdo mi jí může věnovat/prodat, případně někdo odjinud zaslat na dobírku poštou? Kdyžtak napište SZ, díky moc. ;)


Crayon
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: ned 29 kvě 2011 19:41
Dal: 6 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Tibetská houba - zkušenosti?

Příspěvek od Crayon »

Tak moje další zkušenosti jsou takové, že mě střídavě pálí žáha nebo tlačí žaludek. Do toho jsem strašně nadmutá. Snad to brzo přejde. Asi se likviduje ta kvasinka.
Zatím mám tibetské houby málo, takže darovat nemohu, ale až se namnoží, budu schopná předat osobně v Praze nebo ve Znojmě.


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Kefírová houba

Příspěvek od Denny »

Kometa píše:Snídám klíčenou pohanku, lepek téměř nejím, i když na něj intoleranci nemám. Nemám nejspíš alergii na vůbec nic, dost věcí mi testovali a jsem z rodiny, kde není alergický nikdo na nic.
Pochopitelně bojuju i jinak. Aktuálně jsem na zelenině, kefíru, pohance a kokosu, pH mám vyrovnané už několik měsíců, k tomu česnek, lichořeřišnici, chilli, lapacho...

MMS jsem pár dní zkoušela, ale pak jsem viděla jak to spolu reaguje, ten žlutý štiplavý kouř a fakt jsem přestala mít chuť do sebe takový svinčík cpát.
Kometko máš ode mě +1 :good: Žiješ zdravě a proto tě nic netrápí. To chlapi nechápou, pokud opravdu sami nezkusí jíst tak, jako ty. Já to mám na sobě ověřené, bohužel jsem to vydržel jen asi 1/2roku. Nechal jsem toho, protože jsem již vážil jen 60kg (při výšce 180cm) a váha šla stále dolů. Po celou dobu jsem se však cítil výtečně, nic mě nebolelo, žáha nepálila, energie jsem měl na rozdávání. Jakmile jsem se však vrátil ke "starému" způsobu života, vše zlé se rychle vrátilo (ale mám svých 72kg a více to již jít nechce). Teď do sebe opět cpu různé odkyselovací směsi, živou vodu a ostatní sajrajty, které jsem dříve nemusel.
Je mi jasné, že se "zvednou" protichůdné hlasy, ale v jednom musím souhlasit - na MMS jako záchranu při ledačems, prostě také nedám dopustit.
Závěry ať si učiní každý sám.......


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Tibetská houba - poptávka

Příspěvek od aNONym »

Saint-Jimmy píše:Zdravím, sháním tibetskou kefírovou houbu.
http://aukro.cz/tibetska-kefirova-houba ... 68677.html ;) Non

Cena docela ujde. Ten prodejce to určitě nemá na kšeft. :)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: Tibetská houba - poptávka

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Díky za tip!! :)


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tibetská houba - poptávka

Příspěvek od huhu »

taky dím za tip
houba přišla , jdu jí nakrmit nadojeným :-)


Nevěřící Tomáš
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17 říj 2010 12:13
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mé zkušenosti

Příspěvek od Nevěřící Tomáš »

Mě moc kravské syrové ani kozí nejede ani chuťově, ani mi z toho nedělají chrchlíci ideální tekutinu. Přijde mi to po 24h jako už pomalu sražené. Půlka je pomalu na tvaroh a druhá jakoby netknuté mléko. Divné. Když používám klasické "červené" plnotučné 3,5% z obchodu z krabice tak je kefír po 24h ideální. Někdy hustější někdy míň (záleží jaká je pokojová teplota), ale je lehce nakyslý a chuťově skvělý. Přitom jsem k němu měl vždy odpor a samotné mléko nepoužívám vůbec :-)
Jinak namnožené chrchlíky hážu na konec procesu do sirné patlaniny od Budwig, kde je mixér důstojně pohřbí a pak je do sebe dostanu ve snídani. Nechce se mi s nima totiž čarovat a někam je posílat, takže bych je daroval pouze osobně v okolí UB/UH/ZL.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mé zkušenosti

Příspěvek od huhu »

hmmm.....
no co už. mi právě ten kefír chutná. je lepší než hmota v papírovoumělohmotné krabici.
no jo , nemá tu unifikovanou konzistenci , ale o tom to je. :)
já s tím problémy neřeším , mě s tím problém vznikl - co dělat , až se mi to omrzí , aby houba nezhebla.

3,5 z obchodu z krabice není totéž co 3,6 z obchodu a už vůbec ne to samé jako z mlékomatu.
Přitom mléko z Jičiny je vynikající , zatímco mléko z Opavy je smrduté. Mléko z Liberce je fajne.
Jak píše půta ze švihova v jiné části fóra ( o hostotě vody ) , každé tělo si řekne co chce. :)


bonres
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28 lis 2010 10:49
Bydliště: Havířov
Dostal: 1 poděkování

Re: kefir

Příspěvek od bonres »

lena píše:a co takhle par kousku te houby snist, treba to vycisti nase streva spolehliveji jako primo utvoreny kefir,

za zkouzku by to stalo,

kdopak bude prukopnik?
Když ji nemám komu darovat, tak ji sním. Určitě nikdy nevyhazovat!


bonres
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28 lis 2010 10:49
Bydliště: Havířov
Dostal: 1 poděkování

Re: Zajimave pocteni

Příspěvek od bonres »

Někde jsem četl, že kefír je nezničitelný, tak jsem udělal jsem pokus: hotový kefír cca 1dc jsem nechal stát v nekryté sklenici 14 dní na kuch. lince, každý den jsem kontroloval vzhled, vůni a ještě lakmusovým papírkem pH. Mohu říci, že kromě vysychání vody a houstnutí se nic nedělo a pH stále mírně zásadité,takže nedocházelo ke kažení. Ve finále jsem tu hustou hmotu snědl a žádné špatné následky nebyly.


bonres
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28 lis 2010 10:49
Bydliště: Havířov
Dostal: 1 poděkování

kozí mléko

Příspěvek od bonres »

Máme to kousek do Polska,takže se tam 1x za měsíc vypravíme ne kvůli levnému benzínu, ale pro kozí mléko. Cena pod 40kč/litr ,balené v krabici. Je pouze pasterizované,takže v celkem původním složení. Kefír je z toho nejlepší. Vyzkoušeli jsme všechna různá mléka na trhu. I kozí aróma je houbou hodně potlačeno.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“