HCl - Doplnok

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
neoanthropus
Starší člen
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 19 led 2012 0:53
Dostal: 2 poděkování

Re: Betain HCL

Příspěvek od neoanthropus »

Velmi velká časť týchto tvrdení: "KLÍČEM K ŽIVOTU, NEMOCEM A SMRTI JE VODÍK. BEZ VODÍKU ŽIVOT NEMŮŽE EXISTOVAT. ZDRAVÉ BUŇKY POZŮSTÁVAJÍ TÉMEŘ Z 60% Z VODÍKU!

BUŇKY S DOSTATKEM VODÍKU NEMOHOU BYT NEMOCNÉ ANI RAKOVINOVÉ! RAKOVINOVÉ BUŇKY NEOBSAHUJÍ VODÍK.DOKÁŽEME-LI DO NEMOCNÝCH BUNĚK VČAS DODAT VODÍK, SAMY SE ZHOJÍ.

VŠECHNY ZNÁMÉ CHRONICKÉ CHOROBY SE VŽDY PROJEVUJÍ ZTRÁTOU VODÍKU VLIVEM DEHYDRACE, STRESU A NEDOSTATKU ŽALUDEČNÍ KYSELINY!

DEHYDRACE A ABSENCE ŽALUDEČNÍ KYSELINY JE PRVNÍ NEOMYLNOU ZNÁMKOU
VZNIKAJÍCÍ RAKOVINY, LÉTA PŘED MOŽNOU DIAGNÓZOU." z tohto linku http://zdravy.dobrodruh.net/zaujimavost ... stein.html ktorý sem Palo dal su pravdepodobne z neznalosti problematiky autorom zavádzajúce. Najokázalejšim je tvrdenie "RAKOVINOVÉ BUŇKY NEOBSAHUJÍ VODÍK.". Každá živá bunka a je jedno či ide o rakovinovú alebo hociakú inú v našom organizm sa z 80% skladá z vody a voda ako je známe má vzorec H2O. Ten zvyšok tj. tých 20% rakovinovej bunky sa skladá z prevážne večej časti z aminokyselín a tie ako je tiž známe všetky do jednej maju vo svojích molekulách niekolko molekúl vodíka. Aj rakovinová bunka je živá bunka takže nebijú sa nám tu tak "trošku" tieto dve autorove tvrdenia? "RAKOVINOVÉ BUŇKY NEOBSAHUJÍ VODÍK." & "BEZ VODÍKU ŽIVOT NEMŮŽE EXISTOVAT". N

Ačkoliv má Neoanthropus naprostou pravdu, je mimo mísu. Palova zmínka o vodíku patří skupině volného radikálu (OH), nikoliv vodě (H2O), což je patrné z vlákna textu. 11.3.2012


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Betain HCL

Příspěvek od Palo »

neoanthropus píše:...ktorý sem Palo dal su pravdepodobne z neznalosti problematiky autorom zavádzajúce.
Jedna věc je tlachání o teoriích, druhá věc jsou výsledky z praxe...

Tuhle jsem se celkem dobře zasmál, když mi máti povídala o povídání o kávě na internetu... Prý užíváním kávy vzniká v žaludku kyselina solná (kyselina chlorovodíková) a díky tomu mohou vzniknout v žaludku vředy :lol: Je nešťastně směšné, jak ti doktoři jsou mylně poučováni o žaludeční trávicí kyselině chlorovodíkové...

Kdyby přebytek (pravé) trávicí kyseliny způsoboval žaludeční vředy, tak by ze mě byl už dávno jeden velkej vřed (zřejmě již vřed jsem, ovšem jak pro koho) :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Betain HCL

Příspěvek od Palo »

neoanthropus píše:
Palo píše:Prý užíváním kávy vzniká v žaludku kyselina solná (kyselina chlorovodíková) a díky tomu mohou vzniknout v žaludku vředy
V tomto sa ten kto to tvrdí nemýli, káva prekysluje žalúdok. V prípade zalievanej kávy tzv. turka ak si dotičný dopraje aj troška z toho "socu" tak je to pokjal ide o vredy tiež pravdivé tvrdenie.
Tvrzení, že překyseluje žaludek je zavádějící. Proč pálení žáhy mizí po pití chlorovodíkové? To pořád není někdo schopnej pochopit, že tohle opravdu funguje – z toho si nic nedělej, doktoři taky budu pořád dokola tvrdit, že je to nesmysl.

Editováno: Osobní napadání, 11.3. 2012 SDK.


neoanthropus
Starší člen
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 19 led 2012 0:53
Dostal: 2 poděkování

Re: Betain HCL

Příspěvek od neoanthropus »

Palo píše:Tvrzení, že překyseluje žaludek je zavádějící.
Nie je, viď npr.: Káva ako kyselinová pasca
Kto konzumuje kávu v nadmernom množstve, dostáva do chodu nielen krvný obeh a trávenie, ale silno rozprúdi aj produkciu kyselín v tele. jeho premena v metabolizme vedie k tvorbe kyseliny trieslovej. Dôjde k tomu, že kofeín u prekyslených ľudí kladie ešte väčšie požiadavky na už aj tak preťažený sympatikus (sympatikus má povzbudzujúci účinok na životne dôležité funkcie a maximálny výkon vylúčením adrenalínu, zdvihnutím krvného tlaku, zrýchlením dýchania a srdcovej frekvencie). Pretože prekyslenie vedie k poruchám spánku, nervozite a súčasne k príznakom veľkej únavy, je káva pre takto postihnutých nevhodná z viacerých dôvodov. Podobne to platí pre čierny čaj ako aj pre kolu.
Ačkoliv poněkud pravdivé tvrzení, pravdou je také to, že káva jako taková, nikoliv kofein, redukuje tvorbu kyseliny močové v těle. Tento efekt je obzvláště prospěšný pacientům s podágrou (dnou), tedy těžkým cukrovkářům.
http://www.medicalnewstoday.com/releases/72360.php
http://www.arthritis.org/coffee-gout-risk.php
Více odkazů je k nalezení pod klíčovými slovy: uric acid coffee gout SDK

Palo píše:Proč pálení žáhy mizí po pití chlorovodíkové? To pořád není někdo schopnej pochopit, že tohle opravdu funguje – z toho si nic nedělej, doktoři taky budu pořád dokola tvrdit, že je to nesmysl.
Tu istú službu dokaže spraviť akakolvek nesladená & neperlivá & pitná a primerane teplá nealkoholická tekutina. Pálenie žáhy nemá na svedomí kyselina ale nadmerné množstvo alebo zlá skladbe potravým & tekutín v žalúdku a s tým následne súvisiace problémi s pažerákom (jícen). Pálenie žahy je už len jedným z dôsledokou daného stavu a dá sa jej bez večích problemov spravnou skladbou a primeraným množstvom konzumovaných potravín & nápojov predísť.
Ačkoliv jsem se nikdy nesetkal s nikým, komu by voda jak uvedeno pokrotila pálení žáhy jinak, než že na krátkou dobu zředí obsah žaludku a další pálení pouze odkládá, je pravdou, že dieta jako prevence je nejlepší metodou jak se pálení žáhy eventuelně zbavit natrvalo. SDK
Palo píše:Ale proč nemám problémy se žaludkem, mi pořád vysvětlit nějak nechceš... ;)
Všeho jenom do času.
Palo píše:A taky jsem dosud nepochopil, o jakých důsledcích mluvíš.
Ak ešte nie je naštartovaná (o čom osobne dosť silne pochybujem), tak urcite ťa onedlho pri tejto "tvojej medicine" osteoporoza neminie. Pri tejto chorobe sa obzvlášť v dôchodkovom veku naozaj nemáš na čo tešiť. N
Konečně cosi doložitelného. Nízká produkce žaludečních šťáv, specielně HCl, způsobuje špatné zpracování minerálů a jejich špatnou rovnováhu v těle, což eventuelně může vést, mimo mnoha jiných problémů, k osteoporosis, především z nedostatku magnesia a nejspíše i fosforu v kostních tkáních, což vede i k odvápňování kostí. 11.3. 2012 SDK


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Betain HCL

Příspěvek od huhu »

Palo píše:Proč pálení žáhy mizí po pití chlorovodíkové? To pořád není někdo schopnej pochopit, že tohle opravdu funguje – z toho si nic nedělej, doktoři taky budu pořád dokola tvrdit, že je to nesmysl.
neoanthropus píše:Tu istú službu dokaže spraviť akakolvek nesladená & neperlivá & pitná a primerane teplá nealkoholická tekutina. Pálenie žáhy nemá na svedomí kyselina ale nadmerné množstvo alebo zlá skladbe potravým & tekutín v žalúdku a s tým následne súvisiace problémi s pažerákom (jícen). Pálenie žahy je už len jedným z dôsledokou daného stavu a dá sa jej bez večích problemov spravnou skladbou a primeraným množstvom konzumovaných potravín & nápojov predísť.
Palo píše:To mi nesedí, pálení žáhy se v tom případě sice utlumí, ale po chvíli se zase objeví znovu. To není řešení...
za jedno - tu samou službu udělá i hořčice ( dvě lžičky )
za druhé - po jednom napití HCl už mě nikdy nebude pálit žáha, nebo se to po chvíli taky objeví znovu ?


neoanthropus
Starší člen
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 19 led 2012 0:53
Dostal: 2 poděkování

Re: Betain HCL

Příspěvek od neoanthropus »

huhu píše:za jedno - tu samou službu udělá i hořčice ( dvě lžičky )
Hlavne tá kyselina octová v néj obsiahnutá.
huhu píše:za druhé - po jednom napití HCl už mě nikdy nebude pálit žáha, nebo se to po chvíli taky objeví znovu ?
Ak nezmeniš stravovacie návyky, máš to nadosmrti a to aj s tým pitím HCl. N


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Betain HCL

Příspěvek od huhu »

neoanthropus píše:Ak nezmeniš stravovacie návyky, máš to nadosmrti
Přesně to se mi osvědčilo

Jenže tu vidím lidi, kteří místo aby se dokázali ovládat a hodinu denně věnovali své fyzičce, raději dvě hodiny stráví mícháním a polykáním čehokoli.... To už není žádný rozdíl proti klasické medicíně, tam se taky polyká kdeco, aby člověk nemusel nic dělat :evil:
p.s. - nejsem si jist, jestli to je k tématu, kdyžtak ať si to žlutobubliník označí jako offtopic


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Betain HCL

Příspěvek od milda »

huhu píše:Jenže tu vidím lidi, kteří místo aby se dokázali ovládat a hodinu denně věnovali své fyzičce, raději dvě hodiny stráví mícháním a polykáním čehokoli.... To už není žádný rozdíl proti klasické medicíně, tam se taky polyká kdeco, aby člověk nemusel nic dělat :evil:
Eště k tomu přidat čtyři hodiny čumění do počítače a jsem to celej já. Kua, chlopi, vy na mě přes ten monitor vidíte? :laugh: :bye:


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Betain HCL

Příspěvek od Palo »

neoanthropus píše:
huhu píše:za jedno - tu samou službu udělá i hořčice ( dvě lžičky )
Hlavne tá kyselina octová v néj obsiahnutá.
huhu píše:za druhé - po jednom napití HCl už mě nikdy nebude pálit žáha, nebo se to po chvíli taky objeví znovu ?
Ak nezmeniš stravovacie návyky, máš to nadosmrti a to aj s tým pitím HCl. N
Tak nějak, souhlasím.

Jen doplním - když si dáš HCl na pálení žáhy, záleží na tom, jakou koncentraci si dáš a jaké množství. Zároveň záleží, jak to v tom Tvým žaludku vypadá, kolik je jí potřeba doplnit. Takže když se trefíš do optima, pak pálení žáhy zmizí, dokud do sebe nedostaneš zas něco dalšího, co pálení žáhy způsobí.

Je pravdou, že najít potraviny, které pálení žáhy nezpůsobují je umění. než jsem například přišel na to, že problém je chléb, trvalo mi to nějakou dobu, protože zrovna u chleba jsem to nečekal...
Nejlepší potraviny jsou samozřejmě domácí...

Osobně bych všem přál, aby HCl vůbec ve svém životě nepotřebovali...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
neoanthropus
Starší člen
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 19 led 2012 0:53
Dostal: 2 poděkování

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od neoanthropus »

Mimo téma (offtopic)
neoanthropus píše:Palo kedže HCl sa nenachadza v žiadnej z potravín na svete je neprirodzené touto formou (peroralne) ju našmu organizmus podávať. Ďalší z faktou ktory potvrdzuje neprirodzenosť jej užívania týmto spôsoboj je že jedním z podvedomých obraných mechanizmou organizmu je - čo mu nevoní to si do úst nedáva. Samo dobre vie rozlíšiť že čo je preňho toxicke tj. život ohrodzujúce (skracujuce). Má tu snáď niekto z uživatelov tejto kyseliny pocit že táto kyselina voní?
Silně zavádějící argumentace, ať už účelně, nebo z hlouposti. HCl se v potravinách nevyskytuje, protože HCl je trávící kyselinou. Nikdo nemůže předpokládat, že potrava bude obsahovat HCl aniž by se sama natrávila, nebo naopak, že i kdyby potrava kdy obsahovala v nějakém stádiu svého "života" HCl, že by po skončení své životní dráhy tato kyselina přežila v potravě ve své původní formě a ne ve formě chloridů. Přesně toto je důvodem, proč si vyšší formy zvířat tuto trávící kyselinu (HCl) produkuje, včetně člověka. 11.3.2012 SDK
Palo píše:Je pravdou, že najít potraviny, které pálení žáhy nezpůsobují je umění.
Toto tvrdenie nie je pravdive. Pravdou je že žiadna samostatne skonzumovaná potravina v primeranom množstve nespustí pálenie žahy. Spúštajú ju nevhodné kombinácie potravin & tekutín alebo ich nadmerne množstvo skonzumovane z krátkom čase. Ako príklad sa dá použiť i spomínana káva. Ak požuješ hoci i celý 70g balík pražených kávých zrn žáha sa nedostaví. No stačí nato vypiť hoci len deci vody (v prípade sladenej stači aj polievkova ližička) a žáha sa začne hlásiť. Problem s peroralnom užívanim HCl je i v tom že funguje ako ibuprofen na bolavý zub tj."zakryje" dôsledok (bolesť) no nič neurobí s jeho príčinou. Palo ešte ti to asi stále nedošlo tak ti prezradím že v prípade prúseru (ktorý sa už určite aj stal len dotičný ešte stále nevedia čo to spustilo) na zdraví kohokolvek je tu pre ibuprofen i farmaceutov jedna polahčujúca okolnosť: VŽDY PRILOŽENÝ LETÁČIK S KONTRAINDIKÁCIAMI A VEDLAJŠÍMI ÚČINKAMI DANEHO LIEKU (prípravku). Tebou propagovane neprirodzene peroralne užívanie HCl a to dokonca v konbinácii s BetainomHCl má v sebe z pohladu rizík s tým spojených až príliš vela otáznikov.
Tvrzení, že HCl funguje jako analgetikum, napříkld ibuprofen, je opět silně zavádějící. Ačkoliv HCl dokáže silně zmírnit bolesti, především pokud je podána injekcí do žil, jednak chlorinuje organické jedy, čímže je povětšinou neutralizuje a jednak hubí mikroorganismy, které tyto jedy produkují, a to velice rychle a účinně, nemluvě o rychlém nárůstu okysličování krve a namnožení a aktivace bílých krvinek. Zatímco analgetika a opiáty tlumí nervovou činnost, HCl odstraňujě příčiny zánětů, ať už přímo, nebo nepřímo. Je zde tedy veliký rozdíl. Z osobní zkušenosti mohu říct, že pokud si člověk dopřeje 3-4 ccm 1/150 injekci, byť i do svalu, při prvních příznacích chřipky jako je mražení po těle, ucpané sinusy a bolehlav, jedna taková injelce chřipku zarazí během 10-15 minut a je pokoj, ne na pár hodin, ale do příští nákazy. Vřele doporučuji všem si projít přílohy ve vlákně HCl - základní fakta, specielně přílohy týkající se publikací 3 roky HCl tearpie začínajíci na straně 3. Pro angličtináře pak je cela verze v odkazech těchto příloh a v odkaze Merlina na první stránce vlákna. Pokud tedy má Neoanthropus něde nějaké otazníky, měl by si je pokosit a ne tady vyprávět báchorky, které si vycucá z prstu. 11.3. 2012 SDK
Palo píše:Nejlepší potraviny jsou samozřejmě domácí...
Toto tvrdenie nie je celkom pravdive. Podrobnejšie sa to pokusim rozoberať v tomto http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=2418 vlakne. N Nevím co kde chce Neoanthropus dále rozvíjet, ale vzhledem k tomu, že už jsem mu jinde oponoval v jeho tvrzení, že nejlepší jsou potraviny a voda z nejbližšího okolí, ve kterém člověk žije, nezbývá mi než podotknout k tomuto tvrzení, že Neoanthropus zde neomaleně zavádí a tvrdí cokoliv co se mu zrovna hodí do krámu, jen aby udělal z druhých hňupy.
Tímto mi nezbývá, než celý tento Neošův příspěvek považovat za zavádějící plevelení. Z tohoto důvodu jsem přemístil zbytek Neoanthropusových vzkazů, ve kterých pokračuje v této nekalé činnosti na toto téma v tomto i v jiných vláknech do vlákna "Animálnosti". 11.3.2012 SDK


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od kutil »

neoanthropus píše:.....Problem s peroralnom užívanim HCl je i v tom že funguje ako ibuprofen na bolavý zub tj."zakryje" dôsledok (bolesť)N
Ahojky,
možná jsem výjimka, ale mě doplňování HCl osobně pomohlo :hip:
Léta jsem se trápil se žáhou a léta mě trvalo než sem vysledoval potraviny které mi žáhu dělaly. Na chléb sem došel taky pozdě.....
Někde sem vyčet, že po padesádce se každému :!: z nás snižuje přirozená tvorba HCl potřebná ke trávení a proto vznikají problémy s tím spojené :shock:
Několikrát sem tu psal že si každý musí sám sledovat reakce svého těla na polykání čehokoliv vč.léků. Osobně nesnesu ty doporučované dávky od pala, ale tělo si řeklo že mu stačí méně a fakt stačí.......
Doplňováním HCl v jakékoliv formě podporuje trávení a zrovinka dnes jsem ženě říkal že už mě nepálí žáha ani po svíčkové (co byla k obědu), o dříve zakázaných jídlech ani nemluvě :laugh:
Kontraindikace? ty ti řekne tvé tělo samo. Nesmíš věřit všemu, co ti nakuká farmaceutický průmysl... ten má větší zisky jak zbrojní průmysl, tak už je ti to jasné? Proč.....
Musíš si sám a bez svalování viny na kohokoliv od Mudrců až po pala vybrat, co je pro tebe lepší?
H.v.
PS- až teď sem si všim že HCl považuješ za zakrytí důsledku- veliký omyl!!! Právě nedostatek HCl je příčinou mnoha nemocí a právě doplňováním HCl odstraňuješ příčiny :!: :!: :!:
a v tom je ta krása :hip:


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od kutil »

neoanthropus píše:
kutil píše:PS- až teď sem si všim že HCl považuješ za zakrytí důsledku- veliký omyl!!! Právě nedostatek HCl je příčinou mnoha nemocí a právě doplňováním HCl odstraňuješ příčiny :!: :!: :!: a v tom je ta krása :hip:
Nepoteším ťa. Peroralne užívanie HCl problémi žialbohu naozaj len schváva. Prúser je i v tom, že jeho uživatel si vďaka nej takto podávanéj stavia dosť slušné základy na nové a ovela večie problemi. N
Člověče, nési ty mudrc? Tedy MuDr, že tak vehementně hájíš něco, co jsi ani nezkusil :?: 30 roků mě mudrci léčili přesně ve smyslu zakrývání problémů, zmenšovali působení důsledků a vůbec, ale vůbec je nezajímaly příčiny :bhead:
Teprve zde na fóru sem zakop o mmska, HCl, parazity a nestačím se divit :roll:
Po dvou letech užívání HCl mám vnitřnosti tak sežraný kyselinou solnou až su z teho zdravé :laugh:
Každý svého štěstí strůjcem.
Tak se měj
H.v.


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od MIRKO »

Nechápu tu bezdůvodnou polemiku mezi Nea...hnupem a Palem.Evidentně je N. nastrčený BigPharma nebo nějakým jiným šmejdem a snaží se lidi, co to tady pořádně nesledují odradit od rozumných alternativ.Být Palem tak na ty jeho hovadiny vůbec neodpovídám, být adminem tak to všechno hážu do koše...tj. sice cenzura, ale v tomto případě přínosná.Mně osobně MMS,postupy navržené Palem a vůbec alternativní medicína pořádně postavily na nohy a nemít trochu rozumu a balastit se pořád s Mudr. medicínou tak jsem pořád v pěkných sra...ch.Howgh


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od Palo »

Mimo téma (offtopic)
Slavek Krepelka píše:Palo, to nemá cenu se s ním párat.
Já bych spíš řekl, že bysme se měli na takovýhle paka připravit. Vem si kolik je na světě opapírovanej blbců, co vymýšlejí hromady takovejchhle nesmyslů a sypou těchhle pitomostí jako z rukávu obilí. Těmhle lhářům tupě naslouchá a věří tlupa vedle tlupy obyčejných lidí (takový kretény mám i v rodině)...

Už jsem se i doslechl, že se "na to" "ptala" primáře a že to je "nějaká kapacita!". Jímá mě hrůza, kam jde inteligence toho našeho národa...

Tuhle jsem se zase nas®al, když mě zas někdo breptal, že to není tak, jak to vykládám - když jsem řešil benzínový pumpy. Ti blbci se furt dívají na cenu litru benzínu místo toho, aby se zajímali za kolik peněz při pořízení paliva u týhle a tamtý benzínky ujedou kolik kilometrů. Mě přece nezajímá, kolik stojí litr benzínu, ale za kolik peněz ujedu kilometr...
Nakonec jsem šel do kolen, když mě zas tuhle někdo vykládal, že ten, kdo má na certifikát na benzín má benzín dobrej... Ach můj bóže... Jak jsem už psal kámošovi, připadá mi, že těm lidem stačí mazat hovna kolem huby, med je pro ně zbytečnej luxus...

No k tomu benzínu - trochu jsem to počítal a došel k záveru, že kdyby všechny benzínky měly litr benzínu za 30 Kč, stále by mělo smysl tankovat u SHELLu i za 40 Kč litr, protože prostě na kilometr to vychází levněji.
Naposledy jsem tankoval u ÖMV za 900 Kč a za 200 km po dálnici mi ubylo benzínu asi za 800 Kč. Pak jsem natankoval u Shellu a na stejnou vzdálenost mi ubylo benzínu asi za 500 Kč. Tzn. že u spotřeba auta, které žere 8 litrů může klesnout při tankování u SHELLu až na 5 litrů... No a teď si to spočítej, na kolik to vyjde - že jo...
Palo, prosím Tě označuj to.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
Palo píše:No a teď si to spočítej, na kolik to vyjde - že jo...
:D Spočítal a už to bude tak 25let. Taky tankuju téměř výlučně u Shell. Někdy mi to hold ale nevyjde. Teď ještě jak to zařídít, aby člověk nemusel ani k tomu Shellovi.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“