Jód - Základní fakta

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Jód - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

vlákno čisté - poo.

Nazdar, nedohledal jsem se jódového vlákna, takže jsem tohle své dět'átko přeložil do češtiny pro Vás.

Ahoj, Slávek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Slavek Krepelka dne pát 23 črc 2010 10:10, celkem upraveno 1 x.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

:)

Příspěvek od Mo »

Slávku +1 :good:
zaujímavý článok, som zvedavá na diskusiu ;)
mňa osobne by zaujímali len tí ľudia so zvýšenou činnosťou štítnej žľazy, čo keď o tom nevedia?? ako to zistia, že im jód vadí?? ja napríklad som chodila na štítnu, len preventívne, kvôli vysokému tlaku, som si myslela, a druhý lekár mi vyčítal v správe, že mám zvýšenú činnosť štítnej žľazy - struma, či ako to povedal, ani neviem, no ale neliečili ma, tak neviem, článok je veľmi zaujímavý a páči sa mi, naozaj, má svoje odpodstatnenie, len aby si človek, napríklad v mojom prípade skôr neublížil ;) ale vyskúšať by ma to lákalo ;)
pekný dník


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: :)

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Mo,

Pokud by to byl můj případ, začal bych lehce doplňovat a šance je, že by se to začalo rovnat, pokud ne, rychle pryč od toho a snažit se najít jiný důvod, nebo šprtat tu HCl a zařídit se podle toho, a pak zase s jódem. K doktorům už radši nelezu, kdybych je byl býval poslouchal, byl jsem asi na prkně díky zvýšenému cholesterolu před léty a cpaním se proti cholesterolovými drogami. No, neudělal jsem to, tak se nikdy nedovím co by kdyby, ale ty preparáty jsou strašný svinstvo, jak jsem zjistil.

To je v součastné době to nejlepší, co Ti mohu říct. Struma je skutečně goiter, tedy zvětšení štítné žlázy. Jak uvádím v to článečku, minimílní ortodoxní dávka jódu sloužila prevenci této nemoci. Je tedy na snadě, že v mnoha, jestli ne většině případech jde o nedostatek jódu, ale není to, hlavně u dospělých, vždy příčinou, nebo lépe řečeno jedinnou příčinou.

Ahoj, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Jód - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Tak jsem se chtěl pídit po maximálních dávkách jódu, které někdo do sebe cpal. Tohle překonalo vše, co jsem zatím kdy viděl. Nedoporučuji zkoušet takhle hrubě, tělo si možná buduje toleranci, ale nemohu než to sem dát. Přišlo to z čistého nebe ze skupiny, která se jódem nezabývá. Něco mezi nebem a zemí, těsně po té, co jsem J. Zajíčkovi odpověděl, že to půjdu dnes večer hledat. :shock: :D


RE: Jód‏
From: slavek.krepelka@sympatico.ca
Sent: July 22, 2010 6:52:51 PM
To: zdravi@zdravi-az.cz

Nazdar Jardo,

tohle je jak čarování. Jen jsem vlezl do své schránky, poté co jsem Ti odeslal svou email, otevřel jsem jako první tento vzkaz z americké diskuze. To by Ti mohlo říct, jak to je s jódem a jeho dávkováním.

Pokud chceš abych to ještě dál ověřoval, OK, ale tohle je tak načasované, že to považuju za naprosto usvědčující. Něco mi začíná zase fungovat :-)
Shirley píše: germkiller UTI's and iodine
From: microelectricitygermkiller@yahoogroups.com on behalf of Shirley Reed
Sent: July 22, 2010 5:36:21 PM
To: microelectricitygermkiller@yahoogroups.com

People have been scared of iodine waaaaay too much, imho. I have been taking 10 drops of 5% Lugol's Iodine daily for 4 years now. And have on occasion taken 100 drops in a single day. These are extremely high doses. I have only experienced benefits. The book "Iodine; Why You Need It, Why You Can't Live Without It" by David Brownstein, M.D. reads like a novel,
but will tell you what you need to know. Females especially need this nutrient. No advice, just experience and reading. pj
Tahle žena Ti tu doslova říká:

Lidi jsou nesmírně vyděšení z jódu. Beru 10 kapek 5% Lugolu už 4 roky. Sem tam jsem vzala i 100 kapek během jedinného dne. Toto jsou nesmírně vysoké dávky. Nedostalo se mi však ničeho jiného než příznivých výsledků. Kniha "Iodine; Why You Need It, Why You Can't Live Without It" od Dr. Davida Brownsteina, se čte jako román, ale řekne vám, co potřebujete vědět. Hlavně ženy potřebují tuto minerální výživu. Nemíním radit, jenom uvádím svou zkušenost. pj

8) 6.5 mg x 100 = 650 mg = 0.65 gramů. :smoke:

Ahoj, Slávek.

Měl jsem tu chybu, doved mne na to Zajíček, hodnej kluk. Takže opraveno.
Naposledy upravil(a) Slavek Krepelka dne pát 23 črc 2010 10:12, celkem upraveno 1 x.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

Re: :)

Příspěvek od Mo »

Slavek Krepelka píše:Pokud by to byl můj případ, začal bych lehce doplňovat ...
ďakujem Slávku ;)
jasné, určite by som začala opatrne, a uvidím, čo by to urobilo, teraz by ma skôr zaujímalo, kde to zohnať?? fakt v tých rybárskych potrebách?? :shock: :lol: totiž vôbec nie som chemik, tak by som potrebovala vedieť, kde a čo kúpiť ;) nie, že sama seba priotrávim :)
papa


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: :)

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Mo,

Tady si můžeš něco připodočíst o jódu, je to tak půl stránky dolů.
http://www.lipaesotera.cz/fotky/fotov/

Tihle lidi prodávají 5% lugol po internetu
http://www.chemos.cz/index.php?page=sho ... Itemid=115

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: :) Jód - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Měl jsem chybu v množství jódu na kapku lugolu. V příloze jsem to opravil, ještě to tady dávám znovu a správně.

1 kapka 2% lugolu je 2.6 mg jódu.
1 kapka 5% lugolu je 6.5 mg jódu.

Takže omluva. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

Re: :)

Příspěvek od Mo »

Díky Slávku :D


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: :)

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar, za nic.

Přiložím polínko.

According to Hungarian Nobel Laureate Szent-Györgyi, KI was the universal medicine in Europe during the late 1800’s and early 1900’s. Szent-Györgyi himself ingested 1 gm of KI [postassium iodide] daily to keep himself fit.

Podle mad'arského nositele Nobelovy ceny (medicína) Szent-Györgyi byl KI universální medicínou během konce 18. století a začátkem 19. století. Szent-Györgyi sám užíval 1 g KI (jodát draselný) denně, aby se udržoval v kondici.
(takže 1000 mg denně)

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: :)

Příspěvek od roughboy »

Mo píše:Díky Slávku :D
Ahoj MO.

S tým jodom je to trošku inak....lugolov roztok nie je zrovna ten najvhodnejší........

skús si prečítat článok a uvidíš.......

http://www.casopisimidz.sk/februar-2009 ... orchestra/

ked budeš chciet poradit, kde sa nachádza ORGANICKÝ JOD tak sa ozvy.....uviedol som tu raz adresu na organický jod, ktorý je dost drahý.....ale existuje niečo podobné akurát je to v ovela nižšej koncentrácií.
R


habana

Re: :)

Příspěvek od habana »

Mimo téma (offtopic)
Víš, milý hrubý chlapče,
Dost mne nadzvedává tvoje chování tady na foru. Osvojuješ si manýry, které se tu nevedly a doufám nepovedou. Dovoluješ si tu rozhodovat, komu dáš informace a komu nedáš. Dáš informace vyvoleným soukromě? Dobře. Už mě nes.. ty debi.., já je dám veřejně.
Mám pocit, že na tomto foru nemáš co dělat. Vypadni prosím už navždy Karbane a neser bohy. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Pro ostatní: shodou okolností jsem se dnes dostal na netu na jód a vypadlo mi mimo jiné tohle: http://www.fortunavita.eu/
Kdo chcete kupovat u Karbana, kupujte u Karbana. kdo chcete kupovat jinde, máte Google a informaci, jak se výrobek jmenuje.
:shock: :shock: :shock:


habana

Re: :)

Příspěvek od habana »

Mimo téma (offtopic)
Peter píše:Tvoje rozlišovací schopnosti už taky zakrněli?
Nezajímají mě tvoje jízlivé poznámki...
A jestli je to někdo jinej, tak vo to hůř.


roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: :)

Příspěvek od roughboy »

Mimo téma (offtopic)
habana píše:Víš, milý hrubý chlapče,
Dost mne nadzvedává tvoje chování tady na foru. ...
ked si chceš robit súkromný obchod tak si ho rob...ale mna do toho netahaj.
ked si dobre pametám tak žijeme v demokracií...takže možem si poskytovat info...komu len chcem.
čo sa týka tvojej osoby...vidíš že na teba nereagujem ani na jednom vlákne....si mi šumák...stačili mi informácie, ktoré si uvádzal na detox.

čo sa týka jodu...niekde som tu drahšiu verziu uviedol......a čo sa týka tej lacnejšej.....(stále opisuješ aký som debil a neviem čo ešte. ked si ty taký chytrý tak si to zisti sám a mna neobtažuj.
k tomu tvojmu nadzvedání?.......možno máš v črevách metan alebo merkoptan..aleho H2S.......daj si enterosgel a možno už nadzvedání nebude....a možno je to len tá dutá hlava.....neviem aani ma to nezaujíma.
R.
Naposledy upravil(a) roughboy dne pon 26 črc 2010 0:53, celkem upraveno 2 x.


habana

Re: :)

Příspěvek od habana »

Mimo téma (offtopic)
Peter píše:Smůla. Vždy jsem si cenil tvůj nadhled. Teď už jde jenom o podhled. :lol:
promiň, Peter, vždycky jsem si tě vážil a vážit budu. Ale myslím, že v tomto případě jsi trochu mimo mísu.


Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

Re: :)

Příspěvek od Mo »

+1 :good:
ďakujem ;)
zaujímavý článok, určite sa cenia prírodné zdroje ;) no a tu by ma tiež zaujímalo, ceny a kvalita - je tam nejaký rozdiel?? na nete som našla za 8 eur a také isté množstvo za 45 eur, tak neviem, poraď ;)
pána z Dubnice poznáš??teda, by ma zaujímalo, či myslíme toho istého, alebo nie, teda som o ňom počula len ;)
pekný dník ;)
Naposledy upravil(a) Mo dne pon 26 črc 2010 10:27, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“