Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Antivirák

Příspěvek od kutil »

Ahojky, jen sem juknul, ten antivirák je výbornej nápad :D

Jen tak dál, vymyslete někdo recepis


habana

Re: po nějaké době

Příspěvek od habana »

Jeff píše:Zdravím vás pánové po takové delší pauze, která byla způsobena absencí interfernetové přípojky. Mrzí mě, že jsem se nemohl zúčastnit vaší diskuze o koloidním stříbře, ale koukám že jste v podstatě všechny důležité body probrali. To znamená, jestli to správně chápu, použijeme destilku o vodivosti cca 0,5 mikrosiemens na cm, proudový zdroj, který je schopen zajistit dostatečné napětí a po dobu celého průběhu výroby dodávat konstantní proud 0,155mA na 1cm2 aktivní plochy jedné elektrody, při výrobě přehazovat polaritu napájecího napětí po cca 20s, navíc elektrolyt jemně promíchávat. Příprava koloidu je hotova v podstatě bez ohledu na dobu trvání, až klesne napětí na elektrodách na cca 26V. Koncentrace stříbra v roztoku by tedy měla být nějakých těch 10ppm. Roztok má být čirý a bezbarvý, laserový paprsek nemá být viditelný a chuť mírně nahořklá. Opravte mě, jestli je něco jinak. Habana odvedl velmi dobrou práci svým popisem a já mu za to děkuji. Jednu otázečku ale ještě mám. A sice, jestli by šla použít deionizovaná voda, která má vodivost 0,03 mikrosiemens na 1cm?

Jeff

NEEEEE !!!!
Stříbro musíš dělat do doby, kdy dosáhne koncentrace tak max. 18ppm, pak dochází vlivem zvýšené koncentraci k aglomeraci, částice se začnou shlukovat a máš místo koloidu brambory.
Nejspolehlivější je to měřit přes vodivost koloidu, nejdříve je ale dobré se "scejchovat" s nějakým standardem, např. si nechat várku změřit na obsah stříbra ve Státním zdravotním ústavu.Vpodstatě by mělo platit, že vodivost = zhruba hodnotě koncentarce. To ZHRUBA znamená právě to scejchování se se standardem.
Jak budeš vědět, že např. 12,8 mikrosiemens je hodnota pro koloid s obsahem stříbra 10 ppm, pak už u jiných koncentrací si to snadno spočítáš.
Bacha, podmínkou opakovatelnosti takových měření je stejná vstupní voda.
Ještě ke koncentraci: světovým standardem je 10 ppm a to právě kvůli stabilitě a zamezení aglomerace.
Sám ho nedělám koncentovanější, je to úplně zbytečné a také kontraproduktivní.
Chuť mírně hořká: tím nic nezměříš.
Laser neviditelný: no to je těžký, muselo by se provádět nějaké fotometrické měření, aby to bylo nějak porovnatelné. Nicméně, když budeš stříbro dělat buď s pomocí příliš velké proudové hustoty, anebo příliš dlouho, výsledkem bude produkt s velkými částicemi (anebo částice aglomerují s časem a na světle...! ). To se samozřejmě odrazí v čitelnosti stopy laseru.
Kvalitní koloid má stopu čitelnou jen v naprosté tmě (myslím teď na běžné laserové ukazovátko s čerstvými baterkami).


habana

Příspěvek od habana »

lajos píše:Laserový paprsek právě je vidět v hotovém koloidu (ale jen ve tmě). V poslední době beru v práci absolutní destilku, říkají v laborce že má nulovou vodivost, 3 litry stojí asi 600,- a je pravda že když na něho pustím 35V tak chvíli trvá než nějaký proud poteče, zatím ručně dolaďuju na 8-9mA, no a pak odhaduji kolik toho žlutéhozávoje tam je a po 30-45 minutách to ukončím.
Deionizovanou vodu nebrat.
A napěťový zdroj nepoužívej, fak vyrábíš (pro orgasmus dost jedovatý ;O) brambory. Nevím, co je na tom tak světobornýho udělat si ten proudovej zdroj.


habana

Re: koloid

Příspěvek od habana »

Jeff píše:No Lajosu takhle to taky nějak dělávám, ale Habana psal, že v "profi" koloidu by nemělo být nic barevného, tudíž by měl být křišťálově čistý a průzračný podobně jako je třeba čereš pálinka. Jenom jsem si chtěl ještě přečíst vyjádření Habany, co jako on nato, až tu někdy bude a něco sem napíše.
Palo neboj se, přichází zvolna podzim, jako kdysi dávno plíživá kontrarevoluce a s ním i chřipkové epidemie, doufejme že ne H5N1. Když začnu zase koloid vyrábět, bude ho dost. I já jsem kupoval ve Vestci v Safině Ag drát průměr 2mm, na nějakém tom jejich certifikátku je psaná ryzost 99,99 a mám ho ještě nejméně na troje elektrody. Zkrátka budeme moci pít koloid, až nám budou vlasy vlát!

Jeff
Jojo, jak to začne dělat takový ty rezavý závoje, tak to je blbě.
Přece není nic snažšího si spočítat plochu elektrody a pustit tam konstantní proud.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

koloid

Příspěvek od jeff »

Habana, děkuji Ti za připomínky a doplňující rady. Ono je lepší napsat vše raději detailněji a stejně i tak se vždy nějaká ta připomínka najde. Na laboratoř státního zdravotního ústavu bych měl mít kontakt a pro výrobu zřejmě budu používat i jejich 2x destilovanou destilku. Nebo-li od začátku. Vyrobím první várku způsobem, který jsem již popsal. Výrobu zakončím, když napětí na elektrodách dosáhne hodnoty třeba těch 25V, provedu optickou kontrolu laserem a vzorek várky pošlu do laborky na spektrální analýzu, aby určili obsah a velikost částic stříbra. Podle výsledku analýzy se zařídím při výrobě další várky. To znamená, když bude výsledek analýzy třeba 20ppm, zkrátím dobu výroby, až napětí na elektrodách bude mít hodnotu nějakých 40V a pro jistotu opět pošlu vzorek do laborky. Samozřejmě, že při tom musím velice přesně měřit proud, který teče do elektrod. Po několika várkách se musí proud pstupně snižovat, neboť ubýváním stříbra z elektrod se zmenšuje jejich plocha. Bude stačit pro hrubé měření vodivosti velikost napětí ne elektrodách vyvíječe? Přístroj na měření vodivosti, který má cejchovanou stupnici v mikrosiemensech nevlastním, ale princip by měl být stejný. V podstatě se vždy měří ss proud, který při určitém napětí něčím protéká, jen se pak musí převést na jiné jednotky.
Prozatím takhle a děkuji!

Jeff


habana

Re: koloid

Příspěvek od habana »

Jeff píše:Habana, děkuji Ti za připomínky a doplňující rady. Ono je lepší napsat vše raději detailněji a stejně i tak se vždy nějaká ta připomínka najde. Na laboratoř státního zdravotního ústavu bych měl mít kontakt a pro výrobu zřejmě budu používat i jejich 2x destilovanou destilku. Nebo-li od začátku. Vyrobím první várku způsobem, který jsem již popsal. Výrobu zakončím, když napětí na elektrodách dosáhne hodnoty třeba těch 25V, provedu optickou kontrolu laserem a vzorek várky pošlu do laborky na spektrální analýzu, aby určili obsah a velikost částic stříbra. Podle výsledku analýzy se zařídím při výrobě další várky. To znamená, když bude výsledek analýzy třeba 20ppm, zkrátím dobu výroby, až napětí na elektrodách bude mít hodnotu nějakých 40V a pro jistotu opět pošlu vzorek do laborky. Samozřejmě, že při tom musím velice přesně měřit proud, který teče do elektrod. Po několika várkách se musí proud pstupně snižovat, neboť ubýváním stříbra z elektrod se zmenšuje jejich plocha. Bude stačit pro hrubé měření vodivosti velikost napětí ne elektrodách vyvíječe? Přístroj na měření vodivosti, který má cejchovanou stupnici v mikrosiemensech nevlastním, ale princip by měl být stejný. V podstatě se vždy měří ss proud, který při určitém napětí něčím protéká, jen se pak musí převést na jiné jednotky.
Prozatím takhle a děkuji!

Jeff
No takhle na to nejdi, tam je problém, že napětí sice klesne někammmm..., a pak už ale nějak výrazně neklesá a v tom je ten šutr úrazu.
SZÚ ti poví něco o koncentaci stříbra, nikoli však o velikosti částic. A ta je tady směrodatná.
Čím mšenší částice, tím účinnější.
Je vpodstatě daleko účinnější koloid s ppm=5 a s malými částicemi, než koloid s ppm=19 a s obsahem velkých částic.
To si zarámuj a někam pověš na stěnu.
To je naprostej základ.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

relativity

Příspěvek od jeff »

Koukám, že to je jako se vším. Vypadá to velice jednoduše, ale zas tak jednoduché to není. Na nějaké části postupu jsme se již shodli, zbývá tedy ten konec. Velikost částic, jak jsi psal je do jisté míry přímo úměrná velikostí procházejícího proudu, ten by měl zajistit optimální velikost částic stříbra. Ten je nějakých 0,155mA/cm2. Zbývá nám tedy určit nějakou "univerzální dobu", po kterou je nutnonechat proud procházet. Psal jsi, že proudový průběh není lineární funkce, což je vlastně i logické a na konci výroby se již napětí nijak zvlášť nemění a je lepší skončit dříve, než později. Nebo-li
je lepší to ponechat v rukou božích, neboť cesty páně jsou nevyzpytatelné. Sorry, nezlehčuji to, ani si nedělám legraci, jenom nevím, čeho se chytit, aby se mohl proces opakovat se stejnými výsledky. Děkuji

Jeff


habana

Re: relativity

Příspěvek od habana »

Jeff píše:Koukám, že to je jako se vším. Vypadá to velice jednoduše, ale zas tak jednoduché to není. Na nějaké části postupu jsme se již shodli, zbývá tedy ten konec. Velikost částic, jak jsi psal je do jisté míry přímo úměrná velikostí procházejícího proudu, ten by měl zajistit optimální velikost částic stříbra. Ten je nějakých 0,155mA/cm2. Zbývá nám tedy určit nějakou "univerzální dobu", po kterou je nutnonechat proud procházet. Psal jsi, že proudový průběh není lineární funkce, což je vlastně i logické a na konci výroby se již napětí nijak zvlášť nemění a je lepší skončit dříve, než později. Nebo-li
je lepší to ponechat v rukou božích, neboť cesty páně jsou nevyzpytatelné. Sorry, nezlehčuji to, ani si nedělám legraci, jenom nevím, čeho se chytit, aby se mohl proces opakovat se stejnými výsledky. Děkuji

Jeff

hele, koukni na připojený soubor, kde je graf průběhu výroby CS.
Je to ggraf, kdy je použit konstantní zdroj proudu.

Popis průběhů:
červeně napětí, žlutě proud, zeleně vodivost.
škála napětí: po straně vlevo
škála proud: po straně vlevo
škála vodivost: po straně vpravo
škála času: dole

Je vidět, že po zapnutí se zdroj snaží udržet v elektrolytu nastavený proud, t.j. 12,5mA a to za každou cenu.
Vzhledem ale k tomu, že dává maximálně 29V, zarazí se o toto futro a dává tedy do elektrolytu počáteční (maximální) proud, který je ale VŽDY MENŠÍ, ANEBO ROVEN PROUDU NASTAVENÉMU než proud nastavený.
Tento stav se řídí striktně ohmovým zákonem: vlivem právě vznikající iontové vodivosti která vzniká migrací iontů stříbra v elektrolytu, nastává poměrně dramatický nárůst vodivosti (= pokles odporu) elektrolytu.
Tím jak se elektrolyt s časem elektrolýzy stává vodivější, tím od určitého bodu začne napětí klesat. Je to bod, kdy pozvolna vzrůstající proud dosáhne právě nastavené hodnoty.
A zde vidíme hned CHYBU (!) autora grafu: (červená) čára grafu napětí by měla být vodorovná (= napětí setrvává ve svém maximu až do bodu, kdy proud dosáhne nastavené hodnoty, pak začíná klesat vlivem konstantního proudu tekoucího elektrolytem a vlivem vzrůstající vodivosti elektrolytu).
V tomto případě a na tomto grafu je tento bod zlomu, kdy napětí začne klesat v bodě časové osy t=40 minut.
Proto je vhodné, aby maximální dosažitelné napětí zdroje bylo co nejvyšší.
Čím vyšší počáteční napětí, tím větší počáteční proud a tím rychleji dosáhneme nastaveného proudu.
Současně vidíme, že elektrolýza s tímto daným zdrojem začala při 3,0 mA i když nastavený proud byl daleko větší = 12,5mA.
K aglomeraci částic stříbra začíná docházet v bodě zvratu, který je patrný na křivce vodivosti, je to na časové ose bod t=60min.
Další bod zvratu v napěťové křivce je charakterizován maximálním možným obsahem stříbra v elektrolytu, bez ohledu na velikost částic.
Tento zvrat je ale možná více patrný v křivce vodivosti, která od tohoto bodu s časem klesá.
POZOR. Graf samozřejmě platí jen a jen pro daný elektrolyzér, danou vstupní vodu a dané elektrody.
Ideální je vytvořit si vlastní graf, řekne ti možná více, než mnohý fundovaný laboratorní rozbor.
Tak si to nějak přeber :roll:
howgh
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

relativity

Příspěvek od jeff »

Ano, přeberu si to hned zítra. Prozatím díky!

Jeff


Veronika
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: pon 13 lis 2006 18:21

prosba

Příspěvek od Veronika »

Přečetla jsem si celou Vaší diskusi. Moc ráda bych vyzkoušela výrobu koloidního stříbra, ale ani po přečtení všech Vašich příspěvků mi není jasné, jak vlastně přístroj vyrobit a jak ho používat. Moc Vás prosím, mohli byste jednoduše sepsat potřebné části na výrobu přístroje: stříbrné dráty, tlouška xxx, délka xxx, zdroj xxx (typ, výrobce) a zásady výroby koloidního roztoku? Použít xxx ml vody, teploty?, na kolik mA ho nastavit a na jak dlouho? Ve vašich příspěvcích je spousta zajimavých rad, ale pro mě jako laika je vše stašně složité. Jednoduchý návod a výrobní postup, prostě nějaká osvědčená metoda, jak roztok vždy vyrábíte, by mi určitě pochopení celé problematiky usnadnil. [/b]


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro Lajose

Příspěvek od Mim »

První žena na fóru a ty jí Lajosi necháš čekat. Ty jsi na to největší odborník. Tak dotoho....Omlouvám se Veroniko, ale já o tom vím kulový...Díky, že jste navštívila tohle fórum. První žena....Hmmmm. Mim


Však ono to půjde!!!
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Veronika

Příspěvek od lajos »

Net mám jenom v práci, těžko reagovat dřív než druhý den po sedmé.
V kanceláři máme dvě Veroniky, zajímavá schoda.
Otázka Veroniko, jaké technické vzdělání nebo praxi máš, nedej bože elektrotechnické? Co Ti napovědět, popř. spíš si to nechat udělat než by jsme Tě nutili pájet pilovat. Moc složité obvody nejsou třeba ale jakékoliv schemátko výjde nastejno, pokud jsi s tím nepracovala?
Po tvé reakci můžem pokračovat, abych tady nepsal ságy na všechny možné eventuality.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1223
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba

Příspěvek od rival »

Tak jsme se po roce dočkali. První příspěvek od ženy na tomto fóru :D. Opravdu jsem rád, že jsi mezi námi. Snad nezůstaneš osamocena... Určitě bude pro nás pro všechny, ženský pohled na "volnou energii" i na vše ostatní, velmi zajímavý a poučný. Tímto Tě zde Veroniko upřímně vítám a přeji, ať se Ti mezi námi líbí !


rival - živý člověk
Veronika
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: pon 13 lis 2006 18:21

Prosba

Příspěvek od Veronika »

Nemám žádné odborné vzdělání, elektrotechnika mi nic neříká. Koloidní stříbro mě nadchlo a tak už několik dní pátrám po internetu a jsem opravdu moc ráda, že jsem našla Vaší diskusi. Předem moc děkuji za Všechny Vaše rady a příspěvky :P


Veronika
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: pon 13 lis 2006 18:21

Prosba

Příspěvek od Veronika »

Nejprve jsem začala hledat, kde koupit stříbro, vypátrala jsem společnost Safina, ve vaší diskusi jsem se dočetla, že i vy jste tam objednávali. Pro začátek prosím o Vaší radu, jak silný a jak dlouhý drát objednat, začnu objednáním stříbra. Díky :lol:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“