Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
mito85
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 20 kvě 2016 6:26

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mito85 »

bez urážky prečítal som si asi 50 strán a potom sa to začalo točiť hlavne okolo toho kto si aký prístroj vyrobil a podobne..keby som to našiel, tak sa nepýtam....tak ak môžeš byť opäť ústretový, tak ti vopred ďakujem


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Tak jenom zjednodušeně:
ppm stříbra přístrojem, který je zmíněn nelze změřit.
Je dobrý pouze v případě, že si sestrojíš tabulku, kde zaneseš výsledky z různých šarží zjištěné ZÚ a údaje, které ti ukáže display toho "ukazovátka" (který je beztak kalibrovaný na solný roztok - pokud vůbec).
Výhodou pak je, že nemusíš s každou šarží běhat do ZÚ.
ALE!!! Tohle platí POUZE tehdy, nezměníš-li nic na postupu výroby ani na vodě, která je vstupem pro Tvůj koloid.
Pokud změníš třeba vodu, musíš vše opakovat - pokud chceš relevantní výsledky.
To "ukazovátko" totiž měří jenom vodivost a neznámou aproximací ji převádí do nějakých čísel.
Když to použijeě na stříbro, nezjistíš mocnost v ppm, ale nějaké číslo, které úplně jinou aproximací sleduje mocnost roztoku. Proto ta tabulka.
Jinak v ZÚ, Myslím úspěšně zjišťují ppm stříbra na ICP stroji. Co neumí je zlato. S tím teď bojuji já :-(
Snad Ti tenhle text usnadní přemýšlení: Neseženeš přístrojek, kterým jednoduše změříš ppm svého KS.
Pouze tedy odvozovací metodou. Je funkční pokud nic nezměníš.
Vysílený Kája


nevím, nevím, dokud to neskončí
tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Miláčku slováčku, tohle si pamatuji, že zde je. Taky jsem byl líný číst a tak jsem se ptal. Proto Ti taky odepisuji po mém rádoby vtipném úšklebku.
Mám s Tebou soucit. Ale prosím Tě, pokud je zde Lajos a Ilem - netvrď, že to zde není. Mohlo by jim z toho být nevolno...


nevím, nevím, dokud to neskončí
mito85
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 20 kvě 2016 6:26

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mito85 »

super diki, takže mám to potvrdené, že to kupovať nemusím, lebo tak či tam mám stále inú vodu.
od nich som načerpal fakt že dosť múdrosti, ale proste som to v tých 50 stranách nepostrehol....
diki za radu


mito85
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 20 kvě 2016 6:26

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mito85 »

Zdravím vás

vyrábam koloidné striebro už roky a mám prístroj Zapper 24V. ale ten si nechala mama a mne sa dostal do ruky prístroj Diacom 9V, ale ten je strašne slabý, 48 hod a skoro žiaden tyndallov efekt.

tu sa písalo, že existuje metóda zapojiť 4x9V baterky a tak vyrábať striebro...prosím vás mohol by mi niekto napísať ako to mám zapojiť, nejakú schému alebo niečo okolo toho, chcem to vyskúšať...

vopred ďakujem za odpoveď a prajem veľa zdravia


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Bacha!
Kdo pěchá, má brambory!
Zase jsi asi nepostrehol návody, které jsou zde ve vláknu.

Je úplně fuk jaké napětí zvolíš - jen bude ionizace trvat krátce(vyšší napětí) či déle(nižší napětí).
Reguluje se proud a to je důležité - nic víc - a míchat!

Ono je to tak, že když máš zdroj stálého proudu, napětí se v průběhu SAMO mění.
Je to tím, že vodivost vody se zvyšuje.
Z toho vyplývá, že na začátku máš třeba 60V a stejně nedocílíš vyššího proudu než 0,0005A.
Pak začne díky ionizaci proud narůstat a až dosáhne nastaveného limitu na regulátoru, začne klesat napětí.
Ke konci tam třeba teče jen15V anebo třeba jenom 4V. To je dané plochou elektrod, protože ta udává jaký mezi nimi budeš mít odpor.
Při dané vodivosti se díky ploše elektrod mění odpor. Pokud máš velkou plochu, odpor je větší.

Jestli máš dva proutky stříbra, které čouhají z toho tvýho přístroje, spočítej plochu jedné z nich - té tenčí :-)
a spočítej si kolik tam tedy musí téci proudu při zadání 1mA/palec čtvereční.
Pak dej mezi elektroniku přístroje a jeden drátek ampérmetr a až bude proces u konce, změř kolik tam teče proudu - no a když to bude
míň nebo stejně - o čemž pochybuji - je to OK. V opačném případě přístroj došteluj - někde to jde - anebo předělej - což jde většinou líp.


nevím, nevím, dokud to neskončí
lukasondris
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 26 črc 2016 22:57

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lukasondris »

Je možné používat kolodní stříbro a peroxid vodíku současně .(orální podání)


Míca
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 15 lis 2016 12:28
Dostal: 1 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Míca »

Používala to nedávno moje mamka a mělo to příznivé účinky.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

No mohla si se vyjádřit trochu obšírněji-na co, kolik jak dlouho atd.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Vzhledem k tomu, že důvod, proč jsem ukončil své přispívání do fóra se zde již téměř rok neobjevil, rozhodl jsem se, že obnovím svou činnost ve fóru. Jak moc, a na jak dlouho, to se ještě uvidí.

Teď k věci: KS a H2O2 současně,... záleží na tom, jak je myšleno slovíčko současně. Doporučuji zajímavý pokus. Do malé skleničky nalít trochu KS a trochu H2O2 a sledovat. Má to docela zajímavé barevné efekty.
Takže úplně současně zřejmě ne.
Musí se podávat nejříve peroxid, počkat, až se vyřádí, což trvá cca 0,5 -1 hod podle dávky a následně KS. Peroxid naruší buněčnou membránu a KS má pak mnohem snazší cestu k jádru buňky.

Příliš to s touto kombinací nepřehánějte. Peroxid vytváří v těle spoustu volných radikálů, se všemi důsledky které z toho plynou. Ale někdy se stane, že člověk chytí potvoru, nad kterou samotné KS vítězí jen velmi zvolna. Pak H2O2 proces uzdravení výrazně urychlí.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Peter11 »

Ilem píše:
KS a H2O2 současně,... záleží na tom, jak je myšleno slovíčko současně. Doporučuji zajímavý pokus. Do malé skleničky nalít trochu KS a trochu H2O2 a sledovat. Má to docela zajímavé barevné efekty.
Takže úplně současně zřejmě ne.
Sloučeniny stříbra slouží jako katalyzátor při rozkladu H2O2 (při vyšší koncentraci H2O2 se uvolňuje dost tepla).


Pří použití čistého stříbra a peroxidu vodíka vzniknou ionty stříbra + kyslík + voda
2Ag + 2H2O2 -> 2Ag (+) + O2 (g) + 2H2O
https://groups.google.com/forum/#!topic ... aQoXLrHlNE


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Ten peroxid je mi novinka, utíkají my souvyslosti neb jsem se stím (KS) delší dobu nezabýval a najednou peroxid?


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Chemie není moje parketa, ale elektrolýzou se vyrábí především iontové stříbro. V každém případě s peroxidem viditelně reaguje.
Stačí kapka 35% do KS a za pár minut máte pocit, že jste tam kápli borůvkovou šťávu.:)
Pak se to ale zase vyčistí. Co se tam chemicky děje, nevím.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

lajos píše:Ten peroxid je mi novinka, utíkají my souvyslosti neb jsem se stím (KS) delší dobu nezabýval a najednou peroxid?
Nic si z toho nedělej. Dělám s tím pokusy již delší dobu, ale publikoval jsem to až teď. :D

V tom Petrově odkazu jsem našel, co se tam pravděpodobně děje:
AgO + H2O2 --> Ag(+) + O2 + 2H2O
následně zřejmě
2Ag + 2H2O2 -> 2Ag (+) + O2 (g) + 2H2O.

Proto, možná, ty změny barev od čiré přes fialovou až po čirou. Byl bych rád, kdyby se k tomu vyjádřil nějaký chemik, protože pokud je to opravdu tak, pak bych, možná, přehodnotil svůj názor na slovíčko "současně", protože pak by peroxid přímo zvyšoval reaktivitu stříbra. :hip:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Jirkason »

Ahoj kluci, neco jsem tady prelouskal ohledne K.S. hodne pitomin a nejasnosti. Aby bylo uplne jasno, genrator KS postaveny na sklenici od medu ma tyto parametry, vse prepocitano uz v dobe vyvoje kde jsem byl u toho.
1. Nekupovat KS v lekarně jsou to chcanky!!!! a k tomu predražené.\
2. elektrody mam taky od Safiny prumer 2mm delka 120mm, ryzost 99,99 včetně vyžadaneho certifikatu.
3. elektrody jsem zapustil do vicka lahve od medu roztec 25mm,
4. navrch jsem dal maly motorek od stare mechaniky na diskety, pouzil jsem to jako mychacku aby se koloid behem vyvoje pekne promychaval.
5. vstupni napeti na elektrody 48V , adapter Cisco od digi telefonu, regulator proudu, stabilizator nastaven na tento objem a plochu elektrod zpocitan presne na 1,2mA po celou dobu vyvoje se nesmi menit proud, proud je stabylní.!!!!
6. kazdych 20-30minut pri vyrobe KS prerusit praci a ocistit elektrody od oxidu a pokracovat v pohode dal.
7. Voda destilka z lekarny , zadne primesi nelze do destilky srát!!
8. Doba vyvinu KS min 2h az 2,5h, nijake oxidy nebo usazeniny na dne nesmi byt, ppm se pohybuje od 12-16ppm.
9. Hotovy koloid je skoro čirý , nahorkle kovove chuti.
10. Ja ho uzivam preventivne kazdy den maly panak do čaje rano a necely maly panak na noc pred spanim a pekne prokloktat a v ustech prožužlat!!
11. Uzivam ho od doby kdy kdy jsme to pustili na net, tedy asi tak 15let.
12. Nevim co je to chripka, nachlazeniny a jine svinstva.
13. Cele toto vlakno jsou plne sraček a ja jsem vam to pichnul na jeden příspevek.
Ted se pokusim najit obrazky jak jsem to spachal, je to maximalne osvedcene a hlavne spocitane na tento objem jak vody tak elektrody i roztec elektrod a.t.d.
P.S. Kdyz bude zajem nafotim jak to mam, nebo zmaknu male videjko.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“