Potravinový zločin

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od poota »

Všechny ty teorie jsou jako obvykle pěkné a přesvědčivé, jenomže mají ten háček, že si dost odporují.
Tím pádem mám za lepší si praktickými pokusy na vlastním těle ověřit, co se mnou běžné blíko dělá a nebo nedělá.
Když po něm budu pozorovat nějaké potíže, tak se něj vykašlu a dál nic neřeším.
Když budu pozorovat nějaké změny k lepšímu, tak ho budu kupovat dál a případně stejným způsobem prověřím bio-mléko, jestli mi za ty větší peníze poskytne i úměrně větší požitek.
Konkrétně moje osoba - plnotučné bléko mi chutná, takže podle mého naprogramování to znamená, že mi neškodí. Nějaký badatelný přínos ovšem nepozoruji, takže můj vztah k němu je neutrální - pít ho můžu, ale nemusím, přičemž jeho cena ho třeba proti pivu přece jenom diskriminuje. Pokud řídím, tak je to docela dobrá náhrada za pivo - i když pramenitá voda je "chutnější" a levnější.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od kachna »

poota píše:Všechny ty teorie jsou jako obvykle pěkné a přesvědčivé, jenomže mají ten háček, že si dost odporují.
...
A není právě v tomhle krása žití? ;) Jsme přece každý jiný, tak se ani v nejlepším případě nemůžeme vřadit do nějakých tabulek... Napadá mě v téhle souvislosti - co je a není dobré pro tělo - myšlenka Vadima Zelanda : žijeme v realitě, která je odrazem zrcadla. Když do zrcadla vyšleme myšlenku : "Mléko je škodlivé.." ono odpoví (volná citace): "Ale samozřejmě, holoubku, jak jen chceš, mléko je strašně škodlivé." Jiný zase :"Není nic zdravějšího než mléko!" No a zrcadlo :"Samozřejmě, můj milý, nic zdravějšího neexistuje."
A to se týká čehokoliv, třeba i těch různých teorií vědců o vesmíru apod.
A zase - tomuhle nemusíme věřit všichni, někomu to "zabrnká" na jeho strunky moc pěkně, jinému rozladěně... Tahle barevnost života a to, že má každý svoji pravdu, mě náramně baví! Je to kouzelná hra!


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od A(&F) »

poota píše:Všechny ty teorie jsou jako obvykle pěkné a přesvědčivé, jenomže mají ten háček, že si dost odporují.
... pls, Pooto, zkus být trochu víc konkrétnější ... které teorie si dle Tebe odporují ??? ... :dknow: ...
poota píše:... mám za lepší si praktickými pokusy na vlastním těle ověřit, co se mnou běžné blíko dělá a nebo nedělá.
Když po něm budu pozorovat nějaké potíže, tak se něj vykašlu a dál nic neřeším.
... Petře, víš kolikrát jsem velmi podobnou hlášku slyšel, když jsem se před lety zabýval výzkumem HA ?? ... :D ... několik tisíckrát !!! ... :evil: / :bhead: ... od téměř všech bab, co byly zrovna "na hormonech" ... ;) ...

... takže, ... pakliže pomineme fyzické změny, kdy v případě opravdu pomalých změn to "sám na sobě" rovněž nemusíš vůbec rozpoznat (až do okamžiku, kdy už je většinou pozdě), tak mnohem větší průůůůser nastává především v případě plíživých psychických změn ...... neb u nich totiž "na sobě" nerozpoznáš ale lautr vůbec nic ... :) ...

... jinak předpokládám, že všichni víte, jaký je rozdíl mezi "žábou vhozenou do teplé vody" oproti "žábě ve vodě, kterou budeme pozvolna ohřívat" ... :ewhistle: ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od poota »

A(&F) píše:... které teorie si dle Tebe odporují ??? ...
Vůbec mě nebaví se o něčem handrkovat a nebo něco dokazovat - takže třeba "nemoce způsobují bakterie, takže je nutné s nimi nepřijít do styku" kontra "s bakteriemi si správně vyvinutý imunitní systém hravě poradí". Nebo "nejzdravější voda je ta dezinfikovaná" kontra "čím víc je ve vodě bakterií, tím víc je v ní i jejich nepřátel" a u mlíka třeba "na pastvě se kráva setkává s nejrůznějšími nákazami, takže je můžeme z mlíka chytit" kontra " na pastvě se kráva setkává s nejrůznějšími nákazami, takže na ně má v mlíce protilátky" a nebo "venku se pase na zdravým" kontra "venku sežere i kdejaké svinstvo" atd. atd.
Jak víš, podobný problém jsem měl i s různými protichůdnými dietami - vyřešil jsem si ho tak, že jsem si naprogramoval "co mi prospívá, bude mi i chutnat, co mi škodí - mi chutnat nebude". Tenhle program mi funguje, takže za sebe můžu říct, že mně plnotučné UHT mléko neškodí, kdežto nízkotučné UHT mléko mi škodí. Výhodou tohoto způsobu je to, že nemusím kvůli "výsledku" kdovíjak dlouho dotyčnou potravinu požívat, nevýhodou to že "předpovídaný" negativní výsledek nemusí být pro každého dostatečně přesvědčivý právě proto, že mu tímhle způsobem předcházím.
Upozorňuji ale na to, že se jedná o momentální stav mého organizmu, který se může časem měnit - průběžně například testuji různé druhy piva, přičemž některé mi chutnat přestávají a jiné naopak :lol: :pivko:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od Bardioc »

Ahoj
Další z celé řady zločinů proti lidem, žádná zpackanina - http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/5080 ... m-ohrozeni


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kravské hormony v mléce ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:... lze celkem bezpečně předpokládat, že mléko z březí krávy je podstatně nadupanější ženskými (a dalšími) hormony, oproti mléku z krávy, která březí není. Nicméně, stejně je bohaté na spoustu hormonů ....
Dlouhodobé pití mléka ....jpg
... :D :D :D ...

... :bye: ... Anri ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kravské hormony v mléce ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: .... Dlouhodobé pití mléka ...
:D :spirit: Jsem rád, že jsi do diskuze vnesl nějaký humor. Já se zase konečně dopracoval representativní skupiny uživatelů organického, surového mléka. Nejdříve jsem vyjel po Menonites v Kanadě, ale mnoho z nich jsou už dnes taky dost netradiční a přešli za posledních 50 let na industrializaci, takže z nich nekouká moc naprosto prokazatelného až na to, že jich drtivá většina pije nepasterizované mléko. Otázka je, jestli jen organické, protože už také začali s velkochovy.

Jenže od Menonitů už je jen krůček k Amišům (Amish - ortodoxní náboženská sekta která do US a Kanady přišla před cca 300 lety ze Švýcarska) v USA a Kanadě a to je jiné kafe, jelikož poslední mechanizace, na kterou ještě přistoupili, je koňské spřežení. Jde vždy o rodinné statky a krávy na pastvinách. Velkochovy jsou naprosto vyloučeny. Hospodaří a stravují se způsobem, kterým hospodařili před 300 lety, coby zakonzervované a uzavřené společenství. Přitom se dožívají již po tři sta let dnešního standartu průměrného věku v USA a to prakticky bez výskytu chronických chorob, takže jaksi v plném zdraví. Ne, že za to vše ale může jen organické, nepasterizované mléko, které pije dle údajů přes 80% Amišské populace.

http://en.wikipedia.org/wiki/Amish
The Amish Mennonite movement descends from the 16th century fellowship known as the Swiss Brethren. The rules of the church, the Ordnung, must be observed by every member and cover most aspects of day-to-day living, including prohibitions or limitations on the use of power-line electricity, telephones, and automobiles, as well as regulations on clothing. Most Amish do not buy commercial insurance or participate in Social Security. As present-day Anabaptists, Amish church members practice nonresistance and will not perform any type of military service. Members who do not conform to these community expectations and who cannot be convinced to repent are excommunicated.

Amiš Menonite hnutí má původ v bratrstvu šestnáctého století známého jako Švýcarští Bratři. Pravidla náboženství, jejich řád, musí být dodržována všemi členy sekty a určují většinu denního chování a konání včetně zákazů a omezení používání vnějších zdrojů elektřiny, telefonu a automobilů, stejně jako regulace oblečení. Většina Amišů nekupuje komerční pojištění a nezůčastňuje se sociálního zabezpečení. Stejně jako Anababtisté tohoto dne praktikují členové Amišské víry politiku neodporování a nezúčastňují se žádného typu vojenské služby. Členové, kteří se očekávání tohoto společenského řádu nepřizpůsobí a nenechají se přesvědčit aby se pokáli, jsou z řádu vyloučeni - exkomunikováni “


Jde o uzavřené společenství, které prakticky nepřijímá členy zvenčí, i když vyjímky asi jsou.

“Amish populations have higher incidences of particular genetic disorders, including dwarfism (Ellis–van Creveld syndrome),[37] Angelman Syndrome,[38] and various metabolic disorders,[39] as well as an unusual distribution of blood types.[40] … Since almost all Amish descend from about 200 18th-century founders, genetic disorders that come out due to inbreeding exist in more isolated districts … Some of these disorders are quite rare, or unique, and are serious enough to increase the mortality rate among Amish children. The majority of Amish accept these as "Gottes Wille”

Amišské populace mají vyšší výskyt specifických genetických poruch, včetně malého vzrůstu a různých metabolických poruch, stejně jako neobvyklé rozmístění krevních skupin. Protože skoro všichni Amišové pocházejí z původních cca 200 zakladatelů z osmnáctého století, genetické poruchy díky “inbreeding” existují ve více izolovaných oblastech. Některé jsou velmi vzácné, ale jsou dostatečně závažné na to, aby byly příčinou zvýšené dětské úmrtnosti. Většina Amišů ji přijímá za vůli boží.”


Takže nikoliv surové, organické mléko, ale inbreeding, stojí za jejich poněkud zvýšenou dětskou úmrtností.

Overall cancer rates in the Amish population are 60 percent of the age-adjusted rate for Ohio and 56 percent of the national rate. The incidence of tobacco-related cancers in the Amish adults is 37 percent of the rate for Ohio adults, and the incidence of non-tobacco-related cancer is 72 percent.

Celkový výskyt rakoviny mezi Amiši je 60% věkově upravené proporce výskytu v Ohiu a 56% národního (USA) výskytu. Výskyt rakoviny z kouření je 37% výskytu u dospělých Ohia a dalších rakovin 72% Ohio normálu. Výskyt mnoha druhů rakovin je omezen jejich životním stylem.”


Tolik pro oficiálně statisticky upravená čísla. Skutečnost vypadá poněkud jinak.

http://healthwyze.org/index.php/compone ... orism.html Tohle je úžasný zdroj informací (anglina) o zdraví se spoustami osobních diskuzních komentářů.
The uninitiated are often confused by the lack of autism in the Amish people. The Amish do not experience autism, or most of the other learning disabilities that plague our technological society. Their diet consists of eating organic, fresh, locally-grown produce, and of course, they do not follow the established vaccination routines. To the dismay of the mainstream media and the medical establishment, this has resulted in a healthier people, who are void of all of our chronic diseases. Heart disease, cancer, and diabetes are virtually non-existent in Amish villages. Equally non-existent are our modern, chemically-engineered medicines, enhanced (chemically engineered) foods, G.M.O. (genetically engineered) foods, and of course, vaccines. How is it that those who are without the so-called "miracles" of orthodox medicine are healthier? The truth about health, medicine, and how they both relate to the Amish has become an embarrassment to some rather powerful people.

"The Amish are constantly harassed by health officials, who attempt to convince them to vaccinate their children. Whilst most Amish still refuse to vaccinate their children, a small minority are beginning to succumb to the scare tactics. … Reporter Dan Olmsted went searching for the autistic Amish. Statistically, there should have been about 130 Amish with autism in the community he examined. Dan discovered 3 cases. The first was an adopted Chinese girl, who had suffered through all of her vaccinations on the same day. The second developed symptoms within 24 hours after getting vaccinated, and there was no information about the third case. The reporter even spoke with the local allopathic doctor, who the Amish sometimes visit whenever herbs and supplements do not suffice (e.g. broken bones). The doctor admitted that he had never seen autism in the Amish community.

Nezasvědcení jsou často zmateni nepřítomností autismu u Amišů. Amišové netrpí ani autismem, ani většinou potíží (neschopností ) se učit, které zaplavují naši technologickou společnost. Jejich dieta se skládá z čerstvých, organických potravin, lokální zeleniny a ovoce, a samozřejmě nenásledují establišované vakcinační rutiny. K veliké nevoli masových medií a zdravotnictví jsou výsledkem zdravější lidé, kteří netrpí žádnými našemi chronickými chorobami. Srdeční choroby, rakovina a cukrovka u nich prakticky neexistuje. Stejně tak chybí naše moderní, chemicky vyráběné léky, chemicky posílená jídla, geneticky modifikované potraviny a samozřejmě vakcíny. Jak to přijde, že tito lidé jsou bez takzv. zázraků moderní medicíny zdravější? Pravda o zdraví a medicíně, a jak oboje souvisí s Amiši, zostuzuje některé velice mocné lidi."

Amišové jsou konstantně obtěžováni zdravotnickými oficiály, kteří se je snaží přesvědčit, aby nechávali očkovat své děti. Zatímco většina jich očkování stále odmítá, malá část se počíná těmto zastrašujícím taktikám podávat. … Reportér Dan Olmstead se vydal dopátrat autistické Amiše. Statisticky měl v navštívené komunitě, kterou prošetřoval, shledat kolem 130 obyvatel postižených autismem. Objevil 3 případy. První byla adoptovaná Čínská dívka, která si vytrpěla všechny vakcinace ve stejný den. Druhé dítě počalo mít příznaky behem 24 hodin po vakcinaci a informace o třetím nebyla dostupná. Reportér také mluvil s místním alopatickým doktorem, kterého Amišové občas navštíví v případě, že bylinky nejsou použitelné (zlomeniny). Doktor přiznal, že u Amišů nikdy neviděl případ autismu.


http://phys.org/news/2012-07-amish-founded-weeks.html
"A new census of the Amish population in the United States estimates that a new Amish community is founded, on average, about every 3 1/2 weeks, and shows that more than 60 percent of all existing Amish settlements have been founded since 1990. ... "They're doubling their population about every 21 to 22 years …

Nové sčítání populace Amišů v USA odhaduje, že Amišové zakládají v průměru jednu novou osadu (3 hospodářství a více pohromadě) každých 3.5 týdne a poukazuje, že více než 60% všech existujících Amišských osad bylo založeno od roku 1990. ... Zdvojnásobují svůj počet zhruba každých 21 až 22 let....


http://books.google.ca/books?id=yfRc_PZ ... en&f=false
… the typical Amish woman has given birth to 7.1 children.

Typická Amišská žena porodila 7.1 dětí.”


Hádám, že tyto dvě předešlé statistiky jaksi nesvědčí (hormony nehormony a brzlík nebrzlík) o pravdivosti tvrzení, že by z organického surového mléka měli být muži impotentní, či nějak zženštilí.

http://medicalxpress.com/news/2012-03-a ... .html#nRlv
“Mark Holbreich, M.D., from Allergy and Asthma Consultants in Indianapolis, and colleagues investigated the prevalence of asthma, hay fever, and allergic sensitization among children in Swiss and Amish populations. A total of 28,686 questionnaires were distributed to families in Switzerland with children aged 6 to 12 years. … For the Amish, Swiss farm, and Swiss non-farm children, the researchers found that the prevalence of asthma was 5.2, 6.8, and 11.3 percent, respectively, and the prevalence of atopy was 7.2, 25.2, and 44.2 percent, respectively.

Mark Holbreich, MuDr. z Allergy a Asthma Consultants v Indianapolis a kolegové propátrali výskyt astmatu, senné rýmy a alergické citlivosti mezi dětmi ve Švýcarsku a mezi Amiši. Rozeslali celkem 28,686 dotazníků rodinám ve Švýcarsku s dětmi mezi 6-12 let. … U Amiš, Švýcarských farmářů a nefarmářských dětí zjistili, že astma se ukazuje u Amišů – 5.2%, u Švýcarských farmářů 6.8% a u nefarmářských dětí 11.3%. Alergické testy na pokožce vykázaly citlivost na alergeny u Amišů – 7.2%, u Švýcarských farmářů 25.2% a u nefarmářských dětí 44.2%.”


http://foodfreedomgroup.com/2012/05/09/ ... es-health/
“An international team of researchers recently confirmed that children who drink fresh milk – unprocessed and unpasteurized – have a better immune response to allergens and are far less likely to develop asthma.

Mezinárodní tým výzkumníků nedávno potvrdil, že děti, které pijí čerstvé, nepasterizované mléko , mají lepší imunní reakce na alergeny a mají daleko nižší šanci dostat astma.”


Zde je celá studie: http://download.journals.elsevierhealth ... 005192.pdf A ještě jedna: http://www.mnhlrp.org/images/RawMilkStudy.pdf avšak v tomto případě bych se na hlavní příčinnost podíval na vztah ohledně odmítání vakcinací Amišskou komunitou.

http://www.probacti.de/files/7_DOWNLOAD ... 201058.pdf
“Lactose degradation requires a specific enzyme β-galactosidase. People who are lactose intolerant have a deficit of this enzyme. L. lactis Rosell-1058 is β-galactosidase positive and so can potentially help in the digestion of lactose.
α-glucosidase is the last enzyme in the degradation of starch. L. lactis Rosell-1058 is α-glucosidase positive. It can potentially help in the digestion of starch and thereby could avoid flatulence.

Probiotic properties - Resistance to gastric acidity

Micro-organisms chosen to be incorporated into probiotic preparations should remain alive until they reach the intestine. In order to do so, they have to pass through the gastrointestinal tract alive. Evaluation of their resistance to stomach acidity and biliary salts is one of the fundamental criteria for probiotic selection, even if tests are performed in vitro. Stomach pH will vary during the day: the pH is 6 at breakfast, close to 5 at lunch and over 4 at dinnertime. L. lactis Rosell-1058 is resistant to gastric acidity at a pH over 3. If taken at mealtime (pH over 4), it will thus be able to pass through the stomach without being damaged. Bile has an inhibitory effect on the growth of L. lactis Rosell-1058 (77%). However, this probiotic bacteria is able to survive in high concentrations of bile and should, in vivo, reach the distal end of the small intestine without damage.

Inhibition of intestinal pathogens

The inhibiting effect of L. lactis Rosell-1058 on intestinal pathogens is determined by measuring the diameter of inhibition of the growth of the pathogen on media Agar plates incubated beforehand with L. lactis Rosell-1058 (4). … L. Lactis Rosell-1058 strongly inhibits Staphylococcus aureus, Listeria monocytogenes, Clostridium perfringens, Salmonella typhimurium, Escherichia coli and Clostridium difficile’s growths. However, it only somewhat inhibits Candida albicans.


Degradace laktózy vyžaduje specifický enzym β-galactosidase. Lidé s intolerancí laktózy mají deficit tohoto enzymu. L. lactis Rosell-1058 (mléčná bakterie) štěpí β-galactosidase a eventuelně může napomoct trávení laktózy.
α-glucosidase je posledním enzymem štěpícím škrob. L. lactis Rosell-1058 štěpí α-glucosidase a eventuelně může napomoct trávení škrobů a tím zabránit nadýmání.

Probiotické vlastnosti – Odolnost žaludeční kyselosti.

Mikroorganismy vybrané pro své probiotické účinky a obsažené ve výživových přípravcích by měly zůstat živé dokud se nedostanou do střev. Aby toho bylo docíleno, musí projít zažívacím ústrojím živé. Ohodnocení jejich odolnosti žaludeční kyselosti a žlučníkovým solím je jedním ze základních kritérií pro jejich výběr, i když jsou testy prováděny ve zkumavce. Žaludeční pH se během dne mění. Ráno je kolem pH6, kolem oběda cca pH5 a k večeru cca pH4. L. lactis Rosell-1058 odolává žaludeční kyselosti nad pH3. Proto bude schopná projít žaludkem bez úhony pokud je vzata s jídlem. Žluč sice zpomaluje množení L. lactis Rosell-1058, avšak tato bakterie je schopna přežít vysoké koncentrace žluče a měla by v těle dosáhnout konce tenkého střeva bez poškození.

Potlačování střevních patogenů

Schopnost L. lactis Rosell-1058 potlačovat střevní patogeny je dána měřením radiusu potlačení růstu patogenů na agaru, který byl předen inkubovaný L. lactis Rosell-1058. … L. lactis Rosell-1058 silně potlačuje množení: Staphylococcus aureus, Listeria monocytogenes, Clostridium perfringens, Salmonella typhimurium, Escherichia coli a Clostridium difficile, avšak má malý vliv na potlačení Candidy albicanis.”


Snad není nutno připomínat, že jde o výzkum pouze jedné odrůdy jednoho kmene bakterie ze široké škály probiotických bakterií přirozeně obsažených v organickém, surovém mléce, o které nás připravuje pasterizace spolu s enzymy, které produkují, aby nám je poté mohl stejný průmysl v dobrodinném hávu probiotických avšak velice omezených formách podstatně dráž prodávat. Snad si také připoměňme, že surové mléko v žaludku za přítomnosti těchto bakterií kvasí a produkuje nám prospěšné enzymy, zatímco spolu s žaludečními šťávami ničí choroboplodné patogeny. Čím jsou použité kultury pestřejší, tím jsou účinnější. Takže zatímco skutečné mléko nám poskytuje nepřebernou škálu těchto našich malých spolupracovníků, to, co je považováno za potravinový průmysl nám je šlohne všechny, jen aby nám jich ve kvasných produktech pár vrátil, zatímco stejný průmysl v hávu dobrodince coby zdravý doplňkový průmysl těží z téhož hříchu a prodá nám pár těch kultur v pilulkách za přímo horentní sumy, pokud jdou zaspórovat usušením, což zdaleka není vždy případ.

http://en.wikipedia.org/wiki/Streptococcus_thermophilus
"Streptococcus thermophilus … is non-motile and does not form endospores. … is found in fermented milk products, and is generally used in the production of yogurt, alongside Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus. The two species are synergistic … USDA statistics from 1998 showed that more than 1.02 billion kilograms of mozzarella cheese and 621 million kilograms of yogurt were produced from S. thermophilus. Although its genus, Streptococcus, includes some pathogenic species, food industries consider S. thermophilus a safer bacterium than many other Streptococcus species. In fact, yogurt and cheese that contain live cultures of S. thermophilus are thought to be beneficial to health.[8] Live cultures of S. thermophilus make it easier for people who are lactose intolerant to digest dairy products. The bacteria break down lactose, the sugar in milk, that lactose-intolerant people find difficult to digest.

Chemotherapy often causes mucositis, severe inflammation of primarily the small intestines. Currently, there is no treatment to alleviate the symptoms of mucositis caused by chemotherapy. When rats were inflicted with mucositis by chemotherapy drugs, cells in the infected areas functioned more healthily and the tissue was less distressed. In her nutrition book, Jean Carper describes an experiment by Dr. Joseph A. Scimeca, in which commercially-available yogurt containing S. thermophilus and L. d. bulgaricus was fed to mice. After these mice were injected with cancer cells, the incidence of lung cancer in the yogurt-fed mice was one-third less than expected.

S. thermophilus supplements have maintained a stable growth rate in children. Children who received S. thermophilus supplements had better growth during a 6-month period than children who did not receive the supplement.


Streptococcus thermophilus … je nepohyblivý a netvoří endospóry. Lze ho najít v kvašených mléčných produktech a je všeobecně používaný při výrobě jogurtů spolu s Lactobacillus delbrueckii pod-druh bulgaricus. Tyto dva druhy jsou symbiotické … USDA statistiky z roku 1998 ukazují, že více než jedna miliarda kg mozarely a 621 milónů kg jogurtu bylo vyprodukováno za pomoci Streptococcus thermophilus. Ačkoliv druh Streptococcus obsahuje některé patogenické druhy, potravinářský průmysl hodnotí thermopylus jako bezpečnější odrůdu. Ve skutečnosti, jogurty a sýry které obsahují živé kultury S. Thermopylus jsou považovány za zdraví prospěšné a usnadňují trávení laktózy v mléčných produktech u lidí s laktozovou netolerancí.

Chemoterapie často způsobuje mukositu, což je závažný zánět především tenkého střeva, pro který není současně přípravek, který by ulevil příznakům mukosity způsobené chemoterapií. Když byla krysám způsobena mukosita chemoterapeutickými drogami, buňky v nakažených oblastech fungovaly zdravěji a tkáň byla pod menším stresem. Jean Carper popisuje ve své knize o výživě pokusy Dr. Joseph A. Scimeca, ve kterých byly krysy krmeny komerčním jogurtem obsahujícím S. thermophilus a L. d. bulgaricus. Poté byly krysy naočkovány rakovinnými buňkami. Výskyt rakoviny plic byl u myší krmených jogurtem o třetinu nižší, než bylo očekáváno.

S. thermophilus doplňky udržovaly stabilní růst u dětí. Děti, které byly na doplňcích rostly lépe než děti, které na doplňcích nebyly."


:D Pokračování příště.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Kravské hormony v mléce ...

Příspěvek od pavelv »

Slavek Krepelka píše:http://healthwyze.org/index.php/compone ... orism.html Tohle je úžasný zdroj informací (anglina) o zdraví se spoustami osobních diskuzních komentářů.
Dik za ten odkaz, jen jsem stranky healthwyze.com otevral a nasel jsem tam nekolik zajimavosti.
Jinak mliko primo od kravy nepiji jen Amisi, ale stale jeste se pije i u nas a bez problemu. Jsem z venkova kde vzdy slo sehnat mliko primo od kravy a hodne lidi ho pilo a stale jeste pije. Samzrejme se vzdy vi, od koho to mleko je a ze se o kravy i o mleko slusne stara. Sam jsem ho pil dokud jsem byl u rodicu, tedy do 18 let. v prumeru minimalne pul litru denne. Takze kdyz bych vysel z Anriho udaju
A(&F) píše: ... přičemž k nákaze možnými chorobami s až potenciálně smrtelnými následky stačí i jediná pozřená bakterie nebo vir, která u vás najde útočiště ... a pokud si sečtěte čísla uvedena výše, tak v 1 litru správně skladovaného syrového mléka může být obsaženo až 153 miliónů živých mikroorganismů, přičemž zdaleka ne všechny jsou "hodné" ... + když k nim připočtěte i všechny možné rozkládající se somatické buňky v počtu max. 400 milionů, tak se summa summárum dostanete na vcelku zajímavé číslo lehce přes půl miliardy částic "netušených možností" ...
vypil jsem v tom mliku 5 bilionu zivych mikroorganizmu a se somatickymi bunkami summa summarum 18 bilionu castic "netušených možností" :D . A nic se nestalo ani mne ani mym pribuznym a znamym, kteri syrove mliko od kravy piji dodnes. Takze to co pise Anri mi silne pripomina clanky typu Vedci zjistili, ze neco MUZE zpusobit neco strasneho a proto si radsi dejte nejake chemicke svinstvo, ktere vam prodame. A vzdy je tam kouzelne slovicku MUZE nebo "mozne choroby" a vetsinou tam chybeji seriozni dukazy, ze se to opravdu stava. A predevsim se nikdy neuvadi, ze se taky muze neco stat, kdyz jim na tu blbost clovek skoci. Treba ze likvidaci zivota a travicich enzymu se mliko stane mnohem hur stravitelne nebo ze ockovani proti ne moc nebezpecnym chripkovym virum muze zabijet. A tady to neni jen muze. Napriklad vcera mi rikala kamoska, ze se jeji strejda nechal tento tyden ockovat proti chripce a hned ji hodne silnou dostal a druhy den umrel.
Takze ja osobne se mnohem vic nez par bilionu zivych organizmu bojim ockovani a leku. A jeste k tem bilionum, kdyby Anri napsal, ze je v litru syroveho mlika 0,0001% nebo 0,0001 gramu zivych mikroorganizmu misto tech milionu kusu, tak to nikoho moc nevystrasi. Ale kdyz je neceho milion, tak uz to je vazny :D .
OK, at si kazdy veri cemu chce, jen jsem chtel ukazat, ze v realite k tem umrtim po vypiti par bilionu mikroorganizmu nedochazi :D .


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kravské hormony v mléce ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pavelv píše:... v realite k tem umrtim po vypiti par bilionu mikroorganizmu nedochazi :D .
Bez komentáře. Verbatim až ty objasněné vědostatistiky přeložím.

FDA - US administrace potravin a léků
JAMA - Oficiální publikace Americké Mudrologické Asociace
CDC - US centum pro kontrolu chorob a prevenci
USDA - US oddělení pro zemědělství

Death in ten years period - Úmrtí během deseti let
První údaj z leva
FDA aproved prescription drugs - Oficiální léky na předpis povolené FDA ( http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=112730#p112730 - 52 smrtí v roce 2000 podle FDA jen po acylpirinu. A to je jeden z "nejbezpečnějších" léků přes pult.)

Prostřední údaje - USDA aproved foods - Potraviny povolené USDA
Produce - Čerstvé ovoce a zelenina
Poultry - Drůbež
Pork - Vepřové
Fish - Ryby včetně mušlí atp.
Beef - Hověží

Třetí z leva
Unaproved raw milk - Neopovolené surové mléko

S laskavým pozdravem, Slávek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Pánové, já se z vás dvou fakt asi poseru ... :D ...

Příspěvek od A(&F) »

... neb jeden argumentuje amišema, kteří přitom uzavírají sňatky v rámci uzavřené komunity, tudíž se tam může projevovat aj "genetická souvislost" + tito mají i jiný životní styl (kdy pokud bych použil podobnou statistiku/takto postavenou, tak tak ji dotyčnej bude "ihned opět znevažovat", stejně jako vždy :D) ... a druhej pak použije "příběh jednoho + jednoho člověka" ... :roll: ... (což má fááákt taky "slušnou relevanci" :bhead: ) ...

... zkrátka viz http://forum.upramene.cz/forum/viewtopi ... 79#p123079 ... pořád je to o tom stejném ... :dknow: ...

... takže prosím, koukněte se také, jaký je rozdíl mezi enzymy a hormony ... :ewhistle: ... pak si to dejte do souvislosti s tím, co jsem napsal já ... nu a tím, čím tu v této souvislosti argumentuje vy dva ...... do té doby však zřejmě sbohem ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Pánové, já se z vás dvou fakt asi poseru ... :D ...

Příspěvek od pavelv »

A(&F) píše:... a druhej pak použije "příběh jednoho + jednoho člověka" ... :roll: ... (což má fááákt taky "slušnou relevanci" :bhead: ) ...
Anri, ja jsem nepsal jen o pribehu jednoho + jednoho cloveka. Viz
pavelv píše:...Jsem z venkova kde vzdy slo sehnat mliko primo od kravy a hodne lidi ho pilo a stale jeste pije....
Konkretne velmi dobre znam 11 lidi, kteri mleko primo od kravy piji cely zivot, i nyni. Tedy ted uz je jich jen 10, protoze jedna teta nedavno umrela, ale bylo ji 91 let a zadna spojitost s mlikem nebyla zjistena. A v generaci me babicky ho u nich na vesnici pil temer kazdy. Nekdo svarene a nekdo syrove a vetsinou oboji.
A predpokladam, ze Slavkuv statisticky udaj o nula umrtich diky neschvalenemu syrovemu mleku behem 10tileteho obdobi se tyka celych USA a ne pouze Amišů.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Já se zase začínám docela dobře bavit

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... neb jeden argumentuje amišema, kteří přitom uzavírají sňatky v rámci uzavřené komunity, ...
Pokud nějakou takovou studii někde vydyndáš, která prokáže, že pití surového organického mléka skutečně vede k depopulaci a nemocnosti, přihoď to. Nicméně, pokud se Ti zdají Amišové neprůkazní (cca 250 000 lidí), nemluvě o drobných farmářích v USA a stejně tak Kanadě, kteří pěstují krávy na mléko, z nichž dle ofiko údajů 80% pije surové mléko z vlastní produkce, nemluvě o konzumentech, kteří horko těžko tuto potravinu shánějí (cca 10 miliónů konzumentů jen v US), snad se podívej na Indii.

http://www.aavinmilk.com/dairyprofile.html
Fresh pasteurized milk is available in packaged form. However, a large part of milk consumed in India is not pasteurized, and is sold in loose form by vendors. Sterilized milk is scarcely available in India. ... In India about 46 per cent of the total milk produced is consumed in liquid form and 47 per cent is converted into traditional products like cottage butter, ghee, paneer, khoya, curd, malai, etc.
Čerstvé pasterizované mléko je k dispozici v balené formě. Avšak, velká část mléka konzumovaná v Indii není pasterizována a je prodávána v nalévané formě prodavači. Sterilizované mléko je v Indii stěží k dispozici. ... V Indii je kolem 46% totální produkce mléka konzumováno tekuté a 47% tradičně kvašené jako cottage butter, ghee, paneer, khoya, curd, malai, atd.


A to mluvíme o současnosti. Před cca 50 lety jakákoliv pasterizace mléka v Indii prakticky neexistovala. Pokud si však vzponeneš, v té době existovaly programy Červeného Kříže a dalších tkzv. humanitárních organizací, které nabízely Indům tranzistorák za to, že se nechali "dobrovolně" vykulit. Taky si všímni, že tento odkaz je v podstatě velice ortodoxní a poukazuje na možnost ohromných výdělků z průmyslového zpracovávání mléka a distribuce blíka v Indii.

To se ani nehodlám obtěžovat znova dohledávat odkazy na první vlašťovky problémů indických konzumentů s pitím blíka. Začíná trpět jejich tradiční zdraví a dlouhověkost.

http://www.tradingeconomics.com/india/population
The total population in India was last recorded at 1233.0 million people in 2013 from 359.0 million in 1950
Poslední záznam indické populace z roku 2013 uvádí 1233 miliónů lidí, oproti roku 1950 s 359 milióny.


Takže za cca 60 let cca 3.5x víc. A to je Indie, jak jsem již uvedl, největší světový producent a konzument mléka. :laugh: Naopak by se dalo argumentovat, že pití syrového, organického mléka, vylučuje potřebu pití kotvičníku a podobných záležitostí, nemluvě o požírání viagry.
A(&F) píše: a druhej pak použije "příběh jednoho + jednoho člověka" ... :roll: ... (což má fááákt taky "slušnou relevanci" :bhead: )
To je vskutku celkem neprůkazné. Nicméně, s touhle argumentací se prosazuješ i Ty, viz Tvůj neplodný kámoš a Tvá dcera, která je Ti důkazem, že je ozón nesmírně jedovatý, protože holka spuchne, když si sedne před UV lampu. Kdybych chtěl hledat, našel bych toho od Tebe určitě víc, ale považuju to ztrátu času a jaksi mimo téma.
A(&F) píše: ... takže prosím, koukněte se také, jaký je rozdíl mezi enzymy a hormony ... :ewhistle: ...
A to jako k čemu by to mělo být komu prospěšné? Ve světle historických i současných faktů, co se skutečně děje s lidma na surovém organickém mléce, jsou informace a spekulace, navíc pocházející z tábora, který není schopen se soustředit na nic jiného, než na drancování populace za jakoukoliv cenu, naprosto bezcenné.

S laskavým pozdravem, Slávek.i

:D Na straně druhé toho dnes díky Tobě vím o mlíku i blíku zatraceně hodně, takže děkuji.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Já také ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše: a druhej pak použije "příběh jednoho + jednoho člověka" ... :roll: ... (což má fááákt taky "slušnou relevanci" :bhead: )
To je vskutku celkem neprůkazné. Nicméně, s touhle argumentací se prosazuješ i Ty, viz Tvůj neplodný kámoš a Tvá dcera, která
... omyl, neprosazuju, ale uvádím pouze jako příklad k tomu ostatnímu ... rozhodně na tom nestavím ... :) ... (rozhodně ne tak často jako "jiní")
Slavek Krepelka píše: :D Na straně druhé toho dnes díky Tobě vím o mlíku i blíku zatraceně hodně, takže děkuji.
... :D není zač ... nejen o mlíku, dneska možná např. i něco málo o rozdílech mezi králíkem a zajícem ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od martin11 »

pozor na vodu, sůl, cukr atd... :enaughty:

http://zena.centrum.cz/zdravi/novinky/c ... position-2

...aneb, všeho moc škodí.... :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Potravinový zločin

Příspěvek od MIRKO »

Bože, co je to zase za debilní odkaz?... :bad:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“