Petr Lukeš

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Petr Lukeš

Příspěvek od Palo »

Zajímavé rozhovory s doktorem Petrem Lukešem:

http://www.moje-pravdy.cz/index.php?opt ... &Itemid=62


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Lukeš

Příspěvek od laik »

Dobrej článek :good: 1+
laik by řek že i ten palo může mít někdy pravdu.....
trochu mě zaráží ten cukr kterej tak vehementně propaguje ale jde asi o to aby člověk všeho z mírou....když se celej den válí asi toho cukru nepotřebuje tolik jak pracující člověk...... ale jinak to vše dává smysl....
a co ti američani co pijou kolu permanentně?....ti musej být zdraví jak řepa....ale nevypadá to tak.....ono když se k tomu přidá to smažený jídlo z fast foodu,dovozový ovoce a málo pohybu tak to asi člověku vůbec nepřidá......


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
lena

cukr

Příspěvek od lena »

Palo diky take + 1, taky musim podotknout, velmi zajimave cteni, je toho hodne, ale ja ctu rada, takze mam co delat.

Taky jsem se nad tim cukrem nebo lepe nad colou zamyslela, tvrdi se, ze je cola nezdrava, prave proto, ze obsahuje mnoho cukru.
Ja si nekdy kupuji tu od Red Bull, ta je alespon s pridavkama ruznych koreni, ktere jsou v pohode a neni tam toho cukru tolik jako
v normalni cole.

No a zitra si jdu koupit par col, uvidime, jestli to bude fungovat. Vzdyt se i trvrdi, ze se v tom rozpusti kovove penize ci mince, tedy drobne, ale jeste jsem to nezkousela. A proto je mozne, ze to rozpusti i kovy v tele, nebo ne? Vubec bych se nedivila. Kdyz mam pretizeny zaludek, nebo pocit, ze stagnuje, tak po napiti coly si clovek brkne a je hned zase dobre, no uvidim, necham se prekvapit. Vzdy jsem si rikala ne na colu si zvykat nechci, nebot jsem i cetla, ze to zpusobuje rakovinu. No ono asi je nutne koukat co vsechno v tele je a co opravdu tento stav vyvola.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: cukr

Příspěvek od Palo »

lena píše:No a zitra si jdu koupit par col...
No já zas tolik s tím cukrem s panem doktorem nesouhlasím. Cukr klasický běžný - bílý - český - to je mizérie. Spíš bych volil hroznový nebo dřevný (z břízy), nazývaný také xylitol nebo ještě teda med. Kyselinu fosforečnou není problém sehnat, tak si můžeme udělat vlastní "tekutý minerální doplněk" sami a ještě lepší pro zdraví, než je Coca Cola s českým cukrem. Dělá se vůbec z českého cukru? Jestli ne, pak bych zavřel ústa, ale stejně bych si nebyl jistý kvalitou... ;)

Pokud bych volil cukr z cukrové řepy, tak jedině z Ukrajiny ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kucr

Příspěvek od jeff »

Když tadfy u nás v Modřanech ještě blahé paměti fungoval cukrovar, tak z naší řepy vyráběl jen cca 50%. Druhá půlka, na jarní kampaň, se vozila kdoví odkud, bylo to už nakrouhané, po difuzi a jako výchozí surovina nebyla řepa, ale třtina. Cukr se tu vyráběl prý nejkvalitnější z celé republiky, jezdili si pro něj Helmuti z Bundes Republik Destuchland s velikejma cisternama. Taktéž i naše místní pivovary Staropramen a Braník tak činily. Ve srovnání s ostatními cukrovary měl náš cukr nejvyšší sladivost. Cukr se rafinoval několikrát po sobě na velkých odstředivkách s cca 2t náplní, kde se odstřeďovala hlavně melasa samozřejmě i s trochou cukru. Pro melasu si přistavovaly vagóny s cisternama naše spojené lihovary, které z ní vyráběly zase jinou dobrotu, velejemný líh 96%. Aby byl cukr jak má být, nemá se z něj melasa odstraňovat rafinací, ani jiným způsobem, přichází se tím o mnoho minerálních prvků, které nám dnes chybí. Český cukr jsem v obchodech neviděl již mnoho let, co jsme v EU přišli o kvóty, tak nám sem vozí cukr z Polska. Aby se s ním osladilo něco, na co dříve stačili 1kg, Polského se spotřebuje cca o 30% víc, tedy 1,3kg.
Ukrajinský cukr jsem tu ještě neviděl, ale jestli je lepší, tak asi pro to, že ho moc nerafinují a prodávají ho hnědý, čímž si zachová nahořklou chuť melasy, ale vlastně je zdravější.
Cukr je vlastně velikej kámoš, protože nechutná jen lidem, ale i kvasinkám :pivko:

Jeff


krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: cukr

Příspěvek od krovak »

no zasa pán doktor to nemá úplne konzistentné, pretože keď hovorí ako potrebujeme cukor a zaroveň "na makrobiotické potraviny jako například naklíčené obilí a podobně?" ...a z čoho je asi zložené to obilie, polysacharidy nie sú sacharidy?
Inak sa ale celkom dá súhlasiť, ale s rezervou, preventívne veľkou rezervou.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: cukr

Příspěvek od Palo »

krovak píše:...polysacharidy nie sú sacharidy?...
Třeba s tím má špatné zkušenosti, ohledně jiných látek, třeba plísně nebo co já vím co jinýho...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Kucr

Příspěvek od NAVAR »

jeff píše:Když tadfy u nás v Modřanech ještě blahé paměti fungoval cukrovar, tak z naší řepy vyráběl jen cca 50%. Druhá půlka, na jarní kampaň, se vozila kdoví odkud, bylo to už nakrouhané, po difuzi a jako výchozí surovina nebyla řepa, ale třtina. Cukr se tu vyráběl prý nejkvalitnější z celé republiky, jezdili si pro něj Helmuti z Bundes Republik Destuchland s velikejma cisternama. Taktéž i naše místní pivovary Staropramen a Braník tak činily. Ve srovnání s ostatními cukrovary měl náš cukr nejvyšší sladivost. Cukr se rafinoval několikrát po sobě na velkých odstředivkách s cca 2t náplní, kde se odstřeďovala hlavně melasa samozřejmě i s trochou cukru. Pro melasu si přistavovaly vagóny s cisternama naše spojené lihovary, které z ní vyráběly zase jinou dobrotu, velejemný líh 96%. Aby byl cukr jak má být, nemá se z něj melasa odstraňovat rafinací, ani jiným způsobem, přichází se tím o mnoho minerálních prvků, které nám dnes chybí. Český cukr jsem v obchodech neviděl již mnoho let, co jsme v EU přišli o kvóty, tak nám sem vozí cukr z Polska. Aby se s ním osladilo něco, na co dříve stačili 1kg, Polského se spotřebuje cca o 30% víc, tedy 1,3kg.
Ukrajinský cukr jsem tu ještě neviděl, ale jestli je lepší, tak asi pro to, že ho moc nerafinují a prodávají ho hnědý, čímž si zachová nahořklou chuť melasy, ale vlastně je zdravější.
Cukr je vlastně velikej kámoš, protože nechutná jen lidem, ale i kvasinkám :pivko:

Jeff
Ahoj Jeffe,
shodou okolností jsem včera slyšel že když se dneska peče podle receptů babiček tak se cukru musí dát více. Ukrajinský cukr je opravdu super. A ani není hnědy, prostě jiná chuť možná není tak super bělený ale od našeho cukru by jsi ho skoro nepoznal, než ho ochutnáš.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Cina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: ned 30 led 2011 12:10
Bydliště: Kolín
Dal: 22 poděkování
Dostal: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Coca cola

Příspěvek od Cina »

Složení:
extrakt z koky – 6 g
kyselina citronová – 84 g
kofein 28 g
cukr – 840 g, pokud původní údaj „30“ je také v uncích
voda – 9,36 l
limetková šťáva – 0,946 l
vanilka – 28 g
karamel – 42 g nebo více kvůli barvě

Tajná ingredience 7X – 56 g do 18,7 l sirupu

alkohol – 224 g
pomerančový olej – 20 kapek
citronový olej – 30 kapek
muškátový oříšek – 10 kapek
koriandr – 5 kapek
neroli (silice z květů hořkého pomerančovníku) – 10 kapek
skořice – 10 kapek
Pan doktor si protiřečení-kyselina citronová je škodlivá a zrovna tak potraviny které jsou dovážené a nejsou z našeho prostředí.A rafinovaném cukru ani nemluvit.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:D Pijeme na cizí zdraví a ničíme se vlastní. :D


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

K minerálům

Příspěvek od NAVAR »

Jenom malý odkaz kolik čeho.
http://www.ziskejzdravi.cz/mineraly/

Jsem zastáncem ani málo ani moc. samozřejmě DDD (doporučená denní dávka) se může měnit dle potřeby a stavu jedince a vůbec bych nevěřil limitům co určila FDA.
Pak ještě podle mého když člověku trvale chybí nějaký minerál a to třeba díky stravě tak to pak nezachrání hned tím že se tím začne ládovat po lopatách. Lepší je průběžně tak aby nic nechybělo. Jednoduše řečeno dlouhodobě vyvážená strava. Což v dnešní době lze pomoci prázdné plnící hmoty z marketů uskutečnit jen obtížně. To chce vlastní produkci, ale to už patří do jiné části fóra.
Ještě poznámka pro ty co si přečtou výše uvedený odkaz není dne bez noci a vše souvisí se vším, myšleno to že např. bez hořčíku není vstřebávání draslíku a bez vápníku není dobré nadužívat fosfor atd.
Naposledy upravil(a) NAVAR dne pát 09 zář 2011 11:53, celkem upraveno 2 x.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coca cola

Příspěvek od Palo »

Cina píše:Pan doktor si protiřečení-kyselina citronová je škodlivá
Opravdu si protiřečí?

Jinak v tom seznamu, co jsi sem dal, mi chybí ta fosforečná a nějak mi přebývá citronová.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: cukr

Příspěvek od krovak »

Palo píše:
krovak píše:...polysacharidy nie sú sacharidy?...
Třeba s tím má špatné zkušenosti, ohledně jiných látek, třeba plísně nebo co já vím co jinýho...
takto, klíčky naozaj nemusia byť celkom to pravé, ale pokiaľ sa nemýlim tak nevýhoda jednoduchých cukrov je, že sú rýchle - zjem kocku cukru, rýchlo nadobudnem veľa energie a za krátku dobu potrebujem ďalšiu kocku. Ak si dám nejakú obilninu tak telo si tie polysacharidy pomali štiepa a tak má energiu vyrovnanejšie a dlhšie. Dá sa jednoducho overiť v praxi, na ráno ryžová kaša varená vo vode robí divy :-)


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Coca cola

Příspěvek od NAVAR »

Cina píše:Složení:
extrakt z koky – 6 g
kyselina citronová – 84 g
kofein 28 g
cukr – 840 g, pokud původní údaj „30“ je také v uncích
voda – 9,36 l
limetková šťáva – 0,946 l
vanilka – 28 g
karamel – 42 g nebo více kvůli barvě

Tajná ingredience 7X – 56 g do 18,7 l sirupu

alkohol – 224 g
pomerančový olej – 20 kapek
citronový olej – 30 kapek
muškátový oříšek – 10 kapek
koriandr – 5 kapek
neroli (silice z květů hořkého pomerančovníku) – 10 kapek
skořice – 10 kapek
Pan doktor si protiřečení-kyselina citronová je škodlivá a zrovna tak potraviny které jsou dovážené a nejsou z našeho prostředí.A rafinovaném cukru ani nemluvit.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:D Pijeme na cizí zdraví a ničíme se vlastní. :D
¨


No, kdyby tam bylo místo kyseliny citrónové více přírodní šťávy z citronu a místo cukru med či hroznový cukr, tak bych to i možná vypil. Trochu halucinogen může být ten muškátek. Zatím mám však ke KOMERČNÍ coca cole postoj takový že je to humus nejvyššího ražení vhodný jenom na povolování zarezlých šroubů (funguje skoro stejně dobře jako petrolej).
Komerční colu ještě pak navíc dozdili tím že tam dávají na místo cukru aspartman (sladký vrah) a zde souhlasím co napsal Gewo že způsobuje řadu problémů.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coca cola

Příspěvek od Palo »

NAVAR píše:Komerční colu ještě pak navíc dozdili tím že tam dávají na místo cukru aspartman (sladký vrah) a zde souhlasím co napsal Gewo že způsobuje řadu problémů.
To se týká enem Coly Light, nebo né?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Cina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: ned 30 led 2011 12:10
Bydliště: Kolín
Dal: 22 poděkování
Dostal: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coca cola

Příspěvek od Cina »

Palo píše:
Cina píše:Pan doktor si protiřečení-kyselina citronová je škodlivá
Opravdu si protiřečí?

Jinak v tom seznamu, co jsi sem dal, mi chybí ta fosforečná a nějak mi přebývá citronová.
Ta je v tom extraktu z koky.
Jináč to je originál.Light je náhrada cukru za umělý.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“