Léčení zvířat

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
kaccke
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15 črc 2010 8:31

Léčení zvířat

Příspěvek od kaccke »

Zajímalo by mě, zda má někdo zkušenosti s alergií na slunce. Jde o léčbu zvířete, proto je to o něco složitější... Děkuji za případné odpovědi.


kaccke
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15 črc 2010 8:31

Alergie na slunce

Příspěvek od kaccke »

Kun ma, pokud se denne nesprchuje a obcas nenatira olejem, vydrbane chlupy na krku a zadku, takze problemy s kuzi. Nejde o moje zvire, ale stejne by me zajimalo, co s tim...


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

A je to....
Takže koně postříkej přípravkem NEOSTOMOSAN...
Dej mu týden a uvidíš, která bije.
Já měl u hajtry proužek, kde se drbala až na kůži a.....99% zvířecích kožních potíží mají nasvědomí naši nejmenší přátelé.... Roztoči a jim podobná havěť.....vybírají si místa působení zcela individuálně, nahodile a nelogicky.


kaccke
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15 črc 2010 8:31

alergie

Příspěvek od kaccke »

Mozna to zkusim i u sve kobyly, koupila jsem ji zanedbanou a taky se dost drbe, i kdyz neco uz na breberky dostala. Diky, K.


Maros
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: sob 14 led 2012 16:57

Paraziti u psů

Příspěvek od Maros »

Zdravím. Právě jsem se pustil do trojčátka. Našel jsem podobný postup od Huldy Clark také pro psi. Jen jsem místo tinktury z ořešáku zvolil Lugol. V příloze jsem to sestavil do tabulky pro moje dva hafany. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Nerad bych je otrávil..

:idea: Nezakládej hned nové vlákno, napřed se podívej, jestli se tu náhodou už vlákno s vhodným zaměřením nevyskytuje - poo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


gogolo
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: sob 12 kvě 2012 13:28
Dal: 2 poděkování

Nespecifický průjem u psa

Příspěvek od gogolo »

Dobrý den
Mám yorkšírského teriera stáří 13 let,fena,před rokem kastrovaná a odbrání lišty mléčné žlázy z důvodu nádoru na mléčné žláze.
Po roce celkem v pořádku až na to ,že se objevily časté průjmy s krví ve stolici.Léčily jsme na veterině antibiotiky Noroclav + Pasta Prokolin.
Toto se opakuje od září ,již 5 měsíců.Po odebrání vzorků stolice ,výsledek parazitologicky bez nálezu,dyspepsie +++
k tomu nasazena veterinární dieta Eukanuba VD intestinal,(konzerva + granule) + Hills Canine I/d .Tuto přísnou dietu užívala 18 dnů a přesto se clá situace opakuje.Poraďte prosím někdo co s tímto problémem.

Děkuji


evely
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: pon 01 lis 2010 20:15
Dal: 2 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Nespecifický průjem u psa

Příspěvek od evely »

Dobrý deň,
skúste dať psíḱovi Smectu /kúpiť v lekárni/, celý sáčok zarobiť do 20 ml vody a priebežne dať fenke piť, najlepšie z 2 ml striekačky viac krát denne , tých 20 ml by mala vypiť za 24 hod. Črievka sa obalia ochranným filmom a stolica sa zahustí. Ak je krv tmavá až čierna pochádza z čriev - podávať Probican pastu /probiotikum u vet/, ak je svetlá , čerstvá pochádza z konečníḱa , treba zadoček natierať aj znútra liečivou mastičkou s aloe vera. Ak by to nepomohlo zožente Streptonamid, je to črevné atb, preto asi len u veterinára a 2x denne prášok, malinké množstvo na špičku noža rozpustiť v troške vody a dať fenke vypiť počas 3 dní. Mne zatiaľ vždy zabrala Smecta do 2 dni. Skoré uzdravenie!


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Pokousání psa psem ...

Příspěvek od A(&F) »

... dávám sem poznatky s léčením HaFiho, poté co se potkal se zuby jiného psa (bojový RB) ... píši to s jistým odstupem, anžto jsem chtěl mít 100% jistotu, že se léčba opravdu podařila a nebudu sem tudíž psát žádné bludy ...

... týden, ve kterém mi shořelo auto (zřejmě aby toho nebylo málo :bhead: ), byl navíc ještě zakončen tím, že HaFinovi přibylo velmi ošklivé pokousání levé líce, levého nadočnicového oblouku (obočí), levého ramena, 2x levé "paže" a také levého boku a hýždě ...... přestože jsem mu ihned po ataku všechna místa vydezinfikoval koloidním stříbrem (průplach stříkačkou bez jehly přímo do rány) + zevně ještě "Chlorofylovým liháčem z kopřiv" (opakovaně), tak po cca dvou dnech (kdy jsem byl zrovna dost daleko služebně mimo domov) se mu velmi ošklivě zanítily rány ... z mokvajících otvorů prý začal vytékat hnis a levá tvář mu natekla do tvaru míče až takovým způsobem, že levým okem neviděl vůbec nic ... v té době se dle telefonátu přítuly již HaFi motal, špatně držel rovnováhu, přestal jíst a velmi málo pil (zřejmě počátek sepse) ...... jelikož už byla víkendová noc (a známý veterinář měl vypnutý telefon) rychle jsem se proto vrátil domů a začal ho kurýrovat sám ...... po příjezdu jsem zjistil, že zřejmě došlo "odtržení kůže od masa" a vznikly tzv. "kapsy" (typické při pokousání psem, kdy tento při skusu trhne hlavou a dojde tak k odtržení + k zanesení infekce = ideální to prostředí pro množení choroboplodných zárodků) ...... uvařil jsem (dle několik let staré rady spolužačky Vendulky) velmi silný odvar z Řepíku lékařského (Agrimonia eupatoria), tj. hrsť natě + 1 litr vody = dlouhý odvar až na jednu třetinu objemu ...... mezitím, než se Řepík dovařil, byl jsem HaFina vyvenčit, během čehož se mi podařilo do skleničky nachytat nějakéto množství jeho moče ...... do stříkačky jsem natáhl přibližně 3 ml odvaru z Řepíku + 1 ml KS + 0,5 ml uriny + 0,3 ml Betadine roztoku ... touto směsí jsem mu potom cca každé 2 hodiny pravidelně proplachoval rány skrzeva "otvory po zubech útočníka" (zvenku opět omýval kopřivovým liháčem) ... před dalším průplachem bylo nutno vymačkat "obsah kapsy" (místa, kam si dosáhl jazykem, si mezitím vylízal sám, tj. na pacce, na boku a na záděli) ...... k pití dostával podobnou směs: tj. odvar Řepíku + odvar z Kotvičníku + urina + voda (poměr cca 1:2:1:6), vcelku s tím neměl žádný problém (i když napoprvé k tomu jen čichl, odfrkl a odešel ... = napil se až napodruhé) ...... během následného dopoledne mu evidentně splaskl otok + zlepšila se vitalita .... přesto jsme v pozdní odpoledne pro jistotu zajeli na veterinu, kde jsem dotyčnému MVDrovi popsal průběh + způsob léčení (trochu sice kroutil hlavou nad tou urinou, ale po osvětlení Armstrongových principů při pokrčeném čele tak nějak uznal, že "by to snad asi mohlo fungovat") .... když HaFina prohlédl, prohlásil jeho stav za uspokojivě stabilizovaný a nabídl ATB (které jsem však díky prokazatelnému zlepšení prozatím odmítl) ... další den se otok opět zlepšil, HaFi začal normálně naplno žrát a k večeru již přestala sekrece hnisu z ran ..... další den byl HaFi už zcela v pohodě (dokonce si k jednomu průplachu přinesl míček, který po celou dobu držel v tlamě :) , miminko jedno naše) ... otok už byl zcela neznatelný a přestal i s pajdáním ... začal si sám hrát, chtěl být s námi (do té doby trávil většinu času zalezlej pod postelí v ložnici) a hlavně se přestal "tvářit mrtvolně" ...... četnost čištění ran jsme během těch několika dní postupně snížili na 4 hodiny, později je pak omezili na 4x denně ..... poslední den (kdy se HaFi už zase choval jako normální praštěnej psí puberťák, co kouká po psích slečnách :D) jsem mu rány zevně celkem třikrát s cca dvouhodinovým odstupem zevně potřel lihovým roztokem z Kalísie a nechal je zatáhnout ....... během dalšího týdne pak došlo k jejich úplnému zhojení (vč. odpadnutí strupů) ...... dnes ta místa jsou k nalezení už jen protože mu na nich schází srst (Hic sunt leones :evil: ) .... a byť to z fotky momentálně nevypadá, tak asi nejhorší byla ta rána na tváři, kde se vytvořila největší "kapsa" ...

... snad to někomu pomůže (neb ten samý postup lze aplikovat i v případě pokousání člověka) ...... mám to pomohlo a to tak, že hodně ... :good: ...... nebál bych se to nazvat až superlativem "zázračně rychlé" ... ;) ...
HaFi dnes ....jpg
----------
... ještě malé info o všeobecně nedoceněnému Řepíku ... přestože neobsahuje ATB látky, tak se vraj chová, jako by je měl ... krom široké škály dalších účinků by především neměl uniknout těm, co volají po celkové detoxikaci organizmu (údajně se doporučuje koupel 2x do roka) a ani těm, co se zabývají "deparazatizací" ...... další info o jeho účincích a užití např. v tomto hezky napsaném článku ... http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/leciv ... /repik.htm ...

... :bye: ... Anri ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Léčení zvířat

Příspěvek od sisa »

A(&F), dobrá práce. :good:
S tím řepíkem máš pravdu, naše stará pediatrička ho doporučuje na veškeré sliznice, jak říká, t.j. žaludek, otevřené rány a pod. Já hodně doma používám i Aloe. Když si třeba dcera nakopla venku palec a v minutě měla z něho fialovou kouli, nařezala jsem pár listů, rozřízla napůl a obalila palec . Do rána palec splasknul, bolest přestala a i boty šlo nazout.
P.S. Pejsek je nádhernej. :-)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Léčení zvířat

Příspěvek od A(&F) »

... Siso, děkuji za pochvalu, neb pesan je to opravdu moóc povedenej (a to nejen vzhledově) ... :) ... když byl malej, tak jsem si přál, aby mu co nejdéle zůstal ten jeho roztomilej štěněcí výraz ... :mrgreen: ... no a ono se mi to splnilo !! ... :jump: ( :bhead: ) ... takže dneska doma máme téměř čtyřicetikilovýho velmi společenskýho tuleně ... :D ...

... během jeho léčby bylo fajn, že průplachům stříkačkou otvorem pod kůži (+vymačkání hnisu) se bránil pouze při první aplikaci ... potom už tuto proceduru přijímal naprosto v pohodě, sám položil hlavu do klína a udělal si k tomu "pohodlí" ... pomalu jako by mu ta zvýšená péče dělala dobře ... ;) ...

... jinak ve výčtu použitého jsem ještě zabudol na Řepík v prachové formě (po mletí jemný usazený prach na vnitřní straně víčka mlýnku), který jsem mu vtíral přímo do ran ...... myslím, že zřejmě i to přispělo k extrémně rychlému zahojení ...... až se naskytne vhodná příležitost, hodlám to vyzkoušet i na lidech ... (což předpokládám nebude dlouho trvat, jelikož každou chvíli se někdo z kolegů "dobije" na kole ... je toho několikrát do roka ... nechápu, proč se jim to pořád děje ... :dknow: :roll: ) ...

... a ještě jedna zajímavost, na kterou jsem narazil až v souvislosti s HaFiho zvýšenou teplotou ...... víte, že se hafanům nesmí podávat látky na snížení horečky, stejně tak jako u lidí ?? ... :shock: ... tím, že nemají potní žlázy, dochází u nich totiž přesně k opačnému efektu, tzn. že po jejich podání se začnou prudce přehřívat ...... nejlépe je proto ochlazovat z vnějšku, např. přikládáním "sáčků se zmrzlou zeleninou" (zkrátka obložit je "přílohou";-D) ...... my jsme k tomuto účelu používali "zip-sáčky" uložené v mrazáku, naplněné cca 25% roztokem kuchyňské soli, které se mu přikládaly na oteklá místa a na packy přes dvakrát složenou látkovou plínu, jinak hrozilo, že k němu přimrznou ... (ten první lehce přimrzl k chlupům ... :D :oops: ) ...

... :bye: ... Anri & HaFi ... Obrázek ...

------------
PeS: ... a když už jsme u těch nebezpečných látek pro naše zvířecí kamarády, tak mnoho podnětného a zajímavého je i na webu VETTOX (= veterinárně toxické) ... a že je toho požehnaně !!! ... mnohdy jsou to věci, u kterých bychom vůbec nepředpokládali, že si s nimi zvířecí organismus neporadí ... u něčeho až ve větším množství, ale u jiných již v překvapivě malých dávkách ... např. u psů: hroznové víno + rozinky (alergické reakce, selhání ledvin), cibule + česnek (rozpad červených krvinek, zastavení krvetvorby), makadamové ořechy (vysoká teplota, otoky kloubů), avokádo (poškození srdeční svaloviny), lilek + brambory (křeče, poškození nervového systému), aloe vera (otrava při požití), vitamin D (odvápnění kostí, zavápnění ledvin), umělá sladila - Xylitol (vysoká produkce inzulinu, jaterní selhání), NaCl (již 2% ve stravě = ztráta koordinace, křeče), mléko (průjem) ... atd. ... je jasné, že to bude velice individuální, ale přece jenom, proč dráždit "hada bosou nohou" ...... mmch, jsem se tam také dověděl, že u koní není možno vyvolat zvracení ... :shock: :shock: ... koně zkrátka blejt neumí ... :esilenced: ... (viz První pomoc: https://cit.vfu.cz/vettox/list.php?art=7&cat=11&lng=cz ) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Léčení zvířat

Příspěvek od sisa »

Na ten Vettox jsem mrkla, zajímavé čtení. O víkendu si důkladně počtu..
Co se týče těch léků, jednou jsem podala psovi Endiaron, protože mi došlo černé uhlí. No a nejraději bych si nafackovala, protože pes skončil na kapačkách. Naprosto neškodný lék pro lidi a fenka dostala takovou alergickou reakci, že jsem okamžitě utíkala k vetovi. Štěstí, že ho máme před barákem. Chudinka, vytrpěla si kvůli blbé paničce.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Léčení zvířat

Příspěvek od A(&F) »

... jj, zvířátka a lidské léky ... to je kapitola sama o sobě ... :? ... na netu je přitom mnoho zmínek o vetech, kteří domácím miláčkům běžně ordinují lidský aspirin či paralen, "že prý v malém množství je to v pohodě" ... :bhead: ...... nejhorší přitom je, že mnohé lidské léky nemusí mít žádné zjevné klinické příznaky, přitom však způsobují nevratné změny na orgánech, navíc v i průběhu několika dní (např. "8mg/kg [0,5 tbl Ibalginu 250 u 15kg psa] - vyvolává během několika dní zánětlivé změny v trávicím traktu a tvorbě vředů bez zjevných klinických příznaků" ... zdroj: http://www.atevet.cz/index.php/veterina ... cyuVDtM_Ss ) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčení zvířat

Příspěvek od jirik.tk »

Zvířátka velmi dobře reagují na autopatii, stačí použít nízké potence vyrobené Korsakovovou metodou. Pokud jim autopatie díky shodě nepříznivých okolností nepomůže, určitě nemá vedlejší účinky a ani nevyhodíme spoustu peněz. Potencujeme sliny nebo páru z dechu a po naředění aplikujeme na čumák.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pokousání psa psem ...

Příspěvek od A(&F) »

... HaFi ... cca dva měsíce poté ...

... po jizvách už není ani stopy, jsou již zase plně osrstěné ... :) ... to kde byl HaFi pokousán, prozrazuje pouze několik chlupů bez pigmentu (úplně bílých), kteréžto jsou díky jeho celkovému zbarvení naprosto nepřehlédnutelné ... :D ...

... :bye: ... Anri ...
HaFi - dva měsíce poté .....jpg
HaFi - dva měsíce poté ....jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Léčení zvířat

Příspěvek od sisa »

HaFi je vtipálek, viď? Jak se chechtá na první fotce. :D
Hned je vidět, že je v pohodě a šťastný.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“