Léčení zvířat

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1223
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Kočičí chřipka

Příspěvek od rival »

Přátelé, mohl by mi někdo z Vás poradit jak léčit kočičí chřipku ? Má s tím někdo zkušenost ? Máme na zahradě asi sedm polodivokých koček. Je to taková malá smečka, kde jsou starší a samozřejmě i mladší jedinci (jarní koťata) a všichni mají větší nebo menší příznaky nemoci. Předem musím napsat, že není možné obrátit se na veterináře a nasadit injekčně antibiotika. Zkusili jsme to se dvěma koťaty, která na tom byla hodně zle a výsledek je spíše rozporuplný. Krom toho je to finančně i časově dosti náročné...

Dříve takové problémy nebyly. Vše fungovalo bez lidské pomoci. Teď se zdá, že se každým rokem rodí slabší a slabší jedinci. Loni jsme svedli urputný boj s blechama a letos zase chřipka... Budu vděčný za každou radu.


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Naši kočku jsme vyléčili dětskými kapkami Hedelix.Jsou to kapky na chřipku a pomáhají odkašlávat.Dávali jsme jí je do vody mám ten dojem že jsou dělané z břečťanu nebo něco z něj obsahují.Jsou běžně ke koupi v lékárně a dávkovali jsme je jako pro tříleté dítě.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

U koček mají na svědomí mnoho zlého paraziti. Je jich opravdu mnoho. Základem by mělo být zbavení zbavení se všech nežádoucích nepřizpůsobivých nájemníků.Vnitřně širokospektrálním odčervovadlem třebas
Stronghold. venek bych pojistil neostomosanem, tedy postřikem, jenž bych po týdnu zopakoval.Ten je super i na roztoče. Kočky mají pitomý zvyk čistit se jazykem, takže pokud je problém venku, dostane se i dovnitř. Důležitý je vnitřní stav ušních boltců a očí. Bez celkového očištění nemůže příroda uzdravovat. Kočičáci jsou hoževnaté potvory.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

A skúsil si koloidné striebro?


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Proto ty oči a uši. Ty signalizují virové a bakteriální napadení. Pak s koloidem kupředu. Na samotné parazity je koloid bezmocný. Možná by i je vyléčil.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

V tom prípade zapper - na takú motolicu, či toxoplazmózu sú u Clarkovej príslušné frekvencie.


XXX

Příspěvek od XXX »

Ako chceš primontovať mačku na zapper? Má väčšiu citlivosť na energie a určite sa bude brániť ako o život.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »



aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Máte doma kočku ???

Příspěvek od aNONym »

chiq píše:V tom prípade zapper - na takú motolicu, či toxoplazmózu sú u Clarkovej príslušné frekvencie.
Při courání netem jsem narazil na tento dost velmi zajímavý článek.
http://zdravi.doktorka.cz/ukaz-sve-parazity-povim/
Rozhodně by stálo za to rozšířit zmiňovanou studii i na ostatní oblasti, nejen na automobily.

Rozhodně jedno teď už vím určitě. Kočku si určitě nikdy nepořídím. :?


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Ještě k té Toxoplazmě.

Příspěvek od aNONym »



habana

Koloidní stříbro vs. nemoci našich čtyřnohých kámošů

Příspěvek od habana »

Pište prosím zde níže všechny nemoci které se vám povedlo vyléčit koloidním stříbrem u vašich domácích mazlíčků a zvířat.
Díky
habana :shock: :shock: :shock:
Naposledy upravil(a) habana dne sob 09 led 2010 19:59, celkem upraveno 2 x.


habana

Smradlavá drška

Příspěvek od habana »

Vy smradlavý dršky... :shock: :shock: :shock:
...Tak jsem kdysi láskyplně oslovoval svoje dvě jezevčice a to do té doby, než jsem přišel na to, že tento efekt pomine, lemtá li hafan stříbro.
Ty moje potvory ho nejraději přijímají z ruky, z nádoby poměrně nerady.
Asi jim až tak moc nejede (lepší je kus uzenýho, to dá rozum).
Ale od páníčka z ruky ho vezmou bez problémků.
Kdyby někdo potřeboval do zvířete dostat stříbro a zvíře tvrdošíjně odmítá, pak je opravdu nejlepší stříbro naprat do injekční stříkačky, miláčkovi otevřít dršku a (pozor - ne pod tlakem !!!) obsah mu do ní naexportovat.
Dělal jsem to takto, když jsem stříbro psisku podával záměrně ve velikých dávkách (viz níže) a chudák němá tvář už prostě měla dost...
Co se týká množství stříbra, nikdy jsem si s tím nedělal moc starosti, akorát tedy u histiocytomu jsem nějakou dávku přepočítal na kila, abych pesa nepředávkoval a von mi nezmodral.
A psisko? To to přežilo ve zdraví a neni vůbec modrý, jak se říká že dopadne každej, kdo se předávkuje stříbrem. :P :P :P
Závěrem plyne: Kdo pije pravidelně stříbro, nesmrdí mu z dršky ! :shock: :shock: :shock:
Stačí pár hltů ráno a večer.

pro ty, kdo potřebují: http://upramene.cz/blesak/?p=productsLi ... ní-stříbro
Naposledy upravil(a) habana dne ned 10 led 2010 0:09, celkem upraveno 8 x.


habana

Histiocytom

Příspěvek od habana »

Histiocytom: podle toho, co vím od veterináře, tak jde o benigní (nezhoubný) nádor. Dosahuje prý zpravidla enormních rozměrů, někdy ale prý sám od sebe ustoupí.
Podle toho, co jsem viděl a pozoroval, tak od určité velikosti začne růst opravdu na kvadrát.


Mojí jezevčici Meggie se v listopadu 2004 na slechu začala dělat malá bulka.
Po nějaké době z toho byl takový kopeček a pak kulička. Ve velikosti jako klasická hliněná kulička na cvrnkání najednou přidala a začala růst obrovskou rychlostí.

Zbystřil jsem tedy. A to že velmi.

Veterinář mi sdělil, že patrně bude nutná amputace části slechu.
Jednak proto, že nádor dorůstá obrovských rozměrů, jednak proto, že odstranění nádoru z ušního boltce by mělo za následek jeho zborcení (jde vlastně jen o chrupavku potaženou kůží...).
Sáhl jsem tedy automaticky po koloidním stříbru a začal jsem ho do ní cpát horem dolem. Protože vím, že stříbro lze opravdu silně předávkovat a to téměř bez jakéhokoli rizika, dostávala opravdu koňské dávky orálně, současně jsem jí ho přikládal přímo na nádor a jeho nejbližšího okolí.
Zhruba po týdnu bylo vidět, že nádor v růstu silně přibrzdil. Později se na něm vytvořily jemné trhlinky, kterými ven vytékala ve velmi malém množství krev. Ta se na povrchu histiocytomu srážela a vytvářela stroupky. Postupem času se jednotlivé stroupky sloučily a vytvořily na povrchu nádoru celistvou strupovitou hmotu.
Po odpadnutí strupu (což trvalo asi 3 týdny), zůstal pod ním zcela vyhojený slech a po čase místo začalo obrůstat srstí. V současnosti už místo nelze vůbec nalézt.
Bohužel jsem nedělal jsem žádnou fotodokumentaci a až na jednu jedinou fotografii (viz ZDE) nemám vůbec nic. Na této fotografii je vidět pouze téměř vyhojené místo na slechu, které již začíná obrůstat srstí.

Histiocytomy se ale opakovaly za rok a to jsem již neváhal pořídit obrazovou dokumentaci.
Na začátku prosince 2005 jsem zjistil, že Meggie nad pravým okem začínají vyrůstat jakési bulky, nápadně se podobající tomu, co jsme již důvěrně znali. Veterinář potvrdil, že jde o dva histiocytomy a navrhl případný chirurgický zásah, kdyby se nádory příliš zvětšily.
K léčbě jsem použil koloidní stříbro o koncentraci 15ppm, orálně bylo v denní dávce podáno celkem 20ml. Toto denní množství bylo rozděleno do dávek po 2ml a bylo podáváno injekční stříkačkou pro diabetiky, ze které jsem kleštěmi strhnul jehlu.
Vztaženo na váhu psa (5,5kg), byla denní dávka 3,64ml/kg váhy.
Přepočtem by člověk o váze 70 kg takto "obdržel" denně dávku 255ml (něco přes čtvrtlitr) koloidního stříbra.

Místo s histiocytomy bylo lokálně ošetřováno rovněž koloidním stříbrem, byla jím rovněž důsledně prosycována srst v okolí nádorů, aby místo a jeho nejbližší okolí zůstalo co nejdéle zvlhčené koloidem. Současně se stříbrem jsem na nádory aplikoval DMSO.
DMSO jsem nanesl na kosmetickou tyčinku (koupíte v drogerii) a tou jsem je nanesl na místa prosycená koloidním stříbrem. Toto ošetření nádorů jsem dělal souběžně s podáváním dávky stříbra orálně, celkem asi tak 10 - 12x denně.
Léčba koloidním stříbrem a DMSO započala 17.12.2005 a ukončil jsem jí 31.12.2005.
Dnes (záznam je z 12.1.2006) jsou oba nádory zcela evidentně na ústupu a je jasné, že léčba byla úspěšná. V tomto případě nedošlo k prasklinkám a výronu krve, je ale pravdou že léčba byla vedena poněkud odlišně - s pomocí DMSO.

Chci zde jen ještě jednou zdůraznit velikost orálně podávané denní dávky, která přepočtena a vztažena na průměrnou váhu člověka (70kg) by pro něj činila 255ml denně (!). To jen pro představu, jakých úrovní dosahovala koncentrace koloidního stříbra během léčby v celém psím organismu.

K předávkování organismu stříbrem ještě chci podotknout následující. Když do (jakéhokoli - lidského, zvířecího...) těla pereme pod tlakem stříbro, je důležité, aby se toto také rychle z těla dostávalo ven. jinak se nám samozřejmě zače akumulovat v jednotlivých orgánech, nejvíce však samozřejmě v játrech.
Malé částice předznamenávají jednak jeho rychlou distribuci do jednotlivých tkání, jednak okamžitý odvod z organismu ven,. To je veledůležité pravidlo, na které by jste v žádném případě neměli zapomínat a kterým by se každý měl řídit.
proto vás varuji před stříbrem nejasného původu, nebo před samovýrobou.

Obrazová dokumentace k prvnímu i druhému případu je níže v přílohách.
Jo a ještě jedna důležitá poznámka. Meggie se narodila s defektem oka (vůbec na něj nevidí). Chci tím jen ochráncům přírody sdělit, že jsem sem jí ho úmyslně nevypíchnul. :shock: :shock: :shock:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) habana dne ned 10 led 2010 0:14, celkem upraveno 2 x.


habana

kožní problémky, holá místa v srsti, atd....

Příspěvek od habana »

U těch našich miláčků a ostatních zvířat to funguje na kožní problémy velmi dobře.
A snad ještě lépe, než u lidí.
Nebudu se tedy moc rozepisovat.
Koukněte na vlákno pojednávající o stříbru vs. kožní problémy lidí, třeba tady: http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1456
To co se tam píše, platí i pro naše mazlíky, a řekl bych přímo pětinásobně.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re: Koloidní stříbro vs. nemoci našich čtyřnohých kámošů

Příspěvek od sano »

:good:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“