Destilovaná voda

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
pata
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:23
Bydliště: Nýdek
Dostal: 8 poděkování

Re: DMSO

Příspěvek od pata »

pavelv píše: Znam nekolik lidi, kteri jiz 10-23 let piji pouze destilku. ...... destilkou a zdravotni stav se jim silne zlepsil.
Můžu potvrdit slova pavlav. Třetím rokem piji jen destilku a je mi pořád líp!!! Ona skutečně vyplavuje z těla, ale ten sajrajt co tam nemá být.
Žel většina lékařů stál papouškuje studie z 18 století a nejsou schopni si sami přiznat, že nemají pravdu. Protože kdyby pravdu měli, tak by nebyli nemocní. Naopak ti, kteří pijí "jen" destilku jsou zdravější.
Taky Pavel ;)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od martin11 »

myslím si, že není destilka jako destilka....třeba tu co kupujeme u pumpy do baterií asi škodlivá nebude...nebo když si ji vydestilujete na obyčejným destiláku...nebo vyrobenou osmozou....
stále to není čisté H2O....to je ...jaksi dost žíravé :idea: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
cybery
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 11 dub 2012 17:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od cybery »

Před časem jsem upravoval definici destilované vody ve wiki. a přidanou položku "konzumace" mi někdo téměř ihned odstranil z odkazem na tabulky Státního zdravotního ústavu. Tak proto si občas vygoogluju destilku a bavím se tím jak se domácí lékaři bojí výhřezu mozku při konzumaci osmozové vody.
Chci jen říct že jedinná opravdu čistá voda, o které je tu řeč a kterou lze úspěšně použít na přípravu koloidů, pít v jakémkoli množství a kterou lze doma snadno připravit, je voda DESTILOVANÁ z lat. de-stilo(kapat). Vodu je třeba přehřátím změnit v páru a opět zkondenzovat na podchlazeném povrchu ve vodu. I v té wiki je odkaz na rizika pití demi vody a ne destilované vody. Prostě ten rozdíl mezi destilovanou vodou a osmozou či demi od benzinky je zásadní a nepřekonatelný a nemá smysl se o tom bavit, nebo s nimi experimentovat. Tečka. A už to nemaž Samvěde Křepelko. Díky.

Edit SDK


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od poota »

cybery píše:Chci jen říct že jedinná opravdu čistá voda, o které je tu řeč a kterou lze úspěšně použít na přípravu koloidů, pít v jakémkoli množství a kterou lze doma snadno připravit, je voda DESTILOVANÁ z lat. de-stilo(kapat).
"Jedinná opravdu čistá voda" k tomu má být ještě dodáno, že chemicky! Takhle to nesprávně vzbuzuje dojem, že by mohla být i vhodná k pití.
Tu destilku lze samozřejmě "pít v jakémkoli množství", ovšem dlužno k tomu podotknout, že pouze proto, že teče jako celkem jakákoli jiná voda - osobně bych to nikomu "natrvalo" nedoporučoval, pokud si do ní nepřidá aspoň nějaké minerály.
Za daleko vhodnější k pití považuji drtivou většinu pramenitých vod, tedy takových, které se "vlastní silou" dostávají na zemský povrch.

Zdravím - poota
P.S. Do wiki si může kdokoli napsat cokoli, pokud to nepochází přímo z jeho hlavy a může k tomu dodat, z kterého zveřejněného pramene to cituje. Což ještě ani zdaleka není zárukou, že je to taky správně - pokud to tam setrvá, je to pouze známkou toho, že proti tomu nemá nikdo námitky.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od pavelv »

Na tema destilky jsem odpovidal Michalovi na zdravi-az, tedy proc pit destilku, kterou on povazuje za zivotu nebezpecnou. Kus toho co jsem tam hodil kopiruju, mozna castecne opakuju nejaky svuj prispevek nebo nekoho jineho, ale presto tam muzete najit neco zajimavyho:
michal1 píše:...Už jsem si říkal, že se tu na to vykašlu a budu se věnovat něčemu bohulibějšímu, ale stále mám nutkání vám položit otázku, co vás vlastně vede k pití vody, která nejenže nic nepřináší, ale dokonce vyplavuje z těla soli esenciálních prvků?
Dost vychazim z doporuceni lidi, kteri umeji nejen lecit, ale i vylecit a kteri me nejak oslovili. Muj znamy o kterem jsem zminoval, ze cela jeho rodina pije uz aspon 20 let destilku. Dr Gerson, ktery vylecil spoustu lidi s rakovinou a dalsimi takzvane nevylecitelnymi nemocemi, treba lupus, viz napriklad jeho kniha Gerson Therapy Handbook kde pro pacienty doporucuje pouze cistou vodu. A dal specifikuje, ze v USA, kde davaji do vody slouceniny fluoru, doporucuje pouze destilku spojenou s uhlikovym filtrem, protoze destilace neodfiltruje benzen, carbon tetrachloride a trichloretylen. Ja jsem koupil destilak i s tim uhlikovym filtrem. Pouze destilace odstranuje fluoridy. A tam kde fluridy nejsou je vhodna osmoza. Mimochodem, Michale, dava se u nas do vody fluor? Dr. Walker, napriklad
Walker: Tluste strevo bez zacpy píše:...Chtěl bych se také zmínit o škodách, které mohou očnímu systému způsobit anorganické minerálie z vody Tyto látky nemohou být tělem správně asimilovány. Tělo potřebuje minerálie, ale ty mu musí být dodány rostlinnou potravou, ve které byly anorganické elementy z půdy přeměněny na život dodávající živiny Při pití půl až jednoho litru vody denně ze studny, pramene nebo vodovodu, vtéká do našeho těla během 40 roků asi 90 až 14 kg vápna. Na štěstí se z velké části zase vyloučí, ale část zůstane vázaná v těle. Podle toho v které části těla se zbytky usadí, nastanou tam dříve nebo později problémy. Mnohé srdeční potíže by mohly být vysvětleny usazením anorganických minerálních látek v cévách. I zrakový systém je k těmto potížím náchylný.
Pijte jen destilovanou vodu, kterou jste si sami doma připravili v destilačním přístroji...
... Stručně řečeno byste měli: jíst tolik syrové stravy jak je jen možno, pít čerstvě připravené ovocné a zeleninové šťávy, pít aspoň litr destilované vody denně a nezapomenout jednou až dvakrát za rok na střevní výplachy - a to po celý život. Váš apendix a celé vaše tělo to ocení - můžete zabránit nepříjemné periodě předčasné senility a dosáhnout příjemného stáří ve zdraví...
Dale napriklad Bragg, Sokujici pravda o vode a rada dalsich. A nekde jinde pise Walker
Norman Walker píše:It is vital at this point to understand the difference between organic and inorganic minerals. Water flowing through or on the ground collects inorganic (non-living) minerals from the soil and rock through which it passes. These are not minerals that humans or other animals can utilize. Only plants have the capability of transforming inorganic minerals from the ground into living, vital, organic minerals we can use for nourishment. For this reason, we cannot absorb any minerals from eating finely-ground rocks or soil from our garden. We must allow the plants in the garden to take in these inorganic minerals through their roots from the soil and transform them, by the process of photosynthesis, into organic minerals that we can utilize. Inorganic minerals from the earth are absorbed into ground water, so we cannot benefit from minerals in water any more than could benefit by eating rocks or dirt.
Because inorganic minerals cannot be absorbed into the cell wall as nutrition, they become distributed elsewhere in the body, causing arthritis in the joints, kidney stones, gallstones, hardening and blocking arteries, etc.
The most common mineral in ground water is calcium carbonate (lime), which is also a primary ingredient in making concrete and cement. If you have ever seen a large stalagmite or stalactite in a limestone cavern, you can visualize how this hard rock forms, one drop at a time in a cave...or in the inside of your arteries, a kidney stone, in your joints, etc.
Pokud be se vam nekomu chtelo to prelozit pro ostatni ... Jen strucne, opet ze telo nedokaze vyuzit anorganicke mineraly a ty se v nas pak usazuji a skodi. My muzeme jen vyuzit organicke mineraly vznikle fotosyntezou rostlin...
Ja, nejaky druh vody zbavene mineralu piju uz dost dlouho, nejdriv osmozu, pak destilku a ted prejdu zas na osmozu. Kdyz delam destilku, tak na dne nadoby po odpareni zbyde vzdy docela dost sajrajtu, ktery i smrdi. Chtel bych videt, kdo by si tyto tzv. dulezite mineraly zas rozmichal do vody a vypil:-). Ja bych se z toho poblil:-) Mne ty smrdute "mineraly" fakt nechybeji:-).


feedback
Stálý člen
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 19 čer 2014 10:12
Dal: 14 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od feedback »

pavelv píše:Ja, nejaky druh vody zbavene mineralu piju uz dost dlouho, nejdriv osmozu, pak destilku a ted prejdu zas na osmozu.
Pavlev proč to děláš tak složitě a ještě k tomu "mrtvý"? Destilku si já zachytávám tú co nám zdarma padá z nebes. Nejen že je dostatečně čistá (začnu ji sbírat ne dřív jak hodinu od začátku deště) ale taky je na rozdíl od tvoji bioaktivní. Skus polívat jednu kytku tvou a druhu dešťovou. Ten rozdíl se dá pozorovat i volným okem.


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od pavelv »

feedback píše:Destilku si já zachytávám tú co nám zdarma padá z nebes. Skus polívat jednu kytku tvou a druhu dešťovou.
Do svyho prispevku jsem dal doporuceni par lidi, a vim o dalsich, kteri pouzivali destilku nebo osmozu, a vylecili spoustu rakovin a pod a bioaktivitou se nezabyvali. Mas na tu bioaktivitu nejake odkazy, idealne rovnez od lidi, kteri nekoho vylecili? Destovka je asi rovnez dobra a jak pises, kdyz ji chytas hodinu od zacatku deste, ale je to trochu komplikovane. Vsude je spousta hub a u nas nic, protoze neprselo:(, s destovkou bych mohl dopadnout jak ty houby :( . Ja vim, ze se da skladovat, ale zlata reverzni osmoza se zasobnikem, opet na ni prechazim, tam jen kdykoliv otocis kohoutkem a natocis si vodu. :D . Mne trochu otravovala destilka, jen to, ze musim kazdy den odpojit 2 kabely, otevrit destilak, vyplachnout nadobu destilaku, nalit do nej vodu a pripojit kabely a zapnout. Cele tak dve minuty, ale i tak.


feedback
Stálý člen
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 19 čer 2014 10:12
Dal: 14 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od feedback »

pavelv píše:Mas na tu bioaktivitu nejake odkazy, idealne rovnez od lidi, kteri nekoho vylecili?
Udělej si ten pokus s těma kytkami (krom pár minut práce to nic nestojí) a nebudeš potřebovat žádné odkazy k ověřováni, ověříš si to sám. Ne jednomu člověku (i s rakovinou) který se držel mého doporučení to pomohlo vrátit se do normálu (ke zdravý) dle jeho potřeb.


Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od Bardioc »

feedback píše:Destilku si já zachytávám tú co nám zdarma padá z nebes. Nejen že je dostatečně čistá (začnu ji sbírat ne dřív jak hodinu od začátku deště)
Ahoj. Dešťová voda by byla k pití naprosto ideální, ale v dnešní době chemtrailsového zasviňování atmosféry kdoví čím, by to byla postupná sebevražda. Vizuálně může být klidně křišťálová, ale pokud by nešlo o život, tak ani omylem.


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od wolf234 »

je toho hodne čo je vo vzduchu a nema tam byť občas trocha radiacie :-)


proud
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: ned 14 zář 2014 21:22
Bydliště: World
Dal: 18 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od proud »

Zdravim,pil jsem a pouzival destilovanou vodu k vareni,kafe,jidlo,etc z Wallmart roky,naprosto zadny nasledky a problemy!!!


Teprve,az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi ...

proud
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od poota »

proud píše:Zdravim,pil jsem a pouzival destilovanou vodu k vareni,kafe,jidlo,etc z Wallmart roky,naprosto zadny nasledky a problemy!!!
To vypadá úžasně.

Jenomže někdo jiný může zrovna tak napsat:
"Už od narození piju a používám vodu z vodovodu (ze studny, z pramene atd.) a naprosto žádné následky a problémy!!!"

Ono by se například muselo dost přesně definovat, o jaké následky a problémy by se mělo jednat při pití "nesprávné" vody. Tedy takové následky, které by se daly opravdu přičíst jenom té vodě. Obávám se, že takové neexistují. Jedná se spíš o reakce na nesprávné hladiny některých nerostů, které se mohou, ale také nemusejí, díky té vodě nějak nastavovat. Tedy buď příjmem z vody zvyšovat a nebo tou vodou z těla vyplavovat. Situaci ještě komplikuje to, že ty minerály nemá na svědomí jenom ta voda a navíc i to, že daná voda může hladinu něčeho zvyšovat a současně něčeho jiného snižovat. A to vůbec neberu do úvahy, že to hospodaření s minerály si nějak řídí vlastní tělo, které taky nějak reaguje na momentální stav.

A další problém je v tom, že se dá těžko určit, jestli třeba vysoký tlak, artróza, akné, astma a nebo třeba alergie mají svůj původ právě v pití "nesprávné" vody a nebo jestli s tím vůbec nesouvisí a my "nemáme naprosto žádné následky a problémy" právě proto, že pijeme tu "správnou" vodu.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
proud
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: ned 14 zář 2014 21:22
Bydliště: World
Dal: 18 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od proud »

Pooto,co jsem tim chtel rict.Upozornuju ze je to ciste moje vlastni "filosofie" a zkusenost, navic je to od coveka k cloveku jiny z hlediska jeho zpusobu zivota a stravovani,takze takhle ber co pisu dal.Snazim se z hlediska moznosti zit a stravovat se zdrave,to znamena ze samozrejme ulitavam na necem co mi chutna.Dokud jsem zil v ameru a sam si varil sam si pral,bylo to v pohode,sam jsem si nakupoval a rozhodoval se,co jsem doma,je to slozitejsi,presto se snazim zit relativne zdrave.Takze si jedu podle toho ze se z vody skladam a co o vode vim,neskodi sama o sobe,naopak.Dokonce prichazim na informacni rovine doslova na zazraky,tak neskutecne malo o ni vime!Napsal jsem to na reakci ve smyslu jak rychle me destilka zabije:-)))),nezabila,mela na to par let:-).Protoze presne jak jsi psal! Nejen voda rozhoduje,takze neverim ze destilka mi sebere z tela co potrebuju,to je ta soucinnost,jinak je dravec a sebere co muze,o tom to prave je,o tom CO MUZE,takze telo cisti!Jinak me doktor nevidel cirka 25 let,krome mechanickyho cisteni usi,sazim na alternativu s durazem na prevenci!


Teprve,az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi ...

proud
proud
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: ned 14 zář 2014 21:22
Bydliště: World
Dal: 18 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od proud »

Co si budeme namlouvat,zabijime se uz kdecim,lip receno vsim,takze jenom prevence a strava je iluzionismus a ukolebavani se,ale s tim ostatnim to smysl ma.Tim ostatnim minim umeni zbavovat se alternativnim zpusobem jedu v tele.Jinak,jen zminim,to sem asi nepatri,ze se zacinam zabejvat ovlivnovanim vody na informacni urovni za pomoci zaricu jako je nilskej kriz(zrejme nejsilnejsi) a keltska spirala.Verim v primo neskutecny vysledky,ovsem az ty zarice prozkoumam.


Teprve,az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi ...

proud
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Destilovaná voda

Příspěvek od poota »

Nechtěl jsem se Tě sebeméně dotknout, ale i tak se omlouvám.
Voda a její problematika je skutečně velice složitá, takže se o ní opravdu nedají vyslovit nějaká absolutní a skutečně platná jednoduchá tvrzení. Tím myslím ve smyslu třeba: "Pijte destilku a budete zdraví." nebo "Nepijte destilku a budete zdraví."
Viktor Schauberger, kterému věřím tvrdí, že nejkvalitnější voda je voda pramenitá, to znamená pouze taková, která se vlastní silou dostane až na zemský povrch. Ta je nejenom nejčistší, ale obsahuje i dostatek vhodných minerálů. Faktem je, že některé z těchto vod mají některého minerálu víc a proto mají i specifické účinky. Voda ze studní už může mít, i když taky nemusí, poněkud odlišné složení a navíc její energetická kvalita je už ve studni nižší a dále se snižuje čerpáním.
S dešťovou vodou je situace ještě komplikovanější. Úplně nahoře, v okamžiku jejího "zrodu", za který se poněkud nepřesně považuje kondenzace, se jedná o vodu "hladovou", která je jedním z nejagresivnějších rozpouštědel, takže ochotně pohlcuje cokoli má v dosahu. Dalším faktorem zcela pomíjeným a nezkoumaným je její energetická složka, která je ovlivňovaná prostředím, a délkou a rychlostí pádu jednotlivých kapek.
Voda destilovaná má také různou "kvalitu" a skutečně se destilují jen některé, a dost drahé destilky. Za destilovanou vodu se většinou vydává voda pouze demineralizovaná. Souhlasím s Viktorem, že každý proces, kterým voda prochází, její kvalitu snižuje - a snižuje ji i její prosté skladování a distribuce potrubím.
Viktor také upravoval vodu poměrně složitým způsobem, aby její vlastnosti přiblížil vodě pramenité a opravdu prokázal i v praxi léčivé účinky této své vody. Ovšem v celém jeho procesu se destilace nevyskytovala, pracoval s doplňováním minerálů, změnami teploty a mechanickým pohybem vody.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“