Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od dkamila »

Moje neteř. která dělá posledním rokem chemickou školu měla dělat rozbor citronu ,kolik je v něm vit.C .V žádném citrónu vit.C vůbec nebyl :( a každý je kupoval jinde :dknow: Kam zmizel ??


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Kov »

Nemám jasno v tomto: Vitamin C je kyselina. Pokud ji zneutralizuji něčím zásaditým,aby byla pro tělo snesitelnější či přijatelná, tak už to kyselina nebude. Bude to úplně jiná směs s jiným složením,tudíž už ne vitamin C.
Co je v této úvaze špatně?


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od pavelv »

dkamila píše:...V žádném citrónu vit.C vůbec nebyl ...
Nezkusili to delat v necem jinem, treba v rakytniku nebo v sipku, kde by fakt vit C byt mel? Pokud by ho v sipku nasla a v citronu ne, tak je to zajimave. Pokud by ho nenasla nikde, tak maji mozna spatny postup, nevim.
Naposledy upravil(a) pavelv dne pon 26 led 2015 10:32, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

dkamila píše:V žádném citrónu vit.C vůbec nebyl ....
Snad se jí zeptej, jestli hledali volnou kyselinu askorbovou, nebo i organické askorbáty, tedy kyselinu askorbovou chemicky vyreagovanou s organickými molekulami. Pokud hledali volnou, je veliká šance, že se jí v citrónu nevyskytuje dost na to, aby ji dannou metodou zjistili. Jinak za skutečný vitamín C jsou považovány právě organické askorbáty, takže organické soli kyseliny askorbové, jenže ony se vytvoří aj v bachorku, pokud jsou v něm vhodné organické látky, na které se přidaná askorbová dokáže navázat. Dej si například askorbovou do silného černého čaje a uvidíš, jak čaj zesvětlá. To se askorbová vyvázala na taniny a tato vyvázaná část je její organickou solí. Kyselé to bude pořád, protože se v životě netrefíš a neuděláš vybalancovanou reakci. Za kyselost jsou v tomto případě zodpovědné zbytky nevyreagované, volné kyseliny askorbové.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od dkamila »

Dělali to přímo v chemické laboratoři a měla to být závěrečná zkouška,učitel jim řekl,že každým rokem je tam méně vit.C,ale ještě se jim nestalo,aby tam vůbec žádný nebyl :( osobně to po nich kontroloval ,tak nevím,jaké rychlo-chemické citrony se sem dováží.Zelené se trhají ve skladě dozrávají a chemický postřik :dknow: .Jen jsem chtěla upozornit,že je lepší brát kyselinu askorbovou,nebo vit.c s šípkem,to máte aspon jistotu,že do sebe vit,C dostanete :bye:


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Jiří43
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 20 led 2015 18:36
Dal: 4 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Jiří43 »

Měl bych dotaz ohledně možnosti kombinace infuzního vitamínu C s dalšími látkami s protinádorovým účinkem. Jedná se mi především o vitamín B17, který by byl příp. aplikován ve stejné infuzi s vitamínem C. Nemá s tím někdo odtud zkušenost ? Myslíte, že je tato kombinace možná ?


Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Vlčice »

pavelv píše:
dkamila píše:...V žádném citrónu vit.C vůbec nebyl ...
Nezkusili to delat v necem jinem, treba v rakytniku nebo v sipku, kde by fakt vit C byt mel?
Rakytník je nenáročný keř, který plodí už třetím rokem po zasazení. Stačí jeden samec a dvě samice.
V dalších letech dává takovou úrodu, že je někdy problém všechny plody otrhat a zpracovat. :roll:
Většina majitelů velkých rakytníkových keřů se o úrodu ráda podělí. Roste i planě v parcích a na dálničních náspech.
Pokud je uváděný obsah vitamínů v jeho plodech pravdivý, můžeme na citrony a kyselinu askorbovou zapomenout.
Šťávu ze syrových bobulí lze uchovávat v plastových kapsičkách na výrobu ledu až do příští sklizně. :good:
Množství je limitováno pouze kapacitou mrazáku a náklady na pořízení odšťavňovače se s přihlédnutím k ceně citrónů,
které jsou navíc dobré tak na dekoraci, vrátí už v první sezóně.
Z odšťavené drti se dá navíc vyrobit moc dobrá marmeláda. Když ji nakombinuji s hlohem, ztuhne i bez pektinu.

Zdraví Vlčice


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

dkamila píše:Dělali to přímo v chemické laboratoři a měla to být závěrečná zkouška,učitel jim řekl,že každým rokem je tam méně vit.C,ale ještě se jim nestalo,aby tam vůbec žádný nebyl :( ....
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jiří43 píše:Měl bych dotaz ohledně možnosti kombinace infuzního vitamínu C s dalšími látkami ...
Pokud máš někoho kdo anglí, tak zde najdeš velice vyčerpávající informace. http://www.b17vitamin.com/ Dohromady to určitě lze.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od MIRKO »

Citrony...chemicky napajcované citrony se mi opravdu nezdají dobré...nekupuju je.Před lety jsem na dovolené u moře v Řecku objevil opuštěnou citroníkovou zahradu, kde hospodář nebyl už pěkných pár let, tudíž jisto jistě ani žádná chemie.Celou dovolenou jsem tam chodil a pak pil skvělou citronádu.Citrony nebyly světle žluté, spíše tmavě a na povrchu byly tmavší skvrny od zažraného prachu, které šly ale smýt.Nakonec jsem jsi i pár kilo citronů odvezl domů...a nepozoroval jsem, že by nějakou konzervaci potřebovaly...vydržely bez ztráty kytičky cca 3. týdny.Takové ted mají v Lidlu /BioZitronnen/...včetně toho prachu.Chutnají skvěle - cena jen o málo vyšší než za chemii.Navíc se mi zdá, že z nich jde vytlačit mnohem více štávy. :D


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Jiří43
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 20 led 2015 18:36
Dal: 4 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Jiří43 »

Svůj dotaz ohledně kombinace vitamínů C a B17 (v jedné infuzi) jsem položil i dr. Erbenovi (http://www.karelerben.cz/homocystein-a-nadory) a ten mi sdělil, že tato kombinace možná v žádném případě není. Stejnou informaci jsem se posléze dočetl i v knize T. Kašpara Nespěchejte do rakve. Takže tato varianta aplikace padá..


Foxx5225
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15 led 2014 16:47
Dal: 3 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Foxx5225 »

Na doporučení Jardy Zajíčka (určitě to bylo rozebíráno i zde na fóru) zkouším Céčko v kombinaci s jedlou sodou a mixovanými rajčaty. Nyní, po 4 dnech užívání cca 10g "C" v průběhu dne se mi zdá, že tělo stále nemá dost. Když jsem bral samotné, tak po polovičních dávkách mne to už celkem slušně prohánělo :shock:
Tak uvidíme, do jakých dávek mne to až pustí :)

Vrtá mi hlavou otázka - máte tušení, jak je to s dávkami a užíváním Céčka při kojení? Mojí drahou polovičku začíná trápit "viróza" a rád bych to prubnul i na ní, samozřejmě ve značně omezených dávkách, ale i tak mám celkem obavu, abych nezpůsobil kojenému 11měsíčnímu prckovi trable..

díky Foxx


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od pavelv »

Foxx5225 píše:...máte tušení, jak je to s dávkami a užíváním Céčka při kojení? Mojí drahou polovičku začíná trápit "viróza"
K tomu se oklikou vyjádřil dr. Lendon Smith, patří k orthomolekulární medicíně jako například Linus Pauling, viz http://www.doctoryourself.com/smith1.html.

Vitamín C je naše nejlepší obrana a každý by měl být na céčku už před svým narozením. 3000 mg denně pro těhotnou ženu je začátek. Dítě by mělo dostat 100 mg za den za každý měsíc věku (6-ti měsíční dítě 600mg, roční 1000 mg denně, 2 roky staré dítě 2000 mg, ...). Denní dávka 2-5 gramů denně by měla být rozumná po celý život.

OK, nějak si to přeber. Asi celá dávka céčka manželky nepřejde do prcka, který sám má nárok na 1 gram, takže několik gramů denně může být v pořádku, když vycházíme z doporučení dr. Smithe.


lu1234
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: pon 01 zář 2014 10:36
Dal: 24 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od lu1234 »

Aky je vas nazor na toto C-cko,staci brat jednu za den???

http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetk ... y-nekysly/


Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Milenium »

Pro Foxx5225

Já jsem měl náznak zřídnutí stolice až když jsem se přiblížil 30g v rajčatové šťávě za den.

Ale upřímně mi nedokonalost lidského těla ohledně samoprodukce céčka celkem vrtá hlavou. Co k tomu stvořitele vedlo mi je záhadou, a také proč by nemělo být dostatečné zásobování z odpovídajícího kvalitního přírodního potravinového zdroje.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“