Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Longerr
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 09 říj 2009 10:01

Vitamin C

Příspěvek od Longerr »

vlákno čisté - poo.

Objednal som si MMS a popri cakani nan by som si rad spravil Ceckovu kuru, mohli by ste mi doporucit konkretny typ vitaminu C ktory si mam kupit, ci to ma byt v prasku "cisty" alebo v podobe piruliek v ktorych su aj ine vitaminy jak C na + vytazky z sipok, a kolko g by som mal brat, dik


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vitamín C

Příspěvek od Merlin »

Fakta
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
putujicioblak
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 07 zář 2009 21:12
Kontaktovat uživatele:

Vitamin C

Příspěvek od putujicioblak »

No takto, mělo by se brát aspoň 3g vit. C denně, při nemoci, nachlazení více.
Doporučuji práškový vit. C.
Vyjde levně a není s přísadami krom aroma.
Koupit se dá běžně v lékarně od firmy Vitar, cca 64 korun, 100g.
Prej přírodní se dá sehnat zde: http://www.salon-aromatica.cz/eshop/ind ... ve-doplnky.

Zdraví oblak ;-)


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

jaký vitamín

Příspěvek od Merlin »

V tomto případě nebudu souhlasit. Práškový vit. C je dobrý k detoxikaci potravin - účinně neutralizuje plísňové jedy poškozující játra - ale v těle se ho moc neudrží. A absorpce je tím horší, čím je člověk starší. Čili prášky obsahující výtažek z šípků jsou mnohem účinnější.

Více o tom je tady http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1319

V jednom z těch článků je popsán velmi zajímavý způsob jak udržet C-čko v těle a výrazně zvýšit účinnost. Spočívá v tom, že se práškový vitamín rozmixuje společně se zralými rajčaty, lze použít i rajčatový džus. Rajčata se v tomto případě chovají jako šípky, a navíc částečně blokují vyloučení vit. C močí. Doporučuji přečíst oba články až do konce.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

VITAMÍN C v prášku, 1 kg 650,- Kč

Příspěvek od Merlin »



The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
roman07
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: pon 28 zář 2009 15:56

vitamin c

Příspěvek od roman07 »

kyselinu askorbovu dostat v DM drogerii v 100g baleni modra pixla za 1,85 eura.toto od lamberts je dost drahe.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vitamin c

Příspěvek od Merlin »

roman07 píše:kyselinu askorbovu dostat v DM drogerii v 100g baleni modra pixla za 1,85 eura.toto od lamberts je dost drahe.
Je to kyselina askorbová, nebo kyselina L-askorbová? V prvním případě je to dobré jen na mytí nádobí...
Vitamín C je kyselina L-askorbová neboli L-enantiomer (optický antipod) kyseliny askorbové, která vit. C NENÍ


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
roman07
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: pon 28 zář 2009 15:56

Re: vitamin c

Příspěvek od roman07 »

.no pisu tu vitamin c a zlozenie:cista kys.askorbova.gewo ale aj tu stranku na tie vinarske potreby co si sem dal tak tam tiez pisu kys.askorbova a nie l-askorbova.ivan maju to medzi vitaminmy.

Mám to balení od vinařů a je na tom uvedeno, že se jedná o kyselinu l-askorbovou. Co je na tom balení v drogerii?


Ivan
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: stř 04 lis 2009 14:38

vit.c

Příspěvek od Ivan »

Gewo, ja na to "zväzák" asi toto: Nemohol som sem tú informáciu skôr uviesť, lebo som ju dostal až po tej tvojej, a v čase zatiaľ cestovať neviem. Mňa by skôr zaujímalo, či s Damianovým názorom súhlasíš, a ak nie tak prečo?

Nevím kdo se skrývá (a proč vlastně) za nickem "Damián", ale předpokládám, že je lékař, protože jinak by těžko mohl někomu podávat intravenózně kvanta vit. C. To znamená, že ví, o čem mluví. K nedorozumění došlo jen proto, že byl špatně interpretován pojem "neutralizace". Co se týče Paulinga a jeho teorie, ta mi opravdu neušla. Několik článků na toto téma je i ve WM magzínu, poslední tuším v předminulém čísle. ... Velmi pravěpodobně jsem se tím zabýval už v době, kdy za sebou dotyčný ještě tahal na provázku kačera... ;) Ostatně, v tomto směru jsem tady dal odkazy už před několika měsíci.. jen je najít. Mimochodem, je tady někde i odkaz na tu samou knihu. Je vynikající.

Ohledně vitamínů a léčby v širším rozsahu, doporučuji jméno Mathias Rath. Ovšem jen německy nebo anglicky. Na jeho práce jsem zatím neměl čas, dost mne zaměstnaly překlady Huldy Clark a Jima Humble. To, co o tom dnes můžete všude číst česky, totiž napřed prošlo mou hlavou a klávesnicí. Ale až se k tomu dostanu, určitě přeložím to podstatné.. třeba mne za to pak zase někdo zpacifikuje. Už se na to těším, jsem totiž masochista a nevím, co s volným časem; jinak bych to asi nedělal. ;)


roman07
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: pon 28 zář 2009 15:56

Re: vitamin c

Příspěvek od roman07 »

Ivan píše:
roman07 píše:kyselinu askorbovu dostat v DM drogerii v 100g baleni modra pixla za 1,85 eura.toto od lamberts je dost drahe.
Roman, v našej DMke to nemajú. Asi nepatrí medzi tie dobre zásobné.
ivan tak skus pozriet v nejakej inej DM alebo sa ich na to opytaj.ja som to kupoval minuly tyzden mali to medzi vitaminmy alebo skus este pozriet niekde pobliz nejake vinarske potreby ci to tam nemaju ako spominal gewo ked to maju v tych co uvadza on tak to urcite bude aj na sk.a este sa to da objednat aj takym sposobom ,ze zajdes do lekarne a oni to mozu objednat 100g stoji okolo 3 eura.ja som sa tak bol pytat v lekarni a bola ochotna.dal som jej aj adresu kde sa to da objednat lebo tie chemicke firmy co to vyrabaju ti to nepredaju len cez lekaren tym to predaju.tuto firmu som tej pani z lekarne dal: http://www.galvex.sk/?mnu=produkty&smnu=suroviny.


Ivan
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: stř 04 lis 2009 14:38

vit.C

Příspěvek od Ivan »

Kniha o vitamíne C, zverejnená na nete s povolením autora: http://www.badatel.sk/documents/Vitamin_C-liecba.pdf


roman07
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: pon 28 zář 2009 15:56

Re:pre gewa

Příspěvek od roman07 »

Za tym nickom sa nikto neskryva je to jeho meno cele, je damian kuzmovic a je to fajn clovek, je sice slovak, ale zije a pracuje v Anglicku pre blizsie info si klikni na stranku http://www.badatel.sk.


verča
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: ned 15 lis 2009 1:20
Bydliště: Plzeňský kraj

vit C

Příspěvek od verča »

Já mám doma tohle céčko (nechci dělat reklamu), jen jsem se chtěla zeptat, zda bych to mohla používat s MMS kdyby v domácnosti náhodou došel citron místo kys. citronové http://www.karelhadek.eu/cs/eshop/detail/?id=342


Nejsilnější lék je LÁSKA - trošičku denně mi dej.......
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vit C

Příspěvek od Palo »

Verčo, když dojde citron, použije se 10% kyselina citronová - co se týče aktivace :) Anebo naopak...

Nebo se pletu? ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Ivan
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: stř 04 lis 2009 14:38

vit.C

Příspěvek od Ivan »

Cenovo sa oplatia viac http://www.gsklub.cz/products/9600-gs-v ... -sleva-20- , alebo http://www.medpharma.info/scripts/podro ... php?IDZ=77 . Malo by sa to lepšie vstrebávať s tou šípkou než ten práškový a je to aj s postupným uvoľňovaním.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“