Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
jesy
Stálý člen
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 31 led 2013 9:37
Dal: 26 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od jesy »

Ked clovek nahle dostane vysoke teploty a citi sa pod psa, C to vie rychlo zlikvidovat. Ale treba vediet ako. U niektorych chorob je dolezite neprerusovat C ani v noci. Mnohi ludia sa boja ist do extremu, pokial to niekto pred nim nevyskusa (lebo ani ja som nikde nevidel, ze by niekto spominal ze si dal viac ako 7g C naraz). Su pripady kedy sa to proste nijako neda, ale vzdy treba predpokladat, ze to nebude sucasny pripad.

Na niektore zacinajuce choroby staci pomale skusanie crevnej tolerancie, na niektore je treba rychle hladanie. Toto tu je pre tych, ktori ho uzivaju dlhodobo (aspon par tyzdnov). Ja 12g/den C pravidelne uzivam uz viac ako rok (uzivam dvojnasobok toho co zdravy clovek potrebuje, vy tuto cast neopakujte).

Vcera som sa zacal citit zle + svrbenie v hrdle (zrejme sa mi zas vratil Zlaty stafylokok, cielene atb nezabrali), bol som v meste bez vody a C. Takze som hltal kavy/caje z automatov. Ked som po 6 hodinach, o 18h dosiel domov, uz som mal 38'C a citil som sa zrely do postele, bolo mi velmi horko. Rovno som si nasypal 10 gramov askorbatu (ziadna crevna reakcia), naobliekal sa a pustil som si film. Polhodinu po tom, dalsich 4g, bez crevnej reakcie. Takze znova 4g po polhodine - creva nic, takze dalsia bola 6g. To som uz mal zvacsenu plynatost. Ked to spocitame, bolo to 24g C za hodinu a pol. Ked som si po dalsich 30min. siel dat dalsich 4g, horkost sa vytratila, teplota klesla na 37.6 a zostala. Pokracoval som kazdych 30min/4g az do polnoci, to som sa citil uz tak dobre, ze som bral 4g len kazdych 60 minut. O 2 som si lahol, a ked som sa o 4 zobudil, teplota uz bola 35.8 (ja ju v noci mavam naozaj nizku) a znova som si dal 4g. Na druhy den mi stacili 2g kazdu hodinu a teploty sa mi uz nevratili.

Cely cas som hodne hodne pil. Este nikdy v zivote sa mi nestalo, ze by som 38'C porazil za pol dna. Vzdy som kvoli tomu bol v posteli aspon tyzden.

Takze po prepocitani som za 24 hodin ustne prijal 96 gramov vitaminu C + xx gramov jedlej sody. To je takmer 100g C. Za ten cas som crevnu reakciu dostal iba raz, o polnoci, inak iba zvysena plynatost.
Samozrejme, vsetko na vlastne riziko, ja sa vzdavam zodpovednosti. Existuju ludia alergicki na C, prip. niekori ludia nemaju organy natolko v poriadku, aby zvladli az take mnozstva C a mohli by skolabovat. Moje vysledky su skvele (aj po roku).

P.S. Ak sa chory clovek vdaka C citi uplne zdravy, POZOR! Zdravo sa mozete citit, ale pre okolie ste nadalej infekcni! Takze sa podla toho aj chovajte a nesirte nakazu!


jesy
Stálý člen
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 31 led 2013 9:37
Dal: 26 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od jesy »

Vy co dlhodobo beriete askorbat sodny z vitaminu C z DM drogerie, nezacali ste pocitovat bolesti brucha? Je to, akoby vam praskali creva. Ja hej a preslo ma to az ked som vynechal sodu a bral len C.
Poznamka: nejaky cas ho beriem vo vysokych davkach, 25g/den.

Ten C z DM uz viac neni to co byval. Predtym mi rovnako zrobeny askorbat zreagoval skoro cely a na spodku neostal skoro ziadny odpad. Teraz niekedy mavam na spodku obrovske mnozstvo odpadu z toho C.

Privela sody samotnej dlhodobo vo velkom mnozstve udajne vie rozobrat creva, ale kym som mal C z ktoreho sa nezostaval odpad, som problemy nemal. Takze ak to C uz viac neni take ucinne, tak sa mi tym automaticky do tela dostavalo viac sody nez povodne :bhead:


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od NAVAR »

jesy píše:Vy co dlhodobo beriete askorbat sodny z vitaminu C z DM drogerie, nezacali ste pocitovat bolesti brucha? Je to, akoby vam praskali creva.
Co mám zkušenost (sice nejde o askorbát) tak pokud je tělo nemocné (horečka, chřipka atd) moje tělo je schopno zpracovat tak 3xdenně 3-5g vitamínu C.
Při pokusech léčit vitamínem C kocovinu z předešlé noci, tak přesně ty samé příznaky (armagedon ve střevech) a nejenom to, je potřeba se zdržovat hodně blízko WC.
Takže podle zkušeností. Pokud je tělo nemocné vitamín C zpracuje, pokud je zdravé tak ho vyloučí.
Jěště co mne napadalo tak zkusit Pascorban a infusi. Pascorban stojí cca 800kč ale infuse vitamínu C 7500mg se dá sehnat i za 500kč, samozřejmě že intravenózně to má mnohem lepší účinnost.
Mám tom zajímavé pojednání, když tak to sem časem dám.

Edit: oprava citace - poo.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Sindo
Stálý člen
Příspěvky: 68
Registrován: ned 02 pro 2012 21:04
Bydliště: Zvolen, SK
Dal: 94 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Sindo »

Jesy nekupujem síce C v DM drogérii, ale napadlo ma už vyšumený
askorbát v nádobke strčiť do ultrazvučky a znovu pokračovala
reakcia, napriek tomu, že to bola už len tekutina, teda chvíľu to znovu šumelo.
Tento askorbát je pre žalúdok oveľa znesiteľnejší.


jesy
Stálý člen
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 31 led 2013 9:37
Dal: 26 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od jesy »

Takto to naozaj nebude fungovat, ze ja poradim, vy vyskusate a zistite ze to funguje, ale zamlcite to. Takto fakt nie! Uz sa ma par znamych pytalo, ako to uzivat pocas choroby, a ked im toto ukazem, vzdy povedia: "Dakujem, nie". Pretoze sa boja.

Nebudem vam tu na fore radit, ak neviete dat echo. Pokial sa do konca augusta nikto neozve, poziadam moderatorov o zmazanie mojho prispevku a sam sem uz nikdy nic nedam! Urcite pochopite moju frustraciu. Takto to naozaj nemoze fungovat, zistit ze to funguje a nedat echo. Smutne je, ze kritizovat viete, ale vydlazdit cestu pre ostatnych, to nie. Fakt poziadam o zmazanie, takze sa spamatajte! Klikanie na "Ocenit" mojich znamych nepresvedci, ani vas.


vrabco
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: pát 22 črc 2011 6:54
Bydliště: Martin
Dal: 128 poděkování
Dostal: 52 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od vrabco »

Nechapem "jesy" preco si sa tak rozhodil?! Skus to odpalit cele a precitataj si cele vlakno...
Mas tam uzasnych ludi a minalne ti to Slavek K. dava teor. a prakt. na podnose a opat
nielen on.
Pekny den.
Vrabco.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Kov »

jesy- Moje zkušenost-já bral C-čko (7až10g denně v rajčatovém relaxu) asi dva týdny a krom zažívacích problémů jsem na sobě nepozoroval žádné změny. Mívám průjem ale z kde čeho, takže jiným by tohle množství nemuselo nic dělat.
Jde to i v klidu... :-))


jesy
Stálý člen
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 31 led 2013 9:37
Dal: 26 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od jesy »

Viem, ze su :). Mne ide o to, aby ti, co uz maju vyskusanych nad 80g/1 den aby sa tiez ozvali. Ze z toho neumreli a ako to na nich posobilo. Za celych 35 stran tu o tom tu o takych davkach pisem asi iba ja


kalyp
Stálý člen
Příspěvky: 66
Registrován: úte 11 led 2011 16:32
Bydliště: Sev.Slovensko
Dal: 27 poděkování
Dostal: 31 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od kalyp »

No asi iba ty berieš take davky,ked som to kedysi bral ja tak som mal podobne príznaky ako Kov!


John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od John.D. »

Ahoj Jessy a ostatní,

taky mohu přiložit pár zkušeností. Z Céčkem jedu už necelý rok. Nekupuji ten z DM, ale kupoval jsem od NOW Foods. Má trochu jiné složení:

Vitamin C (kyselina L-askorbová) 1000 mg
Citrusové bioflavonoidy 100 mg
Rutin 25 mg

Flavonoidy to už rovnou obsahuje, takže je nedoplňuji.

V zimně, kdesi v lednu, jsem se nachladil. Klasický postup, horečka, rýma, kašel. Nasadil jsem C tak, že jsem hned ráno vzal 4gr a potom co půl hodiny 2gr. S tím, že jakmile jsem cítil plynatost, tak jsem dávku snížil na 1gr/30minut. Na začátku nemoci jsem se vyšplhal na dávku přes 40gr za den. Bohužel jsem to v noci přerušoval, takže i po ranní zvýšené dávce to dlouho trvalo, než jsem se z toho vyhrabal. Když jsem se už cítil lépe, snížil jsem dávku a to jsem jaksi neuřídil. Snížil jsem ji moc rychle a celé se mi to vrátilo a to ještě ve větším kalibru než ta první. Takže 2 týdny na to znovu z5 na začátku a celá léčba znova. Za cca týden možná necelé 2 už bylo po všech příznacích, jen kašel jaksi pořád po ránu zlobil. Bral jsem další měsíc asi 15-20gr denně. Bylo to lepší a lepší, tak jsem pomalu snižoval. Ale ani dávka 10gr za den mi pořád nedělala problém ani s plynatostí.

Potom ( cca 3-4 měsíce ) mi vyskočila nějaká vyráška na pleti a na hlavě. Jelikož nevím z čeho to mám, tak jsem upravil denní dávku na 2gr ráno po jídle a 2gr odpoledne taky po jídle. Vysadil jsem i mlíko. Vyráška opadla skoro úplně, ale sem tam ještě něco cítím.

POZOR - nedávejte si do souvislosti vyrášku z vitamínem C. Nevím, jestli to nebylo mlíkem, nebo Céčkem, nebo něčím jiným. Nemůžu to zatím zodpovědně říct.

K průběhu nemoci můžu říct, že jsem ji absolvoval v pracovním procesu. Nebyla nutnost ulehnout na lůžko. Všechny příznaky byly menší a jakoby oproti zvyklosti s běžným průběhem, nějak naopak. Nejdříve byla rýma, odešla na druhý den, potom přišla horečka - do večera pryč a potom kašel, který ale zůstal déle, ale céčko mohlo čistit i něco jiného, neboť kašel jsem měl už od září takový ranní. Navíc jsem se dozvěděl od osoby co jsem s ní byl ve styku delší dobu cca 14 dní, že kašel, který měl, byl černý... už jsem mysle, že ho v čr nemáme na seznamu :) jak kdesi psali.

Nicméně tenhle recept jsem aplikoval v zimním období při nemocech na své ženě a synovi 14let starému bez vedlejších účinků. Syn i dnes bere denně víc než 2gr. Sám už ví, kdy je brát. Když si tak nějak vzpomene sám od sebe, jakoby si tělo samo řeklo...héj co děláš, potřebuju céčko :) Když si všimnu, že ho bere víc, kouknu mu do očí a vidím, že bere správně. Skelný zakalený pohled v očích je u něj jasný náznak blížící se nemoci.

Takže jak kdo potřebuje si může čerpat i z této zkušenosti.

Mějte se a Céčku zdar!!!!


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od NAVAR »

jesy píše:Viem, ze su :). Mne ide o to, aby ti, co uz maju vyskusanych nad 80g/1 den aby sa tiez ozvali. Ze z toho neumreli a ako to na nich posobilo. Za celych 35 stran tu o tom tu o takych davkach pisem asi iba ja
Zkoušel jsem maximálně 15-20g.
Pokud tělo nebylo opravdu řádně nemocné byly tam příznaky jak kdybch měl úplavici a bál jsem se vzdálit se od WC na "doběhovou" vzdálenost. :D


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

vitamín C v praxi - pascorbin

Příspěvek od NAVAR »

Zdroj: Mudr Hana Jarošová
Dobře zpracované.

PS: Musel jsem to malinko upravit, přílohy pptx nelze vkládat a ppt, bylo velké, doufám že v pdf to bude O.K.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od deʒa vy »

NAVARE prešiel som si to pdfko a naozaj je to tam zaujímalo a relatívne dosť podrobne vysvetlené. Jedine čo ma na celéj tej procedúre s predózovavaním sa s vitamínom C zaráža je že v prírode sa prirodzene nenachádzá v žiadnej známej prirodzenéj potravine koncentrovaná v tak velkých (doporučovaných) množstvách k pomeru k dennej dávke. Zjesť za deň 15kg pomarančov tak to je na riadnu sračku ak by to vobec človek prežil. Príroda si bežne nerobí srandičky a kedže nič nieje zadarmo (ani "skratky") mám za to že v tej procedúre s predozovavaním sa s céčkom bude niekde nejaká zrada ktorá zatial ešte nevyplávala na povrch...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Kov »

deʒa vy píše:NAVARE prešiel som si to pdfko a naozaj je to tam zaujímalo a relatívne dosť podrobne vysvetlené. Jedine čo ma na celéj tej procedúre s predózovavaním sa s vitamínom C zaráža je že v prírode sa prirodzene nenachádzá v žiadnej známej prirodzenéj potravine koncentrovaná v tak velkých (doporučovaných) množstvách k pomeru k dennej dávke. Zjesť za deň 15kg pomarančov tak to je na riadnu sračku ak by to vobec človek prežil. Príroda si bežne nerobí srandičky a kedže nič nieje zadarmo (ani "skratky") mám za to že v tej procedúre s predozovavaním sa s céčkom bude niekde nejaká zrada ktorá zatial ešte nevyplávala na povrch...
Bacha,bacha! Tohle vypadá jako by jsi chtěl přemýšlet.... :bye: :laugh:


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
Kov píše:Bacha,bacha! Tohle vypadá jako by jsi chtěl přemýšlet....
Omyl, v tom nie je nič viac len pozorovanie prírody. Kove už nemysli, myslenie je matkou omylu...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“