Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
Kov píše:Dezo, povim ti, ty jsi slusny pacient..
Kove citiš ten rozdiel, cítiš jak je to i na duši príjamné keď si konečne po velmi dlhom čase zas sám sebou - vo svojej podstate...? :good:
Kov píše:Zprvu jsem si myslel, ze jsi nejaky premoudrely inteligent, ted je mi jasne, ze jsi dostal opustak od Chocholouska.
Aj Chocholoušek má svoje "živočišné potreby" (fakt už to potreboval "zasunuť"), dal som mu na dnes volno. Kove už zas moc myslíš - ver mi nestojí to vobec za to, vyser sa už aj ti na to. Nemysli (všetko i na zemi už odjakživa je), pozoruj...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Kov »

Dezo, sám sebou? To jsem pořád. Jen- kdybych ti na plnou hubu napsal svůj názor na tebe, tak by to nebyl jen ,,slušný pacient". Jenže je nutné své myšlenky filtrovat. Plná upřimnost vytvoří občas hodně špatné klima, které může přerůst v úplně zbytečné hádky. Člověk musí často volit menší zlo.
Podívej se na sebe. Tvé názory už nikoho neberou a myslím, že si o tobě dost lidí myslí,že by bylo lepší kdybys tu už nic nepsal. Zkus přestat pozorovat a zamysli se nad sebou,zda tím svým postojem ke světu a k lidem nezpůsobuješ spíš otravy klimatu.
Tak, a slibuji, že tohle bylo naposledy,co jsem na tebe reagoval.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
Kov píše:Dezo, sám sebou? To jsem pořád.
Nemusím chodiť vôbec ďaleko
Kov píše:Jen- kdybych ti na plnou hubu napsal svůj názor na tebe, tak by to nebyl jen ,,slušný pacient". Jenže je nutné své myšlenky filtrovat. Plná upřimnost vytvoří občas hodně špatné klima, které může přerůst v úplně zbytečné hádky. Člověk musí často volit menší zlo.
aby som ti dokázal že fakt nemáš ani šajnu o tom čo je to byť sám sebou. Človek ktorý je sám sebou pozná úprimnosť len jednu (vraví sa tomu "čistý stol") a tá je nedelitelná, to čo sa delí sa volá neúprimnosť - manipulátívná faloš...
Kov píše:Tvé názory už nikoho neberou a myslím, že si o tobě dost lidí myslí,že by bylo lepší kdybys tu už nic nepsal.
Ak by to čo tvrdíš bola pravda, nečakalo by ma tu takmer denne niekolko SZ. Kove Kove, už zas myslíš...
Kov píše:Zkus přestat pozorovat a zamysli se nad sebou
Takmer 40 rokov som na tom dosť tvrdo pracoval aby som sa tejto úchylky (myslenia) zbavil a ti chceš po mne aby som sa k tomu vráťil? No to by mi muselo minimálne tak "švitoriť" v hlave jak falošným luďom čo svoju neúprimnosť vydávajú za čiastočnú úprimnosť...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
ganesa
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 12 říj 2010 9:35
Bydliště: Pardubice
Dal: 21 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od ganesa »

Lámal jsem si hlavu s účinností toho syntetického vitaminu C. Už to asi psalo víc uživatelů, a já mám taky dojem že na sobě žádný účinek nepozoruji, byť toho sním hodně.

Napadlo mě zjistit jestli je opravdu levotočivý. Všude na netu donekončna opisují, že L-Ascorbic acid = Ascorbic acid = Vitamin C, házejí to jednoho pytle, a Specific Optical Rotation = +20.5 až +21.5 grad.

Proč L-Ascorbic Acid otáčí doprava když má být přece levotočivá, to nějak nechápu. Jako by to byla směs obou, s převahou D-Ascorbic. Údaj pro D-Ascorbic Acid jsem nikde nenašel, abych to porovnal. A nevím jestli se to tluče, nebo jestli by se v těle využila jen ta L-Askorbová, a ta D-Askorbová se ignoruje, nevím.

V dalším popíšu jednoduchý polarimetr který jsem si doma vyrobil. A oba vzorky Vitaminu C, jeden z Fichemy, druhý z DM-drogerie, byly opravdu mírně pravotočivé, jak se uvádí.


ganesa
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 12 říj 2010 9:35
Bydliště: Pardubice
Dal: 21 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od ganesa »

Popis výroby jednoduchého polarimetru doma.

V polarimetrech se používají polarizační filtry, které propustí převážně jen světlo kmitající v jedné rovině. Opticky aktivní látky natáčejí rovinu polarizovaného světla které přes ně prochází. Natočení je přímo úměrné množství látky v roztoku, a mírně je pak ovlivněné teplotou a vlnovou délkou procházejícího světla. Aby výsledek byl standartizován, používá se jako zdroj monochromatické žluté světlo sodíkové výbojky, délka trubice s testovaným roztokem 10cm nebo 20cm, a roztok dané hustoty. Světlo projde prvním polarizačním filtrem, pak nádržkou s testovanou látkou, a pak druhým otočným polarizačním filtrem. Jeho natočením se pak dá zjistit o kolik stupňů se rovina polarizovaného světla otočila. Podrobnosti se dají dohledat na netu.

Polarimetr, za několik tisíc Kč i ten nejlevnější, kupovat nebudu. Ale dá se jednoduše vyrobit doma, a to přímo z dostupných věciček. Ne samozřejmě laboratorně přesný, ale pro orientační měření stačí.

Každý LCD displej (Liquid Crystal Display) je založený na tzv. tekutých krystalech, které natáčejí rovinu polarizovaného světla při přiloženém napětí. V displeji jsou umístěné mezi dvěma shodně orientovanými polarizačními fóliemi. Pod napětím stočí rovinu zpolarizovaného světla prošlého první fólií, to pak druhou fólií neprojde, a výsledkem je tma.

Stačí vykuchat nějaký LCD displej ze starého mobilu, hodin, nebo čeho, odlepit z něj podloženou bílou odraznou fólii aby byl průhledný, očistit, a máme polarizační filtr. Ty tekuté krystaly co tam jsou, nevadí, bez napětí se neuplatní. To bude ten druhý filtr, natáčecí, do ruky, přes něj budeme koukat. Zdroj polarizovaného světla, máme přímo před sebou, je to LCD monitor u počitače. Pokud se na něj podíváme přes ten vykuchaný filtr s kterým budeme otáčet, v určité poloze monitor za ním úplně ztmavne. To je ta testovací výchozí poloha (minimum je ostré, maximum je neostré). Když pak mezi monitor a filtr vsuneme skleničku (skleněnou, ne plastovou) s testovanou látkou, zesvětlí, a otáčením filtru v ruce najdeme novou polohu s tmou. O kolik stupňů ho natočíme, o tolik testovaný roztok stočil polarizační rovinu světla. Když jsme ho otočili doprava, látka je pravotočivá, když doleva, je levotočivá. Můžeme si třeba otáčecí filtr přilepit na nějaký úhloměr.

Dvě polarizační fólie má taky každý LCD monitor k počitači a LCD televize. Stačí nefunkční starý stroj rozebrat, jednu fólii vyndat, vyzkoušet, a ustřihnout z ní filtr do ruky.

Orientačně stačí testovat na bílém pozadí (třeba prázdnej texťák na monitoru). Nebo zvolit jednobarevnou plochu, nejlíp asi zelenou, má ke žluté nejblíž. Monochromatickou žlutou monitor neumí, jen R,G,B (červenou, zelenou, modrou), žlutou skládá z červené a zelené. Přikládám jednoduchý Test na monitory, prográmek který umí barvu zvolit na celé ploše.

Aby výsledek byl srovnatelný s platným údajem, měla by být tloušťka roztoku 10cm, roztok standartní (třeba u kys.Askorbové se uvádí 10cm délka trubice, 10% roztok, 20stC). Použil jsem na zkoušku skleničky od dětské výživy, jen jsem ji podržel mezi monitorem a filtrem. Stačilo by to pak nějakou konstantou přepočítat, porovnáním s nějakou známou látkou. A fungovalo to. Roztok fruktózy byl silně levotočivý, jak má být, roztok sacharózy (cukr krystal) byl pravotočivý, jak má být. A ten vitamin C byl mírně pravotočivý.

Dá se to ještě vylepšit. Monitor položit, přikrýt tabulkou skla (promáčkutím se může zničit). Jako nádobku použít úzkou vysokou skleničku od oliv, nalít roztok do ní do výšky 10cm, koukat přes ni dolů.

ganesa
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Kov »



jesy
Stálý člen
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 31 led 2013 9:37
Dal: 26 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od jesy »

Podelim sa v vami o dalsiu skusenost s vitaminom C.

Matka sa na dovolenke pri dvihani z predklonu celou silou udrela hlavou o roh policky. Mala prudku, neustavajucu bolest, ja som na viac ani necakal, prinutil som ju vziat rovno 6g vit.C (praskovy z DM drogerie) + 2g jedlej sody a dalej som ju kazdych 30 minut nutil brat dalsie 2 az 4g C (+ trochu sody na neutralizaciu pH), pretoze odmietala ist na pohotovost, lebo vyzerala a citila sa, ze to zvladne, ale ja som vedel, ze to sama nezvladne. Nejake skusenosti a poznatky uz mam. A to take, ze moja matka je slaba zena. A nutricne podvyzivena, ona si len mysli, ze je silna a dobre zivena. Ale neni to mladica. V tomto ohlade uz nikoho nepocuvam, nezaujimaju ma ich pocity. Mam skusenosti s realistickym odhadovanim situacie.

Upravoval som jej davky C a cas podavania (z 30 minut na 60 minut, maximalne na 120 minut) podla plynatosti. Ak nemala plynatost, bez milosti dostavala viac, ak mala, tak som to udrzoval a musela spat na zvysenej pohovke a kazde 2-3 hodiny som ju budil na udrziavaciu nocnu davku C. Za podpory zvysku rodiny.
Na druhy den rano sa citila vynikajuco, takze odmietala brat moje davky. Povedala, ze si da svoju oblubenu "minidavku". Netrvalo dlho a opat sa citila dost zle. Bolo jasne, ze to zlepsenie trvalo len dovtedy, kym nespotrebovala moju superzasobu C, takze opat som jej to tvrdo davkoval podla seba a do 2-3 hodin sa citila lepsie. Vecer sa uz citila v poriadku a brala to bez reptania.
Na treti den sa citila vynikajuco, takze napriek mojmu zakazu si dala dlhe a narocne plavanie. Samozrejme, ze to tym zas posrala a zacala citit pulzovanie v hlave. Opat zvysene davkovanie a 2 dni kludovy rezim. Vycerpala si organizmus.
Ciastocne plavanie na dialku som jej chcel povolit az na 4.ty den. Kvoli svojmu vymyslaniu mohla az na siesty den.
C v zvysenej davke (6-8g/den) som jej kazal brat tyzden od nehody (tolko trva kompletna zrychlena regeneracia), potom ho mohla postupne vysadit a brat len tie svoje oblubene neefektivne "minidavky".

Vysledok? Dnes je zdrava, zije a lekari jej tam hned po navrate domov nic nedokazali najst. Nepreukazali ziadne krvacanie do mozgu, pretoze ak tam aj bolo, bolo zastavene a vyliata krv bola odvedena imunitnym systemom. Ale nieco jej tam muselo ostat, pretoze za tie somariny co robila dodnes plati dan - niekedy citi v hlave na mieste urazu tlak. Ale inak je v poriadku.


No v poriadku neni nasa znama, ktora dostala infarkt a do 6 hodin sa odobrala na onen svet. Keby jej boli dali intravenozne vitamin C (nie 6g, ako to nasi lekari radi robia, ale rovno 50g), bola by to urcite prezila, lebo bojovala dost dlho a do nemocnice sa dostala okamzite. A pritom jej syn o C vedel odo mna, ale rozhodol sa moje rady brat ako vtip. Co uz. Uz nema matku


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od abul »

jesy píše: V tomto ohlade uz nikoho nepocuvam, nezaujimaju ma ich pocity. Mam skusenosti s realistickym odhadovanim situacie...
No Tobě bych se nechtěl dotat do ruk. Nemlich ta samý přístup jako od doktorů.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
jesy
Stálý člen
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 31 led 2013 9:37
Dal: 26 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od jesy »

abul píše:No Tobě bych se nechtěl dotat do ruk. Nemlich ta samý přístup jako od doktorů.
Smutne, ze dnes ludstvo nedokaze vytazit nic ani z "krutej", ale funkcnej rady. Docitali ste to aspon? :roll:. Navyse ten prispevok nebol pre takych ako ty, ale pre niekoho rozumnejsieho, takze to nemusis citat, nemieril som to na teba :P

Bez ohladu na sfarbenie textu, je tam moja skusenost a to taka, ze "aj v tomto" to C vie pomoct. Ked to nevidite, ste mozno prilis zaslepeni. Na margo k mojej matke, je to skvela zena, ale uplne nerozumna. Velakrat sa nam doma zvijala od bolesti, ked jej praskali creva a vzdy vravela, ze je to OK a za ziadnu cenu nechcela ist na pohotovost. Dokonca v noci nechcela vziat otca na pohotovost, ked mal priznaky infarktu. Ani zavolat pohotovost. Ze sa radsej pomodli. Tak sa riadte podla takychto ludi, alebo si vezmete situaciu do svojich ruk. Viac nemam co dodat


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od abul »

jesy píše:Smutne, ze dnes ludstvo nedokaze vytazit nic ani z "krutej", ale funkcnej rady. Docitali ste to aspon?
S použitím vitamínu C jako takovým, nemám absolutně žádný problém, přestože rozsah jeho účinků nevidím, stejně jako např. u MMS až tak široký. Dokáže pomoct v hodně případech, ale není to všelék! Ale to je můj názor, můžu nebo nemusím mít pravdu a nikomu to necpu.
S čím ale rozhodně problém mám, je Tvůj přístup k lidem. Podívej, taky mám starší rodiče, s jejich vrtochy (kdoví jak na tom budu mentálně v jejich věku já), ale nikdy bych si nedovolil jim takovým způsobem jako jsi to udělal Ty, ordinovat nějakou "léčbu". Léčbu v uvozovkách proto, že se se jedná jen o Tvou interpretaci aplikace vit. C. Nebo je někde doporučováno céčko na bouli na hlavě? Pokud ano, rád se nechám poučit. Nemuselo totiž vůbec jít o krvácení.
A o naslouchání lidem, zvláště těm, kterým nabízíme pomoc snad ani netřeba psát. To je klíčový prvek úspěchu každé léčby.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
jesy
Stálý člen
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 31 led 2013 9:37
Dal: 26 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od jesy »

abul píše:bouli na hlavě
:roll:. Preco sa vobec vyjadrujes, ked celkom nechapes system sledovania tolerancie vitaminu C?


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od abul »

jesy píše:
abul píše:bouli na hlavě
:roll:. Preco sa vobec vyjadrujes, ked celkom nechapes system sledovania tolerancie vitaminu C?
Ano pane doktore, já nechápu, tvoje máma nechápe, všichni okolo tebe jsou úplně blbí, jen ty jsi zhltnul Šalamounovo hovno. Takových už tu bylo ... :bye:


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Kov »

jesy píše:
abul píše:bouli na hlavě
:roll:. Preco sa vobec vyjadrujes, ked celkom nechapes system sledovania tolerancie vitaminu C?
Ja popravde taky nechapu funkci vitaminu C u modrin ci bouli. To nejak naredi krev?


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Elixír mládí

Příspěvek od rival »

O elixíru mládí s vitamínem C jsme zde již psali. Tak jen malé video připomenutí http://www.faktax.tv/index.php?page=vfile&file_id=98


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
arabela777
Starší člen
Příspěvky: 111
Registrován: sob 28 srp 2010 14:25
Dal: 61 poděkování
Dostal: 38 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od arabela777 »



Odpovědět

Zpět na „Zdraví“