Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

vit. C nitrožilně (Injektopas 7,5g)

Příspěvek od Craft »

Vzhledem k různým potulným virům, které sice úspěšně řeším svoji plasmou, ale chtěl jsem spíše podpořit svou vlastní imunitu a ne pouze pomocí "berličky" a větší dávky askorbátu sodného vnitřně mi způsobují po čase vždy průjmy i v menších dávkách a to bez nějakého citelnějšího efektu a rajčata s vit. C mě také nepřesvědčila o nějakém super efektu, řekl jsem si, že to zkusím nitrožilně kapačkou, pod lékařským dohledem. Tak jsem to bez dlouhého rozmýšlení na sobě testnul. 1x týdně po dobu 4 týdnů (4 aplikace) jsem si nechal odborně aplikovat kapačku (100ml klasický roztok s 0,9% NaCl), do kterého se vždy těsně před aplikací a přede mnou přidala lahvička přípravku Injektopas, který obsahoval 7,5g vitamínu C. Říkal jsem si, že to je sice nic moc dávka, ale chtěl jsem to zkusit, jak na to bude organismus reagovat a co to bude dělat.
První kapačka vůbec nic, dle zdravotní sestry někdo údajně pociťuje bolest hlavy, někdo je více hyperaktivní, u mě ale nic. Druhá kapačka taky žádný výraznější efekt.
U třetí kapačky už při zavedení kanyly jsem si všiml, že mám ty žíly nějak elastičtější a velmi rychle se mi po vytažení kanyly zastavuje krvácení, což předtím určitě tak rychle nebylo. Večer jsem pak pociťoval silnější bolest hlavy, ráno zcela ok.
Po poslední čtvrté kapačce se mi ozvala po x letech spodní osmička vlevo dole, kterou mám z větší části schovanou pod ďásní, ale kdysi dávno dosti zlobila a dávala o sobě vědět, pak již roky nic. Po pár dnech to odeznělo, asi tam měl IS nějakou prácičku :D Jinak nic, když nepočítám občasnou únavu, která se dala překonat.

Můj názor je ten, že to něco určitě dělá, ale dávky jsou moc slabé, zřejmě proto, že se výrobce jistí, aby u někoho nenastala nějaká komplikace.
Nicméně jsem objevil jeden skoro zapomenutý recept, který mi pak navozoval stejné stavy jako po poslední kapačce. Momentálně jsem jej přestal brát, protože jsem potřeboval být zase plně funkční :)
Třeba jej někdo znáte, nicméně pro mě je to zatím nejlepší přírodní imunostimulátor, se kterým jsem se setkal a stojí to pár korun.

Pokud by to někoho zajímalo, tady je návod na přípravu:
1. Oloupat a nakrájet čerstvý kořen zázvoru na kolečka. Lze jej snadno koupit v obchodě.
2. Do keramického, skleněného nebo plastového hrnku vymačkat 5ks středních citrónů a přecedit, aby byla pouze šťáva.
3. Nakrájený zázvor a citronovou šťávu dát do nějaké skleněné nádoby se šroubovacím víčkem a vše dát na týden do lednice odstát. Sem tam, jak jdete do lednice obsah nádoby protřepat.
4. Po týdnu (7 dnech) kousky zázvoru vytáhnout (již ale necedit) a přidat dle libosti med na dochucení. Někdo dává ten med už při samotné výrobě, ale já volil raději až po řádném vyluhování a pouze jednu lžičku a to lesního medu z včelařské prodejny, který jsem tam před několika roky ve větším balení koupil, čili nebyla to nová várka s bonusem v podobě antibiotik navíc :D
5. Med jsem nechal další den rozpustit (jde to pomalu) za občasného protřepání sklenice a další den začal užívat, tj. ráno a večer po lžičce do 100ml čisté vody (nutno vždy protřepat obsah nádoby). Ze začátku to někomu může připadat trpké, ale já se po pár dnech na tu chuť začal doslova těšit a to kyselé zrovna moc nemusím :)

Tohle podle mě funguje stejně dobře, jako ony kapačky, tak vyzkoušejte ten koktejl a dejte vědět, jak to působilo na vás.


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: vit. C nitrožilně (Injektopas 7,5g)

Příspěvek od abul »

Craft píše:Nicméně jsem objevil jeden skoro zapomenutý recept, který mi pak navozoval stejné stavy jako po poslední kapačce. Momentálně jsem jej přestal brát, protože jsem potřeboval být zase plně funkční :)
Třeba jej někdo znáte, nicméně pro mě je to zatím nejlepší přírodní imunostimulátor, se kterým jsem se setkal a stojí to pár korun.

Pokud by to někoho zajímalo, tady je návod na přípravu:
1. Oloupat a nakrájet čerstvý kořen zázvoru na kolečka. Lze jej snadno koupit v obchodě.
2. Do keramického, skleněného nebo plastového hrnku vymačkat 5ks středních citrónů a přecedit, aby byla pouze šťáva.
3. Nakrájený zázvor a citronovou šťávu dát do nějaké skleněné nádoby se šroubovacím víčkem a vše dát na týden do lednice odstát. Sem tam, jak jdete do lednice obsah nádoby protřepat.
4. Po týdnu (7 dnech) kousky zázvoru vytáhnout (již ale necedit) a přidat dle libosti med na dochucení. Někdo dává ten med už při samotné výrobě, ale já volil raději až po řádném vyluhování a pouze jednu lžičku a to lesního medu z včelařské prodejny, který jsem tam před několika roky ve větším balení koupil, čili nebyla to nová várka s bonusem v podobě antibiotik navíc :D
5. Med jsem nechal další den rozpustit (jde to pomalu) za občasného protřepání sklenice a další den začal užívat, tj. ráno a večer po lžičce do 100ml čisté vody (nutno vždy protřepat obsah nádoby). Ze začátku to někomu může připadat trpké, ale já se po pár dnech na tu chuť začal doslova těšit a to kyselé zrovna moc nemusím :)

Tohle podle mě funguje stejně dobře, jako ony kapačky, tak vyzkoušejte ten koktejl a dejte vědět, jak to působilo na vás.
Kombinaci zázvor + med + citron používám v zimě taky. Nemám možnost porovnání s vnitrožilní aplikací Céčka, což mi vůbec nevadí a zázvorový čaj piju, protože mi chutná. Příprava je následující:
  • zázvor nastrouhám na jemnějším struhadle, asi půl polévkové lžíce na 0,5l vody
  • podle chuti můžete přidat černý, zelený, rooibos nebo jiný čaj
  • spařím horkou vodou jako klasický čaj
  • vymačkám 1/2 citronu
  • nechám trochu schládnout a přidám med
Jenom poznámka k tomu medu. Vždy, když med rozpouštíme v horkém čaji, vodě atd, zkrátka pokud se u medu zvýší teplota nad 40°C, ztrácí hodně aktivních složek, např. enzymů, důležitých právě pro imunitu. To platí i pro rozpouštění "zcukernatělého" medu. Pokud chcete zachovat co nejvyšší účinnost medu, rozpuštějte ho ve vodní lázni při teplotě do 40°C. Trvá to sice dlouho, ale med zůstane medem.
Taky existuje poměrně rozšířený mýtus, že zkrystalizovaný med je méně kvalitní, starý, neúčinný apod. To je omyl. Krystalizace medu je jeho přirozená vlastnost a tendence krystalizovat je přímo úměrná obsahu glukózy. Čím víc glukózy, tím rychlejší krystalizace. Typickým příkladem mohou být dva typy medu, a sice řepkový, který má vysoký obsah glukózy a krystalizuje nejrychleji a na druhou stranu velice pomalu krystalizující medovicový (lesní) med, který obsahuje daleko vyšší procento složitých cukrů, krystalizuje pomalu nebo jen částečně.
Samozřejmě, když si med dávám do čaje, který je většinou teplejší než zmiňovaných 40°C, dávám ho tam kvůli slazení optimálním sladilem. Pro léčebné účinky ale používám med zásadně za studena.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: vit. C nitrožilně (Injektopas 7,5g)

Příspěvek od pavelv »

Craft píše:...větší dávky askorbátu sodného vnitřně mi způsobují po čase vždy průjmy i v menších dávkách a to bez nějakého citelnějšího efektu...
Dík, že jsi se podělil o své experimenty. Jen k tomu průjmu. U céčka se mění průjmová tolerance podle stavu organizmu. To, že jsi měl po čase průjmy i po menších dávkách je normální, tělo se asi dalo dohromady a proto mu stačí míň céčka. Céčko lze rozdělit na víc denních dávek nebo snížit. Nejúčinnější léčba s ústně podávaným céčkem je hodně denních dávek a množství tak, aby se člověk držel těsně pod průjmovou tolerancí. O tom se píše třeba v kapitolce Tolerančné ústne dávkovanie v knize Tuharského, http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf. Podle množství céčka, které ještě člověk snese bez průjmu, lze i odhadovat závažnost onemocnění. Ty to asi znáš, jen že jsem to zrovna nedávno někomu posílal.


Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od Craft »

Čaj se zázvorem a s citrónem znám také, ale je tady jeden podstatný rozdíl a tím je právě to týdenní luhování zázvoru do čisté šťávy z citrónu. Připadá mi, že to má mnohem větší grády, než ten čaj, který jsem před časem si dopřával také. Ale samozřejmě u mě to mohla ovlivňovat s časovým odstupem i ta kapačka, i když tam byl více jak 14 denní odstup. S tím průjmem to pro mě není novinka, ale vadí mi, že k němu celkem rychle dochází a musí člověk řešit dávkování a pak to dokáže i poněkud omezovat :D Kapačka, ani ten zázvor + citrón žádné průjmy nezpůsobují a výsledný efekt mi přijde mnohem citelnější, než když jsem před časem užíval dlouhodobě vit. C (kys. askorbová), nebo pak lepší origo askorbát sodný v prášku, kterého se dá díky jeho nekyselé chuti používat vyšší dávky, ale průjmy je potřeba řešit i u něj.


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od abul »

Craft píše:Čaj se zázvorem a s citrónem znám také, ale je tady jeden podstatný rozdíl a tím je právě to týdenní luhování zázvoru do čisté šťávy z citrónu.
Zázvor v citronu jsem jednou zkusil, ale zkvasilo mi to. Možná jsem to podělal doplněním této směsi medem, kterého musí být buďto hodně (nakládání do medu) nebo raději žádný. Ale díky, vyzkouším to podle Tebe.
S pos... u céčka naštěstí (nebo ne?) nemám problém. Vyzkoušel jsem i liposomální "balení" podle Jardy Zajíčka, a to v opravdu vysokých dávkách a nic se nedělo.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
jesy
Stálý člen
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 31 led 2013 9:37
Dal: 26 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od jesy »

Kov píše:Ja popravde taky nechapu funkci vitaminu C u modrin ci bouli. To nejak naredi krev?
Nenariedi. Urychli zrazanlivost a vstrebe. Ten, kto to dlho uziva, by to uz mohol vediet...... Ale ludia budu aj tak pocuvat iba "teoretikov" :roll:


Uživatelský avatar
arabela777
Starší člen
Příspěvky: 111
Registrován: sob 28 srp 2010 14:25
Dal: 61 poděkování
Dostal: 38 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od arabela777 »

Já si dělám toto: 1kg oloupaného zázvoru, 6 citronů Bio - vše odšťavnit.
Med dle chuti. Ještě to projedu mixerem a dám do lednice. Přidávám to do vody na piti. Stačí trochu. protože to má Grády.


citera
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pon 18 čer 2012 23:06
Dal: 1 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od citera »

Crafte, kolik zázvoru na pět citrónů dáváš?


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od NAVAR »

Ještě se mi do pracek dostal od jednoho emeritního člena fóra upravený vitamín C v lehce vstřebatelné formě.
Např. zde jsou info.
http://www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-t ... itaminu-c/
Ovšem 200g kyselého zelí taky není k zahození :D Jak psal "dežavy"


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od John.D. »

Ahoj céčkaři,

budu si pro svou potřebu nechávat vyrábět 25kg Céčka. Kdyby se chtěl někdo přidat v rámci vylepšení nákupní ceny, dejte vědět na SZ.

Poptávku jsem zadal v tomto složení:
želatinové tobolky naturální transparentní barva, Kyselina L-askorbová 1.000mg/1tbk, Citrusové bioflavonoidy 100mg/1tbk, Rutin 25mg/1tbk

Složení by se dalo ještě malinko možná upravit, ale tato varianta má u mě nejlepší výsledek.

Reakce, prosím do 6/12 dopoledne.


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
attiya27
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08 čer 2017 19:20

Re: Vitamin C

Příspěvek od attiya27 »

Vitamin C pomáhá opravovat a regenerovat tkáně, chrání před srdečními chorobami, pomáhá při vstřebávání železa, předchází skourse a snižuje celkový cholesterol a triglyceridy LDL ("špatný"). Výzkum naznačuje, že vitamín C může pomoci při ochraně před rakovinou tím, že bojuje proti volným radikálům a pomáhá neutralizovat účinky dusitů (konzervační látky obsažené v některých balených potravinách, které mohou zvýšit riziko určitých forem rakoviny). Doplňkový vitamin C může také zmírnit trvání a symptomy běžné nachlazení, zpomalit nebo zabránit kataraktu a podpořit zdravou imunitní funkci. Vitamin C je k dispozici ve slevové ceně na adrese https://www.herbalbless.com/ Prosím, informujte mě, pokud někdo koupil produkt z této stránky


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od felda »

ahoj, kup si ho v DM ku drogerii mají ho 50g za pár kaček


felda
Maxicek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 zář 2010 12:53
Bydliště: Severní Morava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Maxicek »

Zdravim vsechny. Zkusil jsem na sobe megadavky cecka. Davka byla cca 15g rozdelena na tri denne. Asi jsem si toho dal zestartu moc. Vecer jsem mel peknou herx reakci. Takovou jsem mel naposled kdyz jsem si zapperem a koloidnim stribrem lecil borelku. Bolest svalu, třes, zimnice. Chvilema necitlivost/brneni v koneccich prstu. Zazili jste nekdy taky neco takoveho po megadavkach cecka? (Bral jsem kyselinu L-askorbovou se sodou 2:1. (vzdy nechal chvili stat kvuli CO2 a snazil se ho pak vymichat) Doplnuju horcik, Bcka, kyselinu listovou, selen. Delam neco spatne?


Ten, kdo je dostatečně odvážný a vytrvalý, aby celý život hleděl do temnoty, spatří v ní jako první záblesk světla.
John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od John.D. »

No namíchal sis pěkný koktejl.


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
Maxicek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 zář 2010 12:53
Bydliště: Severní Morava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Maxicek »

Myslím že nic, co by tu už nezkoušela míchat hromada dalších lidí.


Ten, kdo je dostatečně odvážný a vytrvalý, aby celý život hleděl do temnoty, spatří v ní jako první záblesk světla.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“