Bór (Boron) - Základní fakta

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Bór (Boron) - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Na bór toho moc není, vědátoři se tím moc zatím nezybývali, ale je toho snad dost na zamyšlení nad tím, jak jsou naše potraviny vydrancované a víc. Nevědátoři o tom taky moc asi nemluví. Důležitý ale je. Takže příloha jako obvykle.

Ahoj, Slávek.

Objevil se nám zde podstatně důkladnější článek http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=126528#p126528 SDK

Vlákno "Bór - zkušenosti a diskuze" http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3997 SDK
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
hanis
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04 úno 2014 18:14
Dal: 1 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od hanis »



Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Boron - Základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanis píše:Zajímavý článek o Boru http://www.health-science-spirit.com/borax.htm
Jsem přeložil a hodil do vlákna http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 28#p126528 protože tam taky patří a možná i více než sem. Nicméně článek obsahuje hodně podstatných informací a sem patří také a převelice. Je v něm více faktů o boronu než můj úvodní článek zde. Definitivně se týká všech marodů s čímkoliv.

Tímto také převelice děkuji Hanis za vyšťourání :spirit: :good:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Bór - Chitin

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Anžto a protože se mi dostalo :idea: nad :smoke: jelikož jsem si vzpoměl, že jsem někde ne moc dávno chytil informaci, že některé komerční protiplísňárny znemožnují plísním produkci chitinu (cca 30% váhy), číhl jsem se na borax v souvislosti s chitinem a :D bingo. Že se tohle týče i hmyzů, číhl jsem se také na červy a larvy a týká se jich to také. Vědi sice nachází předprodukty chitinu, tkzv. chitinázy i v lidském organismu, včetně krve, ale jaksi nejsou schopni se rozhodnout, jestli jsou součástí lidkého metabolismu a tělem tvořeny, nebo ne. No, a že víme, jak je to s plísněmi a parasity v těle průměrného človíčka, lze se dohádat, že se v člověku a savcích spíš berou od nevítaných hostů, i když na tom 100% netrvám. Chitinázy také do organismu přichází přirozeně s potravou a to i s čerstvou zeleninou a ovocem, takže o vnější zdroje výskytu v lidském těle není nouze.

V každém případě, borax, či spíše kyselina boritá, napadá celou škálu kvasinek, plísní, parasitů včetně červů a hmyzů tím, že u nich znemožňuje správné dělení buněk způsobujíc strukturální nedostatečnosti jejich buněčných obalů. Nedovolí tím správné dělení a vývoj celulárního obalu kvasinek a mnoha dalších jednobuněčných patogenů, což se bude týkat i parasitických zapouzdření, tedy cyst, zabraňuje řetězení jednobuněčných organismů do plísňových vláken, tříští a deformuje vývoj životně důležitých struktur u červů a larev, specielně tvrdé části ústních otvorů, a chitinových exo-koster hmyzu, tedy krovky, nohy atd. Přitom nemá viditelný vliv na vývoj savců, kteří prý chitinázu k ničemu nevyužívají, což jen indikuje to, že ji ani samy neprodukují. Zato mají poněkud problém se jí zbavovat coby látky nestravitelné.

Navíc odborný výzkum také dospěl k závěru, že kyselina boritá za spolupráce halogenových kyselin, a to především chloru, chitin rozpouští alespoň ve zkumavce, což bych osobně považoval za zlatý hřeb večera.

S laskavým pozdravem, Slávek.

P.S. Něco se dá pochytat i v češtině ("kyselina boritá" chitin). Ani anglické zdroje neuvádím, anžto čtení je velice duchamorná záležitost i pro dobře anglící a jsou snadno dohledatelné (Boric chitin).


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Dávkování

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jsem si vytáhl všechny zmínky dávkování z článku, http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 28#p126528 a pro sichr z anglického originálu. Zmátli mne tím, že něco je danné ve váze bóru a něco be váze boraxu. Je třeba to rozlišovat. Pokud někdo jako já používá kyselinu boritou, a ne borax, je třeba použít množství o třetinu menší než u boraxu (osobně na to kašlu). Dávkování tedy vypadá podle mého nejlepšího svědomí takhle:

Rex Newnham

a) bral 30mg boraxu denně.
b) Případná Herxka (zhoršení příznaků) je vždy dobrým znamením. Je třeba vydržet 1-3 týdny.
c) Jeho pilule byly 3mg bóru (váha danná v obsahu bóru, nikoliv obsahu boraxu) denně je dostatečná doplňková denní dávka po vyléčení problémů.
d) Doba léčení 1 až 3 měsíce.
e) Protiplísňový efekt se projevuje již při dávkování 70mg – 90mg boraxu.

Plísně a fluoridy

a) 1/8 - ¼ čajové lžičky boraxu v litru vody vypít během dne 4-5 dní v týdnu dokud není problém vyřešen.
b) Případ lupénky - ¼ čajové lžičky boraxu v litru vody denně.
c) Vaginální infekce – jedna veliká(?) kapsle naplněná boraxem zasunout každou noc po dobu až dvou týdnů.
d) Čínská studie – 300mg boraxu postupně navýšených na 1100mg boraxu denně
e) Případ - komplexní problémy – 1/8 čajové lžičky boraxu v litru vody denně

Standartní dávka


a) 6g boraxu rozpuštěného v litru vody. Brát jednu až dvě čajové lžičky roztou denně (25- 30mg boraxu na lžičku = cca 3mg bóru) Jde o dávku bóru coby potravinového doplňku, nikoliv o terapeutické dávkování.

Candida

a) 1/8 čajové lžičky boraxu (cca 500mg) rozpuštěná v 1 deci vody 4 až 5 dní v týdnu.
b) V případě potřeby lze navýšit na ¼ čajové lžičky boraxu (cca 1000mg) rozpuštěné ve 2 deci vody.

Jedovatost

Nejnižší oficiální absolutně bezpečná denní dávka bóru (nikoliv boraxu) byla ustanovena na 9.6 mg/kg/day, což se rovná zhruba 100mg boraxu na kilo váhy denně, což se rovná zhruba 7.5g boraxu na 75kg osobu denně.

Snad to pomůže.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“