Obnova črevnej mikroflóry

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

clanok

Příspěvek od Jayo »

Deane, diky za nazor. Tomu clanku by som neveril, obycajne strasenie, propagacia krabicoveho mlieka a hlavne ockovania.
Ja vychadzam zo skusenosti svojho 55 rocneho znameho. Hovoril, ze cela dedina pila denne surove kravske mlieko, nikomu nic nebolo. Statisticky, keby tie bakterie vadili, vkuse by boli vsade hnacky, a ludia by tam zomierali na encefalitidu. Naopak, vsetci boli zdravi, clovek do 40tky nepoznal doktora, imunita silna (dobre trenovana na bakteriach :-))
V tom kefire fakt nic bezne patogenne neprezije, to si skutocne bez obav mozeme pripit na zdravie, a to aj zo suroveho mlieka.


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Ja som to aj v inom článku čítal. Normálne som aj ja pil vždy surové mlieko. O to nejde. Ale čerstvé mlieko dáš predsa do chladničky, niečo iné môže nastať ak ho dáš do jogurtovača. (je jedno či do jogurtovača alebo zahriate na 36 stupňov niekde zabalíš do handry aby rýchlo nevychladlo) Zahriatím na 85 stupňov ho ešte neprevaríš. Potom sa má rýchle schladiť na 36 stupňov. To neni z mojej hlavy, ja si svoje výmysly nechám pre seba, ale to sú veci, ktoré som sa dočítal ako z návodov tak aj z rôznych zdrojov. Pochop že v tej teplote nemáš zaručené že bude bujnieť iba kefírová kultúra, môžu sa množiť aj niejtoré nežiadúce parazity, opravdu by som sa nespoľahol že kefír ich zničí. Samozrejme že sa to môže stať v jednom z tisíca prípadov. No keď budem mať čas, tak niečo ešte k tomu môžem napísať. Teraz si idem dať kúpeľ MMS, potom chcem ísť kúpiť na družstvo čerstvé mlieko a niečo sa pokúsim stvoriť. Možno vyhrabem jogurtovač niekde v tom bordeli v garáži. (teda už to neni garáž, je to taký príručný sklad bordelu.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Hm.

Příspěvek od Jayo »

Zabudas, podla akej funkcie sa mnozia mikroskopicke zivocichy. Klucove je pociatocne mnozstvo. A teraz si poloz otazku, ak tam je nejake male mnozstvo patogennych zarodkov, povedzme 10 miliard, a ty tam hodis kefirove kultury, ktorych su cele biliony, hadaj, ktore kultury vyhraju boj o uzemie. :-) Bud bez obav. ;-)
Zahriatie mlieka nad 50 stupnov v nom zabije vacsinu zivota, cenne enzymy, a nieco ako zivot, auru, ktora sa vycisluje radiovitalitou. Priroda planovala mlieko pit surove, rovno z vemena, takze takto cerstvemu mlieku sa treba co najviac priblizit a neznehodnocovat ho. Dokonca aj takto je pre dospeleho cloveka nevhodne, a preto treba pomoc kefiriek, potom je to uplne ina kapitola.
Inak, ked sa toho tak bojis, 2 hodiny predtym, ako tam hodis tie kefirky, tam kvapni trochu MMS, ale podla mna je to uplne zbytocne. Je vsak mozne, ze virusy encefalidy kefirky fakt znicit nemusia, MMS si myslim, ze ano.


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Ono sa môže zdať že sa tu hádame, ale ja to beriem iba ako výmenu názorov a ich porovnávanie. Keď by si tam dal MMS tak tie kultúry stejne zabiješ, možno ešte viac než zohriatim nad 80 stupňov, či nie? Ak by si chcel mať istotu tak by si musel chovať svoju kozu a dávať jej piť pravidelne MMS. To by som už nemal obavu. Ak by som robil pri kravách (alebo kozách) a chcel od nich brať mlieko domou, to by som si zvlášť nadojil a také by som sa nebál piť surové. Síce to mleko čo som aj dnes kúpil na družstve žena aj syn pijú surové. Ja mlieko už nepijem, ale vypil som ho v živote opravdu dosť.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Testy přijímaček na VALAŠSKÉ KRÁLOVSKÉ UNIVERZITĚ

FAKULTA PASTEVECTVÍ

1. Co žere ovce?
a. kosti a maso
b. hmyz
c. trávu a seno
d. turisty a lufťáky

2. Nejoblíbenějším zvířetem valašského bače je
a. vlk
b. medvěd
c. velké zvíře na ministerstvu zemědělství
d. ovce

3. Jak se jmenuje obydlí v horách v kterych bydleli Valaši, když pásli ovce
a. kuča
b. dača
c. salaš
d. ovčárna

4. Ovčí sýr se vyrábí z
a. ovčí vlny
b. z ovčího mléka
c. beraních rohů
d. ovčích vajec

5. Rychlý a bezbolestný způsob boje s medvědem ohrožujícím vaše stádo.
a. položit medvěda na lopatky
b. nechat medvěda udupat dravymi ovcemi
c. opít medvěda slivovicí
d. utéct rychle daleko nebo vysoko


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Obnova čreva

Příspěvek od sano »

ahojte všetky črevá,

celkom pekne sa to tu rozbieha.
ku kefíru: cárski dôstojníci sa chodili na Kaukaz liečiť / úspešne/ z tuberkulózy. Hádajte čím? Kefírom. Tie breberky aj dnes fungujú.

V predchádzajúcom príspevku som chcel zdôrazniť len jedno. že je možné obnoviť črevnú mikrofĺoru aj jednou lyžičkou bryndze, alebo aj kyslého mlieka z kravského nepasterizovaného mlieka. Ak budete mať v čreve také prostredie, aké sme mali asi pred 40-timi rokmi. To sa dá dosiahnúť aj dnes.

Podľa dr. Bukovského, dnes u väčšiny ľudí probiotiká prežívajú nanajvýš dni. Prečo asi?

pozdravujem vaše črevá

črevo


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Obnova čreva

Příspěvek od Deane »

sano píše:Podľa dr. Bukovského, dnes u väčšiny ľudí probiotiká prežívajú nanajvýš dni. Prečo asi?
Asi to bude nedostatočným kombinovaním s dobrou slivovicou a pri tej je jedno či pochádza z Vizovic alebo z Bošácej.
A to pán Bukovský nepozná, preto ho neberiem vážne.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Obnova čreva

Příspěvek od Jayo »

Deane píše:A to pán Bukovský nepozná, preto ho neberiem vážne.
Ani ja tohto cloveka neberem prilis vazne, o soji si myslim svoje, a on ju veselo propaguje.


marlenka
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: pon 28 zář 2009 17:06
Dostal: 16 poděkování

Chiq!!!

Příspěvek od marlenka »

Ja používam Biopron 7 , osvedčilo sa to aj p.Bašovskému.
Po kúre MMS si dávam vždy 1 týždeň tak že prvý a druhý deň 2 tobolky a potom päť dní už len jednu.
Neobsahuje to bordel a má tam sedem druhov prospešných baktérií pre naše hrubé črevo.
Tak hodne zdaru. Marlenka.


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Chiq!!!

Příspěvek od Jayo »

Ja na tie probiotika v tabletkach neverim, este nikdy som si nevsimol rozdiel, ked ich berem. Zato, ked vypijem liter kefiru, rozdiel citim uz za par hodin, a vzdy mam po nom stolicu v ukazkovom stave.


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Chiq!!!

Příspěvek od Denny »

Bral jsem je taky a nejen ty. A rozdíl byl značný! Asi o 2500Kč chudší peněženka :cry:


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Joy
Stálý člen
Příspěvky: 80
Registrován: pon 25 led 2010 12:14
Dostal: 1 poděkování

to kozie

Příspěvek od Joy »

Ak kozie mlieko prevaríte hned po dojení a samozrejme drzia kozy v cistom nebude smrdiet.Ak pockte co len hodinku uz m stich.


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Jayo

Příspěvek od Deane »

Skúsil som urobiť kefír zo surového kravského mlieka, kúpeného na družstve a vznikla iba kýška a dokonca nechutná, bolo mi z nej špatne. Kde soudruh z NDR urobil chybu?


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
marlenka
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: pon 28 zář 2009 17:06
Dostal: 16 poděkování

Probiotiká!!!

Příspěvek od marlenka »

Ja mám z Biopronom veľmi dobré skúsenosti a tiež s Lactobacilmy od firmy Swiss.(tie sa ale po otvorení musia držať v chladničke). Určite je dobrý aj kefír a kozie mlieko, ale kto býva v meste a nemá možnosť čistého 100% produktu ten si musí pomáhať probiotikami.
Po klystýroch je dobré obnovovať črevnú flóru aj čisto len zeleninou a ovocím + cesnak zhruba 3 dni. Do toho sa môže aj ten spomínaný kefír, avšak kto má tú možnosť.
Lebo žiadny produkt dnes nie je čistý. Istotu by som mala asi len vtedy, ak by som si mlieko sama nadojila od kozy o ktorej viem že sa pasie len na čistých lúkach.
A to sa dá realizovať len vysoko v horách a na miestach, kde sa nepráškuje.
Čisté hrubé črevo, dobre osídlené prospešnými baktériami je základ zdravia.


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Ešte aj tej koze by si musela robiť pravidelne klystír s MMS. Potom by si mohla mať aspoň nejakú nádej že piješ zdravý kefír.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“