Citrát Sodný-informace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Citrát Sodný-informace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Takže jsem musel udělat toto a založit toto vlákno, protože se sice týká MMS1 aktivovaného kyselinou citrónovou, ale specializuje se na účinky citrátu sodného, čímž je běžně myšlen Na3C6H5O7, tedy asi citrát sodičitý?

Navazuji na svůj příspěvek ve vlákně Žaludeční trávící kyselina http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 025#p97025 a jak jsem se tomu poněkud bránil, zmíněný problém s účinností CDS se týká J.Humblova nejsilnějšího argumentu pro užívání MMS1, a to léčení akutní malárie. Vyplývá z toho, že červené krvinky bez citrátu sodného v krvi, který navyšuje propustnost buněčných stěn, ClO2 nevstřebou, nebo ho nevstřebou v dostatečném množství. Z toho ale zase vyplývá, že citrát sodný otevírá buněčné stěny kde čemu. Níže přibývá I hořčík.

Jsem se uškubnul, že mne to dost zajímá. Zase anglina, obtížná a odborná, ale je tu pár lidí, co to nějak zmáknou.
http://www.nature.com/ki/journal/v60/n1 ... 2410a.html
Tento odkaz v kostce upozorňuje na metody administrace trisodium citrate Na3C6H5O7 používaného místo heparinu na umělé ledvině a velikých komplikací s jeho použitím, díky tomu, že chelátuje kalcium z krevního séra (kam?) Jde o velice komplikovaný proces a vzhledem k tomu, že úmrtnost je vysoká stejně, díky selhaným ledvinám, je těžko si z toho moc vybrat. Nicméně, bylo by pošetilostí si představovat, že tento citrát sodný je nejedovatý, nebo bezpečný pro lidský organismus, protože se používá na jednotkách intenzivní péče. Jde o hop, anebo trop. Celá procedůra spočívá ve velice intenzivní průběžnmé kontrole volného vápníku v krvi, jehož úbytek z krve díky administraci citrátu sodného se musí neustále nějak balancovat spolu s jinými minerály. Článek se nezabývá problémy popsanými v následující odborné publikaci, jež je nejspíše součástí dokumentu na který jsem narazil v minulosti a který pojednává o tom, kam se kalcium při administraci citrátu sodného vlastně ztrácí z krve.
http://www.jbc.org/content/78/3/661.full.pdf
Tato stať knihy (všimněte si stránek, je to bichle) se sice výslovně nezabývá propustností
buněčných stěn volnému séru vápníku, ale zato potvrzuje, že ke stejnému efektu dochází i u lidí a že ke stejnému efektu dochází jak při ústním podávání, tak při použití injekcí, jak v těle, tak ve zkumavce.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Citronan_sodn%C3%BD
Česká Wiky je velice skoupá na informaci. Nicméně vygooglení termínu citronan sodný otevře dost odkazů pro další studování.
http://en.wikipedia.org/wiki/Trisodium_citrate
Anglická Wiky je na tom o něco lépe a povídá nám o tom, a tady to zčíná být "pikantní", že je to v kde čem, mluvíme o jídle i běžných medicínách, například některých antacidech.
České MSDS, tedy průmyslové bezpečnostní varování je také velice zajímavé.
http://www.mach-chemikalie.cz/download.php?id=40
Jedovatost není udána, v podstatě jde o látku pravděpodobně méně nebezpečnou než kuchyňská sůl :shock:
Anglické MSDS mají naprostou většinu údajů toxikologických nezjištěnu. Nikdo se tím tedy asi neobtěžoval. Proč?
Zde máme něco o citrátu sodném, draselném a kyselině citronové od pejsků
http://zooveterinary.com/veterinary-drugs/citrate-salts
Povšimnout si specielně postranních efektů

Už toho mám plný zuby, ale za blahé paměti:

PRŮSER JAK MRAKY

Ortodoxní medicína

A1) Stará literatura nám popsala, že buněčné stěny propouští daleko více vápníku za přítomnosti citrátu sodného v krvi a to až do té míry, že králíci a nyní potvrzeno pravděpodobně ze stejné lékařské knihy, že i lidé, z toho mohou mít smrt.

A2) Stejně stará a novější i nová literatura, zabývající se použitím citrátu sodného při skladování krve, transfůzích a čištění krve na umělé ledvině, se sice zabývá akutní ztrátou vápníku a hořčíku z krve, ale nezabývá se tím, kam ten hořčík a vápník z krve mizí. Její statistiky výslovně uvádějí, že kdo to přežije na ledvině, u koho se podařilo vybalancovat vylučování kalcia a hořčíku z krve, a zemřel až po procedůře, zemřel na následky jiné, spojené s jeho nemocí, a nikoliv na následky použití citrátu sodného při procedůře, a že je ta úmrtnost s odpuštěním kurevská, mluvíme o 50-70%. Je si však třeba také uvědomit, že jde o procedůru, která je používána v naprosto kritickém stavu pacienta a že bez ní by pacient zemřel naprosto určitě. Nicméně, tuto literaturu nelze použít jako argument sloužící k přesvědčování kohokoliv, že cistrát sodný je neškodný, protože je používán namísto Heparinu na umělé ledvině. Problémy jsou značné a to s obojím a nic lepšího asi není.
Zatím tedy nezbývá, než se přidržet dostupného starého výzkumu.

Ortodoxní a alternativní medicína

B) Někde jsem v tom čtení chytil, že citric acid dokáže vytěsnit chlór z chloridů, myslím, že byla zmínka o vápníku a hořčíku. Takže, kyselina citronová ztěžuje trávení, protože naváže minerály které přišly do těla v podobě slabších sloučenin, jako jsou například uhličitany (vápenatý a hořečnatý) které přišly s potravou a vodou, ale ještě vyváže i relativně silnější chloridy minerálů, a do nějaké míry zabrání HCl v žaludečních šťávách se vyvázat, pokud se dostane do žaludku a je v něm potrava. Ta pak je nutně neutralizována ve dvanáctníku sodou bikarbonou (NaHCO3), tedy jedlou sodou. S tím souvisí a i se potvrzuje moje předešlé podezření, že minerální doplňky v podobě citrátů jsou k ničemu, protože jsou nejspíše nestravitelné, i když vstřebatelné.

J. Humble

B1) Užívání MMS1 aktivovaného kyselinou citronovou je velice na pováženou, protože dosavadní míchání podle J. Humbla vykazuje veliký přebytek kyseliny citronové, která se chemicky nevyváže. Pokud je tedy MMS1 vzato na prázdný žaludek, přebytek kyseliny citrónové spolu s kyselinou chlorovodíkovou, která už v žaludku je, postupuje do dvanáctníku, který se z toho může samozřejmě eventuelně zbláznit, aby to vše zneutralizoval sodou bikarbonou. Navyšováním dávek MMS1 + citrónová se očividně docílí, že si dvanáctník na tu pohromu do nějaké míry zvyká a přizpůsobuje se, ale eventuelně už to dál nejde a záleží na individuální schopnosti jedince produkovat skoro okamžitá množství sody ve dvanáctníku, kdy se to u nich projeví. Dvanáctník je šokován a není divu, že po tom lidi v určitém momentě zvrací a že to člověka pěkně protáhne, protože v momentě, kdy to dvanáctník přestane zvládat, pošle to jak rychle to jen jde ať už nahoru, nebo do střeva, a tomu střevu se to samozřejmě také vůbec nelíbí a hybaj ven. Nějaké povídání, že tím je vidět, že MMS zabírá, je sice velice trefné, ale už se nezmiňuje do čeho zabírá.

B2) Nezbývá než přihodit, že to poslední psaní J. Humbla uvádí vynález metody, právě díky selhání CDS proti malárii, jak zabránit klasickým vedlejším účinkům MMS1, nevolnostem a průjmům. Jeho tým celkem logicky dospěl k závěru, že je třeba neutralizovat pH aktivovaného roztoku před požitím na pH7, a to čím? Sodou bikarbonou. Jenže, návod je zase lidový a tudíž nepřesný a i kdyby přesný byl, soda bikarbona neutralizuje přebytek kyseliny citrónové na co? Na citrát sodný. Také zastavuje reakci, takže co vyreagovalo ve skleničce obsahuje všechen ClO2, který do těla jde, v žaludku už se to nedovyvíjí kromě toho, co dokáže dovyvinout žaludeční HCl.
Zde se nám tedy sice odbourávají následky přebytku kyseliny citrónové ve dvanáctníku, tomu jsme dost pomohli, ale pořád zde přijímáme nejspíše zbytečně vysokou dávku citrátu sodného, u kterého nikdo nemůže určit u té které osoby, kolik je fajn a kolik je moc, protože to záleží mimo jiné na schopnosti jater citrát sodný likvidovat, když už se do těla dostal, jakože staré ortodoxní vyzkumy uvádějí, že se dobře vstřebává. (Tady pozor! To že se vstřebá ještě neznamená, že se stráví. Cyankáli se taky i v nadměrném množství vstřebá, ale nestráví se rozhodně tak, aby nenadělalo škody a bylo nám k užitku.)

Takže, bylo by potřeba se domáknout od nějakého chemika, jaký je vyvážený poměr chloritanu sodného a kyseliny citrónové a jak to míchat co nejpřesněji, ale bez pomoci přesných vah, aby reakce nezanechala značný přebytek kyseliny citronové a by se ta míchanice nemusela neutralizovat jedlou sodou. Mírný přebytek chloritanu by byl lepší, protože ho dorazí v žaludku kyselina chlorovodíková. Zároveň by bylo užitečné nechat reakci proběhnout kompletně v uzavřené nádobě, aby neutíkalo ClO2, s dostatečným množstvím vody, aby se všechno ClO2 rozpustilo a nekřáplo to, což také bude záležet na teplotě. Osobně bych to i obešel tak, že bych si vyvinul CDS a smíchal ho s poměrově dobře namíchaným, vyreagovaným a odvětraným roztokem citrátu sodného, ale je to zase poněkud dlouhá střelba. Tím by se zajistilo jakési optimum, kdy lékařské účinky citrátu se drží v mezích jakési všeobecně platné tolerance, i když i zde je jisté riziko, že lidem s poškozenými játry to může ublížit.

Nicméně zde se dostáváme k novému problému. Reakce dvanáctníku se doposud postarala o to, aby se lidi MMS1 nepředávkovali. Co ted? Kolik je ho vlastně moc a pro koho?

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Citrát Sodný-informace

Příspěvek od Palo »

Slavek Krepelka píše:Takže, bylo by potřeba se domáknout od nějakého chemika, jaký je vyvážený poměr chloritanu sodného a kyseliny citrónové a jak to míchat co nejpřesněji, ale bez pomoci přesných vah, aby reakce nezanechala značný přebytek kyseliny citronové a by se ta míchanice nemusela neutralizovat jedlou sodou.
Ono by se to dalo vyřešit tobolkou PMS1 s přimíchanou kyselinou citronovou - všechno by bylo práškové. Je tam dost aktivátoru, kyseliny citronové by stačilo dát pár zrnek do jedné tobolky...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Citrát Sodný-informace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Palo píše: Ono by se to dalo vyřešit tobolkou PMS1 s přimíchanou kyselinou citronovou - všechno by bylo práškové. Je tam dost aktivátoru, kyseliny citronové by stačilo dát pár zrnek do jedné tobolky...
Nazdar Palo,
Určitě by to bylo jednodušší míchat v nějakém přesném poměru i doma, protože suché ingredience se dají jenom odvážit a to zas takový problém není. S kapalinama je to velice náročné. Jinak střílet to od pasu tak nějak máš taky recht. Ono to nebude zas až tak kritické. Kdyby bylo, je z toho MMS dost nemocných lidí, ale měl by na ten citrát každý brát ohled.
Jsi génius. Tak mi vlastně došlo, že ze suchých surovin se to dá napočítat relativně snadno. Stejně se na to teď vykašlu a použiju Batlesův poměr. Zní mi dost blízko tomu, kam se asi člověk dopočítá s tím, že v tom bude nějaká HCl navíc. Počítat budu, až bude víc času.
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Citrát Sodný-informace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Dalším vyhledáváním jsem zjistil, že citrát sodný se používá jako stabilizátor pH mezi cca 3.2 a 6. Tím je míněno, že stabilizuje roztoky na určité pH přes to, že jsou do roztoku nadále přidávány ať už kyseliny, nebo zásady.

Dnes jsem se dal do testování MMS1. Použil jsem standartní MMS a 10% (Humble) citrónovou.

Do 7 kapek kyseliny jsem vrazil 10 kapek (stejné kapátko na vše) chloritanu, nechal jsem směs vyreagovat a teplem a mícháním jsem se zbavil ClO2 (do čira). PH někde pod 5.5 což je nejnižší udaná indikace mého litmusu. Přidal jsem 7 kapek chloritanu a opakoval proces vyreagování a zbavení se ClO2. Vylezo to ale stále pod 5.5. Přidal jsem dalších 7 kapek chloritanu a opakoval proces. Vylezlo to ještě pod 5.5, ale už se to barvou litmusu blížilo 5.5. Přidal jsem další 4 kapky chloritanu a pH vylezlo na 5.7. Reakce se do této doby vždy obnovila jak vždy doloženo dalším zelenáním roztoku. Další 3 kapky chloritanu zvedly pH na 5.8. Dalších 7 kapek chloritanu reakci znatelně neobnovilo a neovlivnilo pH. Další přidávání chloritanu už ani nehlo s pH roztoku. Skončil jsem na poměru 7 kapek citrónové (10%) na 45 kapek chloritanu 28%.

Poučení z toho plyne, že:
a) směs je chemicky vybalancovaná (čti vyreagovaná) někde kolem 31 dílů chloritanu na 7 dílů citrónové čímž dostaneme chemicky vybalancovanou směs cca chloritan 28% [9]:[2] citrónové 10% Humblův poměr
b) vybalancovaný poměr chloritanu a citrónové se nedá zjistit měřením pH.
c) mixování podle J Humbla produkuje veliký přebytek citrónové v roztoku, který musí likvidovat buďto:
c1) potrava, což nejspíše silně omezuje chlorinaci živin žaludeční HCl.
c2) značné množství dodané jedlé sody do roztoku, což velice navýší obsah citrátu sodného v dávce.
c3) nebo dvanáctník, což velice navýší obsah citrátu sodného v dávce.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

NaClO2 + C6H8O7 ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Citrát Sodný-informace

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Reakce se do této doby vždy obnovila jak vždy doloženo dalším zelenáním roztoku.
... tak jsem ještě přemýšlel, co se Ti tam vlastně dělo při tej "postupnej aktivaci" (v podstatě se jedná "neutralizaci"), tedy jak postupně ty reakce po sobě probíhaly ...... možná se Ti budou líbit víc než ono prosté, všude stále dokola opakované (navíc ještě nevybalancované :roll: ): ... NaClO2 + C6H8O7 = C6H5Na3O7 + ClO2 ...

... tudíž ..... 3 NaClO2 + C6H8O7 = C6H5Na3O7 + 3 HClO2 ... (což je zcela stejné jako uvedené v předchozím příspěvku: 3 NaClO2 + C6H8O7 = Na3C6H5O7 + 3 H+ + 3 ClO2- ) ....... a jelikož 5 HClO2 = 4 ClO2 + 2 H2O + HCl ... :arrow: ... z čehož vyplývá: ... 15 NaClO2 + 5 C6H8O7 = 5 C6H5Na3O7 + 12 ClO2 + 6 H2O + 3 HCl ... přičemž to ale stále nadále (logicky/zákonitě) odpovídá temu původnímu stach. vejpočtu ( http://www.webqc.org/balance.php?reacti ... BH2O%2BHCl ) ...

... z tohož vyplývají aj další následné reakce HCl s ještě nezreagovaným NaClO2 ... :ewhistle: ...

... :) ...

-----------------
PeS: ... těch průběžných reakcí může být samozřejmě dokonce ještě více, a to dle toho, jak se s měnícím pH bude zároveň měnit i náboj ... ale ty již pro výsledek nejsou až tak vcelku důležité, jelikož uživatelům MMS jde především o ClO2 ...

doplněno: ... jedna z reakcí v kyselém pásmu by mohla být aj dokonce za vzniku hydronia ... 3 NaClO2 + C6H8O7 + 3 H2O = 3 H3O+ + 3 ClO2- + Na3C6H5O7 ... :ethink: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Citrát Sodný ... antikoagulace ...

Příspěvek od A(&F) »

... na několika místech fora je zmíněno, že citronan sodný, coby jeden z výsledných produktů MMS, se následně v těle chová jako "antikoagulant", tudíž mimo jiného jeho uživatelům i tzv. "ředí krev" ..... zde si dovoluji předestřít několik faktů, jenž ukazují, že tomu tak zřejmě není / nemělo by být ...

- ano, v různých oborech zdravotnictví se sice užívá "protisrážlivých vlastnosti" citrátu sodného (kdy tento při reakci s krví do ní odevzdává sodík a váže na sebe ionizovaný vápník), ale vždy pouze in-vitro !!! ...... tedy např. při konzervaci krve (skladování pro transfuzi), při odběrech pro stanovení koagulace, jako zámek katetrů u pacientů "s umělou ledvinou", atd. ...
- v malém množství je citrát sodný vcelku považován za "bezpečnou látku" (viz např. jeho použití v potravinářství E331, ale jinak je pro lidský organismus látkou velmi toxickou (což způsobuje nemalé problémy dokonce i při opakovaných nebo masivních transfuzích krve) ...
- není mi rovněž známo, že by se tento na přímo používal jakožto "antikoagulační lék" (např. po operacích, po transplantacích, po "trombózních příhodách", při "mutacích" krve, atd.), krom již uvedených důvodů viz také další bod ...
- zjednodušeně řečeno, při perorálním užití citrátů - sodný/draselný (ale i při jejich přímé inj. aplikaci), se po vstřebání tyto v játrech "mění" na bikarbonáty (čehož se kupř. ve sportu dá využít pro krátkodobé zvýšení tělesného výkonu, vzniká při tom ale přebytek sodíku/draslíku) ...... tudíž jedinou možností (po užití MMS1), kudy se ve větším množství může citrát dostat do krevního řečiště, je jeho přímé vstřebání přes sliznice počátku zažívací soustavy (např. v dutině ústní pod jazykem - sublinquálně, popř. v jícnu), přičemž je však z krve beztak zakrátko odbourán ...
- z výše uvedeného vyplývá, že MMS (potažmo reakci vzniklý citrát sodný) nemůže nikdy nahradit "medikamenty pro úpravu srážlivosti krve" ...
- pokud snad některý z uživatelů MMS v minulosti zaznamenal sníženou srážlivost krve, tento stav mohl být zapříčiněn z naprosto jiných důvodů, jako je kupř. jednotvárná strava bez zeleniny (= nedostatek vit. K) či naopak požíváním prostředků jenž účinně "ředí krev" (např. alkohol ve větším množství, léky obsahující kys. acetylosalicylovou, mnohé léky proti bolesti, ATB, atd.) nebo vlivem probíhající nemoci (vč. narušené střevní mikroflóry, neb 70% vit. K se tvoří právě tam) ..... nicméně, mohlo by se i stát, že to způsobí příliš vysoké dávky užitého MMS (jenž játra již nestačila zpracovat / došlo k vyvázání dostupného vápníku z krve), kdy si však dotyčný velmi těžce koledoval o rozhození acidobazické rovnováhy, ledvinovou koliku, atd. ..... když už nic jiného, v ten okamžik mu po těle zřejmě nebylo dvakrát nejlépe ...

... výzva: ... jestliže chce někdo z přítomných tyto uvedené argumenty vyvrátit (popř. potvrdit), nechť tedy po nějaký čas užívá zvýšené dávky MMS1 ("aktivovace" kys. citronovou) a poté si nechá změřit hodnotu INR (http://cs.wikipedia.org/wiki/Protrombin ... D_%C4%8Das), což ho v dnešní době bude stát maximálně do 100,- CZK, ale nejspíše mu toto vyšetření bude provedeno zcela zadarmo, anžto všechny zdrav. pojišťovny je std. proplácejí ...... ať však předem raději počítá s tím, že výsledky s největší pravděpodobností budou takříkajíc "v normálu" ... ;) ...

(pozn: ... klidně bych to provedl sám, ale můj momentální zdravotní stav to bohužel neumožňuje)

... Anri ...

-----------
PeS: ... mmch, když jsem zkusil pohledat, zda již někde na netu není náhodou popsán pokus náhrady antikoagulačních léků pomocí MMS, tak na stránce "Názory a příspěvky od uživatelů z ČR a SR jsem našel toto (ale s tím, že se jednalo o "Protokol 1000")

----------------------------------------------------------------------------------------------------
25.2.2013

Dobry den, takze overeno na vlastni zkusenosti vcetne lekarskeho vysetreni krve.

Leky jsem vysadil, ale zadne redeni krve se nedostavilo. Je tedy jednoznacne potvrzeno, ze ani po 3 tydnech kury 1000 nedoslo k zadnemu redeni. Hodnoty vysetreni ukazaly, ze skutecne zadne leky neberu.

Ted jsem jiz znovu nasadil warfarin.

Pisu vam to, aby existoval tento poznatek(lekarsky overeny rozbory krve), pro dalsi mozne dotazy na tema MMS vs. redeni krve. Sdelte prosim zkusenost i Jimovi.

Zatim vse krome podkozni bulky zmizelo, negativni ucinky naprosto zadne, ale jeste vytrvam

----------------------------------------------------------------------------------------------------


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Citrát Sodný ... antikoagulace ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: přičemž je však z krve beztak zakrátko odbourán ... jestliže chce někdo z přítomných tyto uvedené argumenty vyvrátit ....
Spíš jen jako připomínku. Z procedur použití citrátu sodného na umělé ledvině pro mne vyplývá, že vliv citrátu sodného na srážlivost krve je velice krátkodobý, i když velice výrazný, a zřejmě pro tuto schopnost nejspíše používaný u pacientů, u kterých je dlouhodobější účinek, řekněmež heparinu, nežádoucí. Nedává mi proto moc smysl zjišťovat srážlivost krve jindy, než řekněmě běhěm hodiny po užití MMS1 (s citronkou) a už vůbec ne po dlouhodobějším užívání. Nicméně, dlouhodobější užívání MMS definitivně bude mít vliv u mnoha lidí na celkový zdravotní stav a to i krve, což by se mělo projevit i na srážlivosti krve. Samozřejmě je tu ale hodně proměnných a nelze očekávat podobné výsledky u všech lidí. Jedna vlaštovka skutečně jaro nedělá. Pokud se podívám jak mi změnily krevní obraz, specielně výraznou přítomnost fibrinu, což je nejspíše plísňové onemocnění krve, Beckův zapper a Godzila, ani bych se na chemii nevykašlal.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Citrát Sodný ... antikoagulace ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:dlouhodobější užívání MMS definitivně bude mít vliv u mnoha lidí na celkový zdravotní stav a to i krve, což by se mělo projevit i na srážlivosti krve.
... :ethink: ... pls, předpokládáš spíše tedy, že po dlouhodobějším užívání MMS1 (akt. citronkou) "bude srážlivost krve v normě" anebo že "krev bude tzv. naředěna" ?? ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Citrát Sodný ... antikoagulace ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: předpokládáš spíše tedy, že po dlouhodobějším užívání MMS1 (akt. citronkou) "bude srážlivost krve v normě" anebo že "krev bude tzv. naředěna" ?? ...Anri ...
a) pokud MMS skutečně zabere na fyzickou patologii, předpokládám, že se srovná i sedimentace a srážlivost díky tomu a ne díky naředění krve.
b) Pokud nezabere a srážlivost je testována po více než řekněme 1-2 hodinách po posledním užití MMS, nepředpokládám žádné změny ve srážlivosti.
c) Pokud je srážlivost testována během 1-2 hodin po posledním užití MMS1, předpoklídám, že se projeví protisrážlivý účinek MMS.

Jak je to ale ve skutečnosti nemám tuchu, to by bylo na pěkných pár hodin lovení s výsledkem nejistým a v podstatě mi je to jedno, protože vnitřní užívání MMS1 považuji za pomoc teprve v případě, že selžou jiné nouzové metody tělu vlastní, napřÍklad peroxid, či HCl terapie. Jako první bych však viděl změnu diety a životního stylu a popřípadě i prostředí, dokud ještě není třeba sahat po nouzovkách.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Citrát Sodný ... antikoagulace ...

Příspěvek od A(&F) »

... jenom ještě abych upřesnil mnou použitou "terminologii" ...... snížená srážlivost krve = tzv. "naředěná krev" (což je sice spíše lidový název, ale běžně se užívá aj v "lékařské mluvě") ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“