Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.

Inhaloval bych za pomocí "Elektronického inhalátoru"?

Absolutně ne.
4
10%
Určitě ne.
4
10%
Nevím / možná.
1
3%
Když se ukáže, že je to dobré, tak proč ne.
10
26%
Již inhaluji - kouřím (už jen) e-cigarety.
10
26%
Kouřím klasické cigarety a na EI se nechystám.
2
5%
Kouřím jak cigarety, tak i inhaluji.
3
8%
EI jsem zkoušel, ale vrátil jsem se zpět k cigaretám
1
3%
Kouřím všechno, co se vykouřit dá ;)
2
5%
Jiná odpověď...
2
5%
 
Celkem hlasů: 39

Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od milda »

Mimo téma (offtopic)
Batles píše:Nezbývalo mi nic jiného, než tedy přejít na elektronickou cigaretu :smoke:
Používám ji týden a musím říct, že čištění plic a průdušek je pěkně znát, nečekal jsem takový efekt :good:
Hlavně vydržet :D
Ahoj Batlesi.
Přiznám se bez mučení, že o elektronické cigaretě slyším poprvé. :oops:
Mohl bys to trochu blíž specifikovat? ;) :D
Dík. M.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od huhu »

Mimo téma (offtopic)
milda píše: Přiznám se bez mučení, že o elektronické cigaretě slyším poprvé. :oops:
Mohl bys to trochu blíž specifikovat? ;) :D
Dík. M.

Berlička pro závisláky

http://www.bezcigaret.com/

Obrázek


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od milda »

Mimo téma (offtopic)
huhu,
tak dík. To už zaplaťpánbu za mě vyřešili Mudrci před mnoha lety:
- tak dlouho mi léčili zánět průdušek antibiotikama, až jsem se skoro udusil. .. no a přestal jsem kouřit z hodiny na hodinu.... :laugh: :jump:
PS: zajímavý je, že ačkoli ing.Janča (a téměř všichni staří léčitelé) už před mnoha a mnoha léty věděli, že ASTMA=ZÁNĚT PRŮDUŠEK LÉČENÝ ANTIBIOTIKY, tak naše slavná medicína před tím zarputile a úspěšně zavírá oči dodnes. :bad: :evil: :!: :ethink:


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Palo »

Ač jsem docela čerstvý pokuřovač tzv. e-cigaret, fascinují mě některé názory lidí, co o tom opravdu moc neví ;) Je to někdy smutná sranda poslouchat ty nesmysly. Říkal jsem si, že by se to mělo přejmenovat na Elektronický inhalátor (EI), aby se lidi uklidnili :) Snad ani nemusím připomínat, že cigarety to připomíná spíš jen vzhledem, chuť se klasické cigaretě zdaleka nemůže rovnat, avšak při přidání nikotinu to tu cigaretu jakžtakž nahradí.

Vzhledem k tomu, že se do e-liquidu dá narvat snad úplně všechno, napadlo mě, že bychom mohli zkusit udělat léčivé směsi, v tomto ohledu je to zem neoraná a mohlo by to být velmi zajímavé i pro klasické nekuřáky (pro ně s pochopitelnou absencí nikotinu - což naprosto není problém), jelikož to spíše připomíná vodní dýmku - spíše je problém ten nikotin sehnat. Jen doplním, že téměř čistý nikotin jsem si sehnal a to co mi ještě teď zbylo odpovídá asi 200 000 silnějším cigaretám. To, že je to jed a nabízí se to běžně naředěné snad nemusím připomínat.

Základní roztok e-liquidu by mohl být složen z 1/3 glycerinu a 2/3 propylenglykolu (obojí je sehnatelné ve firmě FICHEMA). Otázkou je, jak ostatní léčivé doplňující látky připravit a nachystat. Zkoušel jsem i extrakt z konopí a výsledek je celkem obstojný, velice blížící se realitě ;) Ale to jen odbočuju, tímto se zabývat nechci, ale je možné, že to bude také zdraví prospěšné - kdo ví? ;)

Často se to základních směsí přidává ještě kyselina mléčná (max. 1 kapka na 10 ml e-liquidu), aby to mělo pro kuřáky omamný nádech a cigaretku to truchu tímto také připomínalo. Dočetl jsem se, a překvapilo mě, že to má celkem pozitivní působení pro zdraví, ale stále se mi to nezdá, no čas ukáže ;)

Pokoukávám například po tekutém B-12 vitamínu, otázkou je, jestli se zahřátím spirálou nezlikviduje a jestli by to vůbec mělo smysl. Uvažovat se dá i o bylinkách (třeba i jedovatých, ale samozřejmě dostatečně naředěných - malé množství jedu může být také zdraví prospěšné).

Běžně se do e-liquidů přidávají aromata, vypadá to, že vede mentol. Zoušel jsem nějaké silnější koncentrovanější aromata a byl jsem zklamán, spíše se chystám podívat se po nějakých, co chuť budou mít odpovídající, tedy spíše potravinářské, které jsem zkoušel u NAVARa (má jich opravdu slušnou sbírku) a chutnali velmi dobře - zkoušel jsem například eukalyptus, lískový ořech a možná ještě něco, už si nepamatuji.

Napadlo mě přidat malé množství chlorovodíkové, ale to by zřejmě bylo velmi brzy po žhavící spirále, takže se zde budu muset obejít bez mé chlorovodíkové fantazie ;)

Toto téma je tedy určené pro elektronické inhalátory a míchání náplní do nich, s účelem zlepšení svého zdravíčka. Ale pokud bude mít někdo tip na chutné kouření (i bez zlepšení zdravíčka), také to bude jistě pozitivně oceněné ;)

Motivaci můžete hledat např. zde: http://www.e-cig.com/shopping/products/ ... -E-Liquid/
Jestli jsem to správně pochopil, mají (kromě jiného) dole kouřeníčko s vitamíny A, B, C a E.

Jakýkoliv nápad je vítán ;)
Naposledy upravil(a) poota dne čtv 12 dub 2012 20:35, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Zvýraznil jsem účel vlákna - poo.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od jarda ovčák »

Mno, já se přiznám, že jako vášnivý kuřák jsem byl zajatcem tohoto nešvaru.Co počít, jsou i horší, asle ty vyjgle, co ze mne pršely byly k uzoufání....Moje ženuška mi koupila elektrické cegáro a bafám si kdykoli kdekoli. nikomu to nesmrdí, já přestal sípět a chrchlat, každý měsíc ušetřím dvaapůl tauznu, nemám studený pot a hrůzu z faktu, že už mám v zásobě JEN krabku cegár a co bude pak???
Syndrom nedokouřené cifarety je tentam, a můj pediatr mi řekl, že se dožiju jistě o pár týdnů déle.... Ergo, viím jen pozitiva, navíc kalouskovi nepřispívám do kasy. Včera jsem natankoval tekutý tabáček asi na 25 let za pár stovek, takže jsem zcela klidný a vyrovnaný. Alespoň nějaká jistota v této nejisté době. Jasně že když přijedou kámoši z ciziny, tak si s nimi bafnu ubalené trabuko z holandského tabáčku neb dolanského listí...
myslím, že to je i dobrá odvykačka, tuhlencto elektrický veržinko.Už jen v tom prpylenglykolu rozpustit čaras a můžeme vyrazit k novým obzorům...
Nepožitkáři a asketové nechť odpustí.....
leda by někdo tvrdil, že ten propyl glykol a glycerin jsou větší shity, než klasické cegáro.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Palo »

jarda ovčák píše:Moje ženuška mi koupila elektrické cegáro a bafám si kdykoli kdekoli.
No jasný, nebavilo jí uklízet po tobě ty vajgle na dvorku přede dveřma do bejváku, já bejt jí, tak udělám to stejný ;) Ušetřila si kvantum práce a náramně se jí oddechlo za cenu pár nemálo štovek ;)

Ináč první nápady - extra pro malariky (tem co maj problémy s tělesnou teplotou - studené ruce si horké části těla):

- chinovníková kůra
- vrbová kůra
- vilcacorová kůra

Pro spáče za volantem:

- kofeinový liquid (už jsem něco zkoušel a funguje to perfektně)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od NAVAR »

Je to dobrá věc, hlavně ten pocit že člověk trochu ukrojí hydře z těch 47miliard ročně co má stát na daních z cigaret. Další výhodou je člověk přestane chrchlat, kašlat a neobtěžuje kuřákobijce. Nevýhoda je v tom že nebudu mít vajgly na postřik proti mšicím.
Jinak si myslím že by šlo inhalovat mnoho léčivých látek pro než by byl propylenglykol a glycerin nosičem. Včera jsem seděl se strejcema u sklenky a jeden říkal že jako malé děti někteří jejich spolužáci museli kouřit a cigarety dostávali v lékárně na předpis. Ty cigarety byly totiž bylinkové. Takže bylinkové cigáro či inhalator – proč ne.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
haluzakfest
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: pon 21 kvě 2012 19:14
Dal: 2 poděkování
Dostal: 50 poděkování

Re: MMS - Zkušenosti uživatelů II.

Příspěvek od haluzakfest »

Milan_Sk: Taky zdravim, dík za tvůj názor a reakci. Byl jsem taky kuřák, téměř od 12ti let jsem žil uplně špatně !! Ale to jen díky zmatení tímto systémem ! Od malička sem silně vnímal že tu něco nehraje... měl jsem dvojky trojky z chování, protestoval jsem proti škole proti učitelům učivu nesmyslnosti vyuky. Závislý na nikotinu jsem od 12ti let a smířený jsem stím že už se této závislosti nezbavím ! Ale to ještě není vše ztraceno !! Po autonehodě jsem objevil první pomůcku ktomu začít napravovat co jsem za mé dětství nasobě poškodil. VAPORIZACE NIKOTINU !! už indiani vapovali na horkých kamenech byliny... když kouřili tak přes dlouhe dýmky a jen ritualně... kouření je ta nejabsurdnější blbost lidstva !! Každé zvíře je natolik chytré že před ohněm a kouřem otíká... my nadřazené bytosti :D sme zato natolik zblblí že ohněm vyvoláváme kouř který vdechujeme přímo doplic :D:D donebe volající jak nám tohle donutili dostat dohlavy :D:D ale kvěci !! Z TABÁKU ZÁVISLOST TVOŘÍ NIKOTIN !! NIKOTIN JE SICE PRUDKÝ A VELICE SILNÝ JED OVŠEM NENÍ TÍM CO ZPŮSOBUJE TY PROBLÉMY OKOLO KOUŘENÍ ! TY PROBLÉMY ZPŮSOBUJE DEHET A OSTATNÍ LÁTKY VZNIKAJÍCÍ HOŘENÍM, PROTO NEBUĎ HLOUPÝ A NEKUŘ ! MÍSTO TOHO UŽÍVEJ NIKOTIN !! EXISTUJE TAKOVÁ MALÁ LEVNÁ VAPORIZAČNÍ FAJFKA. TA Z TABÁKU UVOLŇUJE JEN NIKOTIN A MOŽNA DALŠÍCH PÁR ZANEDBATELNÝCH LÁTEK. NENECH SE ALE ODRADIT NEMOŽNOSTI TEN TABÁK VAPOVAT. PO PULCE CIGARETY CO JSEM VSYPAL A NÁSLEDNĚ SI JEDNOU POŘÁDNĚ POTÁH TAK JSEM SE RÁZEM NIKOTINEM PŘEDÁVKOVAL A CELÝ DEN NECHTĚL CÍGO ANI VIDĚT.. .ALE PO PÁR DNECH SE NAPROSTO ZMĚNÍ CITLIVOST NA NIKOTIN A BUDEŠ MOCI NORMÁLNĚ INHALOVAT BEZ TOHO ANIŽ BY SES DUSIL NEBO PŘEDÁVKOVÁL NEBO TITO JAKKOLI NECHUTNALO.. DE OTO VYDRŽET TU DOBU NEŽ SI TĚLO NA JINOU VERZI NIKOTINU ZVYKNE. MNO ALE EFEKT OPROTI KOUŘENÍ BYL ZNÁT OKAMŽITĚ.. CÍTĚL JSEM SE JAKOBYCH SI ODSTRANIL ŽELEZNOU KOULI OD NOHY... BYL SEM AKTIVNĚJŠÍ ! A CÍTĚL SE SKVĚLE JAKOBYCH NEKOUŘIL ! MĚ TO PŘINUTILO PŘEJÍT KOUŘIL JSEM MOC A VŠECHNO TRÁVU EXTRÉMĚ MOC... A NA OBLIČEJI MI VYSKAKOVALO TAKOVÉ AKNÉ KTERÉ UŽ BYLO ASI MAXIMUM CO MŮŽE BÝT BOULE O VELIKOSTI 50TI KORUNY HLUBOKO POD KŮŽI PO VYČIŠTĚNÍ VYMAČKÁNÍ OBROVSKÁ OTEVŘENÁ PULZUJÍCÍ KRVAVÁ RÁNA, TOTO SE MI STÁVALO CCA 3-4 DOROKA... ALE ČÍM DAL INTENZIVNĚJI A JÁ MUSEL RYCHLE JEDNAT.. BUD PŘESTAT NEBO SE SMÍŘIT STÍM ŽEMĚTO BRZY ZABIJE ! NO POKUD CHCEŠ VĚDĚT VÍC NAPIŠ MI NENÍ PROBLÉM PORADIT. :) A MĚJ SE FAJN

Palo : Taktéž dík za podporu, velice mě těší že jsou lidé kteří mají rozum kteří nemaj ty blokace, které jim nedovolují přijmout pravdu a radši fungují ve lži.

No ale věřím že nejsem sám kdo došel až ke znepokojení. A výčitkám. Jak můžete vklidu spokojeně žít když o kus dál se děje peklo nepředstavitelné. Hromadné popravy a tyranie v iráku africe atd.. nemůžu se zbavit za část viny kterou nesu tím že otom vím přihlížím tomu a nic proti nedělám... jemi ztoho nanic... ale co mám dělat ? Došel jsem ktomu že abych se mohl pokusit něco změnit potřebuji strašně moc peněz !! A ktomu nevím jak dojít.. sem rád že já sám mohu žít důstojným životem bez toho aniž bych riskoval basu nebo dřel jak kůn dvanáctky a svatky.... a ito není jednoduché být bezpráce a přitom mít na jídlo a všeobecně důstojný život eště když vám stát háže klacky pod nohy.. podotýkám že neberu podporu a žádné dávky ... a přesto mě pracák vytočil tím jak mě nutil do veřejné služby.. otroctví novodobé nucená práce a šikana... tehdy jsem si uvědomil že člověk který nemá dostatek financí tak vlastně nemá žádná práva žádná ústava pro něj neplatí a prostě nemá šanci se dovolat spravedlnosti !! toto je fakt... ale vyjebávám sněma jak se dá.. toco semnou úřady zažívají tak jim pěkně žere nervy ! Nebojím se, nestydím se , a mám svá práva na této planetě za které klidně položím život !! Nerad bych budil dojem psychicky narušené osoby která je vnitřně naštvaná na celý svět neumí se zařadit do společnosti a trpí paranoidními představy. Takto byto nejspíš hodnotil doktor... ale já sem si jist svým psychickým zdravím... občas sem měl sice pocit jesi opravdu nejsem vadný když všeci okolo mě jsou blázní ... je těžké ustát proti všem svou pravdu !! no už sem se zase rozepsal :D hold mám toho hodně na mysli. :D a kvalitní palivo a hlavně miluji vědění miluji informace chci vědět všechno.. nějak věřím vto že ve vědění je síla... že jednou dojdu ktomu jak to vyřešit jak se distancovat od globálních problému jak žít pravý plnohodnotný život...


haluzakfest
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: pon 21 kvě 2012 19:14
Dal: 2 poděkování
Dostal: 50 poděkování

Re: MMS - Zkušenosti uživatelů II.

Příspěvek od haluzakfest »

Milan_Sk píše:Fúha, sila koľko máš v toho v sebe haluzakfest !
Napíš mi prosím viac o "VAPORIZAČNÍ FAJFKA". Ja som 16- ty deň na MMS (CDS) a tiež cítim asi o dosť viac, horšie je že máločo mi chutí čo mi predtým chutilo. Stále som hladný a neviem sa dožrať. Samozrejme káva a cigarety chutia, možno káva mi až tak nechýba.
Prajem všetkým veľa zdravíčka.
Nevím přesně co myslíš že vsobě mám ale dík za obdiv.. A vaporizační fafka je fajfka která ti z tabáku a jakékoli rostliny vytáhne pouze aktivní aromatické látky bez toho aniž by ibsah vzplál nebo hořel, doutnal cokoli... jediné co se s aplikovaným materialem stane je že zhnědne vysuší se a vypaří se zněj aktivní látky. Tzn že dehet a ostatní jedy vznikající hořením zde prostě nejsou. No o vaporizaci je na netu informací až až ... a jediné co můžu říct je : Přestal jsem kouřit začal jsem inhalovat. :) Veškeré vaporizery jsou buď extrémě drahé nebo nekvalitní, ovšem tuto fajfku už mám dlouho... 100x spadla, opálená celá a stále funguje perfektně... je rychlá malá praktická jen stím rozdílem že k vaporizaci nepoužíváte teplo z elektřiny ale teplo z plamenu zapalovače.. jeto úžsasná věc proty co chcou přestat kouřit ale přes těžkou závislost to nezvládají !


Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Drta.tom »

re Palo: ale to by zřejmě bylo velmi brzy po žhavící spirále
to zas takový problém není. Ač jsem nekuřák, byl jsem teď v úterý v Brně na srazu e-cigareťáků a byl tam borec, kterej názorně ukazoval, jak si navinout z běžně dostupného drátku (zakoupeného v GESu) novou spirálu. Samozřejmě rovněž se spirálou nahradil i knot (což je ještě menší problém). Při troše cviku se to zvládne za 5 min při minimálních nákladech.

Použité pomůcky:
klubko knotu, drátek z GESu (prodejna se součástkami), nůžky na manikůru na zastřihnutí drátku, digitální multimetr na měření odporu spirály.

Ten borec to samozřejmě nedělal poprvé. Udělal cca 5 omotávek, nasadil novej knot, přeměřil odpor drátu multimetrem, nasadil a bylo hotovo.

Jako univerzální inhalátor téměř čehokoliv je samozřejmě vhodnější spíše ultrazvuk. inhalátor, ale chápu, že to není tak stylové.
re Palo: Ale pokud bude mít někdo tip na chutné kouření (i bez zlepšení zdravíčka), také to bude jistě pozitivně oceněné
Na srazu (ač nekuřák) jsem lecos ochutnal - po tabáku má slušnou chuť příchuť Virgin - neznám přesný název dotyčného e-liquidu, ale měl krásnou tabákovou příchuť jako doutníček, ale bez škrábání v krku - z asi 10 ochutnávek, co jsem podstoupil, mě zaujal nejvíce.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Palo »

Drta.tom píše:...jak si navinout z běžně dostupného drátku (zakoupeného v GESu) novou spirálu.
Těch drátků je vícero druhů, víš, který konkrétně na to použil?

http://www.ges.cz/cz/kabely-vodice/drat ... listType=1


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od poota »

Důležitý je zřejmě hlavně odpor, kterého se má docílit, protože na něm při daném napětí záleží protékající proud a tím potažmo i výkon. Při větším průměru je potřeba delší drát, ale bude zřejmě "trvanlivější", takže záleží na tom, aby se tam taky vešel.

Jak jsem se díval na stránky, tak cena těch náplní je srovnatelná s cenou původně vykouřených cigaret, takže o nějaké úspoře peněz se nedá hovořit. Tady bude zřejmě nutné nastoupit cestu výroby vlastních náplní.
Ovšem i cena samotných inhalátorů mi připadá nekřesťansky vysoká za tak primitivní přístroj.
Detailní výkres uspořádání jsem sice nikde nenašel, ale myslím, že není vážnějších překážek vlastní výrobě v našich domácích podmínkách. Na stránkách jsou sice jako cigarety, ale i ve formě doutníků nebo dýmek. Vzhled si můžeme dopřát jakýkoli, rozměry stačí příruční. Tím je možné použít i běžnější baterie a také snadnou výměnu náplní. Pro inspiraci třeba tak, že celý přístroj je ve formě cigaretové špičky, do které se zasunuje náplň jako cigareta.
Tolik jenom pro "nastartování" procesu koumání po česku :dknow:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Palo »

poota píše:Důležitý je zřejmě hlavně odpor, kterého se má docílit, protože na něm při daném napětí záleží protékající proud a tím potažmo i výkon. Při větším průměru je potřeba delší drát, ale bude zřejmě "trvanlivější", takže záleží na tom, aby se tam taky vešel.
No delší drát se zas tolik nezahřeje, což může způsobit, že se nebudou odpařovat látky, které se odpařovat mají. Tím pádem by se muselo delší dobu žhavit, což se projeví zase na výdrži baterky. Bude třeba tedy zvolit optimální odpor, i optimální délku odporového drátu.
poota píše:Jak jsem se díval na stránky, tak cena těch náplní je srovnatelná s cenou původně vykouřených cigaret, takže o nějaké úspoře peněz se nedá hovořit. Tady bude zřejmě nutné nastoupit cestu výroby vlastních náplní.
Elektronické cigarety jsou na našem trhu celkem takový boom, liquidy nejsou nejlevnější, to je pravda, ale zas, když začneš trochu počítat:

Klasická cigareta (např. Camel v žluté krabičce) obsahuje 0,9 mg nikotinu. Liquidy s vyšším obsahem nikotinu mají 24 mg na mililitr, lahvičky bývají 30 ml, tzn. celkem v jedné lahvičce máš 720 mg nikotinu (pokud výrobce nelže, což se stává), to odpovídá 800 ks cigaret. Lahvička s liquidem vychází kolem 250 Kč, takže v přepočtu na nikotin je to 0,32 Kč za "tekutou" cigaretu.

Krabička Camel s cigárkama 20 ks vyjde na cenu kolem 80 Kč, kus tedy za 4 Kč. Dá se tedy říci, že e-kouření je víc jak 10x levnější.
poota píše:Ovšem i cena samotných inhalátorů mi připadá nekřesťansky vysoká za tak primitivní přístroj...
Na Aukru lze sehnat například toto:
http://aukro.cz/akce-sada-2x-ego-w-1100 ... 58578.html
Takže bych to neviděl zas tak černě. Je to komplet sada se vším potřebným...

Celkem jsou oblíbené tyto clearomizery, které stačí namontovat na baterii, doplnit liquid a ihned lze používat:
http://aukro.cz/clearomizer-ce4-ego-t-e ... 46417.html

Je dobré si jich pár koupit pro případ nouze anebo i pro běžné užívání...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Palo »

No a pro domácí výrobu liquidů je třeba glycerin:
http://www.fichema.cz/glycerin-995-125- ... p-446.html

...pak propylenglykol:
http://www.fichema.cz/monopropylenglyko ... p-412.html

Někdy je dobré říznout liquid trochou kyseliny mléčné (1-2 kapky na 10 ml):
http://www.zbozi.cz/?thru=&q=kyselina+m ... %8Dn%C3%A1

Pak samozřejmě nikotin:
http://www.e-cig.com/shopping/products/ ... -Nicotine/
Nutno podotknout, že jde o čistý nikotin (10 ml = 10.000 mg)! Ten se ale velmi rád kazí, tak nedoporučuji pořizovat velké množství a skladovat v lednici. Samozřejmostí je pracovat s tím jako s jedem! Bývá dobré jak to přijde to ihned naředit, kvůli bezpečnosti.

No a pak nějakou tu příchuť...
http://www.flavourartexpress.biz/index. ... egory_id=3

Toto samozřejmě vyjde ještě levněji, ale je dobré se řídit podle některých odsvědčených receptů...

Jeden z receptů:

- 60 ml propylenglykolu
- 40 ml glycerinu
- kys. mléčná (1-2 kapky na 10 ml)
- tekutý nikotin dle potřeb (a výpočtu)
- popř. příchuť 5 kapek na 10 ml

Druhý z receptů:

- 50 ml glycerinu
- dát nikotinu dle potřeb
- doplnit do 100 ml propylenglykolem
- kys. mléčná (1-2 kapky na 10 ml)

Osobně mám vyzkoušeno, že pro nekuřáka, co by si rád zakouřil bez nikotinu stačí:
- 50 ml glycerinu
- 10 ml destilované vody
+ případná příchuť

Glycerin je sám o sobě celkem hustý, knoty to málo natáhnou, proto se dává destilka, která podpoří nacucávání glycerinu knoty...
Takto to velmi hezky hulí, ale někdy toho glycerinu je prostě moc a je to na zakašlání, tak by se hodilo to trochu říznout tím propylenglykolem - tedy např. přidat ještě např. 20 ml...

Pak ještě něco k příchutím - mám vyzkoušeno, že NELZE dávat příchutě na bázi oleje. Příchutě na bázi lihu prskají na spirále. Ideální bezproblémové příchutě jsou na bázi propylenglykolu, ale údajně nemají nejlepší "předání" příchutě, ty na lihové bázi jsou údajně v tomto lepší. Zvažuji tedy smíchání příchutí na bázi propylenglykolu a lihu např. v poměru 3:1 - to je zatím jen moje úvaha...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Elektronické inhalátory zvané e-cigareta

Příspěvek od Drta.tom »

Těch drátků je vícero druhů, víš, který konkrétně na to použil?
Který konkrétně netušim, ale pokusím se u kamaráda zjistit prezdívku borce, co to ukazoval.

Dotyčné fórum má název e-Cigareta fans

Video (ne moc kvalitní - točeno foťákem) motání ze srazu, kde jsem byl přítomen:


Palo, ty jsi z Brna - zajdi si na příští sraz - srazy jsou poměrně hojné - stačí se zaregistrovat na fóru a přihlásit se na akci - poslední byla v Žabinách v Rubínu. Jsou tam zkušení kuřiči a mají spoustu vzorků na ochutnávku - a spousta z nich má několik výstavních kousků e-strojků - zaujaly mě masivní nerezové kousky, které se dají sehnat na zakázku poměrně levně. Na srazech se dají velmi rychle získat znalosti, které jinak člověk sbírá pročítáním fóra celé dny.

Co se týče průměru drátku, poota má pravdu, lze použít různé tloušťky, hlavní bude asi ten odpor - samozřejmě v rámci rozumných mezí.
Naposledy upravil(a) Drta.tom dne pon 02 črc 2012 9:58, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“