Léčení infračerveným a ultrafialovým světlem

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
guchar
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 25 pro 2013 22:30
Dostal: 5 poděkování

Re: Léčení infračerveným a ultrafialovým světlem / LED x Hal

Příspěvek od guchar »

Po pročtení několika návodů na stavbu amatérského zařízení pro světelnou terapii (fototerapii) jsem se na základě
zkušeností autorů i já rozhodl pro vyzkoušení IR LED varianty. Když jsem narazil na přístroje používající IR halogenové
žárovky tak jsem je pro nedostatek vědomostí a zkušeností neuměl posoudit a zařadit zejména z pohledu vlnové
délky vyzařovaného světla 480-3400 nm (BIOPTRON Compact III, Stupeň polarizace: >95% (590-1550 nm)), cca 16 000,-
http://zdravotni-technika.heureka.cz/pr ... i/recenze/
nebo možná alternativa
480 - 3500 nm (Biolampa, Míra polarizace: 92 až 96%), 8 942,- Kč s DPH, Laboratorní a zdravotnická technika OPTING servis
http://www.optingservis.cz/index.php/na ... ronovlampa
Po kratším hledání jsem narazil na link Dagmar Králová,Fyzikální terapie II, Fototerapie, 6.3.2012 FSpSMU,Brno
is.muni.cz/el/1451/jaro2012/bp1141/2.-5._Fototerapie.pdf
Zde na stranách 36 a 37 je několik zajímavých faktů k "Biolampám" obecně a Fotokoloroterapie (polarizované záření
viditelného spektra) jsou velmi zajímavá fakta. (Pro ty co neradi prohledávají odkazy citace str. 36 a 37 na konci).
Pro ty kteří se v problematice teprve začínají orientovat, jako já, doporučuji, alespoň rychlo čtením projít. Budete
možná žasnout jaký rozsah vlnových délek světelného záření se pro fototerapii používá. Současně si budete umět
posoudit zda vaše zkušenost je v souladu s poznatky v tomto oboru, nebo zda aplikovaná fototerapie spíš jen
neuškodila a hlavní podíl na pominutí problémů měla obecná vlastnost liského těla "samo-uzdravování".

Dagmar Králová,Fyzikální terapie II, Fototerapie, CITACE:
str.: 36 Biolampa:
• polarizované světlo polychromatické, většinou s odstraněním UV z OS;
• předpoklad, že pro biostimulaci je důležitá hlavně polarizace;
• větší bezpečnost při použití, možnost ozářit větší plochu;
• vhodné pro domácí léčbu;
• vzdálenost ozařované plochy od zdroje záleží na výkonu biolampy a na
doporučení výrobcem;
• většinou se ozařuje 5 minut i několikrát denně;
• indikováno při poranění kožního krytu a jakýchkoliv defektech kůže s
respektováním hygienických opatření, při zánětlivých stavech sliznice
str.: 37 Fotokoloroterapie:(ORL).
• polarizované záření viditelného spektra;
• alternativní metoda vycházející z předpokladu propojení sedmi hlavních
čaker (energetických center těla) s barvami;
• všechny čakry by měly být ve vzájemné rovnováze;
• bezpečná metoda, absence rizika poškození pacienta, účinky zatím
nejasné;
• při aplikaci osvítit buď E centra či speciální programy, postupovat
kaudokraniálně, nejdříve 1 minuta ráno a večer + step, aplikace denně;
• doplňková terapie;
• podrobnější info viz Poděbradský.


guchar
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 25 pro 2013 22:30
Dostal: 5 poděkování

Re: Léčení infračerveným a ultrafialovým světlem

Příspěvek od guchar »

guchar píše: ..
Inspirovala mne web stránka, kterou dnes nemohu najít bylo to pole asi o třech
seriových větvích v každé omezovací odpor a modulované nějakým jednoduchým přerušovačem.
Byl tam citován i nějaký pramen uvádějící doporučované modulační kmitočty a vlnové délky světla.
...
Kdo hledá časem někdy i najde,

Byly to dvě řady po 8 ks L53F3BT(vlnová délka 940 nm) v každé větvi odpor 120 R
napájení z 12 V, I = 20 mA. Autor s odvoláním na firemní pramenyuvádí:
"Pro léčbu potíží s klouby a svaly je to 940 nm a pro léčbu špatně hojících ran 660 nm."
Obrázek
Celý článek Léčebný přístroj od vmiksik zájemci najdou na:
http://vmiksik.sweb.cz/lecba.html
Léčebný přístroj
Autorem uvedený odkaz:
LED Light Therapy

A to podstatné na závěr CITACE:
Zkušenosti z provozu.
Přístroj zkouším sám na sobě. Po ošklivém zánětu kotníku jsem měl přetrvávající problémy. Zkusil jsem použít tento přístroj a ozařoval jsem kotník asi 5 min denně. Výsledek se pochopitelně nedostaví druhý den ale asi po týdnu začaly problémy ustupovat.
Další pokus jsem provedl s krční páteří což je velmi rozšířená nepříjemná záležitost. Zde jsem byl velmi překvapen že účinek se dostavil téměř okamžitě po ozáření. Bolest ihned ustoupila i když úplné vyléčení bude trvat zřejmě delší dobu. Zajímavý efekt byl, že pokud ozařujeme zdravou část těla necítíme vůbec nic. U postižených částí těla cítíme určité teplo které je příjemné a také máme pocit úlevy. V krátké době se naučíme tento efekt využívat i k vyhledání správného místa pro ozařování. Myslím že za vyzkoušení to opravdu stojí.


turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Léčení infračerveným a ultrafialovým světlem

Příspěvek od turtle22 »

Tak jsem včera použila opět lampu BIOPTRON, jak píšu na předchozí stránce, a sice na bolest trapézového svalu, který mě začal bolet předevčírem. Dvě minuty modrým a deset bílým světlem. Dneska ráno už jen zbytek bolesti, zlepšení tak o 80% po jedné aplikaci, kdybych dělala 3x denně jako to koleno, bylo by to asi ještě lepší.


mahatma

Re: Léčení infračerveným a ultrafialovým světlem

Příspěvek od mahatma »

ahoj, experimentujeme s červeným svetlom 660 nm, 3 w LED ( http://www.aliexpress.com/item/Freeship ... 64246.html ). regeneračné, imunostimulačné a protizápalové účinky. rovnako výrazne urýchľuje hojenie rán. tušíte niekto aký je mechanizmus pôsobenia tohoto červeného svetla? mám objednaných 30 ks týchto diód na pokusy - chystám sa spáchať celotelový stimulátor na podporu imunity a liečbu zápalových procesov. privítam názory, nápady a pripomienky... ďakujem


scheri
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: ned 17 bře 2013 22:17
Dal: 103 poděkování
Dostal: 33 poděkování

Re: Léčení infračerveným a ultrafialovým světlem

Příspěvek od scheri »

Mildo,
zakoupil jsem tento týden IČ reflektor jako ty, jak ti to pomáhá?
Použil jsem zdroj 9V baterii, měřím 55 mA, funkčnost prověřena též mini digi kamerou.
Nebo kdo máte ještě nějaké zkušenosti s IČ.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“