Klystyr a vedlejsi ucinky ?

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
francimor
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: stř 30 zář 2009 18:39
Dal: 3 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Klystyr a vedlejsi ucinky ?

Příspěvek od francimor »

Tak jsem se chystal na kury klystyrem podle Cingrose. Ale po 3 klystyru, tj vcera mi nebylo vubec dobre, citil jsem divny tlak v podbrisku podelne mezi pupikem a trislem.

Prvni dva klystyry probehly v pohode, tento moc ne.

Po nem jsem zacal citil divny tlak jakoby od spoda nahoru- take jsem do strev dostal 1.2l vody az na po 3 a po kazde aplikaci tj asi 0.4l jsem se sel vyprazdnit na wc. Jakoby tam bylo moc stolice a nechtelo se ji ven.
Celou noc jsem mel divne pnuti a pocit jakoby se mi podbrisek nadouval.

Trochu to preslo po ranni docela velke, ale normani stolici. Ale porad to neni ono.

Ma otazka zni, uz se to nekomu take stalo nebo co jsem si to vlastne privodil?

Neni nebezpecne delat klystyry, pokud clovek pres den normalne ji, protoze pak vecer je moc plny a muze treba otocit posun stolice smerem nahoru nebo jeji zablokovani? ( ma uvaha)

Ted premyslim co s tim a zda jit k lekari ci ne.

Nadouvani bylo patrne pri lezeni na zadech, pohmatem byl citit tlak a take obcasne jakoby vetsu naduti. Je pravda,ze takove lehke daouvani pri lezeni na zadech obcas mivam, ale toto bylo zatim nejextremnejsi a navic to zaclo po klystyru..

Dik za nazory


Kdyz můžu, tak pomůžu. "Možností je pokaždé dost, důležité je vědět, jakou ve správném okamžiku použít."
kalyp
Stálý člen
Příspěvky: 66
Registrován: úte 11 led 2011 16:32
Bydliště: Sev.Slovensko
Dal: 27 poděkování
Dostal: 31 poděkování

Re: Klystyr a vedlejsi ucinky ?

Příspěvek od kalyp »

skus si dat trocha tj.co hodinu 1caj.lyz.epsomskej soli do 2dcl.vody,3x by malo stacit,a malo by ta prehnat a precistit zhora.Mohlo sa stat ze si uvolnil klystyrom nejake stare usadeniny aj ked je to malo pravdepodobne po troch klystyroch, no kazdopadne ta to precisti.Epsomsku sol kupis v lekarni moze byt aj Glaberova sol!


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Klystyr a vedlejsi ucinky ?

Příspěvek od jani »

Pokud nemáš k dispozici ihned epsomku,v DM drogerii je možné koupit sypký vitamín C kyselina ascorbová 100g cca 42 kč, vyšší dávky tě také přivedou k průjmovému pročištění.

Z mé zkušenosti také asi záleží, v jaké poloze jsi na toaletě při vypouštění klystýru, je dobré při prvotním odpuštění být schoulen s hlavou u kolen, posečkat tak chvíli a poté se na toaletě napřímit, to napřímení jakoby dá střevům lepší průtok a vyjde další vlna klystýru. V první vlně jde o poměrně tužší stolici, v dalších vlnách pak jde jakoby o konzistenci kašovitou zřejmě hlouběji uloženou, mezi níž se můžou střídat vzduchové tlaky, dříve jsem dělala klidně 3 nálevy po sobě i víc, až tekla opravdu jen voda a měla jsem pocit vyprázdnění, žádná zátěž ve střevech, žádné tlakování ve střevech, super lehký pocit.
TAkže si zkus nejdříve přivodit opravdu asi ten průjem ( cečkem nebo epsomkou ) a pak jeď nálevy až do vycházení vody. V žádném případě se nenapouštěj na sílu, ale do lehkého tlaku, nikoliv bolestivého, zkus udělat svíčku - nohy nahoru, to by se měla voda posunout....
Mě osobně přijde klystýr jako jedna z nejsnadnějších a nejúčinnějších metod očisty ( po šance )
Tak dej vědět, jak ti to jde :eclap:


francimor
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: stř 30 zář 2009 18:39
Dal: 3 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Klystyr a vedlejsi ucinky ?

Příspěvek od francimor »

Ahoj, Epsomku mi zadna lekarna nebyla schopna prodat. Ani ji nenasli v databazi.


Do tlaku jsem klystyr nedelal, spis mensi davky(max 0.5l), vice jsem nebyl schopen dostat.
Preci jen jsem se u toho kroutil a jednou rukou si drzel hadicku- takze bricho zrovna povisle nebylo. Zrejme i timto zkrutem jsem si tlacil na zlucnik aspol.
Trosku se boleni a tlak v oblasti bricha na prave strane zlepsil. Muj tip je, ze jsem si podrazdil bud zlucnik nebo jatra. Z jidla toho do sebe moc nedostanu, citim se dost plny- nafoukly. Pritom mam ale o dalsi 3 kg dole :-(

Takze projimadlo zadne nemam, jim lehke jidla a malo, vic mi telo nebere.
Klystyr uz dnes nedam, mozna by pomohl, ale nechci riskovat dalsi potize. Na stolici jsem byl ted. Byla vetsi se zrnickama jeste z predminule noci ( seminka orechy atd.), barva vcelku normalni, krev jsem nevidel.

Po prvnich 2 klystyrech me belala hlava, po 3 klystyru me zacala spis bolet prava strana bricha- bolet = lehce tlacit, neslo o pichani nebo bodani apod. Nyni se to posunulo kousek od pupiku doprava - zluncnik nebo zlucovody?

Zatim je to stridave bez reakci a s mirnou bolesti- opakuji nejde o pichani, spis takovy divny pocit.
. Kdybych nemusel do prace, verim, ze bych se z toho vyspal. Ale cekaji me jeste 3 nocni :(


Kdyz můžu, tak pomůžu. "Možností je pokaždé dost, důležité je vědět, jakou ve správném okamžiku použít."
kalyp
Stálý člen
Příspěvky: 66
Registrován: úte 11 led 2011 16:32
Bydliště: Sev.Slovensko
Dal: 27 poděkování
Dostal: 31 poděkování

Re: Klystyr a vedlejsi ucinky ?

Příspěvek od kalyp »

ahoj epsomku alebo glauberovu sol objednavam na internete,usudzujem z mnozstva vody tj.0.5 l ktore si do seba dostal ze mas dost zanesene hr. crevo,no moze byt v kritickom mieste aj zuzene! Normalne by si mal dostat do seba aspon liter, ja ked som to praktikoval som dostal aj 1,5 az 2 litre a v pohode ! Ahoj.


Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Re: Klystyr a vedlejsi ucinky ?

Příspěvek od Bardioc »

francimor píše:Ahoj, Epsomku mi zadna lekarna nebyla schopna prodat. Ani ji nenasli v databazi:(
Ahoj, v lékárně žádej hořkou sůl, pod tímto názvem Epsomskou sůl znají. Pokud se Tě drze zeptají, na co jí chceš, tak řekni, že do koupele.


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
francimor
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: stř 30 zář 2009 18:39
Dal: 3 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Klystyr a vedlejsi ucinky ?

Příspěvek od francimor »

Jeste jsem se chtel zeptat, zda tu nekdo z vas absolvoval onu kuru klystyru: 1 tyden- kazdy den, 2 tyden- obden, 3 tyden - ob 2 dny, 4 tyden ob 4 tyden ob 3 dny, 5 tyden 1x tydne a kolik shodil kg ?
Nekdo tvrdi, ze se clovek dost vysili odvodni, ubere na vaze ( zrejme i muj pripad). Nekdo tvrdi, ze ne.


Kdyz můžu, tak pomůžu. "Možností je pokaždé dost, důležité je vědět, jakou ve správném okamžiku použít."
kalyp
Stálý člen
Příspěvky: 66
Registrován: úte 11 led 2011 16:32
Bydliště: Sev.Slovensko
Dal: 27 poděkování
Dostal: 31 poděkování

Re: Klystyr a vedlejsi ucinky ?

Příspěvek od kalyp »

ahoj absolvoval som to cca 3 tyzdne v kuse t.j. kazdy den,o zhodeni kg nemoze byt ani rec,je to podla mna blbost,akurat mi to pomahalo momentalne na moje klbne problemy.Ak to budes robit s harmancekom prip.s urinou tak si neublizis ak si nepomozes!!!


francimor
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: stř 30 zář 2009 18:39
Dal: 3 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Klystyr a vedlejsi ucinky ?

Příspěvek od francimor »

Pomalu se telo dostava z soku. Je to lepsi, ale citim, ze to neni tak ok jako pred klystyrama. Navic v praci obcas taham tezke veci a ohjybam se, to mi ted na bricho nedela dobre. Nejlepe kdybych mohl spat a odpocivat v klidu, ale zatim se neda.
Jeste musim podotknout, ze za uplynule 2 mesice jsem ztratil 11 kg na vaze (80kg na 69kg pri 178cm). Po tech 3 klystyrech a onem "zachvatu" se dostal k 65kg. Takze klystyry necham na jindy-potrebuju nabrat a zesilit. :zzz:


Kdyz můžu, tak pomůžu. "Možností je pokaždé dost, důležité je vědět, jakou ve správném okamžiku použít."
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Klystyr a vedlejsi ucinky ?

Příspěvek od jani »

Klystýry jsou u mě prakticky na denním pořádku, občas dělávám i několikrát denně, když jedu nějaké očisty, ale prakticky za asi poslední rok jsem neměla pauzu mezi klystýry delší jak 3-4 dny. O odvodnění při klystýru si myslím, že je nesmyslné, tlusté střevo nasává vodu, prakticky se může podávat při potřebě zavodnit tělo, když dám klystýr a nechám chvíli působit, za chvíli jdu čůrat aniž bych předtím cokoliv pila nebo jedla ovozel. I kámoš říkal, že jeho známá do sebe nemohla dostat vrchem nic, ani vodu,ale jakmile dala klystýr, za chvíli čůrala.

Ty tlaky můžou být způsobeny problémy se žlučníkem nebo spíš s játrama. Na regeneraci jater se dělají kávové klystýry, podporuje je také ostropestřec mariánský - pomlet semínka na kávomlýnku a smíchat s olejem ( sylimarin se uvolnuje v tucích nebo alkoholu ), tak, aby byla vrstva oleje trochu nad kašičkou -aby neoxidovala, užívat zhruba 3x denně čajovou lžičku této kašičky, chutná po oříškách, čistí jak játra, tak i střeva. K této kaši je dobré popíjet čaj chanca piedra, dobrá je i bílinská kyselka ( no jo, ale je balená v plastu, takže hold s příměsí dioxinů )


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“