Dotazovna - Vše o zdraví

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Vlčice »

Kov píše:Mám dotaz ohledně mateřských znamének. Neznáte někdo recept jak je odstranit bez vyřezávání. Mám jedno střední velikosti na zádech a občas o něj při oblékání nepříjemně zavadím. Nezvětšuje se,jen zavazí. No a s roky přibývají další. První se objeví hnědá skvrnka,která se postupem doby změní na vystouplé znaménko. Pokud by někdo měl nějaký recept,jak na ně. Byl bych moc vděčný a určitě nejen já. Třeba manželka má malé,ale zato fakt hodně. Doktorka jí radila ty větší postupně vyřezávat....
Funguje mast z rozdrcených semínek durmanu obecného zpěněných v domácím vepřovém sádle.
Původně jsem ji vyrobila pro známého, kterému se vyskytl v obličeji basiliom. Bál se jedovatého durmanu, raději si nechal rozřezat polovinu obličeje a mast mi zůstala.
Zkrotila několik vznikajících pih, a dokonce bradavici na spodním očním víčku.
Předcházela tomu špionáž složení jakéhosi zázračného amerického léku za 120,-USD, kde durman obecný prezentovali jako vzácnou "tropickou rostlinu" datura stramonium :laugh:


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od kachna »

Kov píše:Mám dotaz ohledně mateřských znamének. ....
Mně většina zmizela po popíjení bóru ( je tu s ním od Slávka vlákno), mojí mamce taky. Už nevím, kde jsem četla, že takové ty tmavé velké pihy jsou vlastně něco jako "uložiště" parazitů, taky už nevím jakých. Takže ode mě ohromně přesná informace :laugh: , ale po bóru to fakt zmizlo, ať to bylo co bylo. (Dvě "uložiště" si ještě hýčkám 8) , tak až zase začnu s bórem, dám vědět, jestli pomůže.)
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
ibrahim90
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24 úno 2015 11:41

Hladovka proti vysokemu tlaku

Příspěvek od ibrahim90 »

Mam 32r., pred par rokmi mi predpisal doktor lieky na tlak kedze mi bol namerany zvyseny. Tie mi ho udrzuju na priblizne 130/70. Samozrejme to kolise. Chcem sa tych liekov zbavit. Skusal som menit jedalnicek, sportovat atd. ale bez vyraznejsich uspechov. Docital som sa asi pred rokom o hladovke a o tom aky ma ucinok na organizmus. Vtedy som 5 dni vydrzal nejest. Bolo to celkom v pohode, ale tlak sa po tom opat zvysil a musel som zas uzivat tie lieky. Vtedy som sa rozhodolz e to zopakujem a vydrzim dlhsie, aspon 14 dni.
Je nejaka sanca ze dlhodobejsia hladovka to vyriesi ? Alebo aspon nejakym sposobom zmierni ? Ma s tym niekto skusenosti ? Nejak sa musi dat zbavit zavislosti na liekoch predsa ...
Dakujem


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od MIRKO »

Mně perfektně snižuje tlak rybí olej 0,75 polévkové lžíce denně a nebo MSM...to totiž ředí krev...beru cca 10g denně.Nutno najet na MSM postupně...třeba přidávat po týdnu 1g, jinak hrozí herxka.MSM je vůbec zázrak.Ale chce to užívat dlouhodobě...pak jsou vidět výsledky. :bye:
Naposledy upravil(a) MIRKO dne úte 24 úno 2015 15:38, celkem upraveno 1 x.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Hela »

Nevím, jak pomůže hladovka, ale kolik (teplé) vody denně vypiješ? Ta taky (a hlavně) ředí krev.
Citace z článku
http://m.uspesna-lecba.cz/jak-se-sam-vy ... -15-dni%2F

"Krevní tlak
Dalším názorným příkladem je vysoký krevní tlak. Ten je často vyvoláván tím, co se označuje jako „zkalená krev“ - krev, která je zahuštěná a více viskózní a nemůže volně téci malými tělesnými kapilárami. Aby se zajistila dobrá krevní cirkulace, musí pak srdce pumpovat usilovněji a tím i zvýšit krevní tlak. To je tedy způsob, jak si tělo zajišťuje, aby hustší krev byla přiváděna ke všem tělesným buňkám (protože buňky bez krve umírají a to je špatné).

Zdravá krev by však neměla být příliš viskózní. Měla by plynout volněji, s menším třením. Pokud je krev náležitě zásobena vodou a vyživována správnými mastnými kyselinami (obzvláště těmi ze skupiny omega-3), srdce pak nemusí pracovat tak tvrdě a tlak krve automaticky poklesne. (Je to podobné, jako když chcete nasát vodu skrz slámku a když chcete stejně sát i med… čím lepkavější a hustší bude med, tím větší úsilí je potřeba k jeho proudění.)"


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Kov »

Hela píše: ale kolik (teplé) vody denně vypiješ?
Dostatek vody v těle je bez diskuse,ale můžu se zeptat proč by měla teplá voda ředit krev jinak než studená? Kolik živočichů na této planetě pije teplou vodu?


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Hladovka proti vysokemu tlaku

Příspěvek od pavelv »

ibrahim90 píše:...Vtedy som 5 dni vydrzal nejest. Bolo to celkom v pohode, ale tlak sa po tom opat zvysil ...
Pred lety, kdyz jsem se ja vylecil hladovkou, to zaujalo kamosku. Bez prasku mela tlak kolem 205/105. Jeji dcera je dr a rikala ji, ze musi brat prasky do konce zivota, ale ona to zkusila. Dala 21 dni pustu, ke konci byla jak vechytek, tlak velmi nizky, neco kolem 0/0 :D , nicmene kdyz zacla zas jist, tak se ji tlak opet zvednul. Tak jsem ji presvedcil, at jeste zkusi syrovou stravu. Koupila si odstavnovac a jeste delala salaty a jedla ovoce. Po 14 dnech se nic s tlakem nelepsilo, ukecal jsem jeste tyden a 18. den prvne tlak klesnul. A pak uz postupne padal az nekam k 140-150/85-90, plus minus neco. Uz to bylo k preziti bez prasku. A pak nastal dalsi skok nekam k 120-130/80, nekdy i lip, coz uz bylo OK. Jen jsme pak premysleli cim to bylo a mimo toho ze byla na raw delsi dobu to dost vypadalo na to, ze zabraly ocisty jater. Ta znama je takovy vedecky typ a tlak dost pozorovala. A vybadala, ze kdyz k ni prijdou pribuzni a ona s nima ji normalni jidlo, tak treba samotne maso s tlakem nehne, ale kdyz je v tom mouka, tak do dvou dnu se tlak zhorsi, a pak do dalsich dvou dnu se zas srovna, tedy pokud uz tu mouku neji. Jo, dost malo pije, coz ma asi taky na tlak velky vliv. Ale i tak to s raw zvlada. Tedy ted uz vi o co jde, tak nejakou dobu raw porusuje a kdyz uz zacne tlak lizt ke 150, tak zacne jist zas lip a zas se to srovna.


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Hela »

Kov píše:
Hela píše: ale kolik (teplé) vody denně vypiješ?
Dostatek vody v těle je bez diskuse,ale můžu se zeptat proč by měla teplá voda ředit krev jinak než studená? Kolik živočichů na této planetě pije teplou vodu?
Nejsem odborník, takže nevím, jestli teplá voda ředí krev více než studená, ale podle ayurvédy se studená voda doporučuje jen typu oheň (pitta), a to ještě ne vždycky. Sama studenou vodu téměř nepiju, jen v létě, a to pokojové teploty. Jinak mě hodně ochlazuje, a to jsem kombinovaný typ pitta a kapha. To dopuručení může souviset taky s tím, že ochlazením těla se stahují i cévy, takže jimi krev hůře protéká.
Pokud jde o tvou poslední otázku, dovol, abych odpověděla taky otázkou: Kolik živočichů na této planetě se živí vařenou stravou?


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Kov »

Hela- takže ideální přírodní stav je živá strava.... a studená voda. :-)


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Hela »

Lidé jsou různí. Takže jak pro koho.


turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od turtle22 »

Vlčice píše: Funguje mast z rozdrcených semínek durmanu obecného zpěněných v domácím vepřovém sádle.
Původně jsem ji vyrobila pro známého, kterému se vyskytl v obličeji basiliom. Bál se jedovatého durmanu, raději si nechal rozřezat polovinu obličeje a mast mi zůstala.
Zkrotila několik vznikajících pih, a dokonce bradavici na spodním očním víčku.
Předcházela tomu špionáž složení jakéhosi zázračného amerického léku za 120,-USD, kde durman obecný prezentovali jako vzácnou "tropickou rostlinu" datura stramonium :laugh:

Dají se ta semínka koupit? Nebo je máš z vlastní zahrádky?


Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Vlčice »

Semínka mám vlastní.
Když jsem je zkoušela vysít do pařeniště, nevzešla, ale na místě, kde se mi kdysi vysemenil první durman občas něco vyroste.
Je to fakt krásná kytka.

Moje semínka jsou bohužel předloňská. Vloni mi durman pozdě vykvetl a semena nedozrála.
Semínka durmanu obecného se dají shnat i na
http://www.osivo-semena.cz/cs/exoticke- ... tramonium-
semena.html


Pokud semena v předjaří pohodíš do kousku hodně humózní a permanentně vlhké půdy, snad vzejdou.
A pak už je tam budeš mít pořád ;)


darianelid
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pát 27 úno 2015 14:11

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od darianelid »

dobry den, chcela by som Vas poziadat o radu. Uz dlho studujem Vase rady na fore. Vcera som zacala prvykrat uzivat chlorid horecnaty. Do 1 l flase som dala 15 malickych odmerok z praskoveho vitaminu C z DM chloridu horecneho a vodu a stavu z citronu . To som pila cely den po troxu. Rano som vstala cela opuxnuta. Co si o tom myslite?Mozem este uzivat chlarid horecnaty alebo ako. Dakujem.


ibrahim90
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 24 úno 2015 11:41

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od ibrahim90 »

Az teraz som zistil, ze moj dotaz dal moderator to tohoto vlakna :)
Cize, vodu, no snazm sa pit dostatok vody, sledujem to, kolko, no nemam to odpocitane ale myslim ze dostatok, v tom to nebude. Skusam este fakt vysadit tu muku, pecivo. Trocha problem moze byt v tom, ze vysledky ak sa aj ukazu, tak za dlhu dobu a to uz je potom aj tazke urcite ze cim to je sposobene.
Zaujal ma ten prispevok s tym pripadom kde mala doticna tlak 205 a hladovkou ho znizila, ale potom opat narastol. Fakt by ma zaujimalo cim to je. Nechce sa mi verit ze sa s tym neda vobec nic robit. Aj ked doktory tvrdia ze neda, ze len tabletky.

Este som uvazoval nad nejakou alternativnou medicinou, ale velmi im nedoverujem,r esp. neviem na koho sa obratit.


Macko
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 02 bře 2013 22:28
Bydliště: Banská Bystrica
Dal: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Macko »

...a čo tak pustiť žilou, praktikovali už starí liečitelia...
menšie množstvo krvi zníži automatiky aj tlak... a opakovať podľa potreby a stavu


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“