Autohemoterapie

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jenak došly 21ga jehly a vypadaj trochu hrozivě :roll:
Jednak už druhý den nejsem (zaplať pámbu) schopen ponocovat, ale zato se brzo budím a jsem jaksi čipernější, aniž bych se musel nutit. Asi taky líp spím.
Mám pocit, zatím jenom pocit, že mi mizí propletence modrých žilek z pod kotníků.
Nohy mně otravujou podstatně méně, ale trochu ano a taky mně nezebou :D
Jinak kromě těch usvrběnejh očí, dnes obou, docela klid na všech frontách.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od jani »

Mimo téma (offtopic)
Slavek Krepelka píše:Jenak došly 21ga jehly a vypadaj trochu hrozivě :roll: ...
Slávku, zkus se trošku ještě zabývat Kneippovou léčbou vodou, to ted hodně jedeme s Pavlem V, u něj to dělá dost dobrý výsledky, já se zatím řadím mezi " zobáky " a zvykám si na studeno :-)
troška tady:
http://www.ostrava-online.cz/leceni-vod ... -s-kneippa

3) Koupel ze smrkových větviček
3 hrsti smrkového jehličí, čím čerstvější tím lepší. Drobně nastříhané smrkové větvičky, hodně silné a 4 rozstříhané jedlové šišky dáme do 3-5l vřelé vody a vše vaříme půl hodiny. Necháme vychladnout na 38oC a scedíme do vany. Koupel má 35oC-38oC a trvá 20-25 minut. Tato koupel je příznivá na ledvinové onemocnění a močový měchýř, avšak je slabší než koupel z ovesné slámy. Nejvíce působí na kůži a lymfatický systém. Má příznivý vliv na kůži, tak proudění lymfy např. při otocích, celulitidě atd. Dále příznivě působí na cévy, které posiluje např. při křečových žilách na popraskané žíly, při svalových křečích. Hodně osvěžuje, a proto je vhodná pro slabé unavené nebo starší lidi.
/nepatři to do ATH, tak to kdyžtak někam přesun,at neplením, díky/


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
jani píše: 3) Koupel ze smrkových větviček
Na přesouvání offtopiků jsem si dal limit 3, tož to zatím bude zde. Jinak mi to silně připomíná užívání terpentýnu , i když tady půjde o vodou rozpustné složky. Asi by bylo zajímavé dát oboje dohromady. Ony ty stromy se brání více způsoby a jsme zase u aktivity mnoha složek jdoucích ruku v ruce.

Ahoj, Slávek.

Pro nezasvěcené: Terpentýn, a to pravý terpentýn, ne kde jaké naftové ředidlo které tak výrobce zákeřně nazve, jsou v dnešní době esence vydestilované z čerstvé smůly kdejakého jehličnanu, včetně jalovce a tropických tůjí, ale originál je borový a prý nejlepší. Je dost těžké dostat informaci na ten který produkt, z čeho vlastně je, ale jako dobrý indikátor slouží čich: "Když to nevoní jako pařez čerstvě uříznuté borovice, není to terpentýn". To jsem ulovil u houslařů.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Majka933
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08 říj 2010 21:03
Bydliště: Dubňany
Dal: 42 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Majka933 »

Slavek Krepelka píše:Jenak došly 21ga jehly a vypadaj trochu hrozivě :roll:
Slávku, jehel se neboj! Je jedno, jak tlustou se píchneš! Hlavně, aby byla ostrá! Na odběr krve a aplikaci madicínky do žíly, by ti mohla stačit Gr. 12 od Brauna. Do svalu bych žilní krev poslala Gr.2, taky od Brauna. Ono u těch jehel nejde jenom o sílu, ale i o délku ostří! Jehly k odběrůn ho mají kratší a jehly určené do svalu mají ostří delší. Je to jako s kopím


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Tak trochu jiná forma AHT ....

Příspěvek od A(&F) »

... citace začátku článku: ...

Klouby vám uzdraví vaše vlastní krev

V medicíně je to nejnovější trend: jak jen to jde, vyhněme se chemickým léčivům a využijme potenciálu lidského těla. Čeští lékaři teď začínají pomocí pacientovy krve léčit jeho svaly a klouby. První výsledky jsou optimistické.

Princip je jednoduchý. Místo léčiv, jako je třeba kortizol či antirevmatika, u kterých hrozí nežádoucí účinky, se do těla pacienta dostávají šikovné látky z jeho vlastního těla – bílkoviny, které se uvolňují z krevních destiček. Ty podporují hojení a působí proti zánětům. Tahle nejnovější metoda se odborně nazývá PRP z anglického platelet rich plasma, tedy plazma obohacená o destičky.

Když se před dvěma lety tato léčba u nás v několika málo centrech a nemocnicích objevila, vyvolala skoro zázračná očekávání. Nové poznatky jsou sice o něco střízlivější, pořád ale velmi optimistické. „Na artrózu čtvrtého stupně, tedy stav, kdy už chrupavka téměř chybí, tato metoda nezabírá. Při dřívějších stádiích nemoci ale pomáhá,“ říká František Picek z pražského Orp centra. V jakém stádiu je vaše chrupavka sami nepoznáte, to dokáže jen ortoped.

Stříkačka za tisíce
„Tohle je ta nejdůležitější věc,“ ukazuje mi ortoped František Picek stříkačku s dvojím jádrem, v podstatě jde o stříkačku ve stříkačce. Kousek plastu, co stojí bezmála tři tisíce korun. Stříkačka je ale dost ‚vychytaná‘, dvojité jádro je mimořádně důležité kvůli bezpečnosti celé procedury. Do stříkačky se nabere krev z žíly na ruce, jak to znáte z běžných odběrů, a pak se strčí na pět minut do centrifugy, která odstředí krevní destičky a plazmu. Lékař vytáhne jen vnitřní část stříkačky se žlutou plazmou a tu píchne do postiženého místa. Léčivá látka tak po celou dobu nepřijde do styku s okolím a nemá ji co kontaminovat.


Sportovci už se tak léčí běžně
Plazma urychluje například léčbu tenisového lokte nebo zánětu Achillovy šlachy. Postupně se ale zjistilo, že plazma může být užitečná právě i při léčbě artrózy. To znamená, že pomáhá zregenerovat ‚ošoupanou‘ chrupavku v kloubech. „Subjektivně bych odhadla, že se to zlepšilo tak o 40 až 60 procent,“ říká Hana Sedláčková, pacientka, která absolvovala šest injekcí do každého kolene postiženého úbytkem chrupavky během dvou let. Ostatně zkušenosti samotných lékařů, kteří se tímto typem léčby zabývají, jsou stejné jako postřeh pacientky: bolest u artrózy kolene se sníží až o 34 procent..

atd. ...


(zdroj: ... http://www.ikondice.cz/2012/12/klouby-v ... stni-krev/ ... publikováno 14.12.2012 ...)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
libcosenior
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: úte 13 bře 2012 12:18
Bydliště: Banská Bystrica
Dal: 165 poděkování
Dostal: 131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od libcosenior »

Ja si pichám 50 mg "embrel" do brucha každý týždeň v stredu.
Okrem toho konzumujem Methotrexate-Teva 2,54 mg v utorok a stredu po jednej tabletke a vo štvrtok Acidum Folicum - 2 tabletky na to, aby sa škodliviny z Metho... zmiernili.
Je pravda, že zatiaľ nemusím brať nič od bolesti. To je fajn, lebo môžem chodiť do práce.

Táto liečba mi pomáha a je fajn.
Lenže ja sa chcem vyliečiť. Už som písal, že nájdem niekoho, kto mi pomôže s AHT, ale zatiaľ to nie je isté a sám to nedokážem.

Držte mi palce, nech niekoho nájdem. :epray:
Naposledy upravil(a) libcosenior dne ned 16 pro 2012 19:38, celkem upraveno 1 x.


Žiť, to je tá najvzácnejšia vec na svete, pretože väčšina ľudí len existuje.
Armstrong-Elixir_zivota.pdf
Partykova.pdf
Perfektné fórum pre každého kto sa chce naučiť programovať
libcosenior
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: úte 13 bře 2012 12:18
Bydliště: Banská Bystrica
Dal: 165 poděkování
Dostal: 131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od libcosenior »

Ja len aby si náhodou niekto nemyslel, že sa chcem len baviť.
Prikladám pár obrázkov mojich rúk:
► Ukázat spoiler
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Žiť, to je tá najvzácnejšia vec na svete, pretože väčšina ľudí len existuje.
Armstrong-Elixir_zivota.pdf
Partykova.pdf
Perfektné fórum pre každého kto sa chce naučiť programovať
libcosenior
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: úte 13 bře 2012 12:18
Bydliště: Banská Bystrica
Dal: 165 poděkování
Dostal: 131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od libcosenior »

Aby to bolo realistické.
► Ukázat spoiler
Je pravda, že to vyzerá hrozne, ale nie je to až také strašné.
Proste sa s tým dá žiť a ľudia ma majú radi.
Aspoň niektorí. :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Žiť, to je tá najvzácnejšia vec na svete, pretože väčšina ľudí len existuje.
Armstrong-Elixir_zivota.pdf
Partykova.pdf
Perfektné fórum pre každého kto sa chce naučiť programovať
libcosenior
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: úte 13 bře 2012 12:18
Bydliště: Banská Bystrica
Dal: 165 poděkování
Dostal: 131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od libcosenior »

Zdá sa, že by sa to mohlo podariť. Veď ide len o moju krv. :)

Mimochodom, chcem poprosiť niekoho kompetentného, aby tie nechutné obrázky zbalil, schoval ... a dal možnosť si ich pozrieť. Mne samotnému sa robí zle pri pohľade na ne.

ďakujem


Žiť, to je tá najvzácnejšia vec na svete, pretože väčšina ľudí len existuje.
Armstrong-Elixir_zivota.pdf
Partykova.pdf
Perfektné fórum pre každého kto sa chce naučiť programovať
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od hanka »

libcosenior píše:....Lenže ja sa chcem vyliečiť. Už som písal, že nájdem niekoho, kto mi pomôže s AHT, ale zatiaľ to nie je isté a sám to nedokážem.

Držte mi palce, nech niekoho nájdem. :epray:
Držím Ti palce, ať pomocníka na AHT najdeš :good: ;) . Koukla jsem na Tvoje příspěvky ve fóru, abych se dozvěděla, jaký máš problém, ale nic jsem nezjistila, takže nemohu posoudit, jak na tom jsi ... ;) Důležité je to, jak se cítíš a že sám chceš pro své zdraví něco dělat.

Ukazuje se, že najít někoho, kdo je ochotný pomoci s AHTje problém - nikoliv proto, že by nechtěli pomoct, ale jednoduše proto, že o AHT ještě nic nevědí a obávají se, aby neuškodili... :roll:
Ahoj, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Majka933
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08 říj 2010 21:03
Bydliště: Dubňany
Dal: 42 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Majka933 »

Souhlasím s Hankou! Já jsem to zkoušela sama "nanečisto", ale protože na levé ruce mám špatné žíly, pokus by nedopadl! Na pravé, by to šlo, ale levačkou bych odběr nezvládla! :bhead: Jak to ti feťáci dělají? :ethink:
Jde taky o to, že ne každý by byl ochotný ti ten odběr udělat, přestože by o AHT něco věděl. U doktora se to zdá jednoduché, ale přece jen to chce cvik a nějaké zkušenosti. A laikovi bych se nesvěřila.
Držím pěsti! Majka


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od hanka »

Majka933 píše:.. Jak to ti feťáci dělají? :ethink: ..
Taky se na to ptám :D

Vidím, Majko, že také musíš řešit, jak to udělat . :? ..
Řekla bych, že doktoři a jiní zdravotníci znají možné komplikace a z tohoto důvodu se budou bránit AHT aplikovat.
Já se pokoušela přemluvit zdravotní sestru - vím, že mě má ráda, udělala by pro mě cokoliv, jenže právě proto, že ví, jaké komplikace by mohly při špatné aplikaci nastat, nechce :bhead: ! Jeden z argumentů: než stříkne injekci do svalu, musí trošku nasát, aby zjistila, jestli jehla není v cévce. S krví ve stříkačce by to nepoznala a v případě napíchnuté cévky by mohl nastat problém .. :| ..; nebo nebezpečí nekrózy (zrovna teď ji řešíme u neteře-následek injekce).. apod.. Sice její argumenty chápu, ale jak to, že tuhle možnost dr. Moura vůbec neřeší.. :ethink: ?

Ať se Ti daří, Hanka. :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Majka933 píše: ... Já jsem to zkoušela sama "nanečisto", ...
:) Trápení, co? Já se k tomu nedostal díky okolnostem ani ve čtvrtek, ani v pátek. V sobotu vypadla žena a tak jsem si chtěl dát opáčko s HCl a autohemo. :bhead: 3x bez turniketu malou jehlou vedle. Nandal jsem turniket a na podruhý jsem vjel malou jehlou do žíly. Udělal jsem si "zlepšovák" a dal jsem píst stříkačky přes špagát na knoflík od šuplíku, že potáhnu krev rukou za stříkačku proti šuplíku, místo jenom prsty :evil: Narval jsem do žíly 23cc 1:1500 HCl a zatáhl. Prd se dělo, protože jaksi v ruce ta síla není jako v prstech. Jak jsem se s tím potýkal, vyjela jehla ze žíly a bylo po srandě. Jsem to tedy odšpagátoval, pohodil v kuchyni, vzal malou stříkačku s velkou jehlou a opíchal jsem se tím kůlem :color: na obou rukou, marně, a autohemo se nekonala.

Ale. Toho bohdá nebude, aby křepelka flintu do žita zahodila. Taky jí došlo, že je senilní :D a že s velkou stříkačkou a hadičkou vlastně může na tahání pístu použít obě ruce. Na tlačení stačí bohatě jedna. Tím pádem to půjde i s malou jehlou, jde o to držet krev krz jehlu v pohybu a remíza pak nejspíš nebude.

Jinak. Úplně první jsem se dožíly dostal před zrcadlem, bez turniketu a na první pokus. Žíly na rukou jsem v zrcadle jakž takž viděl, avšak měl jsem do teď za to, že jsem měl snad vysoký tlak, či co. Tož jsem se včera po těch jatkách šel na paže podívat do koupelny do zrcadla a zjistil, že zatímco z dost ostrého úhlu přímo hlava paže je nevidím bez turniketu vůbec a s turniketem jenom jako hrbol, v zrcadle, podstatně kolměji a z pohledu řekěme zdravotnice, vidět jakž takž jsou. Jeví se zde tedy možnost si pomoct zrcadlem (No, jen jestli jsem neměl zase už zvednutý tlak :evil: )

Dnes už ty dopíchané ruce vypadaj celkem slušně, tak snad zítra si dám další kolo komba ... před zrcadlem, velkou stříkačkou se šlaufkem s malou jehlou a dvouručně.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše: ... nebo nebezpečí nekrózy ... ale jak to, že tuhle možnost dr. Moura vůbec neřeší. ...
Protože a jelikož asi bude dost záležet na tom, co v tý injekci bylo. Já jich do sedínky namačkal s HCl určitě aspoň 200, nemluvě o tom, co jsem nacákal vedle žil na pažích a občas jsem nějakou to cévku v prcině píchnul, soudě podle toho, že po vytažení jehly občas trochu jela krev. Problém nikdy žádný, kromě poškození svalu HCl, což se eventuelně hojí, Příjemné to ale není. Ve stříkačce není při AHT nic, než zase ta krev, který je céva plná. Pokud to však je třeba antibiotikum, či něco jiného a cizího, může být vše jinak. Jak jsem se už zmínil, i kdybych dělal AHT přímo, a snad se k tomu dopracuju, stejně bych si trošinku HCl 1:1500 do stříkačky natáhl předem, vypláchl ji tím a malinko jí ve stříkačce nechal, tak cca 1:50, už i to, co zbyde v jehle by mělo být víc než dost, ať se s tou krví smíchá. Pak je naprosto vyloučeno, že by byla porušena sterilita procedůry.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Majka933
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08 říj 2010 21:03
Bydliště: Dubňany
Dal: 42 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Majka933 »

Hanko, u té aspirace jsou vzduchové bublinky vidět, i když je ve stříkačce krev. Pokud tam bublinky nejsou, jsme v cévě! Když se to náhodou stane, stačí jehlu kousek povytáhnout a přepíchnout jiným směrem. :ethink: Teď mě tak napadlo, že by možná bylo lepší, kdybychom se trefovaly do těch svalových cévek! Hematom by se vytvořil a my by jsme ušetřily odběr krve z žíly! :laugh: :laugh: :laugh: To je samozřejmě sranda! Já to vidím tak, že asi budu muset jednou týdně dojíždět za sestrou do Otrokovic, protože ve svém okolí nemám žádného ochotného dobrovolníka, který by na mě tu procedůru spáchal! :bhead:
Přeju hodně štěstí! Majka


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“